helraiser

Vtipné, opravdu chytré a svým způsobem zábavné, ale především děsivé jak se to umělo naprosto přesně trefit. Hodně dobrá satira. Neskutečně věrně zobrazenej duch dnešní pošahané společnosti. Tohle prostě stojí za to vidět. ()

ViktorS

Podarená satira súčasnej spoločnosti. Treba ju brať samozrejme s nadhľadom, to nie je o čom. Smrtiaca kométa ako zobrazenie problému, pred ktorým my ľudia radi zatvárame oči až kým nie je skutočne na dohľad bol asi najlepší možný príklad. Dá sa pod tým predstaviť všetko, od globálneho otepľovania cez súčasnú korona-krízu až po nejaké problémy miestneho charakteru. Herecky bol film obsadený perfektne, len tá dĺžka bola možno trochu prehnaná, ale nejaký veľký problém to nebol. ()

DAPDO

Pustil jsem si to hlavně kvůli ústřední dvojici herců, kterou mám v oblíbených. Celkem zajímavá sonda o tom, že lidi na světě řeší úplně nepodstatný věci. Navíc podaná celkem úsměvnou formou. Bronterok na konci top :-). 60%. ()

Vabr

Překvapivě jeden z lepších Netflix filmů za poslední dobu. Původně jsem film nechtěl vidět (protože to je Netflix), ale máma se chtěla kouknout, tak když už to sledovala, tak jsem se připojil. Děj sleduje 2 vědce, kteří chtějí planetě oznámit, že se blíží kometa, která zničí Zemi, ale nikdo je neposlouchá, a tak se snaží všemi možnými prostředky lidi přinutit, aby tomu věnovali pozornost. Za mě dobré téma, které bylo zde zpracováno také dobře až na pár bodů. Největší problém jsem měl samozřejmě s komedií, která sice, ano, docela fungovala, ale byla místy dosti rušivá a bylo poté těžké brát příběh zároveň i jako drama. Jo jo, je to satira, ale i tak to šlo zmírnit. Dále mi přišlo, že od rozdělení 2 vědců to nějak vázlo a potřebovalo to nakopnout, jednalo se o nejnudnější část. Postava 3. nejbohatšího člověka na planetě byla taková wtf a divná, pochopil jsem její působení, ale za mě by šla prostě provést lépe. Pozitivy filmu vnímám děj, ústřední dvojci, některé vtipy a konec. I když finální scénu si mohli odpustit, opět, ta komedie mi tam přišla násilně rušivá. Na závěr bych chtěl říct, že jako jo, na Netflix to bylo dobrý, ale když by se toho ujal někdo jiný, mohlo by to dopadnout lépe a nemusel by se mi poté ten film tak rychle vykouřit z hlavy. Celkově jsem nerozuměl a i po zhlédnutí nerozumím hypeu okolo tohoto filmu. Vyhodnocení: Chytrý tah od Netflixu obsadit herce napříč celým věkovým spektrem (Timothée Chalamet - Meryl Streep), aby nalákal co nejvíce potenciálních diváků, „bravo" ()

dalziel

Absurdita v prírodne čistej forme. Gratulujeme Vaša diéta končí! Film nemilosrdne "nastavuje zrcadlo" dnešnej konzumnej spoločnosti. 😀 ()

Stíba

Konečně si ze sebe v Hollywoodu taky jednou dokázali udělat prdel! Člověk by už skoro nevěřil, že to dnes ještě dokáží... ()

Torgal

Tešil som sa na inteligentnú satiru trefne si berúcu na paškál konšpirátorov schopných tlačiť ľuďom do hláv úplné bludy aj ich nasledovateľov, ktorí im radi zožerú akúkoľvek absurditu s tým, že “oni predsa nie sú ovce aby verili mainstreamovým médiám”. Avšak ten satiry mi tvorcovia naložili na tanier toľko, že film úplne stratil kontakt s realitou, čo vnímam ako dosť zásadné mínus. To, ako sú tu prezentované politické špičky (ale aj väčšina ostatných postáv) nemá s chovaním normálnych ľudí nič spoločné (či už racionálnym alebo nie). To, že je film narvaný hereckými esami a jednotlivé scénky sú výborne vymyslené je síce fajn, ale kvôli tomuto základnému neduhu som si k filmu nakoniec nevedel nájsť cestu. Kvôli tej prepálenosti film nakoniec paradoxne ako satira v mojich očiach zlyháva, ale groteska je to dobrá. Len ja som sa tešil na tú satiru… 7-/10 ()

Gixian

Já na ty filmové satiry asi nejsem: Souhlasím s poselstvím filmu, mám taky pocit že různé hoaxy, populismy a nevědecké spatlaniny budou zkázou lidstva, ale prostě koukat na to v tomhle filmu mě nebaví. Jediné, co bylo fakt perfektní, byla ta scéna s brontarocem. ()

PanMaur

Velmi trefně zachycené pomalu se plížící obrovské nebezpečí naší doby. Sonda do světa manipulace s lidmi a co nám všem reálně hrozí při konfrontaci s opravdovou hrozbou. ()

elessar04

A teď mě všichni kritici zabte! Don't Look Up z produkce Netflixu vypráví o dvou astronomech, kteří se snaží varovat svět před koncem světa v podobě velké 9km komety. V cestě jim stojí ZKURVENÁ prezidentka a mocenský boj o to, co je důležitější - život X peníze a kampaň. Tento film byla radost sledovat. Asi to není úplně film, u něhož byste se měli smát, ale to prostě nejde jinak. Silná dávka černého humoru a nadsázky je tu na prvním místě, což není ke zlu, ale nemusí to někomu sedět. Mně to však sedlo. Co tento film zvládl dokonale, je zvládnutí obrovského množství postav, kde se mi líbily úplně všechny. Tím nemyslím, že mi byly všechny sympatické. Tou úplně nejhorší postavou je alternativa Elona Muska (všichni víme, o kom je řeč). Ta mi pila krev. Meryl Streep sice představovala příšernou postavu, ale já jsem se do ní zamiloval. Cate Blanchett, tu jsem skoro nepoznal. Jennifer Lawrence musím pochválit. Timothée nechal dorůst účes z Duny. Rob Morgan zahrál postavu chudáka a Leo, Leo zahrál možná svou nejlepší roli od Vlka z Wallstreet (Prokletý Ostrov nepočítám, protože to je můj nejoblíbenější film s Leem). Film až s neuvěřitelnou přesností vystihl vše, co se vystihnout dalo. Ukázání pravého světa. Ukázání toho, že obyčejní lidé nemají absolutně šanci. Film skončil tak, jak měl! Za to jsem moc rád a je to správně. Tvůrci se vysrali na americké konce a ukončili to tak, jak měli!!! Musím říct, že mě tento film překvapil tak, že jsem to vůbec nečekal a jsem v úplné euforii. Možná jedna z těch nejlepších věcí, co se za posledních pět let natočila! Ukončuji JUST LOOK UP!!! ()

Urukhaj98

Armageddon/Drtivý dopad, kdyby se neodehrával ve fikčním, ale skutečném světě. Navzdory komediálnímu pojetí z toho místy vážně mrazí. 9/10 ()

FeriusParfax

Spoiler. Opět naprosto dokonalý výkon Lea… On prostě hraje naprosto dokonale a božsky každou roli. Věříte mu absolutně všechno. Tohle je skvělý snímek, který ukazuje, jak úžasně je svět zkažený. Samozřejmě je to všechno ve velké nadsázce, ale to asi proto, aby úplně každý pochopil, o co tu jde. Prostřihy, které byly ve filmu občas použity krásně ukazují na problémy, které se musí řešit a co všechno naší chamtivostí, plýtváním, bezohledností a povrchností způsobujeme. Hrozně se potom všichni diví, co ta příroda zase vyvádí (tornáda, zemětřesení, požáry, záplavy, sucha). Opravdu perfektně tvůrci i poukázali na do nebe volající chamtivost vyšších vrstev. Nejhorší na tom všem je, že bych i věřila tomu, že se to takto může stát. Zajímavé bylo, že jsem u momentu, kdy kometa padala na Zemi cítila zvláštní úlevu a pokoj v duši. Jisté zadostiučinění přinesl konec filmu. V průběhu mě vždy rozesmávala taková malá vsuvka ohledně placeného pití a oříšků. To bylo trošku na uvolnění atmosféry. Šlo vidět, že herci si natáčení užívali. ()

AngelG

Hodně satirický a pesimistický pohled na naší dobu a rozhodně to není neoprávněné. Samozřejmě co se zde děje je extrém, ovšem je dost možné, že to opravdu nemusí být tak daleko od reality a to na tom bylo celkem děsivé. Jedná se o skvělou černou komedii/parodii na dnešní posedlost sociálních sítí a statusů, kdy lidi zpochybňují i to co je jim naservírováno až pod frňák, vlády a jejich nenažranosti a politických machinací, kdy se z každé situace snaží něco vytěžit a kdy názor nebo život poddaných je pro ně méněcennější než méněcenný. Herecké obsazení perfektní, u DiCapria je to standart, že do toho opět dává vše, obzvlášť jeho poslední scéna v talk show, kdy člověk cítil jeho opravdovou frustraci. Lawrence, kterou normálně nemůžu ani vystát (ale to asi spíš kvůli tomu jaká to je nafrněná nána v reálu, než že by neuměla hrát :D), tak jí musím přiznat, že zde byla skvělá. SPOILER Pokaždé jsem se musela smát, jak se po celý film neustále vrací k tomu, proč je generál Pentagonu okradl o peníze za občerstvení. KONEC SPOILERU  A pak samozřejmě třešničky na dortu v podobě morálně zkorumpovaných Streep, Hill a Blanchett. Opravdu jsem se bavila po celou dobu a ten konec nemohl být lepší, obzvlášť s potitulkovou scénou. ()

ER

Satira, která občas tne do živého, ale také přinese pár stupidností. Ovšem faktem je, že stupidně se chová dost lidí na Zemi a o nich to je. Pak je třeba si i zakurvovat. Poselství o tom, že se řítíme do záhuby je silné, ale kýžený dopad mít asi nebude. ()

Tomash58

Nečekal bych, že někdo vytvoří komedii o apokalypse a to konkrétně takovou, která fakt funguje. Celkově vlastně vážný, drama film, ale komediální stránka funguje skvěle. Rychlý a svižný tempo sem sedne jak hrnec na prdel, scénář s hláškami taky téměř bezchybný. Samozřejmě největší tahák je ansámbl! Každý do své role sedne perfektně a nepřekvapivě s parádním výkonem. Nedivil bych několika oceněním (minimálně těm hereckým). Být film v kinech a nebýt herců (samozřejmě hlavně DiCapria, Blanchett,...) jsem na vážkách jestli na to jít, ale vlastně "bezplatně" na Netflixu je to must-see! ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD