Cujo

• Česko Cujo, vzteklý pes (viac)

Vic Trenton (Daniel Hugh-Kelly) je reklamář a má problém. Reklamní kampaň na snídaně pro děti se hroutí, protože výrobek je závadný a tak musí Vic odjet z města. Jeho žena Donna (Dee Wallace) se synem Tadem (Danny Pintauro), kteří zůstali doma, se rozhodnou odvézt porouchané auto ke známému opraváři, který vlastní krásného bernardýna. Jenže nikdo netuší, že psa nedávno pokousal netopýr nakažený vzteklinou a proměnil jej tak ve smrtící nástrahu pro cokoliv živé... (monolog)

corpsy

Hororové ( lepšie povedané thrillerové ) dostaveníčko sa udeje až ďaleko v druhej polovici filmu. Ale nevyčítam. Priľahlá dejová línia nieje zlá a ponúka niečo, načo sa dá pozerať a nezívať. ()

sidzej

Opäť horor z 80. rokov, opäť tak trochu rodinný a opäť nemôžem ísť pri tejto kombinácii pod 3* . Make-up bernardína + skvelo natočené útoky + Dee Wallace = príjemne plynúca jednohubka s pár dobrými scénami a atmosférou tej doby. P.S: Scooby Doo rulez ()

curunir

I keď som predlohu nečítal, dovolil by som si povedať, že problém samotného filmu (samozrejme, že autor ju napísal , pravdepodobne´ bez toho aby rátal z filmovou podobou) tkvie práve v nej - jednoducho pre film je pridlhá a odradila aj mňa - aj keď skôr čiste z časových dôvodov. V knihe môže všetko fungovať dobre, preniesť však všetko na plátno sa mi javí zbytočné a lepšie by bolo ak by bol film Kingom len inšpirovaný s dĺžkou seriálovej epizódy (čiže cca 50 min.) A ako už bolo povedané veľa vecí tu vôbec nefunguje - zápletka manželskej nevery je zbytočná, prvá polovica až nehorázne uťahaná, atmosféra žiadna, hudba skôr naivná a z Cuja rozhodne žiaden strach nejde. Navyše ten urevaný krpec mi hlavne pri scénach v aute tak strašne liezol na nervy, až začala moju myseľ opantávať predstava, čo ak by ho mater hodila tomu psisku. Vo filme vyslovujú meno psa ,,Kudžo" , ja však poznám pána, ktorého všetky prezývajú rovnako ako sa film foneticky píše. Takže keď niekto vo filme volal ,,Kudžo!", ja som zase volal ,,Cujo!" a čakal, či sa náhodou nedostaví. :-) (645. hodnotenie, 76. komentár k filmu) ()

Astaroth12

So znamych natural horrorov bol už len Cujo, ktorého som nevidel a neviem ani prečo som ho dlho odkladal. Asi kvôli obsahu, ktorý mi prišiel nezaujímavý.  Ale King sa nezameral iba na eco problém, ale dal tam i nejakú tu rodinnú tragédiu, ktorá to tam ešte viac znepríjemnila. Musím hlavne zdôrazniť, že je vidieť, ako sa da spraviť za malo peňazí, veľa muziky. Z nádherného a milého Bethovena sa stal razom zabijak, u ktorého útoky boli  nemilosrdné a vražedne. Naozaj pes bol  silná osobnosť a jeho premena z kludasa na zabijaka bola ukázaná silno efektne. Je fakt, že sa to trocha pokašlalo s tými hlúpymi náhodami, ktorých nebolo malo, ale aj tak po záverečných titulkoch prevláda spokojnosť, slabé 4*. ()

fcreading

Román som nečítal, ale aj tak si myslím, že film je len vernou kópiou adaptácie Stephena Kinga, najúspešnejšieho kráľa v počte kníh. Stephen King veľmi dobre vykreslil dvoch ľudí uväznených v aute na poloprázdnej zabudnutej farme uprostred slnečnej pustatiny. Režisérovi Lewisovi Teaguevovi sa podarilo vyťažiť z filmu čo najviac strašidelných momentov medzi psom a mladou rodinkou, ktorá musí čeliť rýchlych útokov zo strany nakazeného psa Cuja. Besnotou nakazený pes, neváha ani na chvíľku a útočí po kým nedosiahne svoj cieľ (zahryznúť sa do stehna mladej herečky) nemá žiadnu úctu, a je na nezastavenie. Jeho nemilosrdné oči, špinavá srsť namočená do blata evokuje pocit hrôzy a neľútostný pohľad na vraždiacu beštiu. Cujo je dobrý atmosferický film, najmä posledná polhodinka nám extrémne graduje a nebyť toho očakávaného happy endu, mohol to byť ďaľší klenot do Kingovej úspešne zfilmovanej kinematografii 60 percent. ()

Lulu13

Ťažko sa mi hodnotia filmy podľa kníh pretože sa od nich často neviem odosobniť. Oceňujem, že sa režisér okrem záveru držal takmer do bodky predlohy a neviem či by sa dala sfilmovať lepšie. Avšak divákovi, ktorý nie je ovplyvnený Cujovou písanou formou môže prísť najmä úvod dosť nudný a množstvo postáv zbytočných a nepochopených. Otázkou teda zostáva nakoľko by ma snímok (ne)zaujal nebyť podstatne lepšej knihy. ()

Trevor

Aj keď s riadnym odstupom času mi do zbierky videných filmov podľa predlôh majstra Stephena Kinga pribudol aj Cujo a sprihliadnutím na rok vzniku dávam solídne 4*. Skrátka Kinga knižného zbožňujem a prevedenia na filmovom plátne občas tiež mierne nadhodnotím. ()

kinderman

Stephen King umí dělat hrozby z našich mazlíčků: z auta (Christine), mobilu (Puls) nebo (jako v případě Cuja) ze psa. Kamera Jana de Bonta je vynikající a čtvrtou hvězdičku uděluji za práci maskérů, protože to, co dokázali "vyrobit" z dobráckého bernardýna, je neskutečné. Pobavilo mě, jak se truhlář válel za bílého dne v posteli v trenýrkách, ale možná tak jen čekal na svou milenku, aby nemusel ztrácet čas. Děsivě podhodnocený snímek. ()

Valsadora

4* jen proto, že se jedná o další zpracování knihy mého oblíbeného spisovatele. Jinak se mi to zdálo nějak přetažené a taky, co já pokládám za velké mínus, to neskončilo tak, jak v knížce a s tím teda nejsem spokojená. V tomto případě byla kniha mnohem lepší ! ()

gumli

Oproti knihe je to len slabší priemer.Nedá sa to vôbec porovnať.Je to nuda,postavy riešia svoje osobné problémy,mimochodom tiež nudné.Film mal určite potenciál na dobrý film,niekde sa stala chyba.A ani ten psík nebol vôbec desivý,skôr bol škaredý.Najslabšia filmová úprava Kinga čo som videl.Že matka chráni silou mocou svojho syna môže byť dosť dojemné,ale to nestačí.Dokonca som to prehnal s tými troma hviezdičkami,malo by to byť skôr za dva.Ak Cujo,tak knihu. ()

ilemas

Dobře zfilmovaná kniha od S.Kinga o vzteklým Bernardýnovi ohrožujícím matku s dítětem uzavřenou v rozpáleným autě. Z pohledu tehdejší doby, kdy to kolovalo na VHS dávám krásné čtyři za pár skvělých nervy drásajících momentů. ()

honajz2

Historka, která by sotva obstála jako epizoda Krajních mezí, je roztahaná na hodinu a půl a to skrze idiotská rozhodnutí postav a důrazu na naprosto zbytečné rodinné a pracovní problémy. Kdyby to na nich aspoň stálo, tak nic neříkám, ale tady jsou podané těžce schématicky a vyloženě jako vata, aby to mělo hodinu a půl. A i pak, když už Cujo začne útočit, je to uměle natahované, protože ať už by se matka se synem báli jakkoli, není možné, aby je nenapadala ani jedna z možností pro úspěšný únik, protože jich měli mraky. Navzdory skvělým úvodním scénám to pak jako horor ani nepůsobí, spíš je to celé k smíchu a ani jako varování před vzteklinou to neobstojí, jelikož o to tvůrcům asi ani tak nešlo. Takže to je jen laciná osmdesátková hovadina, která kdyby nebyla podle Kingovy předlohy, tak zapadne a nikdo ji nezná. 1* ()

Martin741

Slusny film, na motivy knihy Stephena Kinga. Lewis Teague ma u mna plus za to, ze hororov o besnote som videl zatial len minimum. A za to, ze ten pes vyzeral miestami desivo, musim dat 70 % ()

M.i.k.e

Cuja sem si zopakoval po mnoha letech a i když může základní premisa působit lehce naivně a ne vždy se tady daří navodit potřebnou atmosféru, stále patří k tomu lepšímu z osmdesátkových kingových adaptací a na rozdíl třeba od prvních adaptací Řbitova nebo To bych se na něj v klidu podíval v budoucnu znova...60% ()

cariada

Tohle je nejhorší film na motiv od Kinga. Proč zrovna Bernardýn, ten pes prostě, hrůzu nenahání, sice je veliký, ale né děsivý. Pes se nakazí od netopírů vzteklinou a pak rozsápe pár lidí. Dějově neskutečně laciné a nezáživné. ()

Mefistofelle

I taková zdánlivě normální věc jako je pes nakažený vzteklinou může být strašidelná. Věděl to King a věděl to Lewis Teague, který podle knižní předlohy natočil film. Rozjíždí se to docela pomalu a na můj vkus bylo v první polovině trochu moc zcela zbytečných scén, ale na druhou stranu - vybrat z Kingových knih to nejdůležitější je občas opravdu složité. Co musím ale rozhodně ocenit je způsob, jakým ten pes ve filmu působí. Není to žádný roztomilý plyšák a la Lassie, ale opravdu strašidelná bestie. Potkat takovou obludu na ulici, tak beru nohy na ramena a neohlížím se. Scény, kdy je matka s děckem zavřená v autě a Cujo se k nim snaží procpat skrze okénko, jsou velmi působivé. A konec je docela napínavý, takže se svým hodnocením jsem neváhala. ()

destroy83

Cujo mě příjemně překvapil. Sice první polovina filmu se zaobírá spíše rodinou Trentonů a jejich vztahy. Ale zato druhá polovina je doslova nášláplá velmi dobře zvládnutými scénami útoků bernardýna Cuja, který pod vlivem vztekliny rozsévá smrt v okolí vesnického domku opraváře aut. Tam také přijíždí nic netušící Donna Trentonová se svým synem nechat opravit staré, dezolátní auto. Cujo je kvalitně namaskovaný a dost přesvědčivý. Snímek je obzvlášť v druhé půli příjemně napínavý a dočkáme si i trošku krve, takže podtrženo sečteno dávám čtyři hvězdy. ()

messiah

Průměrné zfilmování Kingova románu. Nejde o nic nadpřirozeného, ani nic extra náročného na zfilmování, přesto je film v porovnání knihou celkem o ničem. Víceméně jsem nic moc nečekal a zklamán jsem tedy nebyl. Cujo, vzteklý pes je ohromně zábavný název :D ()