Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Pred dokončením jedného "jobu" prezradí Vincent Julesovi, že Pán Veľký (teda Marsellus) ho požiadal, aby sa postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), kým bude na Floride. Vincent to považuje za skúšku lojality, v ktorej musí za každú cenu obstáť... Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxér, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu lákavú ponuku - vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na slnečný Karibik. Ale aké je to bojovať s vedomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdosť prehrať a tým pádom skoncovať so svojou kariérou? ... Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párik mladých amatérskych zlodejíkov si vysedáva v reštaurácií a analyzuje pracovný život. Vylučovacou metódou prídu na to, že v čase, keď sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom ani benzínové pumpy je najlepším terčom lúpeže reštaurácia. A prečo nie tá, v ktorej práve sedia? Nasleduje rýchle rozdelenie úloh, bozk pre šťastie a samotná lúpež. Osudová lúpež... Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino (zo 7 nominácií) odniesol Oscara za najlepší scenár a nemalý úspech zožala snímka aj na prestížnych svetových filmových festivaloch v rokoch 1994 a 1995. (oficiálny text distribútora)

dalziel

Miesto frajerky pred kino síce dorazil jej brácho no nič to neubralo na kvalite tohto filmu a zážitku z neho. Toľko moja filmová premiéra Pulp Fiction v Púchove v r.1994.Tých 10 pív s Jarom potom padlo tiež na úrodnú pôvodu. ()

junxi91

Tento film mám od Quentina ze všech nejraději. Tolik skvělých hlášek, skvělá atmosféra svobodných devadesátých let, všichni herci v dokonalé formě, a také jedna ustřelená negerská palice. "Nejsem tvůj přítel ty gumo!" No tak aby se ta guma nevrátila a neodprásknula tě brokovnicí! A Vincentovo dillema ohledně paní wallacové naprosto chápu, já si ho taky raději doma v klidu vyhoním, než abych něco zkoušel, ačkoliv žádná z obětí mých zvrhlých snů nemá za manžela mafiánského bosse. A zfetované děvky mi také nikdo domů nevozí, takže ani zneužít je nemůžu. Právě proto se často cítím jako závodní motor, který vytáčejí do červenýho, což je fakt o hubu! ()

Razzor_82

Kultovní  majstrštyk mého mládí. Tarantinův dokonale propracovaný filmový svět. Krvavě cynická komedie s brilantním obsazením herců a nesmrtelnými hláškami, které baví i po mnoha letech. Ty nejoblíbenější jsou: "Jestli se nějakej zkurvenej vocas jenom pohne, tak vás tu všechny voddělám do posledního kreténa!" a "Zavolám pár zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou pro pana domácího, aby si tady hoši trochu zablbli." Skvělý soundtrack a plná palba bodů. 10/10 ()

bararich8

H: něco mi asi uniká, ale nechápu hype kolem tohohle filmu, asi se to muselo vidět v minulém tisíciletí. Příběh bez nějakého ladu a skladu. Jako Willis docela fajn, ale stejně jsou to jen takové povídky, které už si ani nepamatuju - kde je ta kultovnost? Tenhle Tarantino mi teda fakt nesedl, 2* ()

Urukhaj98

Quentin Tarantino je pro mě režijní a hlavně scénáristický bůh. Moje první setkání s jeho genialitou bylo u druhé části Kill Bill, který jsem viděl v televizi, když mi bylo deset. Podle Tarantinovy pověsti jsem čekal těžkou brutalitu, místo toho jsem dostal mnohem víc ukecanou záležitost, než jsem čekal (pozn.: jedničku jsem v té době ještě neviděl). Tehdy jsem to sice úplně nedocenil, nicméně mě to alespoň zaujalo natolik, abych dal Tarantinovi o pár let později znovu šanci a pustil si jeho nejikoničtější zářez ve filmografii. A byl jsem naprosto UNEŠEN. A právě tehdy jsem se do Tarantinova stylu naprosto zamiloval. A co mě na tom filmu bavilo poprvé, mě baví stále. Pro Tarantina tak typický nelineární způsob vyprávění, všudypřítomný černý humor, geniální dialogové výměny s celou řadou legendárních hlášek, vypointované monology, komické a nečernobílé charaktery a samozřejmě i brutální násilí vyhnané do naprosto absurdních extrémů (byť zde se Quentin ještě docela krotil). V čem přesně tkví Tarantinova genialita, je slovy těžké vyjádřit. Jeho styl je tak strašně moc specifický, že se však nedá zaměnit s žádným jiným. A já to prostě žeru. 10/10 ()

