Traja kamaráti, Mireček (Matouš Ruml), Vilém (Janek Gregor) a Dužan (Duy Anh Tran), si privyrábajú pestovaním a predajom kvalitnej trávy. Až raz dostanú ponuku, ktorá sa neodmieta: predať kompletnú úrodu za jednu noc. Avšak keď uzavrú obchod s nebezpečným Bulharom (Predrag Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zisťujú, že im niekto ako naschvál vykradol skleník. Majú iba pár hodín na to, aby zachránili nielen kšeft roku, ale aj svoje malíčky. Dvaja policajti zo starej školy (Martin Hofmann a Leoš Noha) boli suspendovaní. Prvý z nich sa správa ako psychopat a druhý je totálne vyhorený, takže keď prídu so žiadosťou o návrat k polícii, sú svojimi nadriadenými rázne odmietnutí. Aby získali naspať svoju prácu a česť, rozhodnú sa na vlastnú päsť pátrať po kufríku plnom vzácneho materiálu a rozhodne pri tom neberú žiadne ohľady. André (Marek Lambora) je rocker, ale má problém. Podpísal zmluvu, v ktorej sa zaväzuje k natočeniu troch popových albumov pre teenagerov. André sa na verejnosti tvári ako suverénna hviezda, ale vnútri sa ide zblázniť. Celý svoj byt, auto aj slávu by vymenil za jednu naozajstnú rockerskú noc. A presne to sa mu splní, keď si na letisku omylom vezme cudzí kufor. (CinemArt SK)

Chrustyn

Přiznávám si, že na huličskou českou komedii jsem byl docela zvědavý. Matouš Ruml hodně fajn ale přál bych mu nějaké zajímavější projekty. Celkově dost nevtipné, bez zábavných momentů a s otravným Martinem Hofmannem. ()

Stanislaus

Česká odpověď na filmy od Guye Ritchieho mohla dopadnout rozhodně hůř, Ubal a zmiz se však naštěstí drží po většinu stopáže na ucházející úrovni. Hobzik mohl více tlačit na černohumornou pilu a naservírovat tak ráznější kousek, který by se v rámci tuzemské kinematografie jistě vyjímal. Film má ideální délku, během níž se veskrze stále něco děje, určitě se ale dal pojmout více akčním způsobem. ()

Necrotongue

Už podle názvu jsem tušil, že nebudu pro tento zážitek tou pravou cílovkou. Já trávníkáře ani jiné sjeťulíny moc nemusím takže jsem si nedělal ani nejmenší naděje. Ale světe div se, já jsem se u toho po celou dobu celkem dobře bavil a ve chvílích, kdy došlo na dvojici kriminalistů/ dopraváků v podání dua Hoffman/ Noha, jsem se bavil skvěle. Ale vážně, čekal jsem kravinu hodnou odpadu a zcela překvapivě jsem dostal kravinu, u níž jsem se mohl zasmát a pobavit se nad tím, jak se v ní radostně kašlalo na politickou korektnost. Jak jinak bych se mohl seznámit s reklamou na Downův syndrom, kterou když naštvu, sežere mi psa? 3*+ ()

Morholt

Označit film za českou ritchiovku mělo fungovat jen jako tahák, ale i když to s anglickými gangsterkami nemá skoro nic společného, je to film na úplnou pohodu. Příběh je v podstatě jednoduchý. Dva kámoši musí získat zpět ukradené hulení a jejich cestu roubuje řada nepředvídatelných situací i svérázných postaviček. Vedlejších postav gangsterů a policajtů jsem se trochu bál, ale Hobzíkovi se podařilo vyvarovat trapnějších momentů a držet rozumnou míru karikování. Oceňuji i prostředí mého rodného Žižkova. Vždycky je fajn vidět v hlavní rolích místa, která člověk důvěrně zná. A konečně pochvalu si zaslouží tempo, které sice sem tam zakolísá, ale jinak si udražuje slušnou konstantní rychlost. S herci nemám problém, ačkoliv pro Dobrého bych si dokázal představit větší prostor. Určitě by se našlo spousta much a já třeba konkrétně čekal, že se zasměju a ne jen usměju, ale jinak tu není nic, co by si zasloužilo nějakou výraznou kritiku. Alespoň z mého pohledu. 80% ()

