Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Pred dokončením jedného "jobu" prezradí Vincent Julesovi, že Pán Veľký (teda Marsellus) ho požiadal, aby sa postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), kým bude na Floride. Vincent to považuje za skúšku lojality, v ktorej musí za každú cenu obstáť... Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxér, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu lákavú ponuku - vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na slnečný Karibik. Ale aké je to bojovať s vedomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdosť prehrať a tým pádom skoncovať so svojou kariérou? ... Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párik mladých amatérskych zlodejíkov si vysedáva v reštaurácií a analyzuje pracovný život. Vylučovacou metódou prídu na to, že v čase, keď sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom ani benzínové pumpy je najlepším terčom lúpeže reštaurácia. A prečo nie tá, v ktorej práve sedia? Nasleduje rýchle rozdelenie úloh, bozk pre šťastie a samotná lúpež. Osudová lúpež... Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino (zo 7 nominácií) odniesol Oscara za najlepší scenár a nemalý úspech zožala snímka aj na prestížnych svetových filmových festivaloch v rokoch 1994 a 1995. (oficiálny text distribútora)

simplejack

Tak tu není co řešit, tohle je fim ze kterého bych měl žážitek i kdyby ho vysílali v rádiu, kdybych měl vyzdvihnout herecké výkony musel bych se zmínit skoro o všech. Jedna z věcí na které hodně lpím je filmová originalita a originalitu ostatních filmů s nadsázkou hodnotím jako např :skoro tak originální jako pulp fiction nebo ani zdaleka tak originálni jako pulp fiction. Spolu s Podfu(c)kem, Sbal prachy a vypadni je to film na který se můžu dívat dokola třeba stokrát. Nejlepší Tarantino, jeden z nejlepších soundtracku a stejně tak jeden z nejlepších filmů. Nenudil jsem se ani vteřinu a jak čtu některé komentáře tak než přeceněný, bych spíše řekl často nedoceněný......Slovo kultovní má prostě synonymum v Pulp Fiction ()

marusaj

Co napsat k Pulp Fiction.. ? Jako ono je to o ničem. A ty postavy jsou jaksi tak nějak zkarikované a to až neúměrně. Ani vtipné to úplně není. Ve své podstatě to ani nedrží dohromady. Tak proč, sakra, řvu nadšením, skvěle se bavím a nemůžu se nabažit ?! (Odpověď nehledám.., proč taky.) ()

Chegynka

Vincent Vega: Víš, co dávaj v Holandsku na hranolky místo kečupu? Jules Winnfield: Co? Vincent Vega: Majonézu. Na vlastní oči jsem viděl, jak to v tý sračce topěj. Nejlepší a nezapomenutelná hláška. ()

dEst28

Klasika... Mohl bych na to koukat dokola a stále by mě to bavilo. Skvělý výběr herců, obzvlášť dvojka Travolta & Jackson. Nezapomenutelné scény, hlášky. Opravdu geniální scénář. Prostě bezchybný film. ()

Adrushka

Na film jsem se podívala, protože ho všichni vychvalovali až do nebes. Já byla trochu zklamaná, možná jsem čekala trochu víc. Sice byl zajímavý a mám slabost pro filmy, kde se proplétají děje ( Crash, To, co dýchám), ale bez Bruce Willise a Johnyho Travolty bych se na film ani do konce nedodívala. ()

hemoglobin

Po prvom zhliadnutí som dal tomuto filmu 1*, proste ma to nebavilo, ale až po druhom pozretí som sa bavil až tak že svoje hodnotenie upravujem na 5* :) ()

AntiasKing

„Do prdele, já jsem ho střelil do xichtu!" XD Konverzace mezi Vincentem a Julesem je geniálně zábavná. Ty hlášky fakt supr (tím bych chtěl i pochválit výborný český dabing, zejména tedy Trávníček a Hruška). A jejich odchod na konci z restaurace jako sehraná dvojka s doprovodem stylové hudby nemá chybu. Pulp Fiction krásně a vtipně (takže se nenudíte, i když to zrovna není váš oblíbený žánr) vystihuje, jak asi vypadá život lidí, co se zrovna neřídí zákonem. A když to berete v klidu a s nedhledem jako Vincent, a zapíjíte to nějakým "chutným nápojem" :D, tak je to paráda. Butchův příběh a Uma Thurman mi přišli zajímaví na první shlédnutí, ale nijak zvlášť se mě jejich povídky nedotkly. Ale za to John Travolta (kterého jsem do té doby než jsem uzřel tohle, moc nemusel) ve své životní roli, kterou zahrál tak skvěle, že se stal mou nejoblíbenější postavou z Pulp Fiction. Jeho parťák v podání Samuela L. Jacksona je asi stejně tak dobrej, možná rovněž jeho nejlepší role vůbec (jeho rozhovor s Brettem, nebo spíš monolog byl úžasnej). Ostatní ušli, ale jak říkám, mě se to líbilo skoro "jen" kvůli té dvojici. 90% ()

RajAthen

O čem skutečně tento film je, by se skutečně dalo těžko vyjádřit větou jednoduchou, pokud vůbec nějakou. Jedním slovem však jde vyjádřit, jaký je a to tak, že je skvělý. Jednotlivé kapitoly, které nejdou v přímé posloupnosti, nesmrtelné hlášky, skvělý cit pro detail (měli jste také chuť na pořádného hambáče?), absurdní scény, na kterých přesto něco je, a opravdu podařené dialogy, jež jsou sice prokazatelně o ničem, ovšem to JAK jsou o ničem, je něco úžasného a pro mě před lety nevídaného (a také poučného - zamysleli jste se někdy nad významem masáže nohou ve vašem osobním životě?). Film, který je s každým shlédnutím vtipnější a říznější. ()

PetrH.

Tak tady se Quentin Tarantino opravdu vytáhl. Synonymum ke slovu kultovní je Pulp Fiction. Nejlepší herecké obsazení, nejlepší hudba, nejlepší originalita, nejlepší scény, nejlepší dialogy, nejlepší atmosféra, nejlepší hlášky nejlepší, nejlepší, nejlepší.... ()

matt85

Nebudu se rozkecávat, protože bych tím kopíroval už všechno co tady zaznělo. Jen řeknu, že to má snad nejoriginálnější scénář historie filmografie. A to bohatě stačí. ()

Allan

Ještě pár takových "kultovních" kousků a končím s filmy definitivně. Nechápu, nerozumím a zřejmě mi nikdy nebude dáno porozumět, proč právě z téhle enormně nafouknuté bubliny všichni globálně-svorně uchcávají. Na druhou stranu stačí pohled do místní ČSFD TOP20 a mnohé je vysvětleno - tam se to takovýmito kultovkami skutečně jen hemží. Ale kde jsou v tom úložišti banalit sakra nějaké DOBRÉ filmy? ()

Alexandre

Skvělá podívaná, skvělé obsazení, skvělá hudba. Není třeba to dál rozvádět. Tenhle film si opravdu zaslouží být mezi těmi nejlepšími! ()

Primavera

Zvláštne... Keď som videla film prvýkrát, nevedela som, čo s dojmami. Tak som ich šupla do priečinku - čudný film. Po čase som sa k tomuto kulťáku vrátila a zistila som, že to čudo je jeho originalita a nevšednosť. Zlaté hodinky v konečníku ... sentimentálna historka o oteckovi ma napriek tragickej situácii rozrehotala. Adrenalínová injekcia do srdca ma napriek obavám o Miu takisto rozosmiala... a odrazu som vedela, že tento film som nemala brať nikdy vážne. Quentina Tarantina však vždy áno. Klobúk dole, pán režisér. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)