Chip je servisný technik káblovej televízie, muž, ktorého si človek nesmie nikdy pripustiť k telu, lebo sa ho už nikdy nezbaví. A presne to sa stane mladému architektovi Stevenovi, ktorý potrebuje zaviesť káblovú televíziu. Chip mu ponúkne, že zariadi sledovanie televízie bez mesačných poplatkov. Steven súhlasí, no to nemal robiť.
Chip sa mu mieša ustavične do života, všetko prevráti naruby. A to len preto, že chce zúfalo získať dobrého kamaráta. Keď mu nesmelý Robin konečne dá najavo, že nie jeho priateľom, Chip pripraví strašný plán pomsty. (TV Dajto)

Kritik.

Chip (Jim Carrey) ma dokázal v tomto filme dokonale vytočiť. Nenávidel som ho. Netúžim si film znovu pozrieť a mať opäť nervy. A práve preto musím ohodnotiť film po stránke scenáru, réžie, strihu aj herectva veľmi kladne - dokáže vliezť divákovi pod kožu, do mysle. Jim Carrey hral zlého podlého slyzkého falošného týpka - a podarilo sa mu to. ()

Likan7

Jako vždy slabý Broderick, jako vždy nádherný Leslie Mann a překvapivě slabý a tentokrát i nesnesitelný Jim Carrey. Děravý, blbý scénář jakoby se na všechno vykašlal a spoléhal se na Jimovi schopnosti. Jenže jeho postava je tak nesympatická, že jí od 10. minuty nepřejete a chcete, aby na něj spadl satelit. Na komedii to není vtipný, na drama to nemá jistou režii (Stiller poprvé za kamerou), scénář ani herce. ()

thestral

hvezdičky pro Jima Carreyho a všechny ty šílené odvolávky na seriály. "jako Spock a Kirk ve Star treku.." - tahle scéna je už památnou (a to jsem do dneška nevěděla, jak se jmenuje film, ze kterého pochází..) ()

Alojs

Prapodivná kombinace bizarní komedie a ještě bizarnějšího hororu. Carrey je fajn (byť v nezvykle gumové poloze), Roderick taky, ale ta story a film jako takový... dodnes jsem nepochopil proč. Rád bych poznal mozkovnu autora námětu :) ()

john.h

Film z doby, kdy byl Jim Carrey na vrcholu. V porovnání s ostatními jeho filmy z té doby rozhodně podprůměr. Pokud to srovnám s dnešná produkcí, rozhodně je to příjemná záležitost na nudné nedělní odpoledne. ()

Yahey

Kdo má rád Carreyho, ten si pošmákne. Kromě ulítlého humoru je vlastně osamělý psychopat bez přátel odkojený televizí psychologicky zajímavá postava. Sítí "přátel", kterým zdarma zavedl zakázané kanály na kabelovce, manipuluje jako mafiánský kmotr. ()

HanSolo

Celkem slušná komedie. Vadil mi zde akorát jinak dobrý Matthew Broderick, který ztvárnil postavu, se kterou se vůbec neztotožňuji. Kdyby mi Carrey dal domácí kino vymakanější než má George Lucas, vzal bych si ho a okamžitě bych se s Carreym zkamarádil, ale Broderick je tu prostě idiot, za což ale nemůže zde on, ale scénárista, který kdyby si na tomto snímku dal možná trochu více záležet, vzniklo by něco ještě lepšího. ()

Marrianna

Mám ráda Jimovu komediální stránku. Ale z tohoto díla jsem cítila už od začátku přinejmenším rozčarování až to pomalu sklouzávalo k zoufalství. Ani za mák zde není toho skvělého vtipu, co Jim Carrey umí předvádět. Napadá mě jen jedno slovo - trapné. ()

MarsVl

Film, který ohrozil Carreyho kariéru ale naštěstí se přes to přenesl. Bohužel film slabý hodně. Stiller tohle bohužel nezvládl . 2* ()

Tuniak DF odpad!

