Luca

Hotel Luca sa nachádza v krásnom prímorskom meste na talianskej riviére a je príbehom o jednom chlapcovi, ktorý zažíva nezabudnuteľné leto plné zmrzliny, cestovín a nekonečných jázd skútrom. Luca zažíva tieto letné dobrodružstvá spolu so svojím novonadobudnutým najlepším priateľom Albertom, ale všetka zábava je ohrozená hlboko ukrytým tajomstvom: obaja sú totiž morské príšerky z iného sveta, ktorý sa nachádza tesne pod hladinou mora. (CinemArt SK)

papadoce

Príbeh o Lucovi je pre mňa príjemným prekvapením. Čakal som menej a dostal som viac. Milý príbeh v celku originálnych hrdinov, celé zasadené do krásneho prostredia, dokonca s dvomi či tromi naozaj dojemnými scénami. Nič viacej ma nenapadá, tak tu nebudem zbytočne bláboliť, ale určite si Lucu pozrite. Ja ho ešte uvidím, si myslím. A na záver slovami klasika “Ste normálni, stupído?” Plnotučné štyri. ()

dkas

Tak trochu oddechový, milý film plný přátelství a Vespy. Měl jsem trochu strach, co se z toho nakonec vyklube, ale příjemně překvapilo. ()

Dejvecd

"Silencio Bruno!" Nová Pixarovka dorazila do kín a ja som si ju samozrejme nemohol nechať ujsť. Snímok o dvoch chlapcoch, ich priateľstve a dobrodružstvách v talianskej riviére bol pre mňa jedným z najočakávanejších filmov roka a vôbec ma nesklamal. Krásna animácia (čo iného čakať od Pixaru), milý a pekný príbeh o priateľstve a odsudzovaní rasových menšín a vtipný humor. Toto všetko by dokázalo priviesť film k dokonalosti, bohužiaľ nepriviedlo. Chýba mi tu rýchlejšie tempo, aké mala napríklad Rodina na Baterky, pretože takto to síce pobaví, ale nemyslím si, že nie úplne každé dieťa sa bude zabávať toľko ako pri vyššie zmienenom animáku. Mňa osobne to však bavilo a odporúčam to každému, kto si chce užiť príjemný rodinný večer. 9/10 ()

AgnesDee

Rozhodně je to jedna z těch slabších pixarovek, ale i tak je to příjemný příběh o přátelství, o trpělivosti, překonání strachu a o vzájemném respektu. ()

Mr.Ward

Obyčejnější, trochu pomalejší, a bez záplavy vtipů. To mi běželo celou dobu hlavou. Ke konci se ale zvětšuje míra emocí a odhalí se naplno rovina tolerance menšin. A věta “Někteří ho nikdy nepřijmou” řádně sedla a celý film se tak přetavil do něčeho víc. Do životního příběhu s přesahem, tak jak to Pixar umí nejlépe. ()

Pete

Santa mozzarella! Tak jsem se po dvou letech dostal s dětmi do kina, a užili jsme si tuhle "duhovou" pohádku moc. Pixar bývá tradičně skvělý v grafice pozadí a animaci přírodních živlů, a také zde nemám celkově technicky v podstatě žádné výhrady. Co se týče příběhu, rozvíjí se pomalu, a nakonec se vyvine v takového Talentovaného pana Ripleyho pro předškoláky ;-) Ale vážně, Luca je pohodový letní prázdninový film, který u mě navozuje ten specifický nezávislý a sentimentální pocit, jako některé italské filmy třeba od Tornatoreho. A to je pro tuhle jinak vcelku průměrnou Pixarovku vlastně velká pochvala. ()

HenryX018

Náramně jsem se bavil. I když to nemá takovou hloubku jako třeba Coco, skrývá v sobě Luca důležitou message o homofobii a to je taky důležité. Humor funguje a animace je úplně skvělá. 8/10. ()

Midar

I přes pár opravdu fajn momentů a vzpomínek na dětství se nakonec nemůžu zbavit pocitu promarněné příležitosti, ze které se jednoznačně dalo vytěžit mnohem více. Já osobně tak Lucu na podruhé nejspíše vynechám a raději dám přednost klasikám jako jsou Příšerky s. r. o., Toy Story nebo Úžasňákovi. Přece jenom jsou tyto pixarovky mému srdci mnohem blíž a upřímně řečeno jim Luca nesahá ani po kotníky. Více zde. ()

