Drama o příčinách a dopadech krize zneužívání opioidů v Americe, které sleduje osudy jejích viníků, obětí i právničky, co se snaží celé tragédii přijít na kloub. (Netflix)

ER

Oproti Dopesick slabší podívaná, která staví na modelu polodokumentu, kdy dějem provází vypravěč jako autentická osoba událostí. Skoky v čase, jenž se zabývají vznikem farmaceutického impéria, částečně bortí děj, současnost je pak podána spíše bulvárně. Průměrnost seriálu nezachrání ani herecké výkony, či forma. ()

Aleix

Moc hezky udělané. Parádní zpracování do pouhých 6 dilu .Oxy jsem si hned Googlil a pořád ta sračka je k dostání i u nás. ()

kukkik

Jojo, jako obvykle poslední dekády. Svět je po kolena ve sračkách, kapitalismus se potichoučku zvrhl v nejhorší, a zřejmě i poslední, hrůzovládu západní civilizace, kde spravedlnost neexistuje a světu vládnou nesesaditelné klany boháčů - vítejte v dystopii. Z podobných příběhů je mi fyzicky zle, googlit si potom detaily o skutečném průběhu událostí, to už je cesta k zoufalství. Dobře zpracované, důležité téma. 4/5 ()

sunfreedom

Některé scény asi byly zu viel a dalo se to udělat jinak, ale ta message tam je. Bolelo mě to dvakrát. Poprvé asi jako vás všechny, podruhé jakožto zaměstnance farma průmyslu. Nacházím jedinou útěchu, a to tu, že v našich zeměpisných šířkách k tomu prostě prakticky dojít nemůže. Z hlediska zpracování oceňuji, že seriál něříká, že farma je špatná a zlá, ale že TAHLE farma je špatná a TENHLE přístup je šílený. A že tne do těch míst, která jsou neuralgickými body - FDA, právníci a propojení s politikou. Za mě o trochu lepší než Pharmacist. ()

celticek

Námět o vlas lepší než zpracování. Skvělý výběr hudby. Distribuce drog legálně pod dohledem státu. Kdoví kolik takového svinstva se do lidí tlačí. Určitě je toho víc, ale asi to není tak návykové a tak nebezpečné. Každopádně - byznys se zdravím by měl být trestán exemplárně. Whatever. Money makes the world go round. ()

SAINTS

Opíoidná kríza zahrňa všetko, čo je zlé v zdravotníctve a kapitalizme a predstavuje jedno z najväčších zneužití dôvery verejnosti, aké kedy bolo. Rodina Sacklerovcov je zločinecká organizácia. ()

bonovox

Ďalší pohľad na opiátovú aféru s Oxycontinom dopadol taktiež obstojne. Narozdiel ale od predsa len lepšieho Absťáku je táto séria až príliš uponáhľaná, s menším diváckym záujmov o hlavné postavy. 70% ()

Annaroz

Klasicky nasírací seriál, který ukazuje bezostyšnou hamižnost, drzost a bezcitnost mocných. Člověk by doufal v pozitivní konec, kde dobro zvítězí nad zlem, ale ono prd. Jinak první dva díly byly super, ale pak se děj začal táhnout a 4. a 5. díl byly nekonečně rozvleklé... Takže sestříhat do 4 dílů by jen prospělo. ()

grangerova

Ve všem tom balastu, který Netflix produkuje, by člověk úplně zapomněl, že umí udělat i vážně kvalitní věci. Painkiller k nim bezesporu patří. Perfektní práce s hudbou a střihem, Broderick a Kitsch výborní. Podívám se ještě na Dopesick, ale zatím dávám pět. ()

rafzaw

Velmi dobrý seriál, který přesně vystihuje farmaceutický průmysl v kapitalistické zemi, tedy v USA...z druhé strany je nutno podotknout, že špetky demokracie a svobody v USA jsou právě ukázany tímto seriálem, že lze proti tomu bojovat i pomici legálních právních institucí...ale i tak mazec... ()

maitton

Smutny pribeh o tom, jak USA zdecimovaly behem dvaceti let opiaty na predpis a statisice lidi zemrelo diky neprofesionalnim lekarum uprednostnujici zisk pred zdravim svym pacientu ve spolupraci s farmou a korupci ve statni sfere. ()

talkien

Dávám jednu hvězdu za svoz bezďáků dodávkou po lékarnách, to je funny. Jinak je to prvoplánovitá sračka. Problematiku mnohem lépe vystihuje Absťák (seriál) (2021) ()

MickV21

Shlédnuto na jeden zátah. Ve srovnání s Dopesick mi tohle přijde méně roztahané, ale zase hůře zpracované. To nic ale nemění na tom, že seriál ukazuje jak některým farmaceutickým společnostem jde hlavně o peníze a to jak někteří lidé potom trpí je absolutně nezajímá. ()

Dannyss

Fajnová, ačkoliv poněkud zneklidňující podívaná. Nejvíc tomu na celé dramatičnosti přidává fakt, že se tohle opravdu stalo a není to smyšlené. Nakročeno to mělo velmi slušně, všechny ty dějové linky vedou přímým směrem a je zřetelné, co jednotlivé postavy chtějí. Herecké výkony jsou ve většině případů velice solidní a uvěřitelně zahrané. Finální rovinka se však moc nepovedla, závěr mi zkrátka připadl nedomyšlený a možná taky uspěchaný. Někdy je to dost přehuštěné nadbytečnými scénami či levným humorem, nicméně se jedná o celistvé dílo, které bravurně shrnuje událost, se kterou se svět musel potýkat. 7,7/10. ()

David.S

Příliš mnoho flashbacků. Skvělá Uzo Aduba. Ale donutit příbuzné obětí před každou epizodou zdůrazňovat, že některé momenty byly pozměněny pro dramatické účely, seriál sráží. Proč přepáleně dramatizovat v něco jako Vlk z Wall Street, když věc samotná nepotřebovala nic přidávat? Samozřejmě reálné drama by spíše naštvalo, než pobavilo. Tak snad jen přitáhne pozornost k něčemu, co je opravdu problém. ()