Keď sa Nataša a Dominik neplánovane stanú rodičmi, voľba bola jasná. Nataša ako úspešná dizajnérka hračiek pre deti, dokáže rodinu lepšie finančne zabezpečiť, a tak hlavnú časť starostlivosti o novorodenca prevezme ako otec na materskej dovolenke Dominik. Ten pristupuje k úlohe s trochu naivnou predstavou, a bude musieť využiť všetku svoju vynaliezavosť, aby počas prvého roku zvládol starostlivosť o malého Čeňka. Starostlivosť občas pripomína bok o prežitie. Vďaka spolužitiu s malým človiečikom však objaví, koľko podôb môže mať láska.. (CinemArt SK)

vyfuk

Adaptace, která asi splnila očekávání. Ale jak pro koho. Já asi moc nepoznám rozdíl mezi tím, kdy se dívám na tuto bláznivou komedii, která rozhodně má nedostatky a třeba mezi o deset procent lepší Okupací, která nyní sbírá jednu cenu za druhou, tak je to docela nepoměr. Jasně, tohle není glorifikační materiál, ale určité odlehčení, hraní si se střihy a nějak pojímání to inovačně za mě vyznělo skvěle. K tomu hudba je trochu výlet do navázání na Sám doma. Až nečekaně dobře. Pokud mám pokračovat v menší spojitosti s Okupací, tak samozřejmě se nedá srovnávat pointa díla, která v onom filmu je silná, ale občas zakopává o svou vlastní snahu o chytrost a hlavně nečekaně špatné herecké výkony. To se zde prostě neděje a tím pádem to mám na rovné úrovni a toto hodnotím, jako dobrý film. ()

zsn

Typická česká trapárna. Klasický český marný pokus o humor. Tu Voříškovou nemůžu ani vidět, jak z něčeho takového mohli udělat herečku? Zato Mádlovi to s věkem i vousy sluší víc a víc, k tomu se mi líbí jeho zrající herecký projev. Naprostá dokonalost zde byla hudba! V žádném českém filmu jsem se ještě nesetkala s tak hollywoodskou kompozicí. Klasická hudba, humorná, napínající, dobrodružná. Perfektní doprovody scén. Jak Harry Potter s Indiana Jonesem, Jurským parkem a Pianistou dohromady. Tohohle si cením, protože hudebně, rekvizitami, maskami, grafikou i scénářém pomáháme zahraničním filmům léta, ale sami neumíme natočit jediný důstojný film. Tento brak byl pro mne tedy alespoň hudebně milým překvapením. A propos - to je ten počin, co ho Mádl má natáčet už 5 let? ()

kenkaku

Ty 4 hvězdy jsou možná nadsazené (matematický zaokrouhlených pouhých 3,5), protože tohle je za dlouhou dobu vyloženě příjemný film z CZ kotliny. Není to extra humorná pecka (občas “jen” vtipná), není vůbec debilní a plná trapného přehrávání (tak typické pro naše herce) a má skvělé obsazení. ()

pavcas

Když se těšíte na vtipnou moderní komedii se svými oblíbenými herci a dostanete trapně slepený příběh, který drží pohromadě jen silou vůle hlavních protagonistů, přičemž ti mohutně přehrávají až to místy sklouzává do parodie. Přitom to podle mně mělo docela potenciál, protože předloha od Dominika Landsmana je fakt vtipná a ráda jsem jeho zápisky četla. No je to blbost prostě, což je škoda. ()

Rousse

Vzhledem k tomu, že naše starší ratolest je jen o něco málo mladší než Čeněk, tak coby svědomitá čerstvá těhule jsem kdysi dávno v roce 2014 začala sjíždět internety, abych nasála všechny těhotenské vědomosti a uplně náhodou jsem narazila na boží cynický a ironický blog, u kterého jsem se za těhotenské břicho popadala. Z blogu se stala stránka na FB, po čase jedna knížka, druhá, třetí, knížky pro děti a všechno plné úžasně cynického a ironického humoru, který u nás doma milujeme. Takže za to veliké díky, Dominiku - stále mě každý tvůj příspěvěk na FB baví. Byl to hit, pochopitelně, bylo jasné, že příjde film. Do něho se tedy režisér a scénárista snažil ten humor namontovat a nafiltrovat, ale někde se něco pokazilo a vzniklo něco, co nemůžu ani pojmenovat.... Často jsem se během sledování divila, proč mi daná pasáž připadá jak snový výjev z Vratných lahví - světla, kamera, hudba....jo, on je Haluza fanda Svěráka....hm... Občas nějaká hláška, doslovná citace z knihy/blogu, střih nějak se tvářící Mádl, jinak se šklebící Mádl, Mádl za debila, co neumí v době návodů na internetu zapnout pračku (tvl my podle internetu rekonstruujeme barák, děláme sádrokartony a on neumí zapnout pračku!?), opět střih na šklebícího se Mádla....Ne, tohle zpracování mi opravdu nesedlo. 2 hvězdy za Mádla a Rambu, které mám moc ráda, funguje jim to spolu a opravdu si je zaslouží. A taky za pár scén, které nás opravdu pobavily - zejména ale proto, že vychází vyloženě z reality (např. 1. Čeňkovy prázdniny u babičky - to bylo jak přes kopírák u nás:-D ) ()

psychoJoa

Když je člověk alespoň trochu zasvěcený do "tajů mateřství" a života s (malým) dítětem, a zároveň má ještě k tomu zbytky humoru a schopnost povznesení - jedná se vlastně o moc fajn oddechovou komedii! Osobně jde o vnímanou příjemnou změnu na českém romkom trhu, který je jinak plný hloupých a trapných (a mnohdy sexistických) rádoby komediálních scén. ()

herr_carter

Asi 2 měsíce zpět jsem si u nového Top gunu říkal, jaké je to zdařilé PR Toma Cruise a že je to hodně nadhodnocené, stejná myšlenka mě napadla i zde. Mádla, pokud do této doby nějaká z dam a dívek nemilovala, pak po tomhle filmu nutně musí - ale neříkám to vůbec ve špatném. Zatím co v Top gunu to bylo hodně násilné (perfektní herec v hlavní roli, absolutně bez chyb), tady je to docela přirozené. Srovnávat tyhle dva filmy je samozřejmě totéž, jako jít na Verdiho v kraťasech, takže zpět - tahle komedie je rozhodně svěží, vtipná a poměrně inteligentní záležitost určená téměř pro každého................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Zagros

