Ted Lasso

• USA Ted Lasso
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2020–2023), 23 h 55 min (Minutáž: 29–78 min)

Jason Sudeikis, Brendan Hunt, Stephen Manas, Nick Mohammed, Bronson Webb, Juno Temple, Hannah Waddingham, Jeremy Swift, Teresa Mahoney, James Lance (viac)

Jason Sudeikis je Ted Lasso. Trenér amerického fotbalu. Přestože s evropským fotbalem nemá žádné zkušenosti, stěhuje se do Anglie, kde ho najali, aby trénoval fotbalový tým. Půjde to, „jako když Lassem mrská“, i když jsou hráči cyničtí a město nepřátelské? (Apple TV+)

ElisR

Fotbal nikdy nepatřil mezi moje nějak oblíbené sporty, ale Ted Lasso to dost jistě mění. Ted je prostě týpek, s kterým chcete jít na pivo, kterému chcete svěřit svoje radosti i starosti, kterého chcete ve svým životě mít. Sympatický chlapík! A Jason Sudeikis je pro tuto roli prostě zrozen! Mám odkoukané dvě řady a nyní začínám s tou třetí a už teď se další dějové linky nemůžu dočkat...Naprosto vydařený seriál! ()

PanhanyZ

Vtipná a mimořádně milá pohádka o zlém černokněžníkovi Ruprtovi, hodné víle Tedovi, spoustě více či méně napravených obyvatel jednoho království (Spojeného) a o lásce (nejen) k fotbalu. Ovšem toho polygamistu SI NEMOHLI ODPUSTIT, CO??????!!! ()

chrisler

Ako bývalý futbalista som asi zaujatý ale mňa to neskutočne bavilo! Nejde nejak dat 5.5 hviezdy? Je to zmeska priblblého amerického humoru, suchého anglického humoru s veľmi zaujímavo vloženou dramatickou líniou. Rozpozeraná už aj druhá polka druhej série, a snáď ešte lepšie ako prvá. Z môjho pohľadu skvost! ()

Razz

Tím Premier League pozostávajúci z hráčov, trénera, jeho asistenta, kustóda a trávnikára v jednom, športového riaditeľa, majiteľky, PR manažérky a masérky - kiež by to bolo také jednoduché. Našťastie sa tvorcovia snažili vyhýbať záberom zo zápasov, lebo tam, kde sa už tomu vyhnúť nemohli to dopadlo pomerne tragicky. Ak teda hľadáte komédiu s realistickým pozadím, nepozerajte. Ak ale hľadáte rozprávku z futbalového prostredia, plnú optimizmu a radosti, ktorá vás podobne ako mňa usadí a donúti odpozerať sériu za dva dni, tak ste na správnom mieste. Nevadí pritom, či o futbale niečo viete alebo nie, podstatná je radosť, ktorú séria prináša. Pre športových fanúšikov prinesie i pár vtipov naviac. PS: Podobnosť medzi Royom Kentom a Royom Keanom je čisto náhodná. :) ()

Tr0nic

Pokiaľ nie vtipný, Ted Lasso je minimálne úsmevný. Silený humor, sa strieda s tým prirodzeným. Postavy na čele s Jasonom Sudeikisom sú sympatické a 30 minútová stopáž tiež parádne sadla. Oddychovka, ktorú si najviac užijete jedným dielom denne. ()

Orion12

Úsměvný a hrozně pozitivní seriál, který musí každému zvednout náladu. Ikdyž nejsem fotbalový fanda, tohle mě hrozně potěšilo, hned jsem se vcítil do situace a začal jsem milovat každou scénu jak na trávníku tak mimo něj. Postavy v čele s neustále optimistickým Tedem jsou zahrány výborně a každé postavě to věříte. Sledujete osudy jednoho většího klubu v Anglii co hraje Premier League, ale moc se jim nedaří a příjde výměna kouče a manažéra. A kouč je náš Ted Lasso, který nikdy netrénoval fotbal, jenom americký. Díky tomu příjde na řadu spousta vtipných a úsměvavých scének. Kdy jsem se párkrát od srdce zasmál. Připadá mi to jako novodobý mr. Bean. Kdy Ted se často dostane do hloupých situací, ale vždycky z toho dokáže i nevědomky s úsměvem vybruslit. Za + beru i několik známých hereckých jmen v obsazení , perfektní prostředí fotbalového klubu, pohodovou atmosféru, co seriál měl a kratší délku epizod 30 min cca, díky kterým seriál rychle ubíhal. Jediné mínus beru na to jak tady všichni slintají jsem se úpřímně zasmál 1-2, takže vtipy mi tolik nepřišly, což od komediálního seriálů čekám, možná po druhé serii hodnocení zvednu. Po všech shlédnutých epizodách a třech serii mi seriál neskutečně přirostl k srdci, hlavně postavy. V dalěích sériich více postav i hráči dostali prostor a prostě bomba! Za mě ale hodně fajn podívaná od Apple TV. 9/10. ()

maximusBZ

Pristupoval s k tomuto seriálu skepticky a waw nič viac pozitívne naladeneho som nikdy nevidel toto je ukážka oddychu zábavy dobrých vibrácií humoru a všetkého čo je tak potrebné v dnešnej dobe 11/10 keby sa dalo ()

Alvin

Krásnej odpočinkovej seriál ze sportovního prostředí a ideální společník na dlouhé zimní večery. Netrpělivě očekávám druhou sérii. ()

Vo3inho

Dámy a pánové, tenhle seriál je prostě majstrštik. Nemůžu si pomoct, ale seriál z mého oblíbeného fotbalového prostředí s výbornými komediálními herci v hlavních rolích. Tenhle seriál přesně ví jak zpracovat správně emotivní příběh, kdy přidat na dynamice, kdy ubrat. Dělá to naprosto parádně. Ano, je tam sice pár klišé hlavně v podobě postav (starý naštvaný kapitán, frajírek apod.). V tomhle případě to, ale tvůrci zvládli na jedničku a ve většině dílů mi to nepřijde rušivé. Jakmile se seriál přepne na vážnou notu nebudete schopni odvrátit zrak a budete hltat minutku po minutce. Kdo se vyzná v starých dobrých komediích a filmech z USA bude zde stříkat blahem, vtipy tu jsou většinou easter eggy na anglickou nebo americkou popkulturu. Ted Lasso je přesně ten klasický dobrák od kosti, pro kterého je důležitější to jak se kdo cítí a né to jestli zrovna jeho tým nevyhrál 10 zápasů v řadě. To nejlepší však je že se později dozvíme proč tomu tak je a není prostě takový jen tak, protