Adaptace románu Rum Punch klasika soudobé drsné školy a bestsellerového spisovatele Elmora Leonarda. Jackie Brownová je černá letuška, která si přivydělává pašováním špinavých peněz drogového dealera a obchodníka. Je chycena dvěma policejními agenty, kteří ji však slíbí shovívavost, pokud pomůže svého šéfa dopadnout a usvědčit. Jackie, která je na svobodě jen díky kauci svého milence, zosnuje plán, jak najednou získat milionový balík, zbavit se policistů i nepohodlného šéfa, jehož nejčastější replikou je věta "řekneš slovo a jseš mrtvá". Jenže takový plán má spoustu rizik... (oficiálny text distribútora)

mzss1

(80%) JACKIE BROWN je stará devadesátková Tarantinovka, která jak tak čtu všelijakými názory, není zrovna typická. Ne, že bych četl, nějaké bůh ví jak příšerné recenze, jen tu někteří smutní, že už to není taková pecka jako PULP FICTION apod. Konkrétně to prý zde nemá takové hlášky atd. No, po shlédnutí musím konstatovat, že něco na tom bude, ale opravdu jen na okraj. Kritizovat se toho moc nedá. A ani nemůžu tvrdit, že bych z tohoto necítil Tarantina. Jen to bylo chvílemi trochu vážné a mírné. Nestříkaly tu galony krve a s fuckovacími hlášky se šetřilo, ale přesto to mělo ten správný Quentinův říz. Hlavně druhá půle snímku se víc a víc rozjížděla. Zas a zas obdivuji všelijaké konverzace, ať už inteligentní, normální nebo ty pitomé, které mě bavily snad nejvíc. Herecké obsazení je na tom výborně. Samuel L. Jackson zde doslova exceluje, zejména na konci. I ten jeho vizuál s delšími vlasy je docela cool. Ústřední postava Jackie byla skvěle promyšlená a z její strany herečkou Pam Grier už vůbec nemůžu nic vytknout. Byla inteligentní, přemýšlivá, docela i pohledná. Spřádala sítě okolo plánu jak vyřešit onu zapeklitou situaci okolo toho onoho problému s drogy atd. Robert De Niro zde hrál totálního tupce, kterému to moc nemyslelo. Takže mě zprvu docela sral, ale ke konci mě už víc bavil a dost jsem se zasmál, když začaly s ním zajímavé pasáže. Michael Keaton to zde zahrál tak normálně, určitě potěší ho vidět, ale abych se po pravdě přiznal, byl zde ze všech herců nejzbytečnější. Nějak mi zde nepasoval, ale to je fuk. Hudba, klasicky bez filmového soundtracku jak je u Tarantinových filmů známo mi zde nechyběla, neboť byla nahrazena několika dobrými songy, včetně té úvodní, která se v tomto snímku projevila víckrát. Bez nějakého okecávání, jak to mám shrnout ? Rozhodně je to viditelná Tarantinovka se vším všudy. Jen je to zde trochu umírněnější a v první polovině je tempo docela pomalé, takže bych takových 20 min vystřihl a přidal alespoň 1 ujetou krvavou scénu navíc. I úvod začal nevýrazně. Jinak si zde nemůžu moc stěžovat. Finále bylo slušné, ale též mě moc nepřekvapilo a nepohltilo. Celé to ale dává hlavu a patu. Tarantino není žádný hlupák, natočil skvělý film. JACKIE BROWN pro mě zklamání není. Určitě si jej pustím ještě víckrát. ()

kingik

Atypický Tarantino. Po jízdě, jako bylo Pulp Fiction, všichni čekali další bombu, ale pečlivě a dlouho instalovaná nálož nevybuchla. Fanoušci byli mírně zklamáni, když přišel s velmi mírným a poměrně sofistikovaným filmem, který je silný v detailech a hudební složce, ale slabší v tom, co ho proslavilo, a sice v násilných scénách. A skutečně. Tentokrát se násilné scény dají spočítat na Tarantinem pohmožděné ruce z předchozího řádění s "pulpfictionovskou" partou. Z hlediska hereckých výkonů nikdo výrazně netrčí. Zapomenutá hvězda Pam Grier je přece jen slabým návdavkem a Samuel L.Jackson zase pro změnu nezopakoval svůj výkon z předchozí návštěvy u Tarantina. A další herečtí představitelé ve filmu podávají celkem solidní herecké výkony, které jsou vzhledem k poslabší zápletce, kvalitní. Chtělo to přidat na scénáři, ten je jeden z těch nevýrazných od Tarantina, zkrátit zbytečně přepálenou stopáž a uvědomit si, že nelze jen točit filmy pro vlastní potěšení, ale také a hlavně pro diváka. Z jeho filmu jsem nasál příjemnou atmosféru, zajímavou hudební složku a poznal pár herců, kterým herecká pšenka už delší dobu nekvetla. Tenhle film dopadl obdobně. Zapomíná se na něj. 50% ()

