J.F.K.

USA / Francúzsko, 1991, 189 min (Director's Cut: 206 min, Alternatívna 181 min)

Réžia:

Oliver Stone

Hudba:

John Williams

Kevin Costner, Kevin Bacon, Tommy Lee Jones, Laurie Metcalf, Gary Oldman, John Larroquette, Beata Poźniak Daniels, Michael Rooker, Ron Rifkin (viac)

Neworleanský státní zástupce Jim Garrison od počátku nevěří oficiální verzi o atentátu na prezidenta Kennedyho potvrzené zprávou Warrenovy komise, která vraždu označila za akt jedince. Podle jeho přesvědčení byl Lee Harvey Oswald pouze nastrčenou figurkou a atentát byl dílem spiknutí pravicových kruhů. Garrison s týmem spolupracovníků zkoumá všechny dostupné obrazové záznamy dallaského atentátu, jež potvrzují teorii o více střelcích. Další svědectví ho přivádějí na stopu skupinky pravicových kubánských emigrantů, ale nitky možného spiknutí vedou ještě dál k vysokým představitelům CIA a vojensko-průmyslového komplexu, kteří se obávali, že prezident Kennedy se po svém znovuzvolení odhodlá stáhnout americká vojska z Vietnamu. Řada výpovědí tuto teorii podporuje, ale nikdo nechce svědčit před soudem. Otřesen dalšími atentáty na Martina Luthera Kinga a Roberta Kennedyho, se Garrison rozhodne obžalovat uhlazeného kubánského obchodníka Claye Shawa z přípravy spiknutí proti prezidentovi USA. Tento zatím jediný soudní proces v souvislosti s atentátem na Kennedyho má negativní ohlas ve sdělovacích prostředcích a Shaw je nakonec pro nedostatek důkazů osvobozen. Otazníky kolem atentátu, který možná změnil moderní světové dějiny, stále zůstávají... (oficiálny text distribútora)

11FrAnK12

Ve filmu je tolik informací, že to až hlava nebere, pokud se rozhodnete pozorně sledovat. Každý se děsí skutečné pravdy, kterou hloupě všichni přehlížíme, plnou lží. "Největčší lži, uvěří snáze více lidí" . Kdo doopravdy stál v čele jedné z nejvěčších v historii. Kdo získal nejvíce, jeho smrtí? Rozhodně C.I.A., která měla přijít o velkou část příjmu společně se zbrojírenskými korporacemi, na čele s armádou U.S.A. Člověk usilující se o mír bez války, která dáva moc vyvoleným, kteří jsou skryti v ústraní. Snaha jednotlivce, byla jediným podpisem jeho nástupce "figurka" okamžitě zničena. ()

Megahead

Výborný film, ktorý napriek svojej ohromnej dĺžke vôbec nenudil. Už asi málokoho prekvapí, že politika (a to nie len svetová, ale aj tuzemská) je jedno veľké divadlo a zároveň svinstvo. Oliver Stone predložil oproti oficiálnej (pre mňa nie veľmi vierohodnej) alternatívnu verziu atentátu na prezidenta Kennedyho, ktorý bol pre určité kruhy nepohodlný a nebezpečný. Pre lepší zážitok z filmu odporúčam pozrieť aj dokumentárne filmy o chladnokrvnej vražde Kennedyho, prípadne si aj niečo prečítať. ()

hami

Film mi dlouho unikal. Vražda Kennedyho je pro mě stejně tajemná, jako otázka, jestli existuje mimozemská civilizace, nebo kdo má na svědomí 11.září. Cokoliv okolo tohoto komplotu mě nesmírně baví. Stone svým vyprávěním pomalinku posouval děj dopředu, že jsem si chvílemi myslel, že na konci musí odhalit skutečné viníky, pěkně jméno po jménu. Film jsem s napětím hltal a ani chvilku se nenudil. Snad se to jednou dozvíme, jak to bylo ve skutečnosti. ()

Cuffini

Náročný film na pozornost, drámo jako blázen, až mi z toho šly oči šejdrem. Vládní systém parádička. Ta Amérika. Pche. Západ, zlatý západ. Ehm, nejsem si jistá.. ()

dansimon

JFK je jeden z nejdelších filmů, jaký jsem kdy viděl a přesto upoutal mou pozornost na celou dobu. Atentát na JFK je záhada, na kterou nikdy nedostaneme odpověď. Tím myslím pravdivou odpověď. Můžeme se dohadovat, spekulovat a přesně to dělá i Oliver Stone - ÚSPEŠNĚ. Film je skvěle obsazen - Costner, Bacon, Jones, Oldman, Pesci a mohl bych jmenovat dál a dál. Koho zajímá historie a nevyřešené případy, musí film vidět. Je to strhující drama a nelze hodnotit jinak než 90%. ()

JenTR

Film je po všech stránkách super, záživné to je, kamera, výkony, všechno, ale bohužel je to snůška lží a blábolů. Fakta si ohýbají hrozně volně, takže pak tomu chybí to hlavní - pravda. ()

peproch

opravdu nevím nevím nevím. Podaný je příběh zajímavě, z pozice státního zástupce Garisona, ale navádí nás k zinscenování atentátu antikomunisty, homosexuály a militanty. Nevím, nevím, nevím. ()

GrooteLulu

...Oliver Stone mě zabil jednou ranou namířenou z televize.... pamatuji si, že jsem se na originální znění, díval snad 5krát po sobě...znal jsem tento snímek nazpamět, je to klenot a Costner (nebo Stone) je pro mě nejlepší vyšetřovatel... kdoví kdy budou odtajněny všechny důkazy, já mám svoji teorii, která sahá až do bývalého Československa, do jedné moravské malé vesničky, ale zatím je to jen teorie... ()

Die Teenage Mutant Ninja Smith

Die Teenage Mutant Ninja Smith

19.01.2007

Dovolím si navázat na svou vůbec první novinku a doplnit informace z ní. Opětovně půjde o nějakou tu drobnou informaci o novém projektu Tarantina a Rodrigueze s názvem Grind House a o Kevina Smithe,… (viac)