Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

principessa

Je to za 5 hvězd, ale je to úplně jiných pět hvězd než u některých mých pětihvězdičáků, těchhle pět hvězd znamená víc. Nešlo jen o to, že jsem si libovala v příběhu, užívala si, jak je to krásně natočený a obdivovala herecké výkony - ne ne, já tam byla s nimi! Vzbudilo to ve mně tolik různých pocitů a nutilo mě to k neustálému myšlenkovému pochodu v průběhu celého filmu. Navíc je to celé velmi vtipné, mám ráda filmy, které mě takovou tou nenásilnou formou dokáží rozesmát. Robin Williams zazářil a září tak nadále také v mé top 10. Soundtrack si mě taky získal, Danny Elfmann a pak Elliot Smith, kterého bych si nejspíš nebýt Dobrého Willa Huntinga, do konce svého života vůbec nevšimla a teď jsem schopná pouštět si Between the bars pořád dokola jak nějakej blázen, protože nechci aby kdy vůbec skončila. Prostě Dobrý Will Hunting mě celkově naprosto dostal. 10/10 ()

nikus120

Tento film určite prekvapí nielen svojim vynikajúcim výkonom ale aj s dejom a prostredím. Na M. Damona by som nikdy nepovedala že by mohol zahrať tak vynikajúci výkon. Konečne žiadna americká gýčovky ale poriadny film ktorý ma pobavil od začiatku svojím čiernym humorom. Určite si ho pozriem v budúcnosti viac krát. ()

Feri0

Najviac na tomto filme obdivujem ako sa dvom mladým a životom neostrieľaným hercom podarilo napísať taký inteligentný scenár, s toľkými krásnymi myšlienkami. Akoby ho písal niekto, kto už si toho v živote veľa preskákal, kto vie o čom skutočne život je. Okrem toho vo filme znie slušná Elfmanova hudba, z hereckých výkonov jasne vedie Robin Williams, Damon takisto skvelý. Veľa nezabudnuteľných scén a jeden z mála filmov pri ktorom som plakal....DOKONALÉ ()

calculus

Kdysi se mi film líbil, ale po letech ho vnímám jako kýčovitou báchorku plnou zbytečností a pózerství. PS. Dostalo mě, když Matt se Stellanem krátili závorky, prostě borci:-) ()

elanista1

Na tomto filme ma najviac bavili herci, všetci. Minnie Driver je z nich najokúzlujucejšia . A rozhovory medzi Willom Huntingom a jeho psychológom sú jedny z najlepších aké som kedy počúval /príhovor na lavičke..../. ()

Daggeron

Famous Matt Damon, famous Ben Affleck, famous Robin Williams, famous Gus Van Sant. Jedna z najväčších srdcoviek vo svete kinematografie. Perfektne napísaná, majstrovsky zrežírovaná, dokonale zahraná. Good Will Hunting je ideálnym príkladom toho, ako môže dať obsah knokaut forme a pritom priniesť taký výnimočný zážitok. Parádny námet a ešte lepší scenár. Toto písali dvaja chlapci vo veku 25 rokov? Klobúk dole. Divácky veľmi atraktívny príbeh, plný obrovských životných právd. Všetky monológy či dialógy majú svoju myšlienkovú hĺbku, žiaden nie je zbytočný. Každá jedna fráza má svoje miesto, zmysel či opodstatnenie a posúva celú výpoveď dopredu. A jednotliví herci tieto pravdy dokonale zhmotňujú a vy im ich jednoducho veríte. Damon je spratok na pohľadanie, Affleck typický mladý frajírek a Robin Williams životná skúsenosť sama o sebe. Oprávnený Oscar, i keď Damon by si ho zaslúžil tiež. A Van Sant tento silný scenár režíruje s gráciou, s citom, neskĺzava do žiadnej klišoidnosti, ale podáva ho takým spôsobom, že vám musí zaplesať srdce. Ponúka množstvo pamätných scén, ktoré vám rezonujú v mysli ešte dlho po projekcii. Verbálne konfrontácie medzi Williamsom a Damonom, ale najmä Williamsov monológ pri jazere sú highlightami celého príbehu. A k tomu všetkému je ešte aj neskutočný zábavný a vtipný, hlavne v prvej polovici sa viackrát pobavíte nad Damonovými hereckými (a speváckymi) kreáciami. Good Will Hunting je inteligentný, silný a myšlienkovo hlboký film, ktorý má čo ponúknuť každému z nás a vrcholí katarziou nielen v srdci hlavného hrdinu, ale aj v srdci diváka. Pre mňa osobne jedno z najväčších prekvapení a jeden z najsilnejších diváckych zážitkov za dlhé roky. Výnimočný a unikátny film. Takých je málo. ()

baclajean

Po 17 rokoch som sa k tomuto filmu konečne dostal. Povesť ho predčila, a tak bolo ťažké potvrdiť rolu skvelého filmu stavaného do výšin kinematografie. A snímka svoju povesť potvrdila, naozaj veľmi kvalitné herecké výkony. Myslím, že Skarsgard, Williams a Damon boli pre svoje postavy ako stvorení. Trošku komicky som sledoval Afflecka, ale tiež to nebol najhorší výber. ()

