V dome Jindřicha (Radek Valenta) a Elišky (Andrea Černá) sa usídlila radosť a šťastie. Darilo sa im v práci i v láske, nuž nie div, že sa im čoskoro narodila dcéra Terinka. Lenže pýcha, samoľúbosť a sebectvo kniežaťa im ani naďalej nepraje. Knieža (Otto Ševčík) nemohol preniesť cez srdce Eliškino odmietnutie a Žán (Ladislav Županič), hnaný do kúta výčitkami svojho pána, sa mu snaží vyhovieť ešte viac ako inokedy. Tak dlho spolu kuli diabolské plány, až vymysleli ten najdiabolskejší: pošlú Jindřicha do vojny s Turkami, kde dozaista príde o život, čím sa kniežaťovi dvere Eliškinho domu otvoria dokorán. Obaja sa však poriadne prerátali – čertík totiž daruje Jindřichovi čarovnú šatku, ktorá ho ochráni pred akýmkoľvek nebezpečenstvom, vodník mu poradí, že v najväčšej núdzi sa má obrátiť o pomoc k vode a Eliškin holúbok mu vždy donesie správy z domova. Eliška to však ani tak nebude mať doma ľahké – urobiť prácu v mlyne, starať sa o domácnosť i o Terinku a ešte k tomu pravidelne vyrážať dvere s dotieravým kniežaťom – to dá veru poriadne zabrať... (TV Markíza)

Tominecek

Ocenění ELSA 2002 v kategorii "Původní domací dramatická tvorba - pořad roku podle diváků", udělená Českou filmovou a televizní akademií. ()

snatch

My jsme tady taková parta subjektivních hodnotitelů, takže "procentuální" výkyvy naprosto chápu. Co ale nechápu je "objektivní" hodnocení renomovaného časopisu Cinema, která dala Pzm 1 - 40% (to bych pochopil) a Pzm 2 - 80% ! Kolik jim pan Troška asi zaplatil ? Když si vezmu, že např. taková "Láska nebeská" dostala 60% a TOHLE 80% !!! To se tam všichni zbláznili ?! ()

Berry

Jediné plus je Knížepán a jeho sluha Jean. Jinak je to dost špatné pokračování, které není, díky té válce, pro děti ani omylem! ()

grerar

Ježkovi voči, bitva jako sviňa. ne Ne NE! Jenom jakési sentimentální pohnutky uchránily mé ruky od kliknutí na odpad. Tohle opravdu ne... ()

goniss

suďte mě a upalte zaživa, já tu pohádku ale zbožňuji..Spíš se to přibližuje k filmu pro dospělé, ale některé okamžiky jsou kouzelné. I když dvojku hodnotím stejně jako jedničku, jednička byla teda na tuty lepčí, ale já si rppostě nemůžu pomoct. ()

Finarfin

Ukřičené, nudné a extrémně nepohádkové. Jak je možné, že za většinou současné české pohádkové tvorby stojí někdo, komu to prostě evidentně nejde!? Pan Troška mi sám o sobě nijak nevadí, sérii Slunce, seno, ... mám docela rád, ale pane Troško, co se týče pohádek, věnujte se činnosti jakékoli, ale jiné! ()

zdeny99

V pokračování Princezny ze mlejna není už nic nového. Chybí tomu ta originalita s čertem, vodníkem, krásným mlýnem a vším, čím první díl byl tak pěkný. Líbezný příběh, ve kterém Jindřich potkal Elišku v prvním dílu, naopak nahradil příběh o tom, že Jindřich jde na Turka. Natočit tohle pokračování bylo absolutně zbytečné. [25458. hodnocení, 344. komentář, 42%] ()

djfun

Přiteplený stejně jako jednička, jen ještě víc uřvaný. Král Miroslav, princezna Lada či Popelka se musej v hrobě obracet... ()

Tequila odpad!

Možná to není odpad, ale jen nevkusně infantilní, uřvaná, nosný příběh postrádající historka určená k výplachu dětských mozků. Ale tohle hodnocení je osobní. Dělal jsem promítače právě v době premiéry a věřím, že nikdo nemůže tento film nenávidět víc než já, který jsem si čertíkovo kvílení vytrpěl asi dvacetkrát ! ()

#47

"Pokračování pohádky" zní sice poněkud absurdně, ale u Princezny ze mlejna jsem byl vcelku příjemně překvapen, ve srovnání se Z pekla štěstí je pořád tato pohádka (pohádky) o třídu lepší. ()