Ježko Sonic 2

• Česko Ježek Sonic 2 (viac)

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko. (CinemArt SK)

CheeseFigure

Už prvý Sonic búral pravidlo, že filmy podľa videohier musia byť sračka. A dvojka vyvracia pravidlo, že ak by sa náhodou prvé pravidlo nenaplnilo, tak dvojka bude určite katastrofa. Lebo Sonic 2 je rovnaká zábava, ako jednotka. I keď mám menší problém s Tomom...na jednej strane mi ho bolo zo začiatku málo, na druhej strane má tá linka so svadbou nebavila. Ešteže sa vyvinula, ako sa vyvinula. Tails je v pohode, i keď jeho motivácie sú divne a veľmi ma nepresvedčili. A keď sme pri nových postavách, musím spomenúť skvelého Knucklesa, ktorý je síce silný a nebezpečný, ale vďaka svojej ,,jednoduchosti" sa postaral o nejeden vtipný moment. Skvelo sekunduje perfektnému Carreymu, ktorý opäť zábavne a perfektne stvárnil Dr. ,,Vajčáka" Robotnika. S dvojkou rýchleho moderného ježka som spokojný. Je to príjemný rodinný film. ()

MoziMedve

Jak se česky řeknou Fetchquest a McGuffin? Pokud jsou Vám ty výrazy známe, víte kam tím mířím. Děj druhého Sonica je poněkud nudný, mám-li říct pravdu. Honí se za jednou věcičkou, pak druhou a když se kvelkému smaragdu dostali, úpřimě jsem si myslel, že hotovo, film skončil. K mému překvapení scházela ještě 1/4 filmu a finále bylo poněkud překvapivé. Díky tomu je film o něco víc zapamatovatelný. Humor a vzhled filmu jsou OK. Taková neškodná rodinná zábava, ale osobně se mi víc líbí ta jednička. Pokud jste coby jen vzdáleně obeznámeni se Sonikem, uhodnete co chystají do trojky. ()

Mikey_Silver

Stejně jako předchozí díl, tak i tohle je velká rodinná zábava. Kombinace rodinné komedie a her tu úžasně funguje. I přes zábavné a odlehčené scény je tu i nějaká ta vážná či ponaučná scéna. Samotné postavy jsou skvělé (hlavně Knuckles) a Jim Carrey jako Dr. Robotnik je prostě nejlepší. Parádní film pro celou rodinu. ()

Lordikosh_

Actually tento film bol dost fasa. Toľko easter eggov na povodne hry tak to proste Nergasm pre cloveka ktorý je trochu Geek na sonica. Výber hudby bol celkom fajn ale stale sa neviem rozhodnúť ci to bolo lepsie ako prvý diel. Slovenský dabing nebol az tak zlý ako som čakal takže malé plus. Dúfam ze urobia aj trojku lebo to ma celkom potenciál. 4/5 ()

AJensen

80% tak tohle bylo ještě o stupínek lepší než jednička! Dobrodružný, i když ne 2x originální příběh, hezké zapracování Tailse a Knucklese, tentokrát i výborný soundtrack. Carrey je trochu slabší než v jedničce, ale pořád válí. Jo a Knuckles dabovaný "Draxem" je úplně boží😂 PS. SPOILER... nevěděl jsem, že Sonic má Super Saiyan mód👍 ()

Eva.Zumrova

Ježek Sonic 2 je rozhodně film, který se bude líbit jak fandům her tak jedničky ale i lidem obecně. Staví na pevných základech z jedničky a svět obohacuje o ještě šílenějšího Robotnika aka Eggmana, naštvanou ježuru Knucklese a vynalézavého, ale bojácného Tailse. Každý z nových hrdinů dostane svůj malý arc a důvody pro svá rozhodnutí, což jim přidá na hloubce. Rozhodně to není rozebráno do větší hloubky jako u Sonica v jedničce, protože zde je o dost víc akce, humorných scének a Robotnika, který si vždy krade scénu pro sebe. Ale Knuckles mu se svou vážnou povahou a tendencemi vše brát až doslovně obstojně konkuruje XD Ale i vedlejší postavy (Maddie, Rachel, Tom, Agent Stone, Wade a Randall) si přijdou na své a poskytnou několik scének, na které bude mnoho diváků jistě rádo vzpomínat. Film v sobě nese i moudro o rodině a zodpovědnosti, které mi přišlo přirozené a nevnucené. Posunulo i příběh lehce dopředu. Některé scény lehce zaskřípaly a jiná mi přišla, že má část useknutou (pochopitelné vzhledem k délce filmu). Druhá linka se svatbou nebyla úplně zbytečná, neb se střetla se Sonicem a spojila film ještě víc s jedničkou a připravila půdu pro trojku. Rozhodně si nenechte utéct potitulkovou scénu ;-) Za mně má film solidních 9/10. ()

vimluk_CZ

80 % Sonic si na bodlinách nese to, co minule fungovalo a utekl tomu, co zas tak dobré nebylo. Překvapivě je tedy dvojka dobrodružnější, napínavější, barevnější a asi i více rodinná a vtipná zábava. Jim Carrey v té své roli padoucha opravdu září, je prostě skvělý. když se dostaneme mezi lidské společníky (na svatbu) tak filmu vždy na chvilinku dojde dech, ale i tak to pořád šlape bravurně. Super film. ()

Mazmen

Důstojné pokračování jedničky. První díl mi přišel trochu vtipnější, ale ve dvojce zase byly zajimavé ty další postavy. Jim Carrey opět super magor. Některé postavy a stím i délka filmu byly zbytečné. Syn je nadšený. ()

Va3sek_here

Nutno říct, že opravdu mám rád jedničku, ale tohle je prostě LEPŠÍ. Jednak akce, kterou je tenhle film doslova naplněn je skvělá, hlášky Robotnika jsou lepší než v prvním filmu a i ten příběh je prostě hodně dobrý. Nevím, jestli vznikne někdy třetí díl, ale doufám, že bude také tak dobrý jako tenhle. 8,5/10. ()

kickwait

Skvělá ukázka jak nalákat do kin dospělé i děti. Dospělý zaspomínají na dětsví a na to jak hráli Sonica a nedokázaly ho dohrát za všechny postavy a děti zase půjdou rádi na tento skvělý rodiný biják s značně předvídatelným koncem. To ovšem filmu neubíralo na zábavje ani na prožití děje. Jim Carrey je opět naprosto geniální jako DR. ROBOTNIK a Idris Elba jako Knuckles. Tento film rozhodně neudělal ostudu Sonicovi a každý fanoušek této videohry musí skučet blahem , když tento film vidí. Opravdu skvělý rodiný film pro všechny věkové hranice. Celkově 8/10. ()

Mrliš

Pro děti asi OK, dceři se to líbilo ale pro mě celkem dlouhé, dost trapných hlášek a situací. Jednička mi přišla lepší. ()

Enon

Jo jako rodinná blbinka na vypnutí mozku to je fakt dobrá a zábavná jízda plná emocí, vtipu a zábavy. Takže 65% ()

Babco

Pokračovanie Ježka Sonic je trošku sklamaním, ale je to asi iba chyba mojich očakávaní. Vtipné to je tak akurát, deťom sa to páčilo viac než dosť a čo viac si človek môže priať. ()

Hdbsk

Zaslúžene asi najlepšia herná filmová adaptácia.  Rodinný film naozaj aj pre deti aj pre dospelých. Nové postavy si hneď obľúbite. Jim Carrey odvádza opäť fenomenálny herecký výkon. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)