Jan Svěrák vás ve fantastické, žánrově těžko definovatelné podívané zve do světa za televizní obrazovkou, kde se to hemží lidskými obrazy žijícími z naší energie. Nesmělý outsider Olda je jednou z obětí. Celková ztráta energie se nedá léčit aspirinem, a tak Oldovi posílenému energií ze stromů a nečekanou první láskou nezbývá jiné východisko, než tasit ovladač, zavěšený proklatě nízko u boku. Po vzoru amerických Terminátorů, Likvidátorů a Predátorů se pouští do boje s neporazitelnou televizní hydrou. (Magic Box)

tjorven

Nemám ráda televizi. A tenhle film nejenže mi mluví z duše, ale navíc neotřelým způsobem "vědecky" dokládá škodlivost televizní konzumace. Plus bratři Formanové, plus Svěrák alergik, plus inteligentní humor. Což dává sakumprásk dohromady plnou. ()

MartyMcFly89

Porevoluční doba zaznamenala pár dobrých věcí, tohle je jedna z nich. Viděl jsem ho několikrát a ten nápad mě nadchne vždy. Já sám televizi nesnáším, i když jí vděčím zdřívějška za pár kvalitních filmových zážitků a měsíce čistého času strávené u kra+in. I proto na mě zápletka zapůsobila. Zpomalené záběry nepůsobí směšně, ale hodí se do kompozice. Vypadá to skoro jako parodie, ale oni to myslí vážně. I to tak vyzní, to mi do hlavy nejde. Podařilo se to, velmi hezká podívaná. ()

g.laudeo

Svěráci ve velké formě. Parodie, podobenství, romantika....a ve všem špička. (Polívka - ten člověk je neuvěřitelnej.) Už tehdy jsem cítil, že se dívám na něco na české poměry mimořádného. Když na to teď po letech koukám znova, líbí se mi to ještě víc. A baví mě to mnohem víc než Kuky, film ze stejného ranku. ()

DooFooS

Tenhle experiment mi připoměl Svěrákův absolventský film Ropáci. Tady bylo víc peněz, které se využily ku prospěchu věci. Inteligentní humor, absurdity dotažené do konce, skvělé triky a hlavně nápad a namět byly odzbrojující. Zkrátka Matrix po našem a krásná Edita Brychta k tomu. ()

route60

Lze jen obdivovat fantazii pana Zdeňka Svěráka který napsal tento výborný scénář a Jan Svěrák potvrdil tímto filmem že je talentovaný filmař, scény z žárovkou, šneky nebo vysáváni energie z lidí a hlavně ve školce jsou naprosto skvělé k tomu výborná kamera F. A. Brabce a hudba společně z triky na svou dobu bezvadné jsou důvody proč považuji Akumulátor 1 za jeden z nejlepších filmu od Svěráku. ()

mnx

Shlédnuto na Seznamu v rámci filmových střed. Už při prvním uvedení v televizi jsem si jako děcko všímal v té době neobvyklých efektů použitých při natáčení. Ale nyní, po téměř 20-ti letech, musím ocenit skvělou práci kamery, různých experimentů - pohled přes žárovku, vrtání zubu, hlemýždi, píchání jehlou, letadlo.. z tohoto pohledu jde o zcela vyjímečný český film. Vlastně si vzpomínám, že různé makropohledy byly vidět i v seriálu Křeček v noční košili, ale Svěrákův film posunul hranice mnohem dál, a myslím že dodneška ho žádný podobný nepřekonal. Možná je škoda, že ho nenatočil tak o 10 let později, protože co si vzpomínám, tak i přes bombastické reklamy to tenkrát moc lidi nepobírali.. Doba vzniku bývá problém nejen u některých filmů, ale i u různých vynálezů, jak je známo. Ze scénáristického pohledu je film jednoznačná komedie, s vloženou vážnou myšlenkou (to co děláš druhým, se ti vrátí). Scéna v letadle, kdy se Labudovi povedlo zavřít dveře, a s každým si gratuluje, mě dostala do kolen :) Svěrákův humor ála Jáchyme hoď ho do stroje, je cítit na každém kroku, a tenhle humor můžu. Taky je škoda, že nedošlo na pokračování.. ()

MP17

Zřejmě nejoriginálnější novodobý český film. Líbil se mi jako žákovi ZŠ v době uvedení, oceňuji ho i nyní. Sympatický hlavní hrdina, dobře vykreslené další charaktery, zajímavá zápletka, laskavý humor, nevulgární erotika. Opravdu moc nerozumím tomu vlažnému diváckému přijetí. ()

Luswani

Svěrák nesvěrák, tohle bylo docela mimo. Několik vtipných a zajímavých momentů, ale jinak si myslím, že by se podobně originální námět dal natočit mnohem lépe. 50% ()

hriada

Po nástupu TV jsme začali žít v ještě více snové realitě. Čím více do ní vstupujeme, tím více nám připadá jako sama realita, ve které žijeme. Žijeme v realitě, která se již stala (protože v podstatě je jen reprezentací reality), takže to, co prožíváme, je proniknuté mrtvolností, která tu zůstala po dokonalém zločinu na realitě. Za mě film postavený na důležitém, snad trochu komplikovanějším základu s krásným svěrákovským rukopisem. ()

Nikolas__

Tak prvních čtyřicet minut je na české poměry naprosto geniální a originální sci-fi, po nějaké padesáté minutě už nadšení znatelně opadá a děj se jakoby zastaví. I tak ale dobrý film. ()

papuchalk

Podíval jsem se na to po letech znovu a měl jsem z toho uplně jiný dojem a všímal jsem si jiných věcí než kdysi. To je důkaz, že se jedná o kvalitní mnoho vrstevnatý film. Tentokrát mě dostal ten kontrast mezi Oldovou milenkou a Svěrákovou suchou až příliš pragmatickou ženou :D. To je hrozný jak se tohle vztahový schéma opakuje. Dále ten svět za obrazovkou mi přišel vizuálně a rekvizitami tak nabitý, jako je k vidění ve filmech Terryho Gilliama. Tohle srovnání jsem vypotil až dnes skoro po třiceti letech existence filmu. Stále je tam co objevovat. Rád se podívám znovu. RECENZE 2014 - Po revoluci se u nás natočily asi jen 4 scifi, přitom za velkofilm s přísnějšími měřítky se dá označit jediný. Nerouzím tomu chladnějšímu přijetí akumulátoru, vždyť je to film nabitý nápady a hláškami. Český film byl dříve scifi filmy proslulý - Zítra vstanu a opařím se čajem, Což takhle dát si špenát a další ze 70tých let. Do scifi řadím i oblíbené dětské filmy jako třeba o těch chobotničkách, lětající čestmír, Lucie, a mnoho dalších. Češi dříve scifi uměli, chtěli, a dneska se na něj uplně vybodli. Akumulátor je jedním z nejlepších filmů které u nás po revoluci vznikly, ale nedívám se na něj zase tak často... "Udělám ti z toho kůlničku na dříví !!!" :DDD ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)