Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Pred dokončením jedného "jobu" prezradí Vincent Julesovi, že Pán Veľký (teda Marsellus) ho požiadal, aby sa postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), kým bude na Floride. Vincent to považuje za skúšku lojality, v ktorej musí za každú cenu obstáť... Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxér, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu lákavú ponuku - vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na slnečný Karibik. Ale aké je to bojovať s vedomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdosť prehrať a tým pádom skoncovať so svojou kariérou? ... Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párik mladých amatérskych zlodejíkov si vysedáva v reštaurácií a analyzuje pracovný život. Vylučovacou metódou prídu na to, že v čase, keď sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom ani benzínové pumpy je najlepším terčom lúpeže reštaurácia. A prečo nie tá, v ktorej práve sedia? Nasleduje rýchle rozdelenie úloh, bozk pre šťastie a samotná lúpež. Osudová lúpež... Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino (zo 7 nominácií) odniesol Oscara za najlepší scenár a nemalý úspech zožala snímka aj na prestížnych svetových filmových festivaloch v rokoch 1994 a 1995. (oficiálny text distribútora)

Colour

Scenár je vzorový, ukážka, ako sa má dobrý scenár napísať. To, že Quentin tarantino točí dobre šľahnuté filmy mi je jasné už od videnia častí Kill Bill. Herecké výkony sú v pohode. Už len za toto by sa patrilo dať 4*, no nie? Samozrejme, že nie. Ešte jedna vec je dôležitá - a to je dej. Je veľmi zaujímavo rozkúskovaný, všetky dejové línie sú poprepletané s hrdinami. Určité sekvencie sú skutočne nezabudnuteľné. Avšak nemám rada gangsterské filmy. To by sa dalo prekúsať, lenže mnohé časti sú vlečné a zbytočné. Všetko je vháňané do absurdna. V malom množstve je to úžasné, no v takom množstve, akom je to tu, to už je skoro gýč. Komediálnych prvkov tam bolo málo, človek je skôr užasnutý než smejúci. Na záver: chápem, prečo sa to všetkým páči - komu mafiánske filmy nevadia, bude toto uctievať ako božstvo, kto k takým filmom vzťah nemá, pôjde ďalej bez povšimnutia. S ťažko odretými ušami 4* 70,5% ()

Manhatten

Ten film je skutečný kult, jednou jsem slyšel, jak se o něm v zapadlé vesnické hospodě, v místě na kterým byste to rozhodně nečekali, baví parta traktoristů a dobrou půl hodinu se předháněli v hláškování. A hospoda se otřásala v základech, Jen málokterý film má takovou moc. ()

Rousseau

Dávám nejvyšší hodnocení, protože je to můj milovaný Tarantino v té nejčistší podobě, ale jinak to je pro mě až jeho šestý nejlepší film a údajná genialita několika scén mi poněkud uniká. ()

LabySo69

Quentin Tarantino je prostě BŮH!! Pro mě je tento film nejlepším všech dob. Nezapomenutelné dialogy, přehršle skvělých hlášek, skvělé herecké výkony, výborná režie, to samé scénář a celková podoba filmu je prostě originální, nemluvě o soundtracku. Škoda jen, co se týče "formality“ jménem Oscar, protože tento film si ho rozhodně zasloužil ve všech svých nominacích. Kult, kult, kult. ()

peteriko

Film s veľkým F. Tarantino už nemusel ďalej točiť, toto by mu k večnej sláve stačilo. Skvelé dialógy, herecké výkony, hudba, kamera .... Jednoducho povedané je to KULT. ()

greigor

Film, který se zlepšuje každým dalším zhlédnutím. Nemám rád slovo kult, ale tenhle film se vryje do paměti snad každému. Začátek je pro nezasvěcené dost nudný, ale o to lepší je finiš. K tomu výborný scénář a úžasná hudba =skvělý film, který nestačí vidět jednou nebo dvakrát. Pro mě jasných 5 * ()

Kroup4

Pulp Fiction je kultovní záležitost.Kdo nechápe význam slova 'kultovní' neviděl Pulp Fiction.Skvělé dialogy,herecké výkony,kamera,prostě všechno.Q.Tarantino je blázen ale genius zároveň.Hlášky z tohohle filmu zná skoro každý.Na koho bych chtěl upozornit víc je J.Travolta,který se díky tomuhle filmu vrátil do elity a je jen škoda že si Oscara neodnesl.Kolikrát jsem ten film viděl ani nespočítám. ()

closed.eye

Přemýšlím, co napsat, abych přihodila nějakej novej postřeh... Aha jo: fajn, že někdo spočítal, kolikrát ve filmu padne slovo "fuck", zhruba v polovině mě to začalo enormě zajímat :-D. Jinak, lehce přeceněnej film, na plnou palbu to nevidím, mrtvolek mohlo být klidně míň, ale ta věčná smůla lepící se svérázným postavičkám na paty... Potěší a pobaví, že? :-D ()

