Special Ops: Lioness

• USA Lioness (pracovný názov)

Pracovní skupina tajných agentek CIA operuje na hranici mezi tím, co je nutné a co je legální, aby udržela svět v bezpečí. (SkyShowtime)

Ace.A.T.L.

První díl nalákal na to, že uvidíme seriál z akcí special ops. v obazení ženskýho pohlaví, což by byla bomba. ALE pak seriál sklouzne do normoš agenťárny a politiky, sem tam prolnutá rodinýma záležitostma. Asi 2 akčnější mise se jen tak mihnou a finále "Geronimo" to drobet pozvedne, ale neni to nic, co by nějak nadchlo. První díl pecka a pak to najednou usne a jen tak si to pobroukává v polospánku. Škoda toho. Bejt to celý mířený na akci, bylo by to lepší. Obsazení sedlo pěkně, jen je škoda, že mimo 2 hlavní hrdinky jsou ostatní v celku odsunutý bokem. Za mě bohužel jen 3* a DOPORUČUJU ()

Heywood

Budu samý SPOILER, kdo neviděl, ať nečte. Vezmu to popořádku: Herecké výkony výborné, dokonce ta malá, co hrála tu idiotskou ušukanou krávu, co ve 14-ti je těhotná to odvedla výborně. Marinačka byla excelentní a na konci by jí tu lesbickou krávu jeden nakopal do prdele. Nejlepší byla parta speciálů, ale ti dostali prostor odpovídající rolím, taťka lékař začal skvěle, aby na konci byl idiot, který stalkoval vlastní ženu ve vražedné misi, no nekupte takového idiota. A teď k vlastní CIA: Tak pokud to takhle funguje, tak se nedivím, že USA padají a padají. Srovnejte komunikace: Tři dny Kondora, nebo Muž v domě. Nikdo se nikomu přímo nedovolá. Srovnejte přípravu agenta z Muže v černém: Přestal existoval. A tady se nasadí vražená agentka, jejíž fotky si můžete najít na internetu, dokonce ty z armády??!!! To jako někdo myslí vážně? Má mít krytí studentky, ale neumí vyjma mlácení nic. Proč studentka? Proč ne flákačka s bohatým strýčkem. Ostatně podezřívaví financiéři terorismu si strýčka neproklepli? A to jako proč ne? Vláda USA se bojí, že zavražděním bankéře teroristů se hýbnou ceny ropy? No a co? Tu vykolejuje kde co, válka na Ukrajině, útoky Hamásu, omezení těžby největší vyděračským kartele světa OPECem. Tak to se zabitím jednoho blba toho moc nezmění, navíc, kdo by tu těžby zastavoval a proč? Nejvíce mě otrávily ty fillery s rodinkou, protože to bylo otravné a samotný příběh to nepolidštilo. Marinačka se zamiluje (to jí nemám za zlé), ale z akce se stáhnou nenechá. No tak to si můžete na problém vsadit na 100%. Že to scénárista uhrál na idiocii CIA a její propálení? Měl jsem pocit, že to stále byla jednosměrná jízdenka a konec se záchranou byla jen kamufláž na diváka, protože už by nerozdýchal tu krávovinu do špatného konce. Seriál byl do půlky skvělý 90%, pak to začalo padat. Poslední dva díly mě otrávily a zůstala pachuť, že se někdo pokusil ukázat jakousi těžkou realitu, ve skutečnosti ale diváka napálil. Psychologické prověrky jsou nezbytnou přípravou každého agenta, ale tahle hrdinka byla jen tupá mlátička s nervama na pochodu a feministickým mindrákem. Co vykládá jak rodina na nic neměla peníze, ale na schůzky jezdí luxusním mercedesem a nikdo se na nic neptá. Ani na to, kde a s kým to vlastně studuje a kde se na škole vzal chlap, co ji zřídil jako prase Pekari. Chlap, který mu jde půl světa po krku si neprověří kámošku své dcery, která je u ní pečená vařená? Ale.. Takže za mě poslední díly 30%, a to je průměr 60%. A druhou sérii snad aby raději netočili.. ()

bonovox

Vydarená miniséria o špeciálnej jednotke CIA, ktorá bojuje za lepší svet. Napínavé od začiatku až po strhujúce finále na Mallorke. Perfektne vyvážené a hlavne citlivo podané aj v rámci toľko kritizovanej rodinnej linky, tá je z môjho pohľadu včlenená do príbehu veľmi pôsobivo a dáva celkovo príbehu ľudskejší rozmer. Taktiež akcia, či politické intrigy v pozadí dávajú minisérii šmrnc. Zoe Saldana aj Laysla v hlavných úlohách geniálné, podobne aj zvyšné osadenstvo tímu. Sherindan opäť boduje...85% ()

