V sieti 18+

(festivalový názov)
  • Česko V síti 18+

Necenzurovaná verze V síti 18+ divákům velmi věrně zprostředkovává zkušenosti a pocity dětí zneužívaných na internetu. Zakryté totiž zůstávají pouze tváře predátorů. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

camomilla

Videno v kine. Jako.. husty, co si budem. Zvedal se mi kufr. Ale kdyz se na to podivam jako na celek, dokument, tak mi tam neco hodne chybi. Prijde mi, ze to cele klouze jen po povrchu. Skoda, ze si tvurci team nepockal, jak dopadnou trestni oznameni na uchyly, nepridal do zaveru vyse trestu a pripadnou konfrontaci se zakonodarci (co jsem se docetla, tak vetsina z nich totiz dostala "ty ty ty!" podminku - jdu blejt, velebnosti). Kazdopadne ucel to splnilo, o tematu se mluvi, film se dostal detem i rodicum a to je dobre. ()

Little_Sawy

Konečně někdo napsal dokument o homokládach a jak se da na netu ihned dostat na stranky a četovať s uchylama po celej republice. Tohle je fakt šílení ale těžký téma pro každou mladou generaci, proto by se tenhle dokument měl pouštět i ve školách povinně. Dokumentu by jsem jenom vytkla že ukázali jenom pár setkání. ()

falky

Musím smeknout panu Klusákovi, protože se jemu a jeho týmu podařilo vytvořit opravdu mimořádný dokument. Je totiž divákovi předávaný s až nečekanou lehkostí. Sem tam se člověk musí hlasitě smát, ať už to scéna se psem, pán, co "jenom něco leští", nebo pop-up okno Facebooku, co se po ukončení velmi grafického videa s onanistou zeptá, jaká byla kvalita hovoru. Přesto jsem na sobě cítil, jak se postupně v sedačce hroutím dovnitř do sebe. Nenapadá mě lepší slovo, než že jsem se sesliznul. Protože slizu je v tom filmu opravdu velká nálož. A nesmyjete ho ani doma dlouhou sprchou. Že jsou chaty a stánky jako Lide.cz plné úchylů, lítají jimi obrázky penisů a tuny divných videí... to asi nikoho nepřekvapí. Ale vidět padesátileté slizouny, jak bez záchvěvu svědomí říkají dítěti, aby se pro ně svlíklo, je svět, o kterým vědět nechcete. A to je možná chyba. Ale v první řadě jdu dostat z hlavy ten ohromnej objem nehezkejch penisů. Ble! ()

hori14

Konečně jsme se dostali do kina a rovnou zvolili tuto edici 18+. U hodně scén už jsem musel zavírat oči abych neměl noční můry. Ale za mě TOP. Herečky odvedli úžasnou práci a pan Klusák konečně prolomil to co se do dnes moc neřešilo. Tento film (dokument) by měl vidět každý a doufejme, že se dostane i za hranice, protože stojí za to. Celkově bych měl jen jednu výtku a to, že by mohl klidně celý dokument mít i 3 hodiny a určitě by se spoustu diváků nezlobilo. Doufejme, že třeba uvidíme více nesestříhaných záběrů v budoucnosti. Všem doporučuji přečíst i knihu - Kdo chytá v síti, která souvisí s tímto dokumentem. ()