Lacike

Strašne som si prial, aby sa mi to páčilo, ale v českom prostredí Ritchieovská zmes grázlov, mafiánov a magorov proste nefunguje. Dialógy strašne šustia papierom a máloktorú hlášku sa hercom podarí predať. Vizuál sa snaží o videoklipový štýl, ale pôsobí to zastaralo jak videoklip z 90tych rokov. Za mňa nefunkčná nuda. 4/10. ()

Praxis

Průměrná variace na Ritchieoviny. Není to zlý, hlavně zjistíte, že na Žižkově by nechtěl žít vůbec nikdo, ale není to kdovíjak objevný. Ruml i Gregor jsou sympaťáci, hlavní magory tu ale obstarávají geniální Hofmann s Nohou. Tak prostě celkem fajnová průměrná česká komedie. 55% ()

Remedy

Jako pokus o českou variaci na rané ritchieovky to dopadlo vlastně docela dobře. Je to dostatečně zábavné i svěží s ohledem na ostatní tuzemskou tvorbu, což je třeba jednoznačně ocenit. Možná šlo některé situace dotáhnout do ještě větší absurdity, ale to už bych měl asi nereálná očekávání. V rámci možností mi to přišlo fajn. [60%] ()

slunicko2

Tak to dopadne, když moc koukáte na Tarantina či Ritchieho. 1)  Celovečerní debut scenáristy a režiséra 35letého absolventa FAMU a právnické fakulty Masarykovy university (!) Adama Hobzika má své vzory jasné: Tarantino, Ritchie a jim podobní. Pravda, Žižkov, Holešovice či Karlín není Bronx (i když se tvůrci dost snaží). Ale jinak by to šlo: o zvuk se postarají KrankenWagen, o občerstvení bar Zlatá rána s milým osazenstvem a v případě dopravní zácpy lze využít tajných vietnamských podzemních tunelů do Sapy. Kdo není místní, to asi neocení, ale pro Pražáka je to docela sranda._____ 2)  I v castingu měl režisér šťastnou ruku. 35letý Matouš Ruml (rozvážeč pizzy Mireček) i 28letý Janek Gregor (Vilém s blonďatým melírem) nabízí přesně to, co očekávám. K přitažlivým klukům přihoďme i 27letého Duy Anh Trana (Vietnamec Dužan) či 25letého Marka Lamboru (zpěvák André), kterému jeho džíny moc slušely._____ 3)  I další postavy a postavičky jsou, řekněme, k pousmání. Zejména 42letý Martin Hofmann (psychopatický policista) či 52letý Leoš Noha (vyhořelý policista) příjemně pobavili. 58letý Predrag Bjelac (bulharský mafián) rovněž nezklamal._____ 4)  Věk protagonistů uvádím k roku natáčení - 2020._____ 5)  Hezky se mi na film koukalo díky pěkným klukům. Děj mě nenadchl, ani neurazil. Jako prvotina dobrý, příště čekám od Adama Hobzika něco kvalitnějšího. ()

kajas

Určitě bych chtěla říct, že na prvotinu se jedná o technicky velmi zdařilý film se slušnými herci, i když Ruml (jakkoli ho mám ráda) už na podobné role roztomilých troubů začíná být trochu starý. Záporné postavy působí spíše jako doplňkové vtipné figurky, i když to možná bylo záměrem. Výsledek ale opravdu dopadl nad očekávání dobře, a jestli už jste unaveni z českých romantických komedií a historických dramat, tohle by pro vás mohlo být milé osvěžení. Skoro 4*. ()

kagemush

Ani nepamatuju, kdy jsem u nové české komedie vydržel až do konce. Za to ta třetí hvězda - a za některé dobré vtipy, a pana Hofmanna, který mě baví a za pana Gregora, kterého vůbec neznám, ale snad ho někdy někde ještě popatřím. Jinak to holt za sebou táhne vše nedobré co levná produkce a nejistě zvládané řemeslo mnohých zde zúčastněných sebou nese. ()

