Posledný výstrel

• Česko Poslední výstřel (viac)

Vojnový veterán z Vietnamu Jim Hanson (Liam Neeson) má ranč v Arizone neďaleko mexických hraníc a práve prežíva ťažké obdobie. Jeho milovaná manželka zomrela na rakovinu a pri jej liečbe prišiel o všetky úspory. Banka sa mu do 90 dní chystá zabaviť dom a on nemá inú možnosť, ako predať zvyšok stáda. Jeho pokojný život náhle naruší nečakaný príchod dvoch ilegálnych prisťahovalcov, ktorí prekračujú hranice na jeho pozemok - matky Rosy (Teresa Ruiz) a jej 11-ročného syna Miguela (Jacob Perez), ktorí zúfalo utekajú pred brutálnym mexickým kartelom. Po prestrelke, pri ktorej matka zomrie, čaká na Jima neľahká úloha - ochrániť Miguela pred zabijakmi. (TV Markíza)

ER

Liam se nám dostal do vod průměrnosti, ale i přes pofidérní motivaci hlavní postavy starat se o chlapce (a pomoci mu utéct z cely),se na to dá dívat. Naštěstí Liam pořád natáčí v rámci solidního rozpočtu a zjevně nespadne do bahna pofidérní produkce. ()

Ivo

Liam se asi právě na TV dokoukal na Ramba 5, sundal si brýle a papuče, vyškrabal se z houpacího křesla a chraptivým hlasem zvolal - to chci takyy! Pan produkční nelenil, také s heknutím vyskočil z křesla, no a scénářík byl hotový co by dup. Mexické kartelové zombies, opuštěnou farmu v prérii (i u Chicaga)  a vysloužilého bareta necháme (říkal pan produkční), ale pro změnu uděláme z holčičky chlapečka, přidáme motiv road movie na route 66 (to prý letí), skvělá bude i spřízněná navoskovaná blondýna jakože v uniformě a Don Padouch si raději srdce vyřízne sám někde za dveřmi, ať to zase není moc explicitní (říkal pan produkční). A neboj, Liame, budeš tam jen řídit, tvářit se, vyčerpaně povídat (hlásek máš pořád ještě pěkný) a občas vystřelíš z kulovnice s dalekohledem ať se moc nezadýcháš, žádné velké akce. No a je to. A ten konec - už nám holt nezbyly prachy na rambovské houpací křeslo při západu slunce (a dojemné rozpomínání na Taken a tak), tak jsme to museli nečekaně useknout v tramvaji s kečupem na břichu. Ale neboj, zase něco brzy vymyslíme. Místo prérie třeba pro změnu polární kruh, může být ? (vlak a letadlo už jsme měli) ()

bearmeedek

Špatné to není. Film, který nepotřebuje nějakou hloubku. Liam v roli, kde si nehraje na mladíka ani na Ramba, prostě úměrně jeho věku. Je to příjemná akční oddechovka na jedno podívání. Zážitek tam pokazily dvě věci. Jednak dva chudáci klišoidně a frajersky spálí pytel "nečistých" peněz, a potom závěr byl trochu rozpatlaný. 66%. ()

Inozuka

Co to ksakru ty dědkové mají s těmi malými děcky ... Eastwood na tom doslova ujíždí a natočil už dva filmy, kde se starý nevrlý tvrďák ujímá lidského mláděte, aby ho provedl nebezpečenstvími světa, a teď Neeson valí v podstatě to samé ... Kromě toho ošoupaného námětu, to ale celkem šlo. Poctivá žánrovka o vysloužilém mariňákovi, jeho pejskovi a M14, kteří musejí ukázat kartelu, kde je jeho místo ... ()

neo250

Nahanacka Tom a Jerry je viac zaujimavejsia a napadita ako tato sracka. Nudny dej, nudny Liam. Stary chuj, co ma prist o vsetko lebo nedokaze platit ucty a potom 100 dolarovky pali na ohniku z ktorych nema potom nic. A ten koniec? Wtf. Liam by mal prestat pozerat filmy od Bruca W. lebo to ide s nim tiez dolu vodou. ()

Brooks

Eastwoodovka s Neesonom. Pomalá, komorná dráma o starom pardálovi na sklonku života, ktorý sa rozhodne zatnúť zuby a spraviť poslednú správnu vec. Akčné scény sú len dve a veľmi krátke. Väčšinu stopáže sa tu len jazdí v pickupe a ústredné duo si buduje vzťah. Neeson je Ok, chlapec tiež, len záporáci mohli byť prepracovanejší a obsadení typologicky výraznejšími ksichtami. 3* ()

papadoce

Taťka Níson už od Taken postrieľal kdekoho a tentokrát zrejme pri sobotnej sieste skukol posledného Ramba a povedal si, to by som tiež zvládol, ale v menšom lajt vydaní. A tak sa z celého kartelu stalo iba kvarteto cigošov s IT schopnosťami a taťka nehral zeleného bareta s postraumatickým syndrómom, ale mariňáka s exekúciou. Kto má Nísonovky rád, si myslím, že si príde na svoje. Nie je to vôbec nijako odfláknuté, odsýpa to a zabiť si takého cigoša beztrestne, nejedného poteší. Ešte keby bol zo dve strelil po hube aj tomu sopľošovi, tak by som bol omnoho spokojnejší, lebo ma sral. Má to aj takú nudnejšiu akože príbehovú časť, ale na večernú nespavosť je to dobrá pozeraná a nemyslím, že je tomu treba ubližovať dvojkami. Treba brať na zreteľ taťkov pokročilý vek. Spravodlivých 55 a Nísonovské 3 hviezdiny s prižmúrenými hnedými očkami. Netreba vidieť znovu. ()

Mamlas

Stařík se v pohraničí neúspěšně živí chovem krav a baví se bonzováním imigrantů, kteří přešli plot do USA. Jednou se dostane do potyčky s lidmi z mexického kartelu, jimž z Mexika utekla nějaká žena s dítětem. To je obsah prvních asi 10 minut filmu. Budiž. Zbytek filmu skoro až do konce se stařík ponevírá s jakýmsi děckem od ničeho k ničemu a kartelisti se je snaží najít. Nuda jako prase. Vskutku nedívatelná unylost. A konec? Ten je přece všem jasný předem. (12%) ()

Pete

Neeson to na jistotu zkouší opět stejně, a přeci trochu jinak. Plete se nám tu do toho melodrama, ale není to tentokrát zas tak strašný, jako Honest Thief - Marksman dokáže být chvílemi i napínavý, a přinášet uspokojení z likvidace pár Mexičanů z kartelu. Jádro zápletky připomene Kolju, kulisy této roadmovie zase Pašeráka (ostatně Eastwood je tu přímo zmiňován). Bohužel, není tu nic, co bychom jinde neviděli již stokrát a lépe. ()

johnsnow

Možno mierne prekvapí, že film nie je typická Neesonovka. Skôr taký roadtrip starého rančera a mladého Mexičana ktorých prenasleduje Kartel. Akcia tu je a je dobrá ale nie je jej veľa i záverečný súboj sa tiež dal. Neeson a chlapec v pohode, záporáci obstojný, zvyšné postavy nevyužité (Winnick tam ani nemusela byť pretože nemá na dej vôbec žiadny vplyv.) Jednohubka jak sa patrí. ()

mirkath1

NE, ani když připustím možnost anděla strážného. Po ohníčku v lese už ani náhodou. Na co taky špinavý prachy. když mi berou dům a farmu, že ano. Prostě se to tentokrát moc nepovedlo a jedna hvězda je jen za Liama, že to dohrál. Nic se nemá hnát na ostří nože. I ve filmu míň je někdy víc. ()

liquuid

Pfffff, no. Vidim zde hodne podobneho s poslednim rambem, jenze rambo me bavil, byla tam akce a na konci dobry dojem. Tady je to blby, blby a jeste jednou blby. Nicim nezajimave, tisickrat ohrane tema. Pomaloucku kracime k cily. Zadne zvraty, zadne zajimave napady, zadne rozvinuti postav, vedlejsi mise, nic. Liam ujde, ale uz mam pocit, ze jen dojizdi a ani ten herecky projev mu tolik neverim. Asi bych se bez toho obesel, kdybych tenhle film vubec nevidel. Ani prakticky nevim, za co ty dve hvezdy davam. ()

cerdax2

Zbytecne dlouhe "road movie" stareho vojaka v podani Liama Neesona a mexickeho sirotka. Vcelku ubihajici pribeh je mnohokrat pokazen "linym scenaristou" (jak bychom zjistili, kam Liam jede ? co kdyby nam to nekam napsal a po ceste tuhle "noticku" odlozil na miste, kde budou pronasledovatele ? ;)) ci pro vojaka nelogickym chovanim - proc nevyradit bosse, kdyz muzu "pro radost" nejdriv vyrazovat jednoho pesaka po druhem a pokazde prozradit, kde jsem ? ;P. 45% ()

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)