teekanee

V dnešních težkých dobách korony v kině v podstatě nic nedávaj, tak jsme po dlouhé době vyrazili na tenhle poměrně vyhypovaný dokument. Kamarád si vyžádal verzi 18+, z jakého důvodu to si snad ani netroufám hádat, ale pokoukání to určitě bylo. O tom žádná. Dokument je natočen poměrně svižně a tři hlavní aktérky si určitě zaslouží uznání, že do toho šli a chovali se tak, že bych jim těch 12 let snad i věřil. Ta nejstarší mi přišla lehce přechytralá a všude musela vykřikovat svý názory na věci o kterejch nemá ani páru, ale zase o to hrála asi nejlépe. Explicitní obsah poměrně humus. Po tom co si ho tam první borec vyhonil někde na hajzlu a ani nepoužil kapesníky jsem myslel, že se půjdu vyblejt. Nechutný obsah tu určitě byl, ale musím říct, že celej dokument mi přišel spíš jako nemožná prdel, jelikož mluva těch exemplářů mě dostávala nemožným způsobem. Hlášky jako:"12? No joo, tak to je pohoda" nebo " Já tu jen něco leštím" mě prostě ničili. Opravdu většina borců mě svojí hloupostí a jednoduchostí spíš rozesmívala, než znechucovala. Jedinou výjimkou bylo borec z přezdivkou Sneeky, kterej byl fakt dost odpornej a nepříjemnej. Závěrečná konfrontace s Ústečákem byla taky docela prdel, ale opravdu nevím, co tvůrci čekali, že jim na to řekne. Jinak borci šli podle mě úplně v pohodě poznat pro lidi, co už je znají, jak podle hlasu tak obličeje, což je jen dobře. Zklamal mě rozbor právníka, kterej řekl v podstatě úplný hovno, který bych tam mohl říct i já. Zajímalo mě, jestli vůbec můžou být z něčeho obviněni, když všechny herečky byly dospělý a o trestný činy spáchaný na mládeži se logicky jednat nemůže. 87% ()

kataklysm

Honiči, honiči a teď máš po piči. Skvělá detekce úchylů, až neuvěřitelně zahrané role 12letých děvčátek. Tenhle projekt se kurevsky povedl a ty tři ženy si z toho musely odnést galouny znechucení. Všechna čest všem kdo se na tomhle podílel. ()

Warmachine69

Perfektní nápad, koncept a celkově i celý snímek! Myslím si, že každý rodič by měl necenzurovanou verzi vidět a takzvanou “dětskou” verzi bych nechal povinně zařadit do školních osnov v informatice. ()

Farao607

Výborně udělané, ale vlastně hrozné. Myslel jsem, že tam budou chlapi mít dvojsmyslné narážky a možná nějaké ty "úchylné" řečičky. Ale tohle bylo teda hrozný. To jsem nečekal. Pochytat ty prasata a zavřít je až zčernaj! Ještě ten "borec" na konci na kterého si štáb počkal před barákem. Jak se začal vymlouvat co je v tomhle státě všechno v hajzlu...hned bych ho zlynčoval ()

JenTR odpad!

Nemám rád úchylárny, zdá se mi, že už se v tom tvůrci moc vyžívají. Kromě toho mě to uráží. Znám to spíše z té druhé strany, jaké manipulátorky a potvory mohou být některé holky. ()

pallok

Myslím si, že toto slávnostné defilé českých ptákov vôbec nedopadlo zle, skôr naopak, kluci sú na tom naozaj dobre. Kvalitu ani hloubku ženských duší dokument neskúma, možno ďaľší diel. Ako dokument bezvýhradne super, prekvapivé výkony herečiek-neherečiek, celkový pocit: famózny hraný dokument. ()

DeathRitch

Neuveriteľne mrazivý dokument, ktorý ostáva v pamäti veľmi dlhú dobu. Táto tematika je samozreme veľmi vďačným materiálom, ktorý sa podarilo na naše pomery spracovať slušne a kvalitne. Už dávno ma z československej tvorby nič tak veľmi neoslovilo, ako práve tento počin. ()

LUIGISde

Dokument ktorý s vami pohne a mentálne sa pozvraciate. Dúfam si vo volnom pokračovaní pozrieme súdne procesy s tými deviantmi a v rámci kulturneho vyžitia to budú bachari neskôr púšťať vo väznici kde budu tí páni umiestnení. Namaste ()

Chupacabros

První co člověka praští do očí je technická kvalita celého dokumentu. Nic vymazlenějšího jsem z české produkce prostě neviděl. To co se na obrazovce děje moc hodnotit nejde, to je jen smutná realita. Vše je ale tak perfektně poskládané, že se od filmu nejde odtrhnout. Pátá hvězda je za výběr hlavního tria protagonistek. Opravdu parádní práce. ()

