Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Cacorka_eliz

Celkem slušný film, ale místy velmi zdlouhavý. Některé epizody méně zábavné a možná trochu přestřelené. Herecky místy hodně expresivní, často zbytečně. Celkově je film spíše prvoplánový, až zneužívá licencí svých žánrů. Dramaturgicky jsem očekávala větší ucelenost a sílu příběhu, který v poslední hodině tak trochu ztrácí své postavení a napětí. Atraktivní je samozřejmě mizanscéna, tedy kostýmy a dekorace a najdou se i režijně zajímavá aranžmá a zvláště u Pacina zábavné herecké momenty. ()

Petrval

Film o rodinném boji o moc a hlavně hory prachů. Dobře natočený a obsazený film, ve kterém se nic moc až nestane.   Film by potřeboval o několik desítek minut zkrátit, přepsat roli J. Leta  a trochu víc dát důraz na drama. A proč herci mají ty italský přízvuky? Ať mluví italsky nebo to měli nechat bez přízvuku. Neříkám že je to propadák, ale R. Scott to umí i líp. Slabší 3* ()

Vejlupino

Kdo má rád módu ten si smlsne, pro ostatní je to hlavně podívaná na skvělá herecká jména (Lady Gaga je opravdu k nakousnutí :)). Za mě by tomu spíš slušel formát minisérie, neb některé věci jsou tam hodně nedotažené. Počkal bych si tedy klidně na stream a pustit si to k žehlení nebo na líné nedělní odpoledne. ()

Still_I

Z traileru máte pocit, že se jedná o nářez, kde hustá babice v podání Lady Gaga zatočí s famílií Gucci. Ve výsledku je to ale rozplizlé (ano, stopáž zbytečně dlouhá) tak trochu bezemoční dramíčko, kde vás v podstatě nic nepřekvapí.         Jediné, co skutečně vystupuje do popředí, jsou skvělé herecké výkony. Na těch se ale celý film utáhnout nedá. ()

SilverC

Filmu najviac uškodila prepálená stopáž. Mohlo ísť o maximálne dvojhodinový snímok s vynechaním niektorý zbytočných scén. Taktiež mi nešlo do hlavy, prečo majú niektorí herci taký výrazný akcent (Gaga, Leto) a zvyšok ansámblu bol s pomerne znesiteľným prízvukom. Čo sa filmu vyčítať nedá, je výborná technická stránka, vyobrazenie 80.rokov, nádych talianska a módneho priemyslu, a vynikajúce herecké výkony. Lady Gaga bola fenomenálna, opäť raz potvrdila svoj talent. Taktiež aj zvyšok osadenstva bol samozrejme geniálni (no od nich sa to berie ako samozrejmosť), i keď... mal som pocit, že Jared Leto v tej na nepoznateľne zmenenej maske (klobúk dolu) nejako prehrával. ()

vladous

Koncert mistra filmaře.Prostě, kdo umí, tak umí. A Ridley hold umí. Bál jsem se celkem té délky filmu, zejména v případě životopisných fimů, to mnohdy sklouzává k nudnému natahování nezáživného děje. Opak byl pravdou, celý film plyne naprosto dle ukázkových kritérií dramaturgie. Vše podtrhují úchvatné herecké výkony, nejen Lady Gaga, ale především Al Pacina a Jemery Ironse. K tomu fantastická kamera (změna filtru při střihu do minulosti, černobílé nasnímání svatebního obřadu, a další) a hudba, citlivě vydrané dobové hudební perly v kombinaci s klasikou. Opravdu zážitek. ()

vinson003

No, především, celá ekypa se mi velmi líbila, Lady Gaga dorůstá především v ženu, ale také do příjemné herečky, ten italský afekt, ta bláznivost malosti s éterickým právníkem, velkolepým starým Guccim, nadvěcí a hrdým Ironsem a senzačně bláznivým synem idiotem byla radost se koukat, jen tak dál...jinak ty rozhovory byly jak z jiného světa pro mě, svět byznysu a lidí co žijí v obrovských domech ve sv. Mořici a někdy v Lousane a jejich zábava jdou úplně mimo mě, bral bych tu partu s právníkem na těch horách, kde se dal dohromady s blondýnou, tam bych možná přežil, ale jinak tihle chlapi uvažují úplně jinak, ty miliony prachů a lidí z tebe udělají velkolepou osobnost, ještě jednou vyzdvihnu Lady Gaga, protože ta zahrála italskou husu tak senzačně, že z toho šel mráz po zádech, abychom se nedivili na cenách...nicméně řikám, ty rozhovory...tak důležití, k podělání? nebo real a velkolepí? místy rozhodně geniální, hlavně syn idiot se mi líbil...nechám na vás :) 70 % ()

cr@shboy

Dal bych 5* jen za scenu s Eurythmics v NY ale to by bylo trochu moc... Gaze (?¿) to slusi a pekne intrikuje a rozhodne bych pred ni nedal prednost ty blondaty kostnaty vopici... ale chapu asi byla trochu min psycho :) ...posledni dva filmy od ridliho celkem fajn ()

Nellaron

Životopisná dráma o značke Gucci vás vtiahne do zákulisia rodinných ťahaníc o tom, kto bude vlastniť väčšinový podiel vo firme. Všetky tie herecké hviezdy to zahrali bravúrne, ale vadilo mi, ako všetci vyslovovali pri bežnej konverzácii slovo GUCCI. Ako keby boli do svojho mena zamilovaní. Rozhovory mi týmto pripadali občas neprirodzené a strojené. Teda okrem Adama Drivera, ten to hral najtriezvejšie. ()

Zaks

Ani hviezdne obsadenie to moc nezachránilo. Sterilný príbeh zazobancov a ich intrigy ma jednoducho nezaujali. Trochu to vytiahla parádna retro atmoška spolu s hudbou. Herci sa síce snažili, ale ani oni sa nejako zvlášť výnimočne nepredviedli. ()

BR23

Priemerný film, nebyť postavy alebo herečky Patrizie Gucci- Lady Gaga, neviem to rozoznať bo to hrala zle, strojene, bolo by to možno o hviezdičku viac. Takto to ostáva jemne nesympatický, jemne rozhodený film. ...  (btw: počkať, to je Jared Leto? ... počkať, on má 50 rokov ? wat?) ()

jethrotull

Za mna spokojnost,vyborne zahrane. Dokonca tak presvedcivo,ze som tej spine Lady Gaga nadaval ako keby ma pocula. Zahrala to verne,lebo ako spevacku ju rozhodne nemusim,hlavne ten jej odporny ksicht a tu mi to k nej uplne sedelo.Al Pacino ako vzdy famozny,Jared Leto skvele zamaskovany,az sa mi nechce verit ze by bol ten Paolo Gucci az take dementny kreten. Film ubehol ako voda,vobec mi nevadila dlzka lebo to stale slapalo. ()

pepazapo

Klan gucci je snímek s obyčejným příběhem ,kterého zachranují nádherné masky a herecké výkony nehvíce se mi ve filmu líbil Al Pacino   a Jared Leto ,kteří podaly exsceletní herecký výkon ale ostatní herci zahráli co měly ale nepřekvapily ve výsledku se pro mě Klan Gucci jeví jako lehce nadprůměrný  film navíc je to dlouhé a má to své mochy je to škoda protože z toho mohl vzniknout výborný film ale nevznikl. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)