Nutně potřebuje práci, aby se mohla postarat o dceru. Nastoupí proto do farmaceutického start-upu, kterému se moc nedaří, a zaplete se tam do nebezpečného spiknutí. (Netflix)

bourec

Hodnocení, který tady svítilo po včerejším uvedení dávalo naději, že to asi bude fakt jízda. Nebyla. Film sice potvrzuje spoustu věcí. Nebudu je tady vyjmenovávat. Určitě to každej z filmu vyčte. Jenže ten vývoj nespěl ke strhujícímu konci, ale spíš prošuměl smířlivě, do naprosto bezkonfliktnímu konci. A  je jasně poznat, že Yates doteď točil samý dětský filmečky o brýlatém Harrym, a thriller a drama se na starý kolena teprve učí. A že Emily je  šmrncovní sympaťačka. A roli zvládla na jedničku. Jinak malinko zklamání. 60%. ()

mzss1

[45%] Moc jsem od od toho neočekával, ale prostě jsem to zkusil. Je to ukecané, tématem to nic víc nepřinese a v druhé cca půli je to už naprostá nuda. Emily Blunt to zahrála celkem dobře – do role se hezky popasovala, ale to je asi tak vše, co se týče kladů. Ostatní herci mě už tolik nebavili včetně Ch.Evanse apod… Jak říkám, asi tak ta první hodina ušla, prostě nic, co by mě extra iritovalo, jenže pak to ztratilo i ten minimální spád, co tento film měl. Ani to není moc zábavné … Takže asi tak … ()

Juto

Je tak pekné vidieť režiséra Davida Yatesa, ktorý sa konečne oslobodil od franšízy Harryho Pottera s niečím tak odlišným, aj keď ten novoobjavený štýl je odvodený a je to kombinácia la ,,Vlk z Wall Street" a ,,Stávka na neistotu", tak isto sa  príbeh preplieta medzi svetmi sviežej satiry a tvrdej pravdy. Emily Blunt a Chris Evans sú skvelí. Filmu sa darí rozbaliť surový hnev a vykorisťovanie obchodu s farmaceutickými výrobkami a širšiu dysfunkciu amerického zdravotníctva a právnych systémov, ktoré mu umožňujú zostať bez kontroly. Ide o zábavný príbeh s jasným zámerom, ale je tiež naozaj ťažké poprieť, že to bol najbezpečnejší prístup k rozprávaniu takéhoto príbehu. 6,5/10 ()

Lacike

Chcelo by to tak strašne byť zábavná, dynamické a kúsavé v štýle Vlka z Wall Street, ale je to strašne pomalé, nudné, nezaujímavé a nič nové to neprináša. To že sa vo farma biznise robia svinstvá vie snáď každý. No a v Amerike to s tým kapitalizmom dotiahli ad absurdum. Skutočné udalosti boli pravdepodobne zábavnejšie ako tento film, ktorý ich nedokázal podať v žiadnom ohľade strhujúco a ani herci sa nevytiahli. Nuda. 4/10. ()

fabecc1222

Zajímavá tématika farmaceutického průmyslu, ještě obohacené o to, že je podle skutečné události, kterou si teda nevybavuju, takže si ani nedokážu vybavit její reálný rozsah a dopad, ale film to vykresluje jako poměrně čistou špínu, na které se pár lidí vědomě obohatilo. Popravdě bych se podobnému jednáni nedivil ani u dalších farmaceutických společností. Filmařsky je to přivětivé skrze to, že je tu několik bizarních postav, které tomu dodávají takový určitý komický nadhled. Yates ukazuje, že není jen Potterovský patlal, jak ho někteří poslední roky nazývají, a že dokáže utáhnout i svůj vlastní film, kdy během dvou hodin dokáže bez větších výkyvů zabavit a vystavět příběh na úrovni zkušeného rutinéra. ()

• Film sa natáčal v Savannah a Atlante (Georgia, USA) a v štáte Florida (USA). Obdobie natáčania trvalo od 22. augusta do 25. októbra 2022. (Arsenal83)
  • Snímek je volným zpracováním skutečného příběhu, který odhalil novinář New York Times, Evan Hughes. (Olík)

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)