Bravewolf

Po zhlédnutí celého seriálu zůstává má recenze ze sedmého dílu, kterou sem s dovolením vložím. "Všeci (v tomto dílu) brečí a já nechápu proč? Nee ale vážně, kdybych věděl, že to bude romantický seriál, tak se ani nezačnu dívat." Myslel jsem, že ženy v armádě mají emoce potlačené, ale dle tohoto seriálu ženy do armády nepatří, tudíž doufám, že je to opravdu jen problém tohoto seriálu a scénáře. ()

CHYREN

Pošušňal jsem si. Na můj vkus je příliš málo těchto seriálů i filmů, které nám připomínají lidi, jež za naši svobodu dřou od rána do večera s nasazením vlastního života v bezprostředním a stálém nebezpečí. Trošku mi mrzí ty dialogy, kdy se scénáristé uchylují k morálním odsudkům, které jsou na straně teroristů a odsuzují tuhle snahu. Na straně teroristů totiž není nikdy žádné slitování, nebo schopnost přijmout kompromis, dokud kolem nich nevybuchují hlavy jejich spolupachatelů. Ano, "vyrábíme" si teroristy. To je nevyhnutelný důsledek toho, že se bráníme. A vždy bude. Pokud se bránit budeme. Pokud bychom se nebránili, nebylo by už dávno co bránit. Tohle se nezmění a nikdo to nezmění. Co můžeme změnit je to, že jim dokážeme včas zarazit do řití nějakou tu Libra - Snile. Aby příště věděli, že jejich pokusy nevyhnutelně z dlouhodobého hlediska povedou k sebevraždě. Izrael jen ne chvíli přivřel oči a schytal to v nedávné době tak, že se z toho bude vzpamatovávat ještě hodně dlouhou dobu, pokud se vůbec někdy vzpamatuje. Tu válku vyhraje jen tehdy, když následky terorismu pocítí i pouzí sympatizanti teroristů. To je fakt. Proto dávám jen(!) 4 hvězdy. Protože mi chybí podobné poselství, jako ve filmu Act of Valor. Ten ani zdaleka dosud nikdo nepřekonal. Tohle dílko také ne. Ale bylo to velmi slušné provedení. ()

Naby

Celkem slušný, akční drama (viděl jsem první sérii). Napětí super, hlavní i vedlejší příběhy zajímavý, originální a vůbec celkově super. Rozhodně jeden z nejlepších akčních seriálů co jsem poslední dobou viděl. Celkem 4,3* ()

mdf

No na začátku to trošku jelo dobře,ale pak to spadlo do něčeho nezáživného, bez akce a nějakého zajímavého nápadu. ()

Salober

Slušný seriál, jen ty osobní /domácí/ vztahy některých postav byly nudné a obtěžující. Například otravná dcera vedoucí mise. Nebo vztahy šéfky/Nicole Kidman/ s jejím manželem byly strojově pitomé. Bez nich by se ten seriál obešel. ()

floppy4

Aj som sa chystal vytknúť tomu tú rodinnú linku a že tam progresívne natlačili ženy ako hlavné postavy, ale uvedomil som si, že ak by to tak nebolo, tak by to bol len priemerný špionážny thriller s minimom akcie. Je tam pár divných odbočiek, ktoré sú tam akoby do počtu a s hlavnou líniou vôbec nesúvisia. V celku to ale súzvučí celkom dobre, Zoe a Laysla hrajú super, trošku ako päsť na oko tam bola nasilu prísna Nicol Kidman. Vie to obratne gradovať atmosféru, ale zbrklé finále trošku kazilo ten celkový dojem. ()

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (viac)

1923 dostane i druhou sérii

1923 dostane i druhou sérii

26.10.2022

Taylor Sheridan (Wind River, Sicario) si před pár lety řekl, že J. J. Abramsovi ukradne nálepku největší workoholik v současném Hollywoodu. Jeho seriálová expanze na Paramount+ začala nenápadně, dnes… (viac)