Projekt Adam

• USA The Adam Project (viac)

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. (Netflix)

dopitak

Začátek docela dobrý a Ryan Reynolds vůbec nestárne, ale od setkání s otcem (Ruffalo) to byla hrozná blbost. Škatulkované zlo, a hodně stupidní finále ve fabrice. ()

Chrustyn

Příjemná, nenáročná a atmosférou mírně nostalgická zábava. Levy není úplně dobrý režisér ale překvapivě dobře navozuje atmosféru filmů jako E.T. nebo Starman. Na netflixovskou produkci překvapivě svěží a ani ukecany Reynolds zde nevadí. Jako třešnička potěší slušně zvládnuté akční scény a svižné tempo. ()

Arsenal83

Pár priemerných Reynoldsových hlášok sa ešte dalo a je tiež pekné, že nám ukázali, ako sa dá krásne herec vyretušovať a vyzerať aj o 30 rokov mladšie, čo v prípade Catherine Keener je celkom dobrý nápad, ale celkovo v podstate nevyužitý potenciál, pritom téma cestovania v čase ponúka toľko možností. Také množstvo hereckých hviezd nalákať do jednej scenáristickej prázdnoty, to museli byť už iné peniaze. ()

Marze

Moznosti filmu jsou mnohem vetsi , nez co je na platne. Omezene kouzlo Ryana Reynoldse (sarkasmus a svaly jak Matthew Perry) nezachrani toto neoriginalni sci-fi. Neprekroci tovarne smontovanou konstrukci. Neni tu zadne vzruseni. Ale je dost horsich zpusobu, jak ztravit 106 minut vaseho zivota. ()

korbitch22

Terminátor, Návrat do budoucnosti, Star Wars a Star Trek v jednom, s přidanými rodinnými hodnotami, příjemným humorem a typickým šarmem Ryana Reynoldse. Velkou díru do světa to neudělá, vzpomínat se na to moc nebude, ale příjemně se na to kouká a tak nějak to pohladí na duši. Freeguy zůstane často opakovanou kultovkou, ale i takovéhle jednohubky jsou důležité a počáteční slovní přestřelka mezi mladým a starým Adamem je super. 70%. ()

marhoul

Pro děcka OK, pro mě akceptovatelné jen se staženým zvukem na nulu. E.T.-starmanovský začátek mě oslovil, rodinná linka nijak zvlášť nevadila, no ale hlava jako střep. Uštěkané, na roubík do úst, rychlost dvacet. ()

Stanislaus

Projekt Adam v sobě žánrově mísí prvky rodinné komedie s dobrodružným sci-fi příběhem, a i když se jistě tvůrci snažili přijít s něčím neotřelým, jedná se ve výsledku o tuctový snímek o cestování v čase a rodinných hodnotách. Dvojice Reynolds-Scobell je fajn, ale tím, jak chtěli filmaři natočit film "pro celou rodinu", tak se museli držet na uzdě (nemístného) humoru (i když - "prdící" ránu po průstřelu jen tak člověk někde neuvidí). Catherine Keener byla pro mě na záporačku až příliš sympatická a její mladší já mělo CGI pachuť alá brada Henryho Cavilla v Lize spravedlnosti. Projekt Adam nepřekvapí, ani neohromí, ale ani neurazí, ani neunudí. ()

BMW12

Mám pocit, že Ryan Reynolds v posledních 2 letech hraje snad ve všem! :D Ale vůbec mi to nevadí, jelikož je to fajn herec a jeho akční komedie mám rád. Zde se tedy pustil do žánru sci-fi a byla to dobrá volba, respektive příběh, kdy se setkává se svým 12letým já, je poutavý. Navíc je vtipný a také akční, což je výborná kombinace. Také se mi líbil Mark Ruffalo, v době, kdy se objevil na scéně, tak dostal film další náboj. Jinak Walker Scobell byl také skvělý v roli malého Adama. ()

Ivoshek

Po 20 minutách jsem to vypnul, a to ze dvou důvodů. Za prvé, tohle už jsem viděl mockrát. Ale hlavně za druhé, ten malej herec mě strašně sral. Ale strašně. Nevydržel bych na něj koukat další hodinu a půl. ()

TheEvilTwin

Hodně slabá rodinná scifi, u které se mi až nechce věřit, že je rukopisem stejných autorů filmů jako Free Guy. Reynolds zde výrazně nevyčnívá, Hulk a Zoe Saldana jsou spíše křoví, akce je málo a nudí a jinak se zde vlastně jen mluví. Nezajímavé, nemá to drajv, šťávu a vlastně ani nic jiného, co by stálo za zhlédnutí. Docela dumám nad tím, kdo je zde cílovka, protože na dospělé je to moc sterilní, na děti moc nezáživné a puberťáci se budou taky nudit… ()

HellFire

Tváří se to jako sci-fi s tematikou cestování v čase, ale v jádru je to jen výmluva pro tuctovou rodinnou výplachovku. Ryan Reynolds hraje Ryana Reynoldse a jeho jediná herecká poloha věčně vtipkujícího hrdiny mě začíná hodně štvát. Stejné se dá říct o tom malém klukovi. Nikdy jsem nepodlehl kouzlu filmů s Deadpoolem, ale celkem sem se těšil na třetí díl, kde má být zase Hugh Jackman jako Wolverine. Při pohledu na kolonku se jménem režiséra mě ale jakékoliv naděje na to, že ze trojky Deadpoola bude dobrý film úplně opustila. Shawn Levy je totiž zatraceně průměrný rutinér. P.S. Reynolds ve filmu tvrdí, že letadlo se aktivuje pouze pokud rozpozná jeho DNA, ale z nějakého důvodu ho nerozpozná, když se Reynolds zraní??? Jaký smysl to dává? Jak se tedy dostal do letadla na začátku, kdy ho někdo postřelil? Nebo když padouchové najdou naše hrdiny někde na konci světa u řeky. Jak? Není nad to, když věci dávají smysl. Netflix mi připomíná americkou filmovou produkční společnost Cannon, která taky produkovala tuny filmů a doufala, že se co nejvíc z nich uchytí a vydělá na další produkci. Jen s tím rozdílem, že Netflix sype do produkce stamiliony. Cannonu to vydrželo 28 let. ()

claudel

Poté, co jsem pochválil Netflix za dva mistrné klubové a komorní snímky, tak se opět vracím zpět do standardu podprůměrné produkce. Obsazení více než silné, ale příběh slabý, děj nudný a Zoe Saldana to nezachrání, protože nedostane ani příliš prostoru. Zahodit a zapomenout. ()

ARI50

Hodně slušný film, minulost a budoucnost a skvěle herecké obsazení. Dojemný příběh doprovázeny akci a skvělou hudbou. ()

luka4615

Zajímavý nápad, který je ale rutinně a extrémně nezajímavě provedený. Tak asi nějak takto lze v jedné krátké větě popsat snímek The Adam Project režiséra Shawna Levyho, který vyjma nosné myšlenky a několika vydařených gagů nezaujme opravdu ničím. Vesmír v němž se celý příběh odehrává je zcela plochý, všechny charaktery jsou kromě dětského protagonisty absolutně mimo (zdravím “zápornou” postavu) a akční stránka je opravdu k smíchu, přičemž tento koktejl zoufalství zastřešuje Ryan Reynolds, jehož herecký styl je od roku 2016 tragicky neměnný. Tohle se bohužel vážně moc nepovedlo. Škoda. (Netflix) „I'm the godfather of time travel?” ()

Morholt

Instantní sci-fi akčňárna pro celou rodinu. Není tu nic, co by stálo za zapamatování a dost často budete mít pocit, že jste spoustu věcí už někde viděli. Reynolds hraje pořád to samé a pořád stejně a ani další známé obličeje se zrovna dvakrát nepřetrhly. Výjimku tvoří dvanáctileté já hlavního hrdiny. Zkrátka je to barevné a hýbě se to a podle Levyho by to nejspíš mělo stačit. Ale nestačí. 35% ()

ScarPoul

Shawna Levyho mám rád. Takže som sa na jeho film tešil. A dostal som len ďalšiu Reynoldsovu exhibíciu alá Deadpool. Ale teraz k pozitívam. Výborné finále, dobré akčné scény, fajn hudba, množstvo podarených vtipov a Zoe Saldana ( jedna z najkrajších žien v súčasnosti). Lenže ako celok je to tak hlúpučké. Emócie šablónovité a očakávateľné. V tomto smere sa film vôbec nesnažil o čokoľvek invenčné.  Vzťahy medzi postavami rovnako. Veľmi to zamrzí, pretože to podráža do veľkej miere atmosféru tak úpenlivo budovanú prostredím. A do toho nerátam všetky tie prechody z miesta na miesto a dialógy o niečom. Pre mňa osobne to nefungovalo. Podobné rodinné variácie produkuje Hollywood ako na bežiacom páse. Je to len ďalší zárez. Môže vám sadnúť. Nemusí. Ale v zásade je to jedno. Do dvoch mesiacov ho nahradí zase niečo iné. A všetky tie klady a pozitíva sa odrazu stanú nezaujímavé. Najhoršia vec čo sa vám môže pri rodinnom filme stať je že očakávate každú jednu scénu, bez toho, aby ste cítili akúkoľvek úprimnú emóciu. ()

Lacike

Tradične sterilná Levyho réžia + neambiciózna produkcia Netflixu + už definitívne totálne otravný Reynolds a jeho detský klon + neoriginálny príbeh, ktorý vykráda milión slávnych scén, ale v podstatne horšom prevedení = tragédia, ktorú som mal problém dopozerať. 3/10. ()

Marcos22

Shawn Levy ztvárnil do filmové podoby velmi strohý sci-fi příběh, natočený ve stylu jeho předchozího projektu Free Guy, ve kterém závěrečný interpersonální přesah zcela zastiňuje jeho béčkový sci-fi obsah. V konečném vyznění je Projekt Adam víc než cokoli jiného filmem o lásce, o rodině, a jejich důležitosti v našich životech. Levy svým snímkem zároveň cílí na lidské uvědomění, že je snazší být v našich životech naštvaný než smutný, a mnohdy tak vytěsňujeme krásné vzpomínky, které by v nás onen smutek vyvolaly. A právě zde nacházím největší kámen úrazu celého filmu. Neví, čím chce pořádně být. Chvíli je dobrodružnou akční sci-fi podívanou, chvíli rodinným dramatem, chvíli klišoidní komedií. Těmito neustálými změnami žánru snímek trpí a v žádném z nich ve finále nevyniká. Tři hvězdy. 🙂 (11.03.2022) ()

MoiJe

Reynolds prekonava sam seba. Nie len ze cely film drzkuje ako obvykle, ale tento drzkuje dokonca sam so sebou. :D Ale srsly, neskodny rodinny scifi filmik, ako taky je ok a vlastne akcny nadpriemerne. ()

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (viac)

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)