Dojemné drama režiséra a producenta Clinta Eastwooda se odehrává v roce 1979. Bývalá hvězda rodea a majitel koňského ranče Mike Milo (Eastwood) dostane od svého šéfa úkol dopravit jeho problémového syna z Mexika do Texasu. Nesourodá dvojice se vydává na strastiplnou výpravu po zapadlých cestách a čelí řadě nebezpečných překážek. Životem znavený jezdec během jejich náročného putování navazuje nečekaná přátelství a nakonec dosáhne vlastního vykoupení. (HBO Europe)

Stanix

Slabý scénář, ale příjemné reálie mexického road tripu, spolu s Clintem, malým Machem a jeho ptákem. Tentokrát jakoby téměř chyběly Clintovi klasické morality a důraz na chlapáctví, jež jsou v jeho filmech zvykem. Dokonce dojde jen na malý předvídatelný zvrat na konci. Každopádně můj respekt má stále. Tento film beru jako bonusový, pro mě se Clint filmově rozloučil úžasným Gran Torinem. ()

Clark_Kent

Za svérazného Clinta, dám ruku klidně do ohně. Pokud opravdu moc chcete, pokud v sobě ještě tu šťávu a energii stále máte. Tak tento chytlavej snímek o velkém přátelství a odvaze, určitě nevynechejte. P.S.: Macho zaslouží veškerou úctu. Úctu k zvířecímu životu. ()

Mamlas

Zdlouhavý a nudný film o cestě dědy s klukem a o pár nezajímavých příhodách, které je na cestě postihnou. Tak 80% stopáže jsem popřeskakoval, protože jen koukali nebo kecali, zbytek slaboučký, nezáživný, děj skoro zádný. Spíše z úcty ke stáří nehodnotím jako odpad, ačkoli mi tento filmový počin přijde úplně zbytečný. (12%) ()

PlysovyMacko

Starý harcovnik Clint natočil príjemný road movie o bývalom kovbojovi, ktorý musí priviesť z Mexika syna svojho šéfa. Vznikne medzi nimi puto, ako to v takýchto filmoch býva. Nie je to žiadna veľká drama, ani moc zloduchov tu není. Páčil sa mi zlatý kohút Macho a Mikeov vzťah s Martou. ()

DeDanu

Pan Eastwood ( těší mě, že má stále v očích jiskru) si udělal radost a natočil si pohádku o staříkovi, klukovi a kohoutovi, kteří jsou všichni navrch drsoň a uvnitř jasoň. Dohromady správná trojka, která snad štěstí dojde.  Neohromilo, to ne, ale mile potěšilo. ()

Tominni

Přestože Clint Eastwood znovu dokazuje, že umí odvyprávět příběh velmi dobře - i v případě staré hvězdy rodea Mika Mila, tak výsledek tentokrát není takový, jako u většiny jeho starších filmů. Není tam nějaký výraznější prvek, který by film pozvednul nad ostatní a dobré řemeslné zpracování je u filmu Clinta Eastwooda prostě tak trochu málo. ()

xxmurphyxx

Sry ale toto je strašný fail. Celé zle. Už len základná premisa deja v ktorom si nejaký statkár z Texasu najmä na podľa neho legálny únos svojho syna o ktorého do teraz ani nezakopol 90 ročného dedka, ktorého pred tým vykopol z práce lebo nestíhal je na smiech. Ale pozor, toto nie je len taký nejaký starec jednou nohou v hrobe! Toto je borec ktorý kde príde všade ma otvorené dvere, každá kunda z neho tečie a chce ho pre seba, všade bol a všetko vie od opravy auta cez skrotenie divokého koňa až po čarovné ruky ktorými vylieči každé zviera ktoré mu zúfalí mexikáni donesú pod nos. K tomu vie ešte stále precediť nejakú ultra drsnú hlášku pomedzi zuby, prefackať vzduch v snahe o boxerský hák či chytiť kohúta. Tu jednoducho niekto neodhadol svoj vek a schopnosti a v snahe priniesť poctivú chlapskú road movie niekdajšieho prototypu Amerického hrdinu vo výsluhe naservíroval nechcenú komédiu pri sledovaní ktorej sa človek cíti trápne aj za jej autora a herca v jednej úlohe. Film sa snaží vykresliť hlavného hrdinu ako neohrozeného a zásadového cowboya zo starej školy z ktorého odpadávajú všetky ženy na okolo a protivníci sa boja vysloviť čo i len jeho meno a ono by to bolo možno fajn nebyť jedného detailu. Vek 91 rokov jednoducho človek neojebe. Možno takí borci ako Silvester alebo Arnold, ktorý celý život na sebe makali s tým vyjebú a aj v 90ke budú mať formu a rešpekt ale Clint s jeho vyschnutou ledva sa pohybujúcou figúrou tam určite nepatrí. Scény kde sa snaží hrať drsného, kde odbije samicu ako hrom nie preto že by na ňu nemal ale preto, že má svoje zásady sú jednoducho zlé, detinsky naivné a trápne. Do toho strašne plytké dialógy a nulový herecký talent od toho sopliaka robia z tohto filmu kvalitné utrpenie. Je mi to ľúto lebo Clinta mám rád a na svoj vek je to stále borec, že dokáže točiť a hrať ale treba trochu sebareflexie a prehodnotiť na čo mám a na čo nie. Nejakú charakterovú úlohu mu zožeriem ale rolu neohrozeného pištoľníka a zvodcu žien nie. Dúfam, že toto nebol jeho posledný film lebo rozlúčka by to bola za mňa veľmi nedôstojná. Jedna hviezda z úcty ku Clintovi a za tie sexi Mexičanky. ()