Nocturno culto

Prostě klasika jak má bejt, jedna krutá hláška střídá druhou, většina jich už naprosto zlidověla..Znova se nakopla skomírající kariéra Johna Travolty..Tohle prostě musíte vidět,jinak o tom nemá cenu vůbec něco psát!!mám chuť na Big kahuna Burger kterej se objevuje v dalších filmech QT,stejně tak cigára Red Apples...:-) ()

Clockwooork

snad zajímavosti: Okamžik, kdy Butchovi, když čeká v autě na křižovatce, zkříží cestu Marsellus Wallace, je přímá výpůjčka jednoho okamžiku v Psycho, kde Marion Craneová (Janet Leighová) vidí, jak přímo před autem, ve kterém Marion sedí poté, co ukradla čtyřicet tisíc dolarů a utíká před svým šéfem, tento její šéf přechází ulici. Boxer Butch má prohrát s Floydem Wilsonem, tímtéž boxerem, který zápasí s protivníkem, jenž je v ,,V přístavu (Elia Kazan, 2954) uplacen, aby Floyda nechal vyhrát. Další rovinu celému zápasu dodává fakt, že na plakátu, který zve na souboj, jsou vytištěna příjmení obou protivníků velkým písmem: Wilson vs. Coolidge, což byli Američtí prezidenti Woodrow Wilson a Calvin Coolidge. Druzí dva zápasníci, jejichž jména jsou uvedena na plakátu, jsou Vossler a Martinez, dva Tarantinovi kamarádi z doby, kdy pracoval ve videopůjčovně. To že Jules kamarádií s Jimmiem, je zřejmě symbolické uznalé pokynutí filmu Francoise Truffauta ,,Jules a Jim"(1962). Wolf se obléká shodně s Vitem Corleonem v počátečních scénách Kmotra, včetně uzounkého knírku a úpravy vlasů. Úvodní výměna mezi Julesem a Vincentem ohledně toho, čemu Francouzi u Mc Donalda říkají čtvrtlibrák, je velice zřetelně podobná konverzaci z pera Marka Twaina mezi Jimem a Huckleberrym Finnem ohledně toho, proč Francouzi nemluví anglicky. ()

R.I.P.

Jak tahle sračka mohla dostat 91% je to stupidita jako skoro vse od dusevne nemocneho Tarantina. Vetsina dialogu je udesna a dementni. ()

Varney

Myslím, že neexistuje človek, ktorý by ešte nepočul alebo nevidel Pulp Fiction. Film, ktorým Tarantino nastolil nový spôsob pojatia gangsterského žánru. Film, ktorý nastolil nový filmový štandard. Film, ktorý sa stal kultom. ()

TheHanz

Pravděpodobně už neexistuje nic, co by k tomuto filmu nebylo dříve řečeno, takže stručně: Quentin Tarantino po své prvotině Gauneři (1992) natáčí film, který jeho kariéru posune mnohem dál, jelikož se z Pulp Fiction stane kult. Kult všech kultů, nutno říci. Díky tomuto filmu se proslavili např. Tim Roth (který hrál též v Gaunerech) nebo Uma Thurman, ale výkony tenkrát již známých herců jako Bruce Willis, Samuel L. Jackson nebo John Travolta (který si u mě tímto zvýšil renomé) jsou též legendární. Film je naplněn hláškami, gagy a vtipnými situacemi až po okraj a fanouškům tohoto filmu se daří se s dějem tak sžít, že se smějí situacím, které teprve přijdou. Tohle je TEN film, ze kterého všichni vytváří odvary a různé rádoby akční čajíčky. Bylo to dost stručné? 95% ()

Claude Speed

Skvělý Tarantinův film. Jak tady mnoho lidí píše, že jde o kultovní film, u mě to sice neplatí, ale jde o zatraceně dobrý snímek. Fantastické herecké obsazení, příběh, hudba, nezapomenutelné hlášky, to vše v jednom z nejlepších Tarantinových děl. 80%. ()

Mistr.Proupr

Co o tomhle filmu napsat? Napadá mě spousta oslavných komentářů, ale žádný se mi nezdá dost dobrý, tak to omezím na to, že bych mohl každou scénu vidět milionkrát a stejně by mě bavily jako poprvé. Prostě Kult. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)