Cujo

• Česko Cujo, vzteklý pes (viac)

Vic Trenton (Daniel Hugh-Kelly) je reklamář a má problém. Reklamní kampaň na snídaně pro děti se hroutí, protože výrobek je závadný a tak musí Vic odjet z města. Jeho žena Donna (Dee Wallace) se synem Tadem (Danny Pintauro), kteří zůstali doma, se rozhodnou odvézt porouchané auto ke známému opraváři, který vlastní krásného bernardýna. Jenže nikdo netuší, že psa nedávno pokousal netopýr nakažený vzteklinou a proměnil jej tak ve smrtící nástrahu pro cokoliv živé... (monolog)

Duke90

Někdy se opravdu vyplácí dopředu nic neočekávat a jít do toho s tím, že se možná bude něco málo líbit. Přesně takové pocity jsem měl před projekcí Cuja a vyplatilo se mi to na celé čáře! Cujo je malý, béčkový, ale o to více napínavější horor, při kterém jsem se ani chvilku nenudil a hra na schovávanou v autě pro mě byla snad stejně ubíjející jako pro napadené postavy. Hrozně moc jsem vnímal to horko, nedostatek kyslíku a další lidské potřeby, které musely být kvůli boji o holý život upozaděny. A každý pokus o vystoupení z auta mě napnul ještě více jako strunu! Neříkám, že tam není poznat jistá "lacinost", ale mě to tentokrát prostě úplně stačilo, protože gradace byla vážně úžasná! Rozhodně svého času nelituji a určitě se na film v budoucnu ještě podívám. ()

Luki.V

Klasický psychologický horror podle Kinga, kdo čekal něco jiného (podle některých komentářů takových lidí bylo asi více) nechť si příště ověří do čeho jde, třeba se může naučit číst a kouknout na knížku. ()

Arccos

Jedne vzteklý bernardýn horor neudělá a je mi úplně jedno, jestli to napsal nějaký King. Nemůžu popřít, že by celá scéna s autem nepostrádala napětí, ale to je na celovečerní film trochu málo. Na druhou stranu se mi opravdu líbilo řemeslné zpracování. Malý kluk hrál tak přesvědčivě, až mi lezl na nervy. Ale především výborně hrál pes samotný - to je bez jakékoliv ironie, jeho výkon (no jo, výkon cvičitelů a voditelů0) byl bezvadný! Jenom kvůli tomu dávám tři hvězdičky, protože jinak je to slabé. ()

jprmusic

Pro neznalce tvorby pana Stephena Kinga : Cujo není ani povídka, ani kniha, nýbrž román ( tedy alespoň v USA tento literární tvar takto nazývají ). A co se týká nosného tématu - jeden by se divil, jak málo stačí Kingovi k tomu, aby o tom román napsal. A skvělej. No nic, k filmu. Mě se film líbil, myslím že atmosférou přesně vystihuje předlohu a ani jinak jsem na filmu nenašel nic nepatřičného. V kině jsem neviděl, ale ve své době bych na to do kina klidně šel. ()

rob_troy

O tomhle rádoby strašidelným filmu jsem slyšel v Přátelých, kdy Rachel koukala zděšeně se slovama ,,To je on, to je on, to je Cujo!'' Tenhle film byl teda trapnej. ()

Křepi

Horory podle Kinga se většinou moc nepovedou, film prostě nedokáže vykreslit tu správnou atmosféru a bez ní to za nic nestojí. ()

boumik

nezajímaví film u ktereho tušite jak to dopadne !Já osobně jsem doufal že toho rozmazleného smrada si da hafanek k obědu a ono nic tak snad přiště. ()

lusa

King je okrem iného povestný tým, že nie je fanúšikom happyendov.. Čo je mne maximálne sympatické. Preto nechápem debila, ktorý totálne posral koniec (a nielen ten) a zakončil filmového Cuja "hlaholom kostolných zvonov".. 1* ()

Blazkowicz

To, že pes zabiják není ten původní pes, pozná snad i malé dítě. A doteď mi ještě hučí v hlavě, z toho posraného děcka, jak kňučelo v autě. 1* ()

hrumsrt

Dosti absurdní horor, když tím hlavním děsem má být bernardýn. Zhruba první půlhodinka je úděsná a dát takový prostor jednomu nevěrníkovi je odvážné a přehnané. Co tím chci říct, že by to mohlo dobře fungovat jako taková zhruba 60minutová povídka, ale ve snaze to natáhnout na plnohodnotný večerní film vzniká spousta vaty. Možná jsem výjimka, ale i z ostatních komentářů to vypadá, že nikoli, avšak tenhle film mě vůbec nevyděsil. Ačkoli tam ta snaha i je, ale když už těch lekaček máte tak málo a ještě jsou ve smyslu, že na Vás vystartuje pes, tak to končí tak leda pousmátím. Určitě nejvýraznější je celá ta pasáž v autě, která utváří celé kouzlo filmu. Není tam nouzi o napětí, či nějaké nepříjemnější prvky. Jako celý plnohodnotný film to však neobstálo. 40% ()

Gadamf

Keďže som čítal aj knihu, hodnotím tento film ako veľmi kvalitné spracovanie. Ale uznávam, že ľuďom, čo nečítali originál by mohol prísť film nezáživný. Páči sa mi, že tvorcovia filmu sa snažili zachovať aj niektoré drobné detaily z knihy a naopak záležitosti, ktoré by celý film len zbytočne natiahli, odstránili alebo vyriešili zjednodušene. Na tú dobu určite podarený film, čakal som že najmä scény s Cujom sa im nepodaria tak dobre vykresliť ako to spravil King, ale nakoniec to dopadlo dobre. Vytknúť by som mohol snáď len zmenený koniec a niektoré herecké výkony (Daniel Hugh Kelly), ale zase napríklad mladučký Danny Pintauro by si zaslúžil detského Oscara. ()

vodkasesemte

Co ten pes proboha vyvádí, JOEY! Kinga sem četl mnohem později a nakonec uslyšel zase RACHEL. Nejdokonalejší předlohou hororu je, když se vaše nejmilejší bytost promění v zjizvenou bestii, trápící se každým pohledem na Vás tak, že si nedovede vybavit nic jiného než vztek. Jedna nevěra, jeden problém v práci a jedno vystrašený dítě pod postelí, přesně tak a já se bavil celý týden, než mě ta VZTEKLINA přešla. 2020 Nechápu, jak někdo s tou sviní muže soucítit - jenom debil. A taky krásná ukázaka toho, jak jsou tydle kurvičky bezradný v krizový situaci. V tomto případě jsem byl výjimečně na straně psa. Ten spratek byl nejvíc na ránu - kdyby ho rozrhal, měli by o starost mín. Stephen měl napsat pravdu, že by si taková kurvička v takový situaci neporadila s jedním psem - dyt to nedokážou ani ve skutečnosti, proto chodí na nějaký psí kurzy. Jako kniha byla o moc lepší, i když některý sceny jsem si představoval dost podobně. Ten spratek mě ale doslova přiváděl k běsu. Přál jsem mu sto smrtí. Vlastně film je strašná pýčovina s debilním happyendem. Ta svině tam měla zařvat i s tím otravným parchantem. ()

baclajean

Kniha bola bravúrna, ťažko na základe tak skvelého knižného počinu spraviť dobrý scenár, tobôž natočiť primerane kvalitný film. Žiaľ, nepodarilo sa, film výrazne zaostáva. Napriek tomu som však rád, že záver príbehu vo filme pozmenili ;) ()

J.Mayen

No videl jsem po nekolika letech znovu, opet, hodnoceni rozhodne menit nechci, pounadz jsem hodnotil v dobe kdy me film naprosto uchvatil. S odstupem ale vidim jak me ta hystericka zenska neuveritelne sere a nejradeji bych dal odpad. Ale... ()

Nikolas__

Cujo mi sednul docela hodně. Myslím že nějaké hororové filmy podle Stevena Kinga (Pet Sematary 2019, nebo It: Chapter two) jsou lepší než Cujo, ale stejně bych ho hodil na stejnou příčku jako třeba první It 2017, což může být pro někoho divné, ale já to tak mám. Cujo se efektivně stává jedním z mých oblíbených zvířecích hororových záporáků, a přesvědčivé herecké výkony aspoň vynahrazují to uřvané děcko, a jeho zbytečné upadnutí do bezvědomí ve finále. ( Spoiler - moc jsem nečekal že Cujo to probodnutí přežije :) ) Něco mezi sedmi a osmi body z deseti. ()

Madax

Kniha Cujo nepatří mezi to nejlepší, co King napsal, dle mého je to jen neuvěřitelně natáhlá povídka, potvrzující, že se tento většinou vynikající spisovatel nechává rád unášet svou pisálkovskou vášní a upřednostní kvantitu před kvalitou. Proto nebylo na jeho převodu do filmové podoby téměř co pokazit. Vypustilo se jen pár detailů. Příjemný film, který jistě potěší všechny příznivce "nature amoku". Lepší tři. ()

Anakin21

Celkem se mi to líbilo..byly i scény kdy jsem se smála..Pes co dokáže hlavou skoro rozmlátit auto..Knížky od Kinga jsou velmi skvělé jen to filmové zpracování něják zadrhává..ale i tak..dalo se na to koukat a byly i vtipné scény. ()

Tomasson93

První polovina filmu nudná se spoustou zbytečných scének, ta druhá napínavější, leč stále pomalá s trochou nelogičností, ale konečně se aspoň začalo něco dít. Herecké postavy podprůměrné, všechny s přehledem přehrál Cujo (histerickou matku a toho malého spratka jsem nemohl vystát už od začátku). Hvězdu navíc dávám za Cuja, který byl opravdu děsivý a představuje ho to nejlepší plemeno psa (ano, nehrát ho bernardýn, nikdy bych si tenhle stěží průměrný film ani nepustil). ()