V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

heyda

Miluju úvodní scénu, jak V(eřejní)B(lbci) honí vojáky. To je fakt prča. Pak už tento film trochu upadá. Jinak bych chtěl pochválit Jiřího Langmajera s Karlem Rodenem. Tady zahráli bravurně. 7/10 ()

Flakotaso

Docela mě překvapila do očí bijící filmařská nekvalita tohoto snímku. Amatérská kamera, otřesný střih, nenavazující scény bez jakékoli dějové kontinuity, na takovou taškařici podivně dramatická hudba a nepříliš fungující a stále dokola se opakující vtipy ("už žádné ženské Kouba!" ha ha ha). Z oblíbeného českého podžánru vojenských filmů je pro mě tenhle jeden z nejhorších, takže mě poněkud udivuje to mohutné sedmdesátipětiprocentní hodnocení, kterého se mnohdy nedočkají ani mnohá mistrovská díla. ()

honajz

Ideologické zabarvení je mi ukradené. Že se film rozpadá na tři nesourodé děje - honička paragánů, v noci v lese, uražený Kouba po plovárně - mi taky nevadí. Pokaždé se u toho skvěle bavím, říkejme tomu třeba guilty pleasure. Je to prostě legrace - jak Kouba všechny převeze, jak si Šlapetka zašlape mezi vepři, jak Roden cvičí mažoretky, Jandák čistí svou škodovku - nejspíše i tehdy se na tento agitační film koukalo jako na legraci a moc mladých to do vojska nepřilákalo. Ale prostě se na to dobře kouká a skvěle se u těch hlášek a situací baví. ()

SOLOM.

Další film z vojenského prostředí, který zbožňuji již od útlého dětství. Jiří Langmajer coby děvkař, rebel ale hlavně nejlepší paragán podal opravdu skvělý herecký výkon, kterým tak trochu zastínil i jak dobrého Karla Rodena – jeho postava mi moc nesedla, ale coby trenér mažoretek se osvědčil. Je ovšem pravdou, že mě se nejvíce líbila pasáž, při které se museli paragáni dostat až do kasáren a během toho je po jednom pěkně chytali policajti, armáda i myslivci. Ta lovestory okolo toho už byla zbytečná omáčka. Nicméně vždy se na to podívám rád znovu. ()

ARI50

Slušná podívaná musí se nechat a celkem Jiří v mládí pobavil a tady zahrál skvěle no vyhrál to a to je hlavní byl chytřejší. ()

duklak2

Tuto super komedii v čele s Jiřím Langmajerem a docela dobrou hudbou jsem viděl už asi pětkrát a vždycky se zasměju. Kdysi dávno jsem díky tomuto filmu chtěl jít na vojnu, ale když jsem byl u odvodu, tak vojnu zrovna zrušili. Ach jo, jsem smolař :-). ()

luka4615

Příjemně odsýpající vojenská komedie se spoustou památných hlášek a výtečným Jiřím Langmajerem v hlavní roli. „Kdo ve svém okolí spatří člověka ve vojenském, nechť toto ihned oznámí Závodní stráži, neboť je podezření, že dotyčný je voják!“ ()

Pepy

Klasická česká komedie z doby jak ji známe. A smějeme se těmhle filmům i do dneška. Vždy je na nich něco zajímavého. Takovéhle české filmy se povedou už jen málokdy a záleží na tom kdo je dělá. Aspoň jsme viděli jak to chodilo v té době a jak to chodí dnes. Langmajera moc nemusím, ale tady mě teda dostal. Každá česká klasika si zaslouží ohodnocení na 100%. ()

Genero

U nás zapřisáhlých pacifistů, pro které je v ruce odpornější samopal vzor 61 než úd předsedy uličního výboru, může mít příběh z časů, kdy se holky tam dole neholily a chrabří rošťáci v zeleném nesnesli pravičácké tendence, těžko valnou šanci na znatelný úspěch. Pravda, některé fórky jsou celkem zdařilé a dostatečně dětinské, aby vykouzlily na mé tváři mírný úsměv. Nicméně na výslednou Tučkovu taškařici s notnou dávkou sentimentu zavzpomíná snad jedině Jirka Langmajer, který po závěrečných titulcích roztřesenými prsty vytočí číslo Karla Rodena a nesmělým hlasem špitne do sluchátka: Dobrou noc, ty starý bobře. ()

BoPo

Nič podobné tu predtým nebolo a už asi ani nebude. Len si predstavte tie všetky scény za súčasné náklady. To by sa český producent nedoplatil. ()

GeusX

Nejvtipnější tuzemská komedie z vojenského prostředí. Oddychovka, která se mi ani po mnoha letech (a shlédnutí) neokoukala. Langmajer a Roden na výbornou. ()

hejahou

Komedie z vojenského prostředí. Pokud by vojna probíhala v takovémto duchu, klidně bych na ni i šel, ale jelikož to pravda není, nezbývá, než se bavit doma u televize s touto komedií.... ()

Terva

Jedna z nejlepších českých "akčních" komedíí. Trio Roden, Langmajer a Jandák je nezapomenutelné. CITÁT - Ihned!! Když okolo lítají helikoptéry, tak to znamená, že se po lese potloukají paragáni. Jednak se uměj bezvadně rvát a jednak berou zajatce. Oni mají za to opušťák a vy budete mít průšvih ()