FeriusParfax

Když jsem film doporučovala svojí drahé mladší sestřičce, zeptala se mě, o čem to je. A tady jsem narazila. Jsem jediná, kdo nedokáže popsat o čem tento dokonalý film vlastně je? 😃 Několik různých perfektních příběhů. Pecka, pecka, pecka. ()

kondor77

Když jsem jako jinoch film viděl poprvé v kině, tak jsem asi v půli projekce odešel pro nedostatek zájmu a prohlubující se nudy. Od té doby jsem film viděl asi 10x a knižní verze scénáře je vedle Bible mou nejoblíbenější knihou. ()

cyright

Tarantino točí filmy na okázalý efekt a tohle je jeho vrcholné dílo. V mých očích poněkud přeceňovaná záležitost. Jaksi mě neuspokojuje, že vše ve filmu je děsně cool. A všechny ty kultovní dialogy a monology jsou ve skutečnosti naprsto prázdné a bezobsažné. Na druhou stranu, pokud tohle QT natočil za 8 mega, pak klobouk dolů. ()

Tevez10

dlouhé minuty sem nějak nechápal pointu filmu,ale nakonec sem tomu přišel na chu't... není to čistokrevných 5 hvězd,pro mě tak 4,8 :o) !! "TAKŽE,MÁME AUTO, PLUS TĚLO, MÍNUS HLAVA V GARÁŽI. VEMTE MĚ TAM" ... :D !! ()

markotter

Můj nejoblíbenější, nejpouštěnější film. Takový borůvkový lívance s javorovým sirupem, volský voko a pět klobás....Ale vážně - takhle geniálně pospojovanejch několik příběhů se jen tak dlouho nevidí. Tarantino si z nás ale udělal srandu a ještě jednotlivé příběhy rozkouskoval a přeházel tak, že na konci se nespojí všechny tři do jednoho finále, ale pokud nedáváte při prvním skouknutí hooodně dobrý pozor, tak Vám to úplně nezaklapne. Tak se na to podíváte ještě jednou a ještě jednou a ještě jednou...a teprve potom vyplyne Tarantinova genialita na povrch - a stále je co objevovat. ()

m4xp4yn3

Pulp Fiction mi spíš než film připomína "demo", prezentaci inovativního způsobu vyprávění příběhu. Je to vcelku zábavné, ale zároveň i dost prázdné a o ničem (byť zřejmě záměrně). Vše drží skvělé herecké výkony a prázdné, nicméně pěkně napsané dialogy. ()

radeckator

Po vzhlédnutí tohoto filmu, jsem očekával celosvětově zvýšenou kriminalitu. Tak naprosto kouzelně byly vykresleny postavy zločinců a jejich každodenní trampoty. Něco jako když se holka od kopírky z realitní kanceláře před obědem se šéfem polije kafem a řeší co s tím (slečna od kopírky to má v běžném životě asi trošku těžší, jelikož nezná Winstona Wolfa). ()

Arequipa

Když jsem na vejšce v jedné hospodě nad pivem přiznal, že jsem neviděl Pulp Fiction, dívali se na mě všichni s otevřenou pusou a značným despektem. O rok dva později jsem ten super film shlédl a hle, ono to zas tak skvělé nebylo. Nedivím se, že se ten film většině líbí, ale u mě Tarantino prostě nevyhrává. ()

koulen

Jak vlastně začít.Quentin Tarantino je člověk, který na co sáhne, tak z toho udělá kult.Není divu, že na každý jeho další film se čeká i několik let.Pulp fiction je jeden z nejlepších filmů na světě, ale proč??protože scénář je jedním z nejlepších na světě.A jelikož si je Quentin píše sám, dosáhne vždy tíženého výsledku, který měl v hlavě už právě při tom psaní.Do toho bezkonkurenční režie, bezkonkurenční soundtrack a bezkonkurenční herecké obsazení.O tomhle filmu je ale v zásadě těžké mluvit a nebo vůbec psát, to se prostě musí vidět.Je to klasika a vždycky bude a komu se to nelíbí, tak ať se na mě nezlobí, ale prostě nemůže rozumět kinematografii. Pulp Fiction mám v Top10 a myslim, že i vždycky budu. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)