Nová bitva Olivera Stonea se odehrává na Wall Streetu, v místě, kde se obchoduje za odměnu a vynaloženou sílu. Na jedné straně jsou tu bezohlední milionáři, na straně druhé přehnaně iniciativní nováčci. Dva muži obchodují se svými ženami, rodinami a zároveň proti přesile finančního světa. (oficiálny text distribútora)

huko

Dneska už je to bohužel nuda a už ten film asi nebudu chtít nikdy vidět. Schází napínavější tempo a jakoby se stále nic neděje. Beru to jako přípravu na blížící se Wall Street 2, jinak to snad ani nemělo cenu sledovat. ()

F.Sucre

Pan Gordon Gekko měl miliardy a mladý Bud Fox chtěl být jako on. Nakonec se však ukázalo, že pan Gekko je nenasytná svině. Zajímavý dramat z pohledu americké burzy. ()

DHDV

Nadčasový film s dobrým hereckým obsazením. Co mi nejvíce utkvělo v paměti, je proslov na srazu akcionářů v podání Douglese – ten to proslov je naprosto úžasný, jeho význam je i po 23 letech pořád stále aktuální/stejný. Je pravdou, že Sheena moc rád nemám ale tahle role sedla byla jak vyšitá… Rozhodně si tento film časem pustí ještě jednou a těším se na pokračování. 4+ ()

J. T. Kirk

Skvělá režie Olivera Stonea. Nezapomínejme na výborné výkony Sheena a Douglase, ale to snad ani nejde. Film dobře popisuje, jak jsou lidi na Wall Street "vyčůraní". ()

Wargoo

Olivera Stona môžem kedykoľvek. Tu ma ale príbehovo trošku obchádza, asi preto, lebo Wall Street, a burza samotná mi príde hrozne... ako to nazvať, chaotická ? :) Herecky sa asi ani nemohol trafiť lepšie, Sheen otec - syn, chemicky skvelá dvojka, Douglas charismatický hajzel, prísady ozaj skvelé, ale ako celok mi to neprišlo až tak dokonalé. Ale zachraňuje to posledná polhodina, kde ide žiak proti učiteľovi a kde sa stupňuje dramatično. Toto ja mám rád a tak zdvíham inak nerozhodné palce nahor. Charlie ma inak milo prekvapil, skvelé vidieť ho inak ako sukničkára v 2a pol chlapa... :) 4**** a 76,127% ()

optimus0s

Moc jsem tomuto filmu nerozuměl, protože neznám řeč makléřů atd ani jejich profesi. Respektuji toto dílo, ale díky tomu, že jsem to nepochopil, tak nemohu jít přes 3*. Jinak po technické stránce je to velmi dobré dílo. Dialogy mají šťávu, Charlie Sheen, Martin Sheen oba dva hrají skvěle, ale Douglas je jednoznačně přebíjí. ()

sbl

Mezi největší hrozby světa patří náboženství a bohatí lidé s vysokým iq a pokřivenými životními hodnotami. Jedna nás sjednocuje pomocí strachu a druhá nás kontroluje. Béééééééé ()

Eluin

Poprvé jsem film viděl jaký malý hošík a plně nedocenil jeho poselství, od Stonea jsem byl zvyklý na Četu a podobné snímky, nicméně při druhém shlédnutí (nedávno, film totiž vyšel jakožto příloha časopisu Ekonom) jsem jej - zdá se mi - plně docenil. Nebo si to mám pustit i potřetí? :-) ()

strikeman

Pějí se zde ódy na režii či na herecký výkon Michaela Douglase, s čímž nelze nesouhlasit, jen bych ještě dodal, že tento snímek disponuje vynikajícím scénářem. PS: Pokračování z roku 2010 (Wall Street: Peníze nikdy nespí) nešahá tomuto původnímu kusu ani po kotníky... ()

BOURQUE

Film, ktorý sa stal kultovým vo svojej tematike asi okamžite. Prečo? Lebo zobrazil tak dobre život vo svete finančných trhov, lásku k peniazom a moci vo sfére špekulantov, ako nič iný predtým. Film je geniálny zo všetkých strán: výborní herci (Douglas a Sheen), skvelá hudba, dynamický dej a dokonalá réžia. Pre mňa Michael Douglas zostane navždy najtvrdším hráčom na Wall Streetu, predstaviteľom chlapíka s menom Gordon Gekko, ktorý „peniaze nemá – peniaze vlastní“. Jednoznačne zaslúžený Oscar (za HR) pre M. Douglase. Gratulujem! Bol to výnimočný výkon. Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

helloween93

Mladý a ambiciózní Sheen jako Buddy Fox a světem protřelý Douglas jako Gordon Gekko, nenasytný démonický zlořád, který devastuje finanční trh. Pěkný pohled do života žraloků na Wall Street, v kterém se točí velké peníze. Dnes již klasický film od Olivera Stona. ()

MickeyStuma

Vynikající nahlédnutí do zákulisí finančního království, největší světové burzy ovlivňující světovou ekonomiku ve Wall Street v režii kontroverzního Olivera Stonea. A jak bývá u něj zvykem, sáhl hbitě do vosího hnízda a rozbouřil tak žhavou debatu. Nejúžasnějším faktem na celé věci je, že byť je tento snímek s konce 80. let, nikterak nezestárnul. Snímek symbolizuje zvrácenost finančního systému světa a vše, co k tomu neodmyslitelně patří. Arogance, bezohlednost a touha vydělávat za každou cenu bez ohledu na důsledky. Tento kapitalistický systém má mnoho děr a vzniklá finanční krize je jen slabým důsledkem toho všeho, na co snímek upozorňuje. Špinavá politika je i zde. Vážné téma ve zběsilém tempu, kterému sekundují dva nejlepší herečtí hráči: Charlie Sheen a Michael Douglas. Oba dva rozehráli svižnou podívanou z burzovního světa. "Jestli chceš něco vědět, tak peníze jsou jeden velký průser“, věta, která tu zazní a málokdo tuší, jak hluboká je to pravda. Stone nezdržuje vysvětlováním maličkostí a hned skáče do rozjetého vlaku. Ono se to za ty dvě hodinky vše podstatné postupně vyobrazí samo. Doporučuji tento film pro všechny, kteří chtějí vědět, jak to na takové burze chodí a jaká zvěrstva způsobují finanční světové krize. ()

Evander

Wall Street je vynikající film se silným příběhem, který mě neomrzí ani po mnoha zhlédnutích. Výborné výkony Charlieho Sheena a Michaela Douglase výsledný dojem ještě zlepšují. 85% ()

Folky

Kdybych měl porovnávat s Vlkem z Wall street, tak tento film trochu zaostává, protože první zmíněný dokázal říct to samé a mnohem zábavněji. Ale rozhodně nemůžu Michaelu Douglasovi upřít charisma a vyzdvihnout postavu Gordona Geeka. Ale to je asi jediné v čem Wall street boduje víc. Jinak ale zábavný film, u kterého jsem se dobře bavil. ()

GMVajgl

V dnešní době má tenhle film cenu jen jako sonda do 80. let a to jen ve smyslu: jak moc "pretentious" film v tomhle roce dokázali vypotit. Protagonisti nepřesvědčivý, příběh nuda. Charliemu Sheenovi bych nesvěřil ani porcelánové prasátko. Aspoň, že se nenechá manipulovat nějakou blonďatou houskou. ()

GOREGASM

Oliver Stone na to jde velmi fikaně a na půdorysu vlků z Wall Streetu vykreslí lesk a bídu Ameriky po svém. Gordon Gekko, burzovní superstar a terminátor, který jde celý život přes mrtvoly a svými spekulacemi nadpozemsky bohatne VERSUS ti nešťastníci, kteří jsou zaměstnáni ve firmách, které jeho finanční krvelačnost sejme. Douglas je v Gekkově kůži nelidsky dokonalý a Charlie Sheen jen potvrzuje, jak talentovaný herec to byl, než objevil svět chlastu a kurviček. Ti dva stejně jako dravá Stoneova režie na sebe strhávají veškerou pozornost i ve chvílích, kdy snímek prožívá slabší chvilky. Zapomenout nechci ani na skvělý nápad obsadit do role otce Sheenovy otce jeho opravdového tátu, jehož postava hraje v příběhu zásadní roli a Martin Sheen svéhmu synovi jasně ukazuje, jaké herecké mety jsou ještě před ním. Wall Street nedokáže ohromit tak silným myšlenkovým podhoubím jako jeho nejlepší kusy, ale dokáže být více efektní a zároveň uvolněnější vůči divákovi, kterého intelektuálně nevyždímá, ale ani neurazí. 80% ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook