Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (viac)

oiuoiu

Čaroděj Howl mne nadchnul, nevěřila bych, že může být kreslený chlápek tak sexy! Přidávám za něj čtvrtou hvězdičku. ()

vladis069

Zámek v oblacích bylo moje první anime. Jednoznačně naprostá klasika žánru, pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Film má vtip, myšlenku, originální a naprosto geniální steampunkovou atmosféru 1. Světové války. Konec je na můj vkus trochu moc happyendový, ale co, nakonec je to asi jen moje úchylka, že na konci každého dobrého filmu má umřít minimálně jedna hlavní postava. Bez váhání 5*. ()

Johanita

Jeden z těch Miyazaki, ve kterých příběh převažuje nad fantazií, navíc je velmi romantický a směřuje k uzavřenému konci, bez prostoru k domýšlení. I když se chvílemi ztratíte, příbeh zase neomylně nastoupí předem určený směr. I přesto, že mi to příjde jako tak trochu jiný Miyazaki, mé romantické srdce plesá. Snad to bude taky tím, že Howl (i když jen animovaný) je fakt fešák a hudba je úžasná - soundtrack mám moc ráda. ()

Magi90

Bomba! Od začátku vtáhne do děje a nepustí. Chtěla jsem, aby ta pohádka nikdy neskončila. Jenže, všechno jednou končí. A já si to tak užívala! Příběh trochu zvláštní, ale pochopitelný. Prostě fantazie, a proč se na pár hodin do ní neponořit? :) Tohle dílko mi ještě dlouho zůstane v hlavě a určitě se k němu vrátím..:) Mijazaki je jednička! Plných 5 :) ()

Charlie.Harper

No ja teda fakt neviem či som z Marsu alebo Uránu, ale 86%? Nie je to blbosť to vôbec, ale aby hodnotenie tohto filmu siahalo až tak vysoko mi príde veľmi divné. Film mal svoje dobré momenty a aj horšie. Toľko koľko nejasností a nelogickosti sa tu skrývalo mi jednoducho nedá ignorovať to pekné a nechať sa 100% uniesť to proste nejde. Ja si myslím, že vo filmoch je potrebné vysvetliť podrobnosti (aspoň väčšinu) a nenechať diváka len tak na pochybách s kopou otázok. To by si mohol potom každý produkovať filmy bez akéhokoľvek zmyslu a tváriť sa aký je borec. Keby ten film robil nejaký menej obľúbený režisér tak by sa tu určite našlo oveľa viacej kritiky. ()

HiccupIII

Moc pěkný hezký spousta fantazie ale mezi mé nejoblíbenější od Mijazakiho se tohle nezařadilo ale pořád moc pěkný vtáhne do děje a i to napětí a v tomhle případě i Romantika se tam vyskytla. Možná až se na to podívám někdy znova svůj komentář změním ale zatím to nějak v plánu nemám. ()

r007

Nádherný film ! Nedá se ani popsat, jak na mě zapůsobila kombinace krásného příběhu a výjimečného zpracování. Za mě musím říct, že Princezna Mononoke ani Cesta do fantazie nedosahují takové kvality. Postava Howla je tak kouzelná, že vás okamžitě vtáhne do děje a fandíte babičce Sofii aby to dobře dopadlo... ()

Ivulla

Nádhera. Krásný příběh o tom, že láska a dobré srdce vždy vítězí. Nejvíc se mi líbí, že původní nepřítel není zničen, ale proměněn. Jinak řečeno, zlo je potrestáno proměnou v dobro. Poprvé jsem zahlédla jen asi posledních 20 minut a tak mě to okouzlilo, že jsem nezapomněla a když to teď dávali po cca třech letech v tv, nenechala jsem si ujít. Tento typ filmu se mi nikdy neomrzí, je pro mě tzv. nabíjecí. ()

blade23mc

Poklidné trochu dobrodružné fantasy, ničím neobvyklý děj, když vezmu v potaz začátek a konec, ale to dopracování se k němu mělo zajímavý ráz, hodně změn u postav, které většinou odměkčila nebo jim situaci odlehčila a pomohla jim hlavní hrdinka, kterážto byla prokletá do stařenky, ale v průběhu filmu se ji tam obličej omlazoval a zase stárnul, že jsem se v tom trošku ztrácel a snažil se chytit nějaký ten význam proč tomu tak je. Jinak nic neobyčejného, zamilovaný pár, do toho milé vedlejší charaktery, především kouzelný plamen. Šťastný konec vylepšený skutečným princem prokletým do strašáka.. 60% ()

PandyStraty

Keď som si už povedal, že ma nič neprekvapí, pozrel som si tento meisterstück. Ešte jedno podobné dielo, a Mijazaki nahradí na mojom pomyselnom tróne kráľa režisérov doteraz panujúceho Tarantina. Neskutočný príbeh, už tradične perfektná animácia, prekvapivo dobrý český dabing. Kto nevidel, mal by vidieť! ()

Foogas

Takhle by to nešlo. První polovina měla slušnej náběh. No a ta druhá, milé děti, film tak trochu pohřbila. Skvělá animace, sexy příroda a prostředí průmyslové revoluce, ale ten příběh.. ach ten příběh! Fantasmagorie. Všichni se navzájem proklínají a vysvobozují. Metrosexuál Howl. Jednou stará a pak zas chvíli mladá Sophie, nějaká logika jejích přeměn? Zlá čarodějnice, která je vlastně děsně fajn. A tak podobně. To prostě nevymyslíš. Myjazaki je skvělý tvůrce, tenhle snímek je však lehké nedorozumění a já budu dělat, že jsem ho přehlédl. Cesta do fantazie je fenomenální podívaná, Můj soused Totoro slušná, poté následuje Princezna Mononoke a až někde v dáli se krčí Zámek v oblacích. ()

Vosje

Ke svému údivu jsem zjistila, že jsem tento svůj nejmilejší Mijazakiho film ještě nehodnotila, vzdor faktu, že jsem ho viděla už nejméně 10x (a tajně se kojím nadějemi, že se podaří právě probíhající akce a uvidím to v kine Scala na plátně). Naposledy jsem si to pustila předevčírem před spaním, že se kouknu na kousek, abych se ujistila, že je to ten správný soubor, který hledám, a půjdu spát. Jak jsem si vůbec mohla myslet, že to dokážu vypnout dřív, než to skončí, to fakt nechápu. :-) Možná to bylo tím, že jsem to už dlouho neviděla a zapomněla jsem trošku. Okouzlením jsem nedýchala a v té okouzlené náladě šla spát a bylo mi fakt krásně. Tolik úžasné fantazie, co má v sobě tento pán, to snad ani není možné. Je překrásné, když člověku zůstane dětská duše (v tom nejlepším slova smyslu) na celý život. A ještě úžasnější je, když má takový člověk nadání, které mu dovoluje o tuto fantazii se podělit s ostatními lidmi. Příběh se rozvíjí jako kytka a odkrývá další a další překvapení a spoustu drobných detailů, takže i po opakovaném vidění jeden stále nachází něco nového, čeho si prve nevšiml. Je to jako jeden krásný, dlouhý sen. Mám k tomu už jen jedno veliké a okouzlené DĚKUJI. ()

kolly13

Nádherné, fantazii nenásilně uzurpující a hravé. Pro malé spíše ne, pro velké se srdcem dítěte určitě ano. Odpočinul jsem si a pookřál. ()

pierre9

Uznávam, že Mijazaki svojimi filmami vytvoril čosi výnimočné, no mňa to obišlo. Asi to bude súvsieť s tým, že 2 hodiny na animovaný film je skrátka veľa. Tu som sa v závere totálne nudil. 2,5* ()

swenyx

Další dílo od Mijazakiho. Zámek v oblacích mi přišel jako totálně ulítlá záležitost, jak kdyby se někdo sjel a přitom psal scénář. Celej film se děje jedna nepředvídatelná věc za druhou, ale I guess že to je i celkem kouzlo tohohle filmu. Postavy se mi líbily, od Sophie až po strašáka, všechny měly své místo a nebýt toho random příběhu, tak by to bylo dost povedený. Animace ale nádherná a fakt se to pěkně sledovalo. ()

endrix

Vizuálně uchvatná, steampunkovou fantazií nabitá pohádka. Bohužel to poslední slovo je pro mě spíš na škodu. Nevím, zda je to odlišným způsobem vyprávění v japonské tradici, ale podobně jako Cesta do fantazie mi ani Howlův kráčející hrad úplně nesednul. Příliš mnoho postav a dějových linek je naznačeno a nedotaženo. I hlavní dějová linka je spíš pohádková. Láska vyřeší všechny problémy a ... Za mě zatím nejslabší viděný Miazaki, což je ale pořád slušné hodnocení. Příběhově kompaktnější kusy typu Mononoke nebo Naušika mi ale sedly víc. ()

Lendak

Po Spirited Away som mal až premrštené očakávania, pričom väčšina nich sa nenaplnila. Po dokonalej prvej polovici prišiel, keď to mám tak drzo povedať, bordel v ktorom som mal dosť problém sa zorientovať. Škoda no. Ale furt to nemení môj názor na to, že každý by chcel aspoň raz bývať v Howlovom zámku.. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)