Všechnopárty

Karel Šíp

Kamera:

Zdeněk Uher

Účinkujú:

Karel Šíp (moderátor), František Ringo Čech, Karel Gott, Helena Vondráčková, Miroslav Plzák, Aleš Ulm, Petra Janů, Bolek Polívka, Eva Holubová (viac)

Karel Šíp se ptá za vás hostů ze světa kultury, sportu či politiky. A tak je tu pro vás týden co týden ta pravá Všechnopárty a její zajímavá témata. Název Všechnopárty odpovídá stylu pořadu. Ptá se na všechno v rámci daného tématu a slovo párty plní funkci nevázané zábavy, během které je všechno povoleno. Témata jsou dosti ožehavá jako např. alkohol, velké věkové rozdíly, přiměřená sebeobrana, nebo jaké jsou hranice erotiky ve filmu a televizi. Mísí se tu humor získaný vlastními zážitky s profesionálním nadhledem a především glosováním moderátora. Do pořadu, který je defakto televizní poradnou Karla Šípa, jsou zvány osobnosti veřejného a společenského života, které mají s tématem své vlastní zkušenosti. Kromě nich je v pořadu vždy přítomen odborník na slovo vzatý. Pořad je natáčen v divadle Semafor a jako pravidelný týdeník baví diváky nejen v sále, ale i na obrazovkách České televize. (Česká televize)

klukluka

Karel Šíp je mistrem svého oboru. To je potřeba říct hned na úvod. Vyrostl jsem na jeho Hitšarádě, o třicet let později občas natrefím na jeho Všechnopárty, a pořád to má solidní úroveň. On má solidní úroveň. Respektive ještě donedávna měl. A v tom je ta potíž. Dnes jsem na netu pátral po nějaké příjemné zvukové kulise a pustil jsem si jeho "rozhovor" s Matějem Homolou z Wohnoutů. Myslím, že nekecám, když napíšu, že to byla totální katastrofa. V krátké době bohužel už druhá, tu počínající nepříjemnou stařeckou jízlivost jsem u něj zaregistroval v krátké době už podruhé. A bylo by toho nejspíš víc, kdybych ten pořad sledoval pravidelně. Ostatně, ani rozhovor s mladou oceánografkou před Homolou mě příliš nepotěšil. Jasně, asi by to nebylo na veselou notečku, kdyby se jí zeptal, jak to tedy s těmi našimi oceány vlastně vypadá, ale od toho je profík, aby zavčas změnil téma, pokud by to mělo v prime timu sklouznout k nějakým velkým nářkům. Místo toho se ale celou dobu tloukla prázdná sláma. Pořad je prima, tvůrci jsou šikovní, ale hlavní aktér už je místy lehce z formy. Odejít včas je prý umění. V tomhle směru panu Šípovi holt nebylo dáno. ()

NinadeL

Formát připomínající Trní Báry Štěpánové, čili klasická srážka někdy neotřelých témat s laiky. Šíp se rád a často staví do role blbce, aby ho například Iveta Bartošová mohla poučit o své kariéře nebo Danica Jurčová o slovenské gramatice. Tu a tam se ovšem najde klasický televizní odpad!, viz díl s Ondřejem Suchým, Alešem Cibulkou a Sláfkou. V kauze střetu s Pavlem Taussigem bylo ovšem popřeno vše, co by vzdáleně mohlo připomínat talk show a oba zúčastnění jen házely nevěřícné pohledy... ()

Paity

Karel Šíp umí. Z protagonisty socialistických estrád, přes polistopadovou Šarádu se vypracoval na velmi dobrého baviče s inteligentním humorem, který je schopen mluvit s každým hostem svižně a přitom vtipně. A právě ve své Všchnopárty to dokázal. Přestože na ČT nelze čekat jiné než otřesné kulisy a vůbec celou scénu, on nechal všechnu pozornost diváka soustředit na sebe a své hosty a uspěl. ()

Karlos80

Občas zajímavá talk-show se zajímavými hosty (pochopitelně záleží především na nich). Karel Šíp zde má dostatečně velký prostor k práci která ho evidentně velmi baví, asi jako Kraus ve svém pořadu, a moderátor jeho kvalit by to měl téměř na sto procent využít. Nebýt Karla Šípa, tak by měl pořad sotva poloviční sledovanost. Momentálně jeden z těch lepších a zábavnějších pořadů v naší tv. Komerci nepočítám.. Celkově ale lepší než Kraus, vtipnější a hlavně přirozenější. ()

DrBuznička odpad!

Pořad je něco mezi naší českou estrádou a formátem pořadů typu Letterman show - podle kterého u nás samozřejmě jede i Kraus, kterého se snažil Šíp zpočátku napodobovat, dokud si neuvědomil, že neoplývá jeho břitkým humorem. Proto tak zůstal někde na pomezí, kdy už to není onen starý Karel Šíp, který se ani moc nesnažil být vtipný, ale přitom se mu člověk občas zasmál, nýbrž se jedná o nějakého nového Karla Šípa, který se snaží být vtipný ale vtipný není.. Tak není žádným překvapením, že pořad není ani humorný a ani kousavý - a díky velké zásluze moderátora je tak pořad jen trapný. A to tak trapný, až je míra trapnosti pro inteligentního diváka neúnosná až urážlivá. Karel Šíp, který ví o světě mimo nízký televizní showbussines úplný hovno, vůbec nedává pozor co mu jeho hosté říkají a jako malý kluk, který se chce mermomocí zapojit do dialogu dospělých, číhá na to, aby vyžbleptnul nějakou naprostou kravinu, které se lidi smějí snad jen proto, že naprosto nedává smysl a byla pronesena v naprosto nevhodném momentě. ()

• Pořad byl natáčen v divadle Semafor a jako pravidelný týdeník bavil diváky nejen v sále, ale i na obrazovkách České televize. (konvax)