Nie že by som nemal rád Jima Carreyho, ale po tomto filme som ho skutočne neznášal... až Muž na mesiaci ma zachránil nad zatratením tohoto hereckého talentu. Film je založený čisto na gagoch Jima, a ten je neobvykle slabý. Neviem, či mám aj inú stránku hodnotiť, kedže film nič iné neponúka. Pravda, možno chcel Ben Stiller niečo povedať. Bohužial formou, akou sa k myšlienke dostal, ma natoľko unudila, že som ju nakonci úplne odignoroval. ()

cress

Sú filmy, ktoré nezachránia ani tí najlepší hercov. Tretia hviezdička je za Jimov performance k pesničke Somebody to love. ()

Boudyy

Dám tomu čtyři. A co by ne. Že film stojí na jedné ulítlé entitě zahrané Jimem Carreym? Že Stiller postrádá režisérskou invenci? Film že je úplně tupý? Vždyť to přece není pravda. No, možná v prvním bodě trochu je. Nicméně mě tento film přijde jako slušně odvedená práce. Stiller není posera a nebojí se nechat rozehrát herce do poloh velmi netradičních a při "akčnějších" scénách jsem se necítil trapně (jako u jeho hereckých kreací). Carrey je zde ve slušné formě, kterou v půli devadesátek nabral, nicméně tahle jeho role je sice ulítlá, ale poněkud civilnější. Broderick hraje nenuceně a (dlouho) trpělivě. A co zpočátku vypadá jako pocta americké generaci odkázané na přiblblé sitcomy, soap opery, primitivní televizní show a s tím spojené asociace v reálném životě, vypadá na konci filmu trochu jinak. ()

Blazkowicz

Film sám o sobě je tak na lepší tři hvězdy. Jim Carrey hraje dobře, ale i tak je jeho výkon jeden z těch slabších. Vtipné scény tady nejsou, takže jde spíš o jeho různé grimasy a pitvoření se. Prostě nápad o chlápkovi od kabelovky a všechno kolem v pohodě, ale vidět to víckrát nebo si film nějak oblíbit, to zase ne. Proč si to teda zaslouží čtyři hvězdy? Protože SOUNDTRACK! Nebojím se říct, že je to nejlepší soundtrack, jaký jsem kdy slyšel. Hned několik hudebních počinů jsem si díky němu zařadil do svého playlistu. Máme tady Filter - skončil jsem sice jen u prvního alba, ale nářez je to pořádný. Dále silverchair - australský rockový klenot. No a nakonec sólová tvorba Jerryho Cantrella - album Boogy Depot je bez debat v mém pomyslném žebříčku alb v Top 3. Díky soundtracku si to aspoň slabší čtyři zaslouží. 4-* ()

PlysovyMacko

Jim Carrey ako šušlavý sociopat túžiaci po kamarátovi je výborný. Viacero momentov v tomto filme je bláznivých a absurdných najmä koniec je úplne vyeskalovany. Páčila sa mi ta stredoveká reštaurácia alebo trápna rodinná party, tam sa herci vyblbli. Nie je veľa filmov o opravaroch televízie ani o závislosti na nej, takže body za nejakú originalitu. ()

hrumsrt

Zrovna Ben Stiller není lepší režisér než herec.. Na druhou stranu Jim Carrey v devadesátkách vládnul komediím a to takovým způsobem, že se mu podařilo přisvojit si tři kultovní role a k tomu uspět i na kritickém poli, kde zase druhé straně ukázal, že kromě jeho ikonického šklebení dokáže zahrát i něco většího.. Cable Guy je super film, na který narazíte v sobotu dopoledne v televizi po tom, co se vzpamatováváte z pátečního večera a pokud vám není neutuchající Jimova energie protivná, bezesporu si to užijete.. Námět není všechno a v tomhle případě je celý příběh takový nedotažený. Všechno stojí na hereckém výkonu Jima Carreyho, kterého pokud nemusíte a jeho exhibování Vám je protivné, budete tohle považovat za jeho nejslabší kariérní kousek.. Jenže já třeba ten Jimův styl žeru! A v kombinaci s chemií, kterou utváří s Matthew Broderickem, kterému zase tyhle role upjatých šedesátníků v mladém těle vyloženě jdou, že ho podezírám, že se ani moc nemusí přetvařovat, jde o bláznivou podívanou, která neustále střídá Carreyho živelnost a Broderickův upjatý přístup.. Jenže proč teda Cable Guy nesklízí u diváků takový ohlas, který absentuje dokonce u fanoušků samotného Carreyho? No především je Cable Guy poněkud všední a skutečně působí jako námět z nouze, který někdo pod nátlakem vypotil. A současně přichází po roku 1994, který se nebojím označit za přelomový v Carreyho kariéře, kdy třemi odlišnými komediemi zbořil filmový svět a ve třech různých způsobem dokázal jaký komediální talent má.. Chip se tak nepřidává k Ace Venturovi, Lloydovi či Stanleymu Ipkissovi a zůstává tak nějak odignorován.. Ale pokud je na potrhlého Jima nálada tenhle nepříliš známý kousek není k zahození.. 60% ()