Foltest

V síti 18+ se rozhodně zabývá tématem, o němž je potřeba intenzivně mluvit a řešit ho, a proto film hodnotím kladně jako pokus, nějak této situaci pomoct. Co se týče kvalit snímku smaotného, tak vhled, jak takováto internetová pedofilie funguje a vypadá byl velmi dobře proveden a já si jí cením. Chování všech internetových "predátorů" bylo samozřejmě odporné, ale já věděl, že ten film nebude hezký. Z filmařského hlediska se mi moc nelíbilo silné protěžování herečky Terezy Těžké, které se mi navíc i v souvislosti s tím, jakým způsobem následně svou osobní parafilii začala vytrubovat do světa, jeví jako krajně nepovedené. To ale samozřejmě nijak neovlivňuje kvality samotného snímku a já jej proto rozhodně doporučuji ke zhlédnutí každému, který... no, prostě každému, protože téma, jemuž se snímek věnuje, je opravdu důležité a mělo by se hlouběji řešit. ()

Sofius

Tak jsem se s dlouhým odstupem od vydání poprvé podíval na TEN film, který vzbudil takovou pozornost. Je to zajímavý vhled do problematiky a film i docela úspěšně splnil svůj účel. Mnohé přinutil k zamyšlení, některé k sebereflexi (viz člověk, který se na základě filmu sám udal), přispěl k osvětě a snad udělal společnost trošku lepší nejen krátkodobě. I mně inspiroval film k zamyšlení. Ale kromně zamyšlení nad filmem samotným, mě více zaujala meta-rovina. Četl jsem různé názory na film a lidi v něm účinkující. Někteří diskutující hned chtěli sahat po ocelových trubkách a rozbíjet hlavy. Přitom ve filmu samotném zaznělo, že jen menšina těch "predátorů" jsou opravdu pedofilové. Já jsem tam především viděl hlavně "zkrachovalé existence", které jsou příliš omezené, aby samy domyslely důsledky svého jednání. Připadá mi, že někteří z nich byli opravdu "chudí duchem". Takové stačí pošťouchnout k hlubšímu přemýšlení a mohou dohlédnout dále než předtím (viz muž, který se po zhlédnutí sám udal). Není třeba je "likvidovat", jak by některé horké hlavy v návalu emocí chtěly. Některé nebezpečnější je nutné izolovat od společnosti, ale ani tam by fyzické násilí nic nevyřešilo. Pouze by snad uspokojilo ego emocemi ovlivněného diváka. Úplně nejvíce mě ale zarazila chvála diskutujících na "hodného muže, který nepotřebuje filtr". Z mého pohledu to byl také člověk s lehce psychopatickými sklony. Ve filmu zmiňoval řezání rozkroku motorovou pilou a řezání hlavy motorovou pilou a vyjmutí mozku. Jestli se takhle běžně baví s dvanáctiletými dětmi ... Na tomhle případu je moc dobře vidět, jak snadné je některé lidi zmanipulovat. Dokonce docela velkou část společnosti. Ti lehce zmanipulovatelní lidé se zaměří na nějakou specifickou oblast a nic jiného je nezajímá. Pak se stane, že člověka, který k nim nejspíše nechová sexuální choutky, ale jinak běžně konverzuje na téma čtvrcení lidských těl, považují nejen za "normálního", ale dokonce za "hodného", či "vzorového" a ještě se nad jeho dobrotou dojímají. A takovéto selektivní vnímání, kdy se pak některým lidem zdá člověk s psychopatickými sklony jako dobrák, mi připadá jako ještě větší nebezpečí pro společnost, nežli téma ve filmu probírané. Tito lehce zmanipulovatelní lidé totiž většinou mají právo volit a využívají ho. ()

Ryder3.0 odpad!

Asi 2x jsem to chtěl vypnout nudou. Za mě je to byla totální sračka a díky za promrdanej čas, kterej mi už nikdo nevrátí. Dívat se hodinu a půl na tři ukňouraný osmnáctiletý panny fakt super zažitek. No a švestky aspoň mely co vyšetřovat, když jsou tu k ničemu. Zájímá mě moc, kdo ty tři děcka osmnáctiletý učil takhle profesionálně lhát, to si jejich manžel užije..... ()