The Hire: Chosen

všetky plagáty
Krátkometrážny / Akčný
USA, 2001, 6 min

V sérii krátkych filmoch z produkcie BMW hrá Clive Owen vodiča, ktorý tento krát preváža malé tibetské dieťa. To bolo vybraté pre nezvyčajný rituál. Musí ho previesť v tmavej noci z newyorkského prístavu cez mesto a dostať sa až k mníchovmu domu, no niekoľko áut sa mu v tom snaží zabrániť. (genetique)

Peiper2

Oproti prvnímu dílu mě to bavilo poněkud méně. Na druhou stranu ale velmi pozitivně hodnotím propojení s klasickou hudbou, které fugnuje výborně. ()

Stružák

Napínavé (ta honička v rohu, na malém prostoru, je úchvatná), nápadité (pointa), ale i umělecké dílo (ta vážná hudba na pozadí). ()

MkSallam

Mnou jaksi nepochopený díl Hire. Ang Lee se sérii snaží dodat rysy z Asie ve scéně s auty alá balet, ale celé je to poměrně unyle natočené a chvílemi nezáživné a nudné. A popravdě, ani pointa není zrovna extra. Prostě nejslabší Hire. ()

Kratoc

Tak akce! Ta hudba! Ta atmosféra! Tohle by se mělo pouštět na filmových školách v hodinách "jak natočit akci". A navíc stihnout v osmi minutách ještě takovou pointu? Wow! ()

kubyno

Ang Lee pojal honičku trošku netradičně a za zvuku klasické hudby nechal auta na mole tančit. Výsledkem je hodně zajímavá podívaná - i s nutnými cool-drsnými prvky, typické pro sérii "The Hire". ()

fisus

4. hvězda je za náplast s Hulkem. Se slzou v oku vzpomínám na Erica Banu a na jeho podání zeleného muže v režii právě od Anga Lee. ()

bobrux

Opět velmi netradičně pojatá honička. Žádný zběsilý střih, žádná tvrdá hudba. Dlouhé záběry a vážná hudba. Prostě balet na čtyřech kolech. Perfektní balet. ()