Spilif

Nikdy bych nevěřil že věta jako „můžu tě pozvat na sáček bonbónů" Bude i ve skutečonosti fungovat, tak jako funguje na mne tenhle film... Nechci to nijak moc zveličovat, ale pan Williams spolu s panem Damonem na mne prostřednictvím tohohle příběhu rozehráli dechberoucí podívanou plnou emocí a pocítů vcelku běžného života který byl převeden do neuvěřitelného filmu. Kdybych chtěl mohl bych se tady rozepsat o filmu do vět odstavců a nebo stránek ale to nechci. Nikdy bych asi nevystihl úplně správně to co bych chtěl říct. Nicméně zjednodušeně řečeno tenhle film má všechno co by měl mít váš vysněnej partner pro život:)! Proto si ho nenechte ujít;) ()

lajkaof

Naprosto výborné obsazení filmu a skvělý příběh... o to víc jsem z toho nadšená, když takový scénář napsali mladičcí Matt a Ben. Za mě plný počet hvězd. ()

lobo87

Tento film som už v minulosti samozrejme videl, a veľmi sa mi páčil. A to som nevedel, že scenár si tí dvaja ucháni napísali sami. Zato sa mi páči ešte viac. A zato pridávam aj piatu *. Klobúk dolu pred nimi, pretože tak vyzretý scenár a tak úžasné repliky je fakt umenie napísať. Affleck je talentovaný scenárista, výborný režisér a tu sa dal zniesť aj ako herec. Zato Damon bol fantastický. Ten jeho geniálny grázlik s detskou tváričkou, tomu sa nedalo nefandiť, napriek tomu, ako otrasne sa správal. Minnie Driver ako jediná ženská postava si taktiež uhrala svoje s prehľadom. Ale ten, kto si kradne scény pre seba, je Robbie Williams. Zaslúžený Oscar. Jeho monológ na lavičke, to je skvost. Rovnako ako celý tento film... 85% ()

Eywa11

Takto má vyzerať výborný film. Pokec na lavičke v parku je naozaj nádherná scéna. Veľmi vyspelý film, bola som prekvapená keď som zistila, kto písal scenár ( vzhľadom na vek myslím ). Robin Williams bol neskutočne charizmatická postava. Celý film som mala chuť ísť si s ním len tak pokecať o živote, o láske, o všetkých bežných veciach...... Už som to videla viackrát, no nikdy to nebol úplný top. No asi starnem ja aj môj vkus, lebo po poslednom vzhliadnutí, nemôžem dať menej ako plný počet. :) ()

plnyhrnek

kolikrát už jsem to viděl nějaký us superman který si neví rady se svou superschopností a nějaký milý chytrý radil no alespoň se na to dalo dívat ()

AndrewNewman

Presne toto som očakával od Čistej duše, Príbeh talentovaného rebela, ktorý má na viac, ale proste sa mu nechce. Raz však príde na to, že život nie je o len pive a kundách. Aby si to uvedomil čo najskôr, pomohli mu strhujúci Robin Williams a veľmi dobrý Ben Affleck. Takto má vyzerať príbeh génia. ()

Cerebrum

Neskutečný film. Příběh napsaný s takovou lehkostí, že se těžko věří, že je to prvotina. A především - Robin Williams je naprosto dokonalý herec. ()

x_ander

K dnes už legendární filmu Good Will Hunting jsem se dostal až po 20 letech, na zážitku mi to ale ničeho neubralo. Skvěle napsané, zrežírované a zejména výtečně zahrané drama, které je rozhodně potřeba vidět. ()

Dejf4

Ve filmu je plno životních pravd a filozofie.Will Hunting vás donutí zkrátka přemýšlet. Kvalitně vystavěný scénář, výborná hudba Dannyho Elfmana a naprosto boží ústřední dvojice herců. Jedno z dramat, které se dá pouštět vícekrát. 8/10 ()

dudo24

Tento film je neskutočná pecka. Moc sa mi páčilo, že išli hlboko do psychológie. Bolo nám ukázané, že je jedno, či je niekto obyčajný alebo výnimočný človek, nástrahy života neminú nikoho a plne ustáť sa dajú jedine, prebratím zodpovednosti. Naozaj veľmi dobrý príbeh o ceste zo stagnácie k progresu. Nebola pasáž ktorá by ma nudila, skvelý herci, dobrý humor. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů