Ježko Sonic 2

• Česko Ježek Sonic 2 (viac)

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko. (CinemArt SK)

Fin_429

Absolutně nechutně nepodstatný film, který co může, to poničí. Rodinný biják? Ani náhodou. Nechutné rochnění se v ničem, posouvání do ničeho a i přesto si tahle kravina najde fanoušky. Sonic možná vtipný pro někoho je, ale za mě je to film, na kterém nemůžu vyzdvihnout nic jiného, než možná pár záběrů. Ale I to CGI bylo tragické. Kam se to dostáváme v posledních letech - to opravdu nevím, ale je to strašné a ještě horší. 1/10 ()

KolarikKing

Očekávání naplněna. Je to klasická dvojka a to znamená více všeho. Zářily jak staré tak i nové postavy. Tails i Knuckles se opravdu povedly. Nevím proč, ale Knuckles mi hrozně připomínal Draxe (a dabing tomu hodně přidal). Jim Carrey mě tu bavil o moc více než v prvním díle. Příběh a zápletka, které jsme už viděli všude možně, ale to nijak nevadilo. Akce je tu víc a taky je zábavnější. Závěr s obřím robotem řádně epický. Nechybí ani potitulková scéna, která pěkně láká na třetí díl. Ve výsledku je Sonic 2 poctivá rodinná zábava pro všechny věkové kategorie. 8/10 ()

JesterKruger

(Recenze z 3.4. 2022) Nebýt těchto herců: Jim Carrey a Natasha Rothwell, tak (bez legrace) bych tomuto filmu dal odpad. Jsem rád, že tu jsou i situace mezi lidmi, a nejenom se Sonicem, protože bez nich by to byla ještě větší nuda. Nemůžu si pomoct, ale po celou dobu sledování tohoto filmu jsem necítil žádnou touhu fandit Sonicovi, a ani Chvostíkovi (Tailsovi). Knucklesovi jsem fandil fakt mírně, a Robotnik mi nepřišel tak zákeřný jako v animovaných předlohách. Konec je u mě totálně debilní zakončení, jelikož ten Robotnikův obří robot mohl vybouchnout, ale nevybouchnul. Parádní pocta původní videohře, když Robotnikův robot nevybouchne. A co ten Shadow na konci???? Trapárna, jenom aby mohli natočit třetí díl. Tady je jasně vidět, že autoři tu dávají nové a nové postavy jenom z toho důvodu, aby mohli pokračovat v ději. Ale je to trapné a ubohé.  Akce není zajímavá. Děj byl nudný, a chtěl jsem třískat hlavou o zeď. 1* pouze za Natashu Rothwell, Jima Carreyho, a za to, že tam dali i situace s lidmi (Když se hádají, nebo seznamují.). Jinak je toto mistrovské dílo odpadem. A nejhorší věcí pro mě je ta, že jsem velký fanoušek Sonica, a tohle je pro mě koukání do bílé zdi. Zlatý první díl. Kdybych měl mluvit slušně, tak mě tenhle film nebaví, ani jako když jdu na záchod. (Recenze z 18.4.2022) Po druhém zkouknutí už je to koukatelné, ale ne dobré. Uvědomil jsem si, že ty rozhovory se Sonicem a Knucklesem jsou blbost. Já nevím, kdo by měl v tomto filmu koho poučovat. Sonic si tu hraje na nějakou postavičku s poselstvím, přitom jí není. Sonic byl v komiksech sobec. To Knuckles byl ten, co mu to jasně vysvětlil, že je sobec. A robot na závěru ani nevybouchnul. Pěkná pocta hře. Finální boss v druhé hře Sonica vždycky vybouchnul. Navíc tu jde jasně vidět, že Jim Carrey už hraje na sílu. To znamená, že to hraje prakticky s donucením. Nevidím na něm, že by se bavil. Rozhodně už bych to nenazval nejhorším filmem. ()

Buywhat

Pokračovanie modrého ježka sa vezie na vlne “všetko je väčšie a veľkolepejšie”. Stále sa však jedná a slušnú rodinnú zábavu, ktorá vzdáva poctu svojej predlohe. Filmový lore Sonica dostáva značné rozšírenie a Jeff Fowler vytvoril perfektný základ pre vybudovanie ďalšieho filmového vesmíru. Interakcia pestrofarebných zvierat funguje na jednotku, nezaostávajú však ani fyzickí herci. James Marsden je oproti jednotke presunutý na vedľajšiu koľaj a bromance, ktorú si so Sonicom vytvorili nahrádza tzv. vzťah otca so synom. Jim Carrey ako Ivo “Eggman” Robotnik je ešte viac odtrhnutý z reťaze, pričom predvádza svoj klasický “grinchovský” prejav. Menšie zádrheli sa tu nájdu. Či už to je miestami okaté CGI (Robotnik v lietajucom vajci, zelený obrys okolo postáv) alebo pomalšie tempo druhého aktu. Všetko to napokon vedie k epickému finále, ktoré stojí pevne na nohách. Na svoje si prídu fanúšikovia franšízy, ale aj rodinky s deťmi. Titulková scéna napokon teasuje na trojku a ja sa nemôžem dočkať! ()

Jason_1988

Tento film je vynikající zážitek který musí alespoň jednou vidět každý HLAVNÍ POSTAVY 10/10 VEDLEJŠÍ POSTAVY 10/10 AKCE 10/10 HUDBA 10/10 KAMERA 10/10 NEMÁM CO VYTKNOUT ()

HNTR

Druhý Sonic je jasná ukázka toho, že se dá udělat parádní rodinná komedie s herní předlohou. Každá postava z předchozího dílu tu má minimálně cameo, které má nějaký smysl. Film krásně přebíjí jedničku, hlášky se prolínají s tunou odkazů na další filmové světy. Jim Carrey jede jak za mlada a je ještě šílenejší než v jedničce! Praise the lord! Skvělej vysmátej film od začátku do konce, skvěle to utíká a mně to dává smysl! ()

Kushina

Taková na půl kreslená a zábavná pohádka. Akční fanoušek si v tom zálibu určitě najde. zabaví to, nenudí to, ale pořád je to pohádka :D 65% ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. Lepší byl první díl. Nejvíce mě bavila postava Rachel. ()

KinXandor

Oproti prvnímu dílu tak jednoznačně druhý díl nepůsobí jako triviální sestupnicové schéma u trilogií, jak to většinou bývá. Zachovali ty prvky, které se publiku na prvním díle líbilo a ty rozšířily do daleko lepších rozměrů. Scény jako počáteční hrdinská akce proti lupičům, příběhové dovysvětlivky o smaragdu či finální bitva s Eggmanovým robotem působí jako skvěle vypadající produkty, které nejsou nijak zkrácené či odfláknuté. Oceňuji, že se ve filmu rozvíjejí dva hlavní děje, které se následně spojí do jednoho - jeden z hlediska herních superhrdinů a druhý z hlediska lidských postav a nepůsobí jako omáčka na vyplnění zábavy. Díky tomu celý svět působí o něco "živěji" a působí jako velká rodinka.  Úsměv na tváři mi zanechaly i trefné herní/seriálové/filmové reference. 8,5/10. ()

Skylwalker42

Typické druhé pokračování. Ale je to fajnová pohádka pro děti a mě se tyto legrace tak nějak prostě líbí. A Jim Carry je stále excelentní. ()

david141474

Tento díl je rozhodně lepší než ten první. Knuckles ala červená Karkulka je jedna z těch nejlepších postav. Samozřejmě že nejlepší postava je Doctor Eggman ztvárněný skvělým a legendárním Jimem Carreyem. Kdyby ve filmu nebyl, 100% bych do kina nešel, navíc tohle je jeho poslední role, protože chce pověsit hereckou kariéru na hřebík. Z toho důvodu jsem si to v kině nemohl nechat ujít. Za mě 8/10 Film obsahuje skvělý humor, hlavně ze strany Knucklese. (Olympia - 22.4.2022) ()

Bestfan112

Strašně moc krásně to udělali. Jako tohle je jeden z nejlepších rodinných bijáků, který kdy vznikl (Nemluvím o klasikách jako Sám doma (1990) Nebo Dennis - postrach okolí (1993). A takový a makový.) Prostě myslím to fantasy, zvlášť videoherní předlohy, nevím jestli to cítíte v hluboko duše, ale tady to musí mít rád každý, hra Sonic the hedgehog je po Super Mario Bros ta nejlepší hra. Nejlepší filmy všech dob „nejsou” Titanic (1997) Forrest Gump (1994) Zelená míle (1999) atd. Nejlepší filmy jsou od Marvela, DC comics, Avatar, Star trek, Star Wars... PS: Milujeme filmy všechny!!! ()

swenyx

Pokračování skvělého prvního dílu se neskutečně vydařilo. Knuckles a Tails jako nové postavy krásně mění jednolitost, kterou měl první díl, už se vše nemotá jen kolem Sonica, ale máme tu více intergalaktickélých zvířat :D Jsem zvědavej jak si pohrajou v dalším díle s Projektem Shadow a zda či vůbec uvidíme znovu Jim Carreyho, mám totiž pocit, že už s herectvím bohužel končí. Jsem rád, že z mnoho herních adaptaci se konečně taky něco povedlo. Pecka. ()

mrGhostly

Viděno v kině dvakrát. První projekce mě odrovnala, z kina jsem odcházel v takovém nadšení a rozpoložení, jaké mi naposledy zprostředkovala snad Bohemian Rhapsody. Velké nadšení přetrvává i po druhé projekci, nicméně jsem si díky ní vyjasnil pár věcí. 1. Jako celek je to velmi zručná filmařina, protože se jedná o perfektní rodinný film, který zároveň neskutečně potěší oldschool fanoušky Sonica. 2. Největším problémem je přetažená stopáž kvůli zápletce s lidskými postavami (+ jedné taneční scénce). Tady se mělo stříhat, akce je zbytečně nasekaná a některá místa nudí. 3. Pár pasáží a zejména poslední cca dvacetiminutovka jsou opravdu velkolepé. Nebál bych se to přirovnat k takovým Marvelovským Avengerům pro menší – sám jsem byl přikovaný do sedačky, a jen si představuji, co asi museli prožívat ti menší. Jsem nesmírně rád, že právě toto pro ně Sonic bude ztělesňovat. Tak jsem se cítil jako malý já u skvělých chvil strávených s hrami, seriály, komiksy... Vítejte v klubu děcka. 4. Jim Carrey se (opět) našel. Teď už můžu s jistotou říct, že je skvělý Robotnik. – – – Závěrem se ještě sluší dodat, že z pohledu fanouška série je pro mě tento film splněný sen. Skvěle ztvárněné postavy, hromada odkazů na hry apod. - vše vytvořeno s neskutečnou láskou a respektem k předloze. Mě tímto naplnil radostí a získal si v srdci speciální škatulku, což je přesně to, co jsem si kdy od filmového ztvárnění Sonica mohl přát. Za tohle plný počet (objektivně by to bylo na 7.5/10). // 2D // orig. znění // 31. 3. 2022 + 2. 4. 2022 ()

Jaroslaw

7,5/10 Skvělá rodiná podívaná s modrým ježkem podruhé.Je skvělé,že vše co fungovalo v jedničce funguje i tady,avšak o trochu lépe.Knuckles i Tales skvělé rozsšiřují mytologii,byt uznávám,že Tales mohl být více prokreslen,ale na druhou stranu je skvělé jak se všichni tři (včetně Sonica) skvěle doplnují i odlišují,ano Sonic je opět sympatˇák ,pán donátů jak by smet a samozřejmě nesmím zapomenout na skvělého Jima Carreyho aka Eggmana,který je tu ještě ulítlejší než v jedničce a je vidět,že si to užívá.Parádně zde fungují  i akční sekvence i humor (jen u pár scén mi humor nesedl,avšak to už je menší chybička). Hlášky,dvojsmysly i popkulturní narážky i eastereggy na hry skvěle sedly.Ano po příběhové stránce je to stejně jednoduché  jako v jedničce,avšak v kině jsem si to neskutečně užil i přes pár chybiček a musím tvůrce pochválit,že byt se jedná o rodiný film,každý si ho užije a to je podle mě hodně pozitivní známka. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)