Mamutol

Ach jo, tohle už bylo Clinte nad tvoje síly. Sorry jako ... Pouze z úcty k tvému věku a celkově k tvojí tvorbě dávám dvě hvězdy, všichni ostatní by za tohle dostali odpad. ()

kunytopresto

Clint už není v nejlepší formě. Kde jsou ty časy, kdy jeho filmy červenali. Tento film není vůbec špatný a hodnocení mi přijde trochu nízké. Tak zlé to není. Jeto taková road movie , kde se spolujezdci stávají dvě naprosto odlišné nátury, odlišné generace, odlišné kultury. Ta stopáž je asi opravdu trochu přehnaná, stejně jako třeba "vznik" lásky s Martou. Je zajimavé sledovat mexické reálie z pohledu obyčejných lidí a ne z pohledu Narcos, El Chapa etc. ()

Grázl83

Clint by se už na to hraní měl vykašlat. Sice ho obdivuji, že i v 90ti letech dokáže hrát a točit, ale již působí směšně, když hraje drsňáky. Scénář filmu velmi slabý, nudný a I samotná zápletka nedava moc smysl. Celé to působí jako parodie bez atmosféry a jak na dedka letí mexické ženy je opravdu humorné. Vůbec se nedivím, že scénárista obíhal přes 30 let studia a nikdo to nechtěl natočit. Tu jednu hvězdičku spíše jenom z účty ke Clintovi a za svůdnou Fernandu. ()

tomino28

Ač velmi nerad, musím uznat, že tady to Clintovi před kamerou ani na režisérské stoličce nevyšlo. Příběh je tuctový, tempo vyprávění je pomalé a postavy jsou ploché, nezajímavé a místy až lehce otravné. Divák tak nemá příliš jiných variant na výběr než se při sledování uzívat až k nepřekvapivému konci. Jen malá poznámka pod čarou - vážně doufám, že Cry Macho není film, kterým se Clint Eastwood bude se svou bohatou kariérou loučit! ()

bonovox

Clintov jednoznačne najhorší film za posledné roky a ak bude posledný je to smutné lúčenie legendy filmu. Slabý scenár, réžia a aj herci...40% ()

HennessyVSOP

Clint se bohužel vyčerpává a píše sám sobě pořád ten stejný film dokola. Takže tu máme mrzutého kovboje v důchodu, který hodlá udělat dobrý skutek vůči mladé generaci a při tom se snaží pořad ještě působit cool a drsně a spíš to zavání pocitem, že se někde někdo během záběru podělal. Grand Torino bylo vrcholem pozdní Clintovy tvorby a dál se zjevně už nikdy nedostanem. ()

Sopholojong

Cry Macho chce byt Eastwoodovym poslednym "steskom" za starymi dobrymi casmi, kovbojmi, rodeami, ci dobou kedy chlapi boli naozajstnymi chlapmi. Na to mu vsak vzhladom k "neskorej zime" jeho zivota chyba reziserska iskra, hlbsi existencialny ponor alebo raznejsie vedenie hercov. Velmi melancholicky, oddychovy film vyprahnutymi cestami Mexika, plnymi nebezpecnych individuii, ale aj vnutorne "peknych ludi (postarsia mamacita z bufetu) a jedneho otravneho, slabo hrajuceho fagana. Nebyt Clinta dal by som len za 40%. PS: Kohut ako sebavedomy "macho". ()

Bogrant

Eastwood, mexický fagan, agresívny kohút. Zaujímavé kombo v nezaujímavom príbehu, ktorý drží len Clintova charizma a v ktorom je citeľná absencia väčšej dramatickosti. Očakávať však v jeho veku neesonovské vypalovačky je hlúposť, a tak si Cry Macho vystačí len s dialógmi, ako-takými emóciami a záberovaním okolitej krajiny. A je to film, ktorý vôbec v ničom neurazí, takže nemám to srdce ho ponižovať. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Legendárnímu herci a režisérovi Clintu Eastwoodovi (Gran Torino, Nesmiřitelní) bude letos 93 let. Tento filmový velikán ale ještě neřekl své poslední slovo. Podle čerstvých zpráv nyní Eastwood chystá… (viac)

Duna se znovu odsouvá

Duna se znovu odsouvá

26.06.2021

Očekávané sci-fi studia Warner Bros., s nímž by mohl režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) pomýšlet i na Oscary, se opět odsouvá. Tentokrát naštěstí jen o tři týdny, a to z důvodu, aby film… (viac)