Anderton

Ak si raz za čas povie taký samožerský režisér ako Tarantino, že si dá trochu pauzu a natočí niečo "ľahšie" a s "normálnym" scenárom, sú síce niektorí fanúšikovia sklamaní, tí ostatní, ako napríklad ja, ale túto zmenu uvítajú. Jackie Brown je dobre vystavaná kriminálka, kde vás viac zaujme dej, ako Tarantinove hlášky a nekonečné odkazy na neviem aké filmy v jeho ostatných dielach. Asi je to tým, že sa jedná o adaptáciu. ()

Frajer42

Klasická Tarantinovka o jedné všemi mastmi mazané dvoumetrové negřici, která si vytřela podlahu s detektivním oddělením i jedním, řekněme, obchodníkem a jeho přáteli. Dialogy jsou celkem záživné. Trocha té akce také nechybí. Ve srovnání s ostatními Quentinovými kousky je ji ovšem žalostně málo. Převládá povídání, které většinu času baví. Herecky je to rovněž celkem nabité. Potěšila rolička De Nira, který si zcela netypicky střihl bezvýznamného kriminálníka. Místy jsem pokukoval po hodinách, ale určitě převládala spokojenost. Taková pohádka o poslední šanci zlepšit na starší kolínka svůj dosavadní život. Víc než pěkné tři kousky nedám. Zklamán ovšem nejsem. ()

AppleCore

Hmmm, Tarantino se snažil navázat na úspěšný Pulp fiction a tak natočil 150 minut keců, který nemaj ani z daleka tokovou šťávu jako v již zmiňovaném Pulpu. Jsou tu dvě věci který tehle film drží v nadprůměru a sice Robert De Niro a Samuel L. Jackson, díky výkonům těhle dvou borců můžu tvrdit, že je film kvalitní a koukatelnej, ale i tak jsem místy nudě neunik. Dlouhý filmy mám rád, ale můsí bejt něčim opravdu zajímavý a tady se o moc věcech mluvit nedá. 3 ()

Kothy

Tak jsem si doplnil další střípek ze skládačky Quentina Tarantina. Tempo je sice pomalejší, ale to filmu vůbec neubírá. Obsazení je dost nadupadné, jedna hvězda vedle druhé. Nejvíc prostoru tu má Samuel L. Jackson jako gangster zvaný Ordell. Celé se to točí kolem praní špinavých peněz. Letuška Jackie se díky tomu dostane do nepříjemné situace. Musí být za dobře jak s policií, tak s Ordellem. Nakonec se všechno pěkně zkomplikuje. Na Tarantinovy poměru se ve filmu docela málo střílí. I tak je to ale příjemná zábava. "Moje žena si tu zapomněla tašku s osuškami." ()

swamp

"Shut your raggedy-ass up, and sit the fuck down!" Konečně, po dlouhých deseti letech od vydání tohoto Tarantinova kultovního snímku jsem se dostal k jeho zhlédnutí. Někomu by mohla vadit dlouhá stopáž filmu, ale ta je pro mě kladem. Člověk poznává postavy, jejich návyky a nálady. A ztotožňuje se s nimi. Tarantino je znám svým promyšleným obsazováním postav..Pam Grier a Samuel L. Jackson jsou nenahraditelní, ovšem zbytek herců v čele s Robertem de Nirem a Michaelem Keatonem se rozhodně nemá zač stydět. Skvěle. :) "AK-47. The very best there is. When you absolutely, positively got to kill every motherfucker in the room, accept no substitutes." ()

Sašenka165

Výborný film (na Tarantinův standard slušný film), který je za 1. skvěle vymyšlený, za 2. skvěle obsazený a za 3. absolutně se liší od ostatních "tarantinovek" a to je možná jeho plus. Prostě mě docela dostal... ()

asLoeReed

Z trojice komplikovaně vystavěných filmů, které jsem si teď tak ňák naservíroval po sobě (Memento, Špatná výchova a Jackie), nechávám vyhrát tento. Počátek? - Ten je proti nim straašně lehko pochopitelný. ()

Slartibarkfast

Od Tarantina možná nezvykle "obyčejné" krimi, které ale zaujme. Celý příběh ubíhá v pohodovém tempu a pořád se něco děje. Skvělí herci zvedají úroveň a z jinak průměrného dělají nadprůměr. Sem tam vtipná hláška a zajímavá zápletka. Opravdu mi to nepřišlo ani dlouhé, i když film trvá přes dvě hodiny. Dobře odvedená práce. 75% ()

nascendi

Prekvapilo ma, že tento film ešte nemám ohodnotený, ani komentovaný aj keď viem naisto, že som ho už videl. Problémom asi je, že som si z neho zapamätal iba modrú uniformu Pam Grier nevediac ani, že je to o pár rokov staršia prostitútka z Pevnosti Apačov v Bronxe. Film samotný považujem za priemerný a vôbec sa nemienim zapájať do diskusie, či je málo alebo dosť tarantinovský. Prekážalo mi pozvoľné tempo, ktoré až v závere vyústilo do očakávaných dejových eskapád. Pripomínalo mi to šachovú partiu, v ktorej si spoluhráči dve hodiny pripravujú pozície, aby vo vhodnú chvíľu desiatimi ťahmi vyčistili šachovnicu. A tiež som nenašiel takmer nič, čím by som tento film v pamäti odlíšil od desiatok podobných. ()

Tomco

zaujimava vecicka, ktora keby chcela mohla dopadnut kusok lepsie. nieze by som bol nespokojny, ale obcas sa mi zdal dej nejaky jednotvarny, malo zaujimavy..skoda, quentin sa naozaj snazil a je to vidiet.. ()

WANDRWALL

Každá postava někam cílí. Letuška stárne, chce se zajistit, než přijde o práci, tak si zapašuje. Policisté jsou až komicky mravní a správní. Prodavač zbraní žije pro vzruch a prachy. Atd. Celkově - jde to. Mám rád aktivní postavy. ()

Slarque

Quentin Tarantino se opět předvedl jako mistr dialogů. Díky tomu diváka baví i dlouhé odbočky (zejména na začátku, než se příběh rozjede). Předloha Elmora Leonarda je převedena s nadsázkou a výborně obsazena. Při opakovaných zhlédnutím mi ovšem nad všemi těmi hvězdnými jmény čnějí výkony dvojice Pam Grier a Robert Forster. K tomu samozřejmě zase zní hlavně kolekce přesně vybraných písní. ()

Vitason

Píše se rok 1997. Quentinovi Tarantinovi je 34 let. Celý Hollywood mu leží u nohou. Na poličce mu zlatá, plešatá soška hází odlesky do všech stran. Roger Avary s prskotem opouští tvůrčí dvojici. Fanoušci čekají druhé Pulp Fiction a Tarantino si opět točí, co chce. Tentokrát vzdává hold blaxploitation žánru, kterého se ve videopůjčovně nakoukal dost a dost. Vybere si herce, které dříve obdivoval. Hlavně pro Pam Grier a Roberta Fostera znamenala Jackie Brown restart kariéry. Pro tento účel si Tarantino vybral knihu Elmora Leonarda o stárnoucí letušce, která se zaplete do obchodu se zbraněmi, drogami a velkou předávkou peněz. U Tarantina nedokážu říct, který jeho film je nejlepší, protože miluju všechny, ale rozhodně můžu říct, že Jackie Brown je nejklidnější a nejvyspělejší. Tohle vyznání lásky k Pam Grier, kdy je kladen veliký důraz na její oči a gesta můžu kdykoliv. Hlavně díky skvělému scénáři a hereckým výkonům, které se sešly pod taktovkou velkého mistra. ()

Rocky62

Quentin mi opět připravil skvělou dvou a půlhodinovou cool zábavu, kde je téměř absence negativ. Příběh je originální, Sam L. Jackson má stylový design a nejedna vtipná scéna dala zabrat mé bránici. Obzvlášť osud B. Fondy se u mě dostal do žebříčku nejvtipnějších filmových scén. Není to sice na plný počet, ale myslím, že Jackie Brown je dalším kvalitním opusem z Tarantinovy dílny. 80% ()

eLeR

Pam ako elegantná Jackie, Samuel, ktorému sa zase nezastavila papuľa a pohoďák deNiro ... výborná trojka, ktorá mi stačila, aby som si film parádne užila. Príbeh taký zamotaný, že som nevedela kto koho podrazí v nasledujúcej minúte a na konci Quentin na nás vybalil ťažkú romantiku. Bavila som sa. ()

klerik

Tarantino je Boh. Najviac kritizovaná Tarantinovka ma úplne vcucla do svojej pomalej hustej atmosféry. Skvelý scenár, mŕtvolné tempo, geniálne vybratí herci, príjemný soundtrack, zábery, ktoré berú dych. Plno comebackov, drsného humoru a zvláštnej romantiky. Tomu vravím filmové majstrovstvo... ()

Chrustyn

Poměrně dost pomalý a chvílemi utahaný, ale přesto skvělý snímek plný výborných herců a brilantních dialogů. Prostě Tarantino ve skvělé formě. ()

Tarantino by mohl natočit epizody Strážce pořádku

Tarantino by mohl natočit epizody Strážce pořádku

26.02.2022

Kultovní režisér Quentin Tarantino (Pulp Fiction, Tenkrát v Hollywoodu) jedná s producenty nedávno oživeného seriálu Strážce pořádku o možné režii několika epizod. Minisérie Justified: City Primeval… (viac)

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

11.12.2020

V noci na pátek v Lotyšsku nečekaně opustil filmový svět režisér a scenárista Kim Ki-duk. Podle dostupných informací populární a oceňovaný korejský tvůrce zemřel na komplikace spojené s nákazou… (viac)

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster

12.10.2019

Ve věku 78 let zemřel vážený herec Robert Forster. Ten byl známý především díky svým charakterovým rolím, včetně té ve snímku Jackie Brown, která mu vynesla dokonce i nominaci na Oscara. Herec… (viac)