Rose Morganová je nepříliš atraktivní profesorka literatury. Svobodná, bezdětná, věčný terč uštěpačných poznámek své spolubydlící matky. Gregory Larkin je sympatický, ale poněkud (po pravdě řečeno hodně) nudný profesor matematiky. A co se týče něžného pohlaví smolař. Jenom za pár posledních let si nechal rozervat srdce nejméně od tuctu mladých atraktivních žen. Po poslední otřesné zkušenosti učinil Gregory závažné rozhodnutí. Už žádný vztah založený na sexu. Je čas navázat a posléze zbudovat známost na solidnějších základech - na vzájemné úctě, porozumění, toleranci a... rozdělené posteli. Gregory si proto podal inzerát: "Univerzitní profesor hledá PhDr. (ženu) za účelem seznámení. Fyzický zjev nerozhoduje." Osamělá, ale hrdá Rose by pochopitelně sama neodpověděla, nicméně její čerstvě (potřetí) provdaná sestra se rozhodla udělat dobrý skutek. Hned při prvním setkání si Gregory a Rose padli do oka. Oba šťastní, že našli to, co tak dlouho hledali. Když ji pak Greg zanedlouho svým typicky nemotorným způsobem požádal o ruku, neodmítla. V tu chvíli ji ani nevadilo, že spolu nespí. Spokojila se s příslibem, že pokud ho včas požádá, dočká se beze zbytku splnění manželských povinností. Mnoho týdnů vše klapalo jako na drátkách a překvapenému okolí se Morganovi jevili jako dokonalý pár. Rose ovšem stále silněji pociťovala velmi specifický neklid, neboť prostý fakt, že se dostala pod čepec se sympatickým a hodným mužem, ji v jisté stránce nedokázal dostatečně uspokojit. A tak jednou po obědě nenadále připomněla Gregorovi jeho nedávný slib: "A abych nezapomněla. drahý, ráda bych se s tebou dnes večer vyspala." I když sliby se mají plnit, Gregory situaci naprosto nezvládne. Dochází k vážné manželské roztržce, kterou každý z nich řeší v souladu se svým naturelem. Greg, chápající proměnu Rose v "normální" manželku jako zradu, prchá na přednáškové turné po Evropě. Mezitím se Rose díky dietám, posilovně, kadeřníkovi a kosmetickému salónu mění z ošklivého káčátka v atraktivní ženu, která o sex rozhodně nemusí prosit. dají to ti dva spolu ještě dohromady, nebo Rose podlehne šarmu svého švagra Alexe? (oficiálny text distribútora)

danecek24

54. Zlatý Glóbus za rok 1996 - cena (1) - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Lauren Bacall + nominace (3) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Barbra Streisand, Nejlepší hudba - Marvin Hamlisch, Nejlepší filmová píseň - "I've Finally Found Someone" - Hudba a text Bryan Adams, Marvin Hamlisch, Robert John Lange, Barbra Streisand ()

gabin(a)

Nemám ráda romantické komedie, zvláště pak Made in USA, ale tohle je jedna z mála, které snesu a dokonce se mi líbí. Lví podíl na tom mají Lauren Bacallová a Jeff Bridges. Milý film na deštivé sobotní/nedělní dopoledne/odpoledne. ()

J0hny5

Příběh neni nijak zvlášť zajímavý. Ale Líbí se mi hlavně atmosféra filmu a herecké obsazení,které na mně působí moc příjemně. Film, který si rád pouštím při usínání a zatím mne neomrzel. 80% ()

Martrix

I když jde o klasickou romantickou slátaninu v duchu proměny blééé ženy v hmmm kočku a dum, dum chlapa v ahááá ženicha, dá se na to dívat. Resp. dá se to poslouchat. Kupodivu, bavila mě totiž spíš ta vata okolo, než pointa. Zajímavé ()

pakobylka

Příjemně osvěžující, mile nenucená, inteligentní komedie s lehce a přirozeně plynoucími dialogy - a s báječnou Barbrou Streisand, která znovu dokazuje, že je herečkou ne dvou, ale mnoha tváří. Ovšem nemohu opomenout ani jejího filmového partnera Jeffa Bridgese, filmovou matku Lauren Bacall ... a vlastně všechny, kteří přispěli k vlídné, úsměvné atmosféře, která ze snímku vyzařuje. ()

dr.fish

Jak vidno, i takový romantický cajdák, kterým tento film bezesporu je, když je dobře napsaný obsazený a zahraný, může bavit i otrlého diváka jako jsem já. Obvykle takováto veledíla nedokoukám, ale tady jsem se místy i dobře bavil. Barbra natočila příběh ošklivého káčátka, využila asi i svých vlastních zkušeností. Vcelku fajn film, i když nečekat zázraky v tohle žánru se nedějí. 65% ()

andrii

Jak prozaická, idylická definice. Souznít. Nezdržovat se polibky, nechat je za dveřmi loží. Pěvci poezie, vyhlášení "grafomani" emocí ale..., allenovsky počítají se sblížením, s lidským dialogem. ()

Pavlínka9

Barbru Streisand mám hodně v oblibě :) Je to taková moje druhá Liza Minnelli :) Těším se na den až budu mít od těhlech dvouch shlédnuté úplně vše :) Že se Streisand ujala této režie byl skvělý nápad :) Šlape to jako hodinky. Zmatený Bridges, kačátko Streisand a neskutečně okouzlující Lauren Bacall :) Sice je celý film skvěle obrácen na ruby podle toho, co udává společnost a co vyznávají ženy a muži, ale právě to je na celém filmu super. Koncept, který si vytvořili budoucí manželé a poté zjistí, že to vlastně nefunguje a buď se bojí (jistě že také) a nebo to nechtějí přiznat, ale city jsou silnější :) Rose a její proměna byla skvělá - jen bych ještě víc přitvrdila a ráda bych viděla třeba jen nástin pár minut cca o 10 let později, abych viděla, jak to s nima bylo dál ;) A celou dobu jsem přemýšlela - kolik vlastně jako Rose má být let...Při závěrečené scéně před domem a hudbou jsem měla opravdu hodně husinu :) A bylo to krááásné :) ()

rockwoman

"Je to blázen. Já vím, není to nádhera? " ッJá ho prostě žeru! Koho? No přece Jeffa! Oblíbená romanťárna, hlavně díky němu! ッ ()

pytlik...

Ach jo, že já se zkrátka nedokážu smířit, že dobrá "romantická komedie" neexistuje, protože spojení těch dvou slov je stejně nesmyslné jako třeba výraz "světle černá barva" či "herec Nicolas Cage". Aby to vůbec mělo nějakou zápletku, nechala režisérka hlavního hrdinu vytrvale odmítat sex a navíc o tom vytrvale žvanit. A já se slzou v oku vzpomínal na film, který jsem viděl těsně předtím, a který byl plný indiánské romantiky. Indián tam v podobných situacích rozhodně nežvanil. V rámci předehry vrazil partnerce facku na jednu tvář lásky, pak na druhou, odmítání sexu bylo rázem zapomenuto a vše šlo jak po másle. Ale zpátky k tomuto veledílu. Tak na jednu stranu se tomu hrdinovi nedivím, pouze zoofil či Moravák z Polívkova Dědictví by chtěl mít sex se samicí kahaua nosatého. Tím pádem mě fascinovala závěrečná "proměna" Streissandové. Vše na sobě vylepšila, ovšem na to hlavní zapomněla, takže objektivně zůstala stejně (ne)přitažlivá jako dříve. Mi přišla jak ty velmi tlusté ženské, co si nechávají děsně záležet na namalovaných nehtech. ()

fabecc1222

Klasická romantická slaďárna s jednoduše naplánovaným a předvídatelným dějem. Chtělo by to přecijen o něco zkrátit, protože jednotlivé dějové zvraty jsou opravdu odhadnutelné na míle dopředu, a zrychlení tempa by tak neuškodilo. Je ale zajímavé pozorovat, že "ošklivá" Streisand je hezčí, než následná "sexbomba", která se z ní vyklube.  Pro milovníky romantických idylek asi povinnost, pro ostatní 100x viděný a dokola omílaný motiv. ()

Ravi

Dva lidé spolu chladně přebývají, až se zamilují. Tak trochu tradiční, přesto něčím zvláštní, lepší, prostě stojí za to. 75% = 4/5 ()

Liqid

Na Barbru se nedá koukat, příběh je o ničem a Bosnan tam má pouze mini roli. A ta blbost s matikářem tomu také moc nepřidala. ()