K Deníčku moderního fotra jsem se dostal asi jako většina, četla ho moje žena na mateřské a mně občas dala přečíst nějaký dobrý kousek. Když pominu lehkou nadsázku a často zbytečně zdůrazňované stereotypy rodičovství, přiznám se, že jsem se pobavil a občas se zasmál. Filmu jsem tedy dal šanci, i když jsem měl pochybnosti o převodu drobných veselých historek na plátno. To se bohužel potvrdilo. Napsaná vtipná nadsázka je mnohem lepší než zahraná. Tvůrci se navíc pokusili dát filmu ucelený příběh, aby to nebyl jen sled vtipných zážitků. Většina z nich se tím tak vytratila a do popředí se dostala klasická vztahovka. Nebylo to sice úplně špatné, ale mohlo to dopadnout výrazně lépe. Nakonec nechávám slabší tři hvězdy za velmi lehkou a nenáročnou komedii na pohodový večer. Ta třetí hvězda je ale asi jen proto, že sami máme dvě malé děti a vzpomínky na některé zážitky jsou čerstvé. Pro zbytek diváků může být hodnocení ještě nižší. ()

bari68

V tejto dobe covidí, čo sa len tak nevidí mi k spokojnosti stačí evidentne málo. Film je síce už od začiatku prvoplánový, predvídatel'ný a jasne šablónovitý, no našťastie Ramba a hlavne Mádl pár dobrými gagmi a úsmevnými historkami u ktorých sa isto každý rodič nájde, držia dej nad vodou. ()

666Carnage

Lepší Česká komedie, která mi ale v některých scénách prošla dost přehnaná. Ústřední dvojice sympatická a sehraná. Na české poměry i vtipná komedie. 65% ()

klukluka

Tak tohle mě dostalo. Snad že jsem to vůbec nečekal. Tolikrát jsem se nedojmul od Goro bílý pes. Jirka i Terezka výborní, krásnej, moderní vizuál, vtipnej, vynalézavej scénář… Vytknul bych tomu jen to, že Čeněk nemusel tatínkovi načůrat do obličeje čtyřikrát, klidně by stačilo jednou. Jinak nemám výtek, prostě mi to sedlo, no… ()

prezdivaka

Je to předvídatelné jak televizní program na Vánoce. Díky tomu jsou zápletky neskutečně nudné. To tady nikdo nedokáže napsat scénář, který by jen nereplikoval předchozí "úspěšné" komedie? Ano šestitýdenní mimino rozhází hračky po celé místnosti. Samozřejmě ho probudí i zakašlání, občas se pokaká, ono to smrdí...a je to asi k popukání. Herci jedou od začátku do konce jednu linku. Ta kniha musí být bomba. ()

Mleako

Moc jsem od toho nečekal, ale nakonec se z toho vyklubala celkem sympatická komedie o strastech nezkušených rodičů, na kterou je namotaná klasická romantická zápletka. Mádl s Voříškovou jsou v pohodě a celé je to i celkem řemeslně zručně natočené. Kladné hodnocení je určitě ovlivněné i tím, že jsem si jakožto otec dvou malých dětí spoustu situací sám prožil i když ne v tak extrémním rozsahu. ()

Prochy38

A proč ne? Kromě naprosto vděčného tématu nasadíte ještě velesympatické herce a naprosto pohodová a na naše poměry nadprůměrná komedie je na stole. Za mě fakt paráda. Sice komedie, ale kdo si se smrádětem užil, ví, že toto je opravdu příběh ze života. I když takových je pomálu. ()

WayDott

Za mě slušně zpracovaná česká komedie. Kdo nemá děti, nikdy nepochopí :-D Páč tento film je fakt ze života a některé scény jak točené u nás doma. Mádl i Ramba překvapili dobrým hereckým výkonem. Konec takovej nějakej, ale jinak super. A autor knihy Dominik alias taxikář, bylo vidět, že si svou velkou filmovou roli fakt užíval 😊 ()

mira007

Možná, že knížka chlapa na mateřský je zábavná a pan autor byl zábavný , když byl u Šípa v Všechnopárty, a já musím uznat, že tahle komedie s Mádlem a Rambem jako rodiči vypadá hrozně moderně, stylově,s pěkným vizuálem, střihem a moderní klipovou kamerou, ale mě tenhle film nějak nebavil. Asi nemusím filmy, kde se mám rozplývat nad účastí dětí a taky asi nejsem cílovka, když jsem v životě nevypustil z pusy slovo fotr jako něco vtipnýho. ()

bobstock

S tématem měli asi přispěchat dříve, dnes věřím, že je spousta chlapů, co to zvládnou úctyhodněji bez trapného pitvoření pro naše maminky a babičky. S filmovým zpracováním západního střihu po vzoru Trable prcka Binka včetně nahrané hudby problém nemám. Působilo to celkem svěže, ale né tak vtipně jak si tvůrci představovali. Linka s ´´nesmělým hezounem´´ kamarádem, který jde hledat matku do parku mě přišla teda hloupá. 50% ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)