M.i.k.e

natočit si jako režijní debut krimi gangsterku/komedii v Ritchieovském stylu je dost ambiciozní, ale je vidět, že když se chce, je tu nějaká vize a vím co chci natočit tak to jde i v českém rybníčku, v českých reáliích a s českým rozpočtem. Logicky to není úplně bez chyb, nemá to ten tah na bránu, který mají právě Ritchieho filmy a některé figurky by si zasloužily mnohem víc prostoru, ale vzhledem k tomu co u nás jinak vzniká se tady dá leccos odpustit. Velmi příjemným překvapením je pak v hlavní roli Janek Gregor, který mě velmi bavil a pak duo pološílených policajtů Hofmann - Noha.Hlavně Hofmann tu konečně aspoň trochu vylezl ze škatulky do které spadl a je na ně vidět že se tím slušně bavil...65% ()

William_

Pár hlášek u kterých jsem se zasmál to mělo, ale vesměs je to prachobyčejná průměrná komedie, kterých ročně vidíte desítky. ()

necisty

Překvapivě zábavná česká komedie, která asi nepadne do noty úplně každému, ale nemusí urazit. Naivnímu divákovi by mohlo toto dílo říct, že obchod a požívání drog není nic neobvyklého či dokonce zakázaného a že i ten hodný strýček, co má v oblibě sekání prstů, by byl vlastně fajn kámoš. Ale na to se tu nehraje - mockrát jsme se zasmáli a herci, i když nepodávají kdo ví jaký výkon, do této tematiky hezky zapadali. A dokonce trailer uměl trochu mlžit a postava Rumla celkem pozitivně překvapila. ... GA Cinema ()

campix

Guy Ritchie potkává Ro(c)k podvraťáků a je z toho místa zábavná ale veskrze průměrná podívaná. Pro mě to kazí hlavně debilní ksicht Matouše Rumla v hlavní roli, to je dle mého člověk, který by už neměl nikdy hrát. Ostatní kumpáni mi přijdou v rámci mezí v pohodě. Děj není nic objevného, ale alespoň to není úplně debilní, tedy místy je, ale jako celek to působí docela kompaktně. Škoda, že to mu tak je, ale nejlepší momenty mají na svědomí pánové Hofmann a Noha, jejichž policejní ''stand-upy'' jsou příjemným osvěžením a vlastně jsou i tím nejvtipnějším co Ubal a zmiz dokáže nabídnout. Oceňuji, že tohle není nudná a unylá romantická komedie a že se u nás točí také něco jiného, ale bohužel to prostě nestačí. ()

FrankSusta

Tohle má tak strašně nízký hodnocení! (možná to je důvod toho, proč dávám pět hvězdiček - jakože jsem čekal nějakou strašnou kravinu, ale nakonec se z toho vyklubala docela dobrá česká gangsterka, co je v kvalitě jen lehce pod Ritchiem) Fakt jsem se bavil! Dobrej příběh, dobrá kamera, dobrej soundtrack - a herci...? Hrajou tak akorát. prostě přiměně ke své postavě. Myslím, že o Adamu Hobzikovi ještě dozajista uslyšíme, coby o českém Ritchiem. Od Čechů bych něco takový nečekal. Humor tam byl, a ne takovej ten trapnej, co teďka v těch novejch českejch komediích bejvá (v některejch, v jinejch je inteligentní), příběh to má promakanej a celkově se mi to líbilo. Fajn pohodovka, co si kdykoliv rád pustím znovu - po dlouhém shodnocení, co jsem si v hlavě přehrál za těch 7,5 měsíců měním hodnocení o stupeň dolů ()

angel74

Stylově mi to připomíná spíš režijní rukopis Karla Janáka než zmiňovaného Guye Ritchieho, což asi není zrovna dvakrát velká pochvala, ale k mému překvapení jsem se docela dobře bavila. Zásluhu na tom má hlavně dvojice svérázných policistů v nezaměnitelném podání Martina Hoffmana a Leoše Nohy. Když o tom teď přemýšlím, tak mi vlastně sedlo celé herecké obsazení. (60%) ()

tomeek

Já nevím. Miluju Guye Rithieho a jeho zkratkovitost... tady jsem nic takového nezaznamenal. Gangsteři ano, ok, ale některé dějové linky se uplně vytrácejí a vlastně by tam ani nemusely být (kožich, vietnamská odveta...) Hlavní hrdina je vám vlastně dost ukradený a k nikomu si nestihnete vytvořit jakýkoliv vztah. Nevím. Ale určitě lepší průměr než většina nových českých filmů. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)