Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

Gemini

Tak skvělý scénář se vidí málokdy. A ještě k tomu od takových dvou cucáků:). Ne, vážně - nevím, kdo si Oscara zasloužil víc, jestli Matt Damon, Robin Williams, Stellan Skarsgard nebo Minnie Driver (ano, já vím, že by nebyli ve stejné kategorii:)). Ale opravdu hráli tak, že mě to vzalo za srdce. Dokonce i Ben Affleck ve svojí malé, ale nezapomenutelné roličce perlí. Připočtěte si hudbu od Dannyho Elfmana a je to tutovka. A tím končím, sorry hoši, ale musím se dvořit dámě. ()

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Jeden z těch snímků, které můžu vidět mnohokrát a pokaždé mne baví i mrazí zároveň. Genialita vždy přitahuje a zároveň děsí její temné stránky. Van Santovo drama to vystihlo mimořádně dobře. Z herců mne zaujaly hlavně vedlejší role - jako vždy svůj Robin Williams plný člověčenství a Minnie Driver, která dokázala ukázat všechny ženské city a pocity. Trailer (přímý odkaz): http://www.youtube.com/watch?v=z02M3NRtkAA ()

cheyene

Kdo by řekl, že Ben Affleck a Matt Damon dokáží vytvořit takový příběh? Já rozhodně ne. Dobrý Will Hunting je parádní drama o nadaném člověku, jenž mrhá svým talentem a bez ambiciózního životního cíle proplouvá rvačkami a pijatikami. Charismatický Robin Williams je pravděpodobně jediný, kdo mu může pomoci udělat pořádek v životě. Snímek je plný skvělých dialogů a připočteme-li k tomu také výborné zpracování a hudbu, není důvod, proč nedát plné hodnocení. ()

B!shop

Docela prekvapeni, od filmu ke kterymu napsali scenar Matt Damon a Ben Affleck jsem moc necekal, ale musim priznat, ze se jim to povedlo. Damon ukazal, ze fakt umi hrat, Affleck moc prostoru nedostal a mozna je to tak dobre a Robin Williams predvedl svuj standartne dobry vykon, jen mi prislo, ze vypada trosku jako hodnej strejda a ne chlapek co je porad mimo z toho, ze mu umrela zena. Docela me prekvapil Stellan Skarsgård v roli ucitele, protoze to zahral fakt vyborne. Hudba od Dannyho Elfmana je tradicne nadherna. Jedine dve vytky k perfektni rezii a scenari jsou, ze mi prislo jako by film nevedel co je zac. Chvilema dobra komedie a chvily drama. Asi to byl zamer, ale meli to lip skloubit. A ten predvidatelnej konec - to, ze splni Affleckovi prani i to, ze se vybodne na praci a pojede za holkou mi bylo jasny uz tak pul hodiny pred koncem filmu. Nicmene ty dve hodiny prijemne utekli a ja se nenudil, ale na 5* to nebude. ()

gilmore_girl

Tak konecne jsem videla ten spravny film! Kdysi jsem si ho totiz spletla s Talentovanym panem Ripley, jenzto se mi vubec nelibil a krapet me odradil. Tohle byl ovsem zazitek uplne jineho kalibru! Damon byl skvely (pripominal mi mladickeho DiCapria), ale nejvic me oslovil famozni Robin Williams - troufam si rict, ze je to jeho zdaleka nejlepsi role. Kdyby bylo vic tak vyjimecnych a citlivych psychologu, svet by byl vylecen. Scena, kdy na lavicce vysvetluje Willovi rozdil mezi tim neco o zivote nacist a zazit, je hodne silna. Hned za ni pak ta, kdy se ho snazi presvedcit, ze to opravdu neni jeho vina. Paani, jak tohle mohli Damon s Affleckem napsat? Slozite tema strachu z emoci a predevsim strachu z toho se nekomu otevrit, tady zpracovali se samozrejmou lehkosti. Minnie Driver a jeji nazorny vtipek ci libani s plnou pusou bych tam mit nemusela, ale to je jen nepatrny stin na jinak dokonalem snimku. ()

• Postava Minnie Driver se jmenuje Skylar, což bylo jméno skutečné přítelkyně Matta Damona (Will), se kterou se před filmováním rozešel. Skylar Satenstein, která nejen jménem inspirovala hlavní ženskou postavu, se posléze provdala za bubeníka Metallicy Larse Ulricha. (don corleone)
  • Keď Will (Matt Damon) dostane od svojich kamarátov auto, na zadnom okne je v odraze vidieť časť mikrofónu. (Hudakfilms)

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů