Všechny velké a malé bytosti

• Veľká Británia All Creatures Great and Small (viac)
Veľká Británia, (2020–2023), 21 h 38 min (Minutáž: 45–53 min)

Predloha:

James Herriot (kniha)

Anna Madeley, Samuel West, Rachel Shenton, Callum Woodhouse, Nigel Betts, Matthew Lewis, Melanie Kilburn, Diana Rigg, Nigel Havers, Maimie McCoy, Tony Pitts (viac)

James Herriot, čerstvý absolvent oboru veterinářství na univerzitě v Glasgow, jde za svým snem stát se veterinářem v úchvatném Yorkshire Dales, ale brzy zjistí, že léčit zvířata znamená především léčit jejich majitele – a že farmáři z Dalesu jsou drsní lidé, které těžko o něco prosit. Ve Skeldale House se James seznamuje se svou novou, dysfunkční rodinou – se svým chaotickým a chybujícím šéfem Siegfriedem Farnonem, jeho umíněným bratrem Tristanem a mazanou paní Hallovou, která chce neustále vše řídit. Když Jamese zaujme místní kráska Helen Alderson, má další důvod v Dalesu zůstat. (Viasat)

Listyx odpad!

Tak ne, tohle to ne e. Nejen, že mi postavy vůbec nesedí do knížky, ale hlavně mi ten ansámbl nesedí vůbec. Takovou sbírku generických xichtů jsem dlouho nezřel. James, paní Hallová, Siegfried a vlatně všich účastíci této britské copypasty bolaké sterilní telenovely nevané kvality jsou totálně mimo, přičemž celkový dojem se snaží své upocené podpaží vyvonět volnou adaptací díla, kterému celkovou kvalitou nesahá ani po pás. Nezaznamenal jsem moment kdy bych nelitoval, že jsem si to vůbec pustil. Pokud máte rádi knížky, zůstaňte u nich. Tohle je sračka. ()

ostravak30

Remake staršího seriálu vypadá opravdu moc dobře. Jak vizuálně, kdy tvůrci zamířili do nádherných částí Anglie a panoramata jsou jednou z důležitých částí celého díla, tak třeba herecky. Na představitele rolí se dobře dívá, jsou sympatičtí a diváka si rychle získají. Stejně jako okolní obyvatelé během jednotlivých epizod. Já mám strašně rád pohodové seriály a toto je jeden z nich. Ostatně jeden z režisérů se věnoval i Panství Downton a jedna ze scénáristek zase Zavolejte porodní sestřičky - oba specifické seriály specifických období. Mohl bych se na něj dívat znovu a znovu. Možná je škoda, že nebylo natočeno více epizod. Každopádně seriál si mě získal a určitě se nebudu bránit si přečíst knihu Jamese Herriota, pokud na ni narazím a najdu si čas. ()

DanielaE

V 90% případů mám problém, když nejprve čtu knihu, udělám si představu o účastnících děje a pak je vidím ve filmu či seriálu. Většinou nedokoukám.  Knihy Jamese Herriota byly pro mě (a stále jsou) strašně důležité, Anglie, vztahy, pohoda, jazz. Přesto všechno se mi ten seriál tak hrozně moc líbí. Jakkoli se postavy úplně neshodují s tím, co jsem si představovala, když jsem knihy četla, do trošku více romantického a samozřejmě zjednodušeného děje mi tam ti herci sedí jako poklice na hrnec.  Za mě velká radost. ()

Rian_witcher

Britové seriály prostě umí. Úplně úžasně vybrané prostředí, krajina a historické reálie. Herci se navzájem výborně doplňují a scénář je podle úžasné knihy úžasně zpracovaný. ()

oblonskij100

V dnešní době, kdy jsme v permanentním stresu, kdy se na nás hrnou zlé zprávy ze všech stran, není nic lepšího než zrelaxovat u dobrého seriálu. U seriálu, kdy jak lidé tak zvířata mají své místo na zemi. Mě uklidňuje ten pokoj, který z tohoto seriálu čiší. Nikdy jsem neměl zvíře, nemám k nim vztah, ale tento snímek mě k nim přitahuje. ()

ariari

Taký rozpočet a toto?! národný poklad Británie jeho príbehy, sa zakopali pod telenovelu. Chýbajú tony brilantných príbehov  so zvieratami..postava Jamesa je nudný usmrkánek s vyplieštajúcimi vlahými pohľadmi, ktoré majú nahradiť energického a vtipného chlapa, ktorým v knihách bol?Prečo herci nedostali aspoň  pár lekcií o veterine? na filmovačkách chýbajú najviac fantastické príbehy zvierat , o ktorých knihy boli. Tu nič, naozaj nič.   zopár návštev u opakujúcich sa ľudí, žiadne košaté ľudské príbehy. Bože, také zlé! kto nečítal, pre toho je to vidiecka selanka,kto vie čítať, zistí že ide o lacný netflus zločin. . Veď to malo byť príbehovo  o zvieratách, nie scenérovo síce pekná, ale telenovela.  Najhoršia postava samotný James Herriot alias Alf Wight v reále.  tiež Sigfried bol v reále fešák, vysoký, kostnatý a humorista, s výborným vzťahom k Jimovi. Vo všetkých knihách to bolo úplne jasné, aj z rozprávania jeho detí ktoré sa tohto posledného natáčania aj zúčastnili. Mno o  veterine a zvieratách nikto z produkcie nemá šajn,a to  nudné vyprofilovanie dramaturgie k tomu... prečo preboha takto dokazili pomaly národný poklad Británie? ()

tulen

Původní seriál byl naprosto dokonalý, škoda, že je u nás nedostupný, přestože se v 90-tých letech vysílal. Nová adaptace, podobně jako seriál Durrellovi, mění charakter postav a vnáší do toho něco, co v knihách nebylo a tlačí to do současných seriálovýho stereotypů a umělých emocí. Úplně se ztratil humor, nadhled a civilnost nahradila až přílišná melodramatičnost ... Škoda. ()

mia.com

Ac uz nic se zviratky nesleduji, protoze u vseho rvu, nekolik knih od Herriota jsem precetla a moc se mi libily, takze po zjisteni, ze je novy serial v tv, jsem se do nej musela pustit. A je naprosto naaaaadherny. Toto slovo mi k tomu staci :D. ()

Kreptry

Předlohu jsem nečetla a předchozí zfilmování neviděla, takže nedokážu říct, jestli je to úplně mimo originální příběh nebo jen trochu. Ale tak jako tak to je přesně ten typ seriálu, který mě vyléčí z mých chmur kdykoliv přijdu domů naprosto vyčerpaná a znechucená. Klidný, milý, optimistický (i když je tam několik smutných, trochu vážnějších scén). Pro ostatní – doporučuji se podívat v originálním znění. ()

NikiVai

Velmi milý seriál zpracovaný s hřejivou lidskostí a smyslem pro humor. Všechny postavy jsou příjemné, velmi věrohodně zahrané. Za poslední roky je to jeden z mála seriálů, u kterého se dá opravdu jen relaxovat a hodit starosti za hlavu. ()

kukadlo123

Musím povedať, že pôvodný seriál som nevidel a knihu som nečítal. Ale po zhliadnutí tohto seriálu mám chuť ísť do knižnice a pozrieť sa či tam nemajú túto knihu. Okolie dedinky Darrowby(v skutočnosti Grassington) je nádherné, vynikajúce obsadenie hercov a zvládnutý preklad s príjemním dabingom na Epic Drama. Hneď od tej chvíle, ako James prišiel do Darrowby, som vedel že chcem vidieť ďaľšie časti. A navyše načasovanie Predvianočnej noci v dobe jej preméri na Epic Drama snáď nemohlo byť lepšie. Odporúčam každému, kdo chce byť, študuje alebo je veterinárom. Ale aj ostatným ktorý maju radi zvieratká. Už sa neviem dočkať druhej série ktorej prvá časť bude odvisielaná dnes večer. ()

tein

Moc pekny serial co "pohladi na dusi". Skvele vykony hercu, uzasna stylizace a proste celkove hodne dobre zpracovane pribehy od Jamese Harriota. Co vic si prat? Snad jen dalsi serii... :-) ()

Falanx

80% Slabší odvar předchozích zpracování.  Leč mám stále respekt k dále uvedenému autorovi. ***James Herriot. Stále můj favorit jako autor knih plných  hlubokého lidství a porozumění pro své zvířecí pacienty i jejich páníčky. ()

danatr

Kdysi jsem viděla film zroku 1975 a tohle zpracování je nesrovnatelně lepší.  Laskavost knihy se úžasným způsobem podařilo přenést do jednotlivých epizod. ()

yarca

Herriota miluju. A tenhle seriál se hodně povedl. Jen Siegfried je na můj vkus ještě větší bručoun, než v knize. Ale jinak je to tak skvělý počin, že tuto drobnůstku ráda přehlídnu. ()

patti1

Knihy od Jamese Herriota mě bohužel zatím jaksi minuly, ale v upoutávkách mě zaujala nádherná krajina. Tak jsem seriál začala sledovat, a udělala jsem moc dobře. Je to v dnešní době opravdu pohlazení po duši. Herci skvělí, záběry na anglickou krajinu úžasné, a všechno podkreslené příjemnou hudbou, co víc si přát. ()

gapa466

Chápu, že je to přislazené a svět takový není, ale mně se to líbí. Je to takové pohlazení duše v dnešní době. Postavy jsou předvídatelné a většinou nevypadnou ze své životní role. Nevím proč, ale jako celek to funguje. Z mého pohledu téměř dokonalé. ()

ondrapec

Výborný smysluplný seriál se skvělými a sympatickými herci, v krásných lokacích, který vždycky zlepší náladu. Tempem a dobou připomíná fenomenální a neméně krásný seriál Durrellovi. *95%* ()

DžejPý

Krásná krajina, scény se zvířátky luxusní. Sympatický pár James a Helen. Nevadí jiný Skeldale, kupodivu přežívám i vztahy mezi postavami, které v knize nejsou. Mrzí mě změna roztomilého farmáře lorda Houltona na nápadníka. Ale zklamáním je vousatý vdovec Siegfried a jeho mladší bratr Tristan - takhle v knize nejsou a seriál tím u mě ztratil pátou hvězdu. Přesto se rád koukám ;) ()