V dome Jindřicha (Radek Valenta) a Elišky (Andrea Černá) sa usídlila radosť a šťastie. Darilo sa im v práci i v láske, nuž nie div, že sa im čoskoro narodila dcéra Terinka. Lenže pýcha, samoľúbosť a sebectvo kniežaťa im ani naďalej nepraje. Knieža (Otto Ševčík) nemohol preniesť cez srdce Eliškino odmietnutie a Žán (Ladislav Županič), hnaný do kúta výčitkami svojho pána, sa mu snaží vyhovieť ešte viac ako inokedy. Tak dlho spolu kuli diabolské plány, až vymysleli ten najdiabolskejší: pošlú Jindřicha do vojny s Turkami, kde dozaista príde o život, čím sa kniežaťovi dvere Eliškinho domu otvoria dokorán. Obaja sa však poriadne prerátali – čertík totiž daruje Jindřichovi čarovnú šatku, ktorá ho ochráni pred akýmkoľvek nebezpečenstvom, vodník mu poradí, že v najväčšej núdzi sa má obrátiť o pomoc k vode a Eliškin holúbok mu vždy donesie správy z domova. Eliška to však ani tak nebude mať doma ľahké – urobiť prácu v mlyne, starať sa o domácnosť i o Terinku a ešte k tomu pravidelne vyrážať dvere s dotieravým kniežaťom – to dá veru poriadne zabrať... (TV Markíza)

BeranSon

Povrchnost první třídy! Po prvním díle to považuji celkem za odvahu od Trošky sáhnout na pokračování, asi se ještě dost nenabažil, že tam musí strkat toho úchylnýho "čerta". -2/10- ()

Huguette

Velmi hlučné a ukřičené. Oni nemluví, oni hlučí, ustavičně a protivně, překřikují se. A když tam nikdo nekvílí, tak je tam nepříjemná hudba nebo řvou husy, řve dítě nebo vše dohromady. Škoda. ()

Joeey

Nemíním Princeznu ze mlejna 2 odsuzovat jen proto, že jde o druhý díl. Jde o příjemnou podívanou, nechybí zábava, ale i napětí, které se v jedničce příliš nevyskytovalo... ()

Véronique

Opět staří známí hrdinové. Stejně jako u předchozícho dílu je vše tak, jak má být - herci, výprava, hudba, zápletky. Děj je však po chvíli nudný a přidá-li se k tomu nadstandartní pohádková délka téměř dvou hodin, kouká z toho nižší hodnocení. 55%. Ovšem záběry z vojenského tábora jsou povedené. ()

Liduskaa

Má ucta, sousede. Namelu, vymelu, zamelu. Jako vždycky. A pozdravujte paní mámu! :) tady to je jen za čerta, ale bohužel čert celou pohádku neudělá:( ()

KafuR

Tímto pokračováním chtěl snad Troška dětem vzkázat, že žádná pohádka netrvá věčně a že zlo si vždycky najde cestu zpět. Nápad je to určitě zajímavý, ovšem vložit ho do pohádky, která je určená pro nejmenší, nebyl šťastný nápad. Důsledkem toho je i zdejší nízké hodnocení, protože malí diváci budou mít trauma z Turka a ti větší budou většinou špatně vstřebávat herecké pitvoření, obzvláště, pokud mu nepřišli na chuť už v jedničce. ()

FeriusParfax

No vida… začínám psát tuto recenzi a v hlavě si říkám, že první moje slova budou o tom, že je to zase strašně uječené, jakoby to snad režíroval Troška… a ono ejhle, kdo to na mě vykouknul z pozice režiséra… Nicméně tady už se mi líbí alespoň příroda a taková vcelku pohodová atmosféra. ()

Toochman

Tradiční druhý díl k úspěšnému filmu, který zklame veškerá očekávání, pokud tedy nějaká máte. Troška se vrací ke svému ubohému standardu, ze kterého vybočuje jen právě první díl a starší O princezně Jasněnce a lítajícím ševci. ()

Sosak

Dalo se to čekat, nedalo se to vydržet. Tvorba "pro lidi" od Trošky. Zajímalo by mě, jakou sortu lidí označuje pojmem "lidi", protože znám spoustu lidských bytostí, který ten film fyzicky nesnášejí. Patřím k nim. Trpí to typickým neduhem většiny pokračování - všechno se žene moc do extrému a jako nechtěný bonus má konkrétně tahle pohádka navíc i tunu debility. ()