LdaVinci

To bylo hodně milý. Tolik skvělých a pravdivých myšlenek zasazených ve krásným letním prostředí. A má to moc příjemný soundtrack. ()

adamix

Milé, príjemné a s nie tak ťažkou emocionálnou tematikou pestrofarebné pixarovské dobrodružstvo. O žiaden originál však nejde, nápady sú prevzaté z iných animákov, ale to sa nedá považovať za problém, keďže svoj účel film splnil. Za mňa 75%. ()

fleshbekr86

Pixar po italsky, santa mozzarella, ragázzi, tagliatelle, stupído, moře a vespa. A k tomu dokonale nostalgická atmosféra. Trefa na plný počet a jeden z animáků roku 21! ()

Plasta

Co na filmech Disney&Pixar oceňuji je, že mají natolik atraktivní formu, že udrží dnešní neposedné VOD obsahem zhýčkané ratolesti koukat hodinu a půl na jeden kanál. Zároveň poskytují dostatečně atraktivní obsah pro to, aby to s nimi vydržel koukat i rodič. Luca sází na přátelství a potlačení předsudků a jak už je u Dixaru zvykem, snaží se býti na konci dojemné a s poselstvím. Nemám strach že světy které v Pixaru malují začnou nudit, evidentně je tam ještě dost střeliva. Pointy a zásahy srdcí zdá se ale začínají nabírat lehounký stereotyp. Shrnuto: U nás doma Luca prošel a děti se k němu rády vracejí ... což je pro film asi tou nejlepší referencí. ()

hrumsrt

Oddechující vidět zase jednou animovaný příběh, který zase nenuceně sází na to, aby pobavil celou rodinu a všem dovolil náležitě vypnout. Inu symbolický a tematický příběh zase nečekejte, takže jde v podstatě o příjemně jednoduchý film, na jakých animovaný žánr vznikal. Ano, i tady by mi někdo mohl oponovat, že hlavním motivem jsou předsudky. V čemž nelze nesouhlasit, nicméně jde o prvek, který není hnacím motorem filmu a navíc jsme ho na plátně v animované podobě viděli už mnohokrát. Obrovská sázka na teplotu rodinného krbu, tedy že si před to sedne celá rodina a neměl by být nikdo zklamán. Já bych teda spíše ocenil pokus o něco novějšího, o trošku úvahovitější snímek (vůbec bych se nebránil ani nějaké kontroverzi), ale tahle myšlenková očista taky není na škodu. Chci tím říct, že tohle je ideální film, u kterého vypnete a úplně bezbolestně si to sjedete. Celou dobu jsem byl myšlenkami ve vodě, jakože jsem cítil teplo na zátylku a osvěžující chuť tutifruti zmrzliny na jazyku. A přesně v tomhle to tak dobře funguje!  Nechybí tomu ty klasický jokes, ala legrační kočka... Ovšem není nouze ani o emoční scény, který jsou teda dosti šablonovitý a umělý. Za mě super letní biják, jenž jsem si musel schovat až na závěr zimy. 70% ()

Petra321

Úprimne, očakávala som niečo úplne iné (možno preto, že trailer som videla naposledy vtedy, keď vyšiel na svetlo sveta), no aj napriek tomu ma to nesmierne bavilo. Priateľstvo dvoch morských príšer a jedného ľudského dievčaťa bolo vykreslené naozaj krásne. Scéna, kde jeden z nich niečo predstieral (kto videl, ten vie) ma naozaj dostala, no podľa mňa bol celý problém vyriešený až príliš rýchlo. Na druhej strane ale beriem do úvahy, že obaja chlapci boli pravdepodobne naozaj len deťmi a nie skoro dospelými tínedžermi, takže to vlastne istým spôsobom dáva zmysel. Prostredie malého talianskeho mestečka bolo naozaj nádherné. Albertovo machrovanie typu "Som expert" mi miestami liezlo na nervy, no neskôr som si ho obľúbila. Ďalšia vec, ktorá mi prekážala, bol koniec samotný, pretože reakcia ostatných ľudí mi príde tak trochu nedoladená. Opäť ale pripúšťam fakt, že deti sa na to môžu pozerať úplne inak a môžu to považovať za najlepší koniec aký kedy videli. Rozdelenie mi naopak vôbec neprekážalo, pretože v živote to tak funguje. ()

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Prequel Kingsmanů se odkládá

Prequel Kingsmanů se odkládá

28.08.2020

Studio Disney se rozhodlo odložit premiéru svého nadcházejícího snímku Kingsman: První mise. Z původně plánovaného 18. září tak snímek nyní dorazí až 26. února příštího roku. Studio také stanovilo… (viac)