Kudly4

Čím jiným rozjet nový rok, než touto vyhajpovanou satirou o konci světa s nabušeným hereckým obsazením prej. No, až na DiCapria bych určitě snesl jinačí výběr, každopádně, i přes tu délku, to celkem šlo, nedá se říct, že bych se nudil, dobře natočené, pravdivé, drsné, nechutný pohled na dnešní média a vlastně na úplně všechno. Nebudu jediný kdo napíše, že přesně takhle by to nějak mohlo dopadnout. Finále mrazivé. ()

Tsuki

"Opravdu jsme měli všechno..." Film se silným sdělením, zaobaleným do tlusté vrstvy satirické komiky. Přestože se nejedná o typ humoru, který by mi sedl nejvíce, musím uznat, že to byla pro tento film nepochybně dobrá volba. Filmů, které se zaobírají tématikou vlivu lidské společnosti na naši planetu a potažmo tématikou záchrany planety, je už poměrně hodně, ale většina jde cestou vážného a více realistického zobrazení. Takže na tomto neotřelém provedení je vlastně něco osvěžujícího a myslím, že právě to extrémní až absurdní vyobrazení může přitáhnout nový druh diváků a možná, snad možná, otevřít oči některým lidem, kteří se do teď nad situací naší společnosti příliš nezamysleli. Jakkoli je film hnaný do absurdní komiky, je až děsivé a zároveň smutné, že je opravdu obrazem dnešní společnosti. Můžeme v tom najít ledacos - Donald Trump jako Meryl Streep, Elon Musk a Mark Zuckerberg (a jeho šílená vize Meta světa) spojení v osobě miliardáře Petera Isherwella, který je zde prototypem naprosto odlidštěného člověka, kterého zajímají jen technologie a zisk, dále odkazy na absurditu a nebezpečnost některých trendů sociálních médií... a konečně taky odkaz na dnešní dobu pandemie a to, jak se k situaci určitá část společnosti staví. Film je napěchovaný množství různých karikatur a absurdit, které jsou ale ve svém jádru dnešní skutečností. Ukazuje, jak se mediální obraz stává důležitějším než pravda, jak povrchnost a líbivost převýšila hodnotu obsahu, a jak, aniž bychom si to mnohdy plně uvědomovali, skutečné city, vztahy a ryzí lidské hodnoty nahradil klam, faleš, pokrytectví či dokonce sobeckost a bezohlednost... Když nad filmem přemýšlím zpětně, přijde mi, že si z něho může člověk vzít opravdu mnoho. Je to zábavná jízda s velkou vnitřní hodnotou a jasným sdělením společnosti. Jsem taky ráda za silný konec, který se odklonil od komiky, která by v tu chvíli byla nepatřičná. Poslední slova Dr. Mindyho (Leonardo DiCaprio) jen stěží nezanechají silný dojem. Mně se rozhodně vryla do paměti. Nakonec proto filmu, kterému bych za normálních okolností dala 4 hvězdy, uděluji o hvězdu více. Právě pro jeho vnitřní hodnoty a silný závěr. ~(4,5)~ ()

Anderton

Prvé minúty, možno desiatky minút, budete v nastavenom satirickom humore asi mierne tápať, možno aj trochu viac. Postupne sa ale situácia zlepšuje práve vašou adaptabilitou na zvolený, až dadaistický, štýl rozprávania a záver je skrátka presne taký, aký byť mal a musel. Vrátane oboch potitulkových scén, v tej prvej je mimochodom vypointovaný fór s príčinou smrti jednej dôležitej postavy. Samozrejme ide o satiru na súčasnú svetovú krízu, ale nielen na ňu, respektíve prístup polovice/celého ľudstva na súčasný stav (nielen korona, ale predovšetkým sociálne siete)  je sám o sebe satirou na nás a našu povrchnosť. Don´t Look Up až tak meta nie je, stačí, že dokáže po celý čas baviť a ani nevadí, že ako celok je trochu nesúrodý. ()

Vodnářka

Chytré, s málo očekávatelnými zvraty, a děsivě reálné. Sto čtyřicet pět minut uteče jako voda a ve vás zůstane spousta emocí, smutku a lehké beznaděje. A živá vzpomínka na Lea, jako toho "sexy profesora", který opět přesvědčí, že hrát opravdu umí. ()

Frajer42

Scénář tohoto filmu je z kategorie těch geniálních a je mi ctí mít tu čest vidět snímek jako je tenhle. Tohle dílo vysoce přesahuje filmový žánr. Naprosto dokonalá kritika současně dementní společnosti a směru, kterým se lidstvo vydalo přímou linkou do záhuby. Nerozumím organizaci Netflix. Na jedné straně bezdůvodně zakazují naprosto korektní snímky, mají přísná pravidla kolik tmavě bílých herců a sexuálních deviantů se musí ve filmu či seriálu objevit a na straně druhé vytáhnou na světlo světa tento absolutně nekorektní film, který dokonale zesměšňuje úplně všechny současné pokřivené a zdegenerované hodnoty. Tomuto snímku by rozhodně prospěla kratší stopáž a absence pornoherečky Jennifer Lawrence, na jejíž ksicht se nedovedu delší dobu dívat a musím v pravidelných intervalech dělat přestávky, abych se mohl vyblít vedle gauče. Jinak musím opravdu smeknout klobouk i s celou hlavou. Adam McKay mi ukázal slepenec toho nejodpornějšího ze současné zdegenerované společnosti. Všechno, co na dnešním světě bytostně nenávidím, co ničí nejen filmový svět a proč ztrácím každým dnem více a více chuť a motivaci na této planetě vůbec nadále existovat. Film jako je tenhle pak tuto motivaci alespoň částečně vrací, protože je radost vidět, že zde ještě existuje několik málo příčetných a zdravě smýšlejících lidí. Krásná práce a herecký galakoncert. Nejvíc ze všech mě dostal vizionář Mark Rylance. Posledních 15-20 minut bylo naprosto geniálních. Nevzpomínám si, že bych si vůbec někdy přál více konec světa, než vidět pomřít postavy v tomto filmu. Po titulková scéna pak byla dokonalou satisfakcí. I když film má své mouchy a našlo by se v něm dost vaty, tak za tu úžasně zpracovanou myšlenku, musím své hodnocení trošku vyšponovat. [90 %] ()

Socrates

Strašně dlouhý, ale přesto po většinu doby zábavný. Malinko jsem cítil závan zlatých nekorektních časů a vzhledem k tomu musím vyzdvihnout postavu Rona Perlmana. Málokdo už v dnešní době najde odvahu ocenit bílý lid makající v potu tváře. Prostě stará škola, jiná generace. A to já cením. 😁 ()

Kothy

Na tento film jsem se opravdu hodně těšil. Tvorba Adama McKaye je dost nestálá, takže to byla trochu loterie, ale vyšlo to. Film působí opravdu výpravně na poměry komedií. Je hezké vidět Jennifer Lawrence po nějaké době v dobré roli. Spolu s Leonardem DiCapriem hrají dva astronomy, kteří objeví kometu blížící se k Zemi. Snad se před ní lidi varovat, ale nikdo jim nevěnuje moc pozornosti. Poté se věci začnou hýbat, ale vše se politizuje a nedbají na doporučení vědců. Nakonec vše selže s Země se blíží k zániku. Podaří se jim na poslední chvíli lidstvo zachránit? Ve filmu je spousta skvělých momentů a dobrých herců. Najdeme tam i pár povedených cameí. Určitě to stojí za to. "Zdravím všechny bílé pracující lidi." :D ()

MikeCool

Nic jsem od toho neočekával, což mému hodnocení nakonec velice pomohlo. O to větší a milé překvapení byla tahle satirická komedie, v čele s "Leo Kaprem". Příjemná černá komedie, která zároveň měla silné dramatické a sci-fi prvky. ()

Slartibarkfast

Dost jsem se bál, jak to vše dopadne, když jsem viděl ukázky a popisky, shrnující K zemi hleď v pár větách. Tušil jsem další neohrožené velkohubé Americké hrdinství a bušení se do prsou. Nakonec jsem byl ale velice mile překvapen dost nevybíravou satirou, která v celkem trefně střiženém kabátku popisuje globalizační sračky, kterými se brodíme v dnešním světě. Jak nám vládnou loutkaři a jak naše životy absolutně nejsou v našich rukou. A nám je to vlastně jedno. I kdybychom chtěli, stejně nejsme schopni s tím nic udělat, neboť jsme své životy už dávno dobrovolně odevzdali nenažraným sviním, které ždímají matičku zemi jak se jen dá. A tak jsem si vychutnával tu krutě předkládanou upřímnost a otázky, které vyvolávala. Jak si člověk pomalu uvědomoval, že už to ani není k smíchu. Že je to obraz dneška. A předpověď jeho možného konce. Vskutku svěží dílko, které vřele doporučuji. 85% ()

nascendi

Práve som dopozeral film, o ktorom sa hovorí a prečítal aj zopár komentárov z oboch koncov. Mne sa páčil minimálne tak ako Stávka na neistotu, možno aj o čosi viac, pretože k problémom života a správania sa ľudí v súčasnosti a obzvlášť v krízových situáciách mám bližšie, ako k ekonomickým zločincom využívajúcim ľudskú chamtivosť. Vôbec nemám v úmysle hodnotiť film ako celok. To by som v stručnosti ani nedokázal. On ten celok vlastne nebol príliš kompaktný. Boli tam skvelé momenty dokonalo odpozorované zo života a bolo aj dosť nejakého výplňového materiálu, čím však nechcem naznačiť, že strihači nedokončili prácu. Len pri takejto téme je ľahšie kritizovať čo a ako sa kde malo, než to vykonávať ako prvolezec pri výstupe na horu. ()

silentname

"Don´t Look Up" je pre mňa v tejto dobe skutočne trefným filmom. Udrel klinec po hlave a skutočne nás ako ľudstvo ukázal takých akí sme. A úprimne, celkom ma to desí. Neviem kam ako ľudstvo spejeme, no verím tomu, že keby sme boli v takej situácii ako sa tu opisuje, jednali by sme určite rovnako. Jediné čo chýbalo bol Soros. Môžem úprimne povedať, že herecké výkony sú skvelé, príbeh je dobre napísaný a celé to funguje. Sú síce miesta, kde som mal pocit, že film možno mohol byť trošku kratší a dokázal by sa k myšlienke dostať rovnako silne, no čo musím filmu najviac uznať je fakt, že ma neskutočne fascinovalo ho sledovať. A premýšľať nad nami ako ľudstvom. A myslím si, že viac to ani nie je potreba podtrhovať. Možno to mohlo byť satirickejšie a trošku kratšie, no film má moju úctu za to, že povedal na plnú hubu to, čo je potrebné, aby sme počuli. Jediná škoda je tá, že si myslím, že zase to dopadne na neúrodnú pôdu. Algoritmy vládnu svetu. Hodnotenie: A ()

cukorek

No a máme ďalší  ´´armagedon´´. Nový rozmer a prezentácia apokalipsy , postihnutá našu zem z tajuplného vesmíru priniesla slušný zážitok. Film má isté nedostatky ,ale zase skvel disponuje rozdelením úloh profesora a študentky na Michiganskej univerzite. Jej prostorekosť a ostrosť jazyka priamo pred prezidentkou, dáva filmu guráž. O ostatných veciach, ktoré film objasňuje niet pochýb, to je častým javom. Čo mi najviac vadilo bolo neadekvátne stvárnenie profesora a jeho synov , keď vyzerali ako keby spolužiaci z jedného ročníka na vysokej škole a nie otec a synovia. Mohli DiCapria upraviť do starejšej podoby. 80% ()

Arsenal83

Nebojím sa ísť proti prúdu a hoci je Leonardo DiCaprio môj najobľúbenejší herec, tu sa agitačne zbláznil. Veď sám o filme povedal, že má byť "budíčkom", pretože klimatické hodiny tikajú. Zároveň však vidí toto príležitosť na boj s dezinformáciami, pretože taký skvelý doktor ako Fauci vraj bojuje za nás všetkých a my len popierame vedu. Regulérne sa zbláznil a Netflix sa toho prirodzene chytil. Samozrejme zahral tiež na všetky svoje struny rovných príležitostí a tak si Meryl Streep mohla zahrať prezidentku a všetky menšiny sa dostanú k slovu. Na filme nie je okrem silných hercov nič dobré. Komediálne vsuvky nefungujú a krajne ľavicové posolstvo elitárov mám na háku. Kľudne si verte v to, že vás zabije kométa v podobe klímy alebo koronavírusu, no nechajte ľudí s iným názorom normálne žiť. S blížiacimi oscarmi sa s nejakými veľkými cenami pre Don’t Look Up našťastie neráta. ()

Willy Kufalt

Čtyři hvězdičky, které uděluji, jsou tady sice výrazně slabší, ale jak se mi během 24 hodin viděný film rozležel v hlavě, uznal jsem, že si je nakonec zaslouží... a to i přes mínusy v podobě míst, které buď působí rozvláčně nebo kdy film nedrží úplně pohromadě. Adam McKay si zvolil zajímavé téma, které využil k sice možná mírnější, ale i tak zábavné satiry a rozpracoval ho do řady scén a situací, které upoutávají ať už různými trefnými pohledy na téma nebo humorem. Osobně mě upoutala a sedla mi i forma obsahující nejednu pasáž ve stylu televizního spravodajství nebo útržkových záznamů z podujetí, díky čemuž ruka v ruce se skvělým scénářem působí K zemi hleď! nejednou navzdory sci-fi zápletce jako z reálného života v současnosti. Díky uvolněné atmosféře, svěžím moderním nápadům a civilním hereckým výkonům (osobitě mě tu potěšila velmi vtipná Meryl Streep) se film příjemně sleduje, reflexe současné doby přeplněné trendy ve víru sociálních sítí tu umí být zábavná i kritická a z těch mála filmových novinek za nedávno uplynulý rok 2021, které jsem dosud měl možnost vidět (a které mě ve většině případů vůbec neoslnily), patří tahle satirická tragikomedie za mě rozhodně k tomu lepšímu. Dokonce ani DiCaprio mi tu nijak zvlášť nevadil. :o) Takže kdo ještě neviděl, za mě jen hlavou vzhůru do toho! :) [75%] ()

Rocky62

Je to místy příliš ukecané a často se odbíhá od tématu, nicméně jsou to jediné neduhy tohoto jinak nad míru vydařeného snímku, který s trochou nadsázky perfektně vystihl současný konzum lidstva, sociální sítě a média. MacKay skvěle trefil hranici v situacích, které je potřeba brát vážně a kdy je prostor pro humor, který je věru geniální. Co se týče hereckého ansámblu, nelze mluvit jinak, než v superlativech. Nevím, zda se jedná o záležitost roku, přesto lze dle mého názoru označit Don't Look Up za fenomenálně odvedenou práci, která disponuje velkým myšlenkovým přesahem, a která jednoznačně poukazuje na současný sociální status. A těší to o více, že je to celé vykresleno komediální formou a nenásilně, takže se valná většina diváků nejen pobaví, ale bude po projekci přemýšlet, o čem to celé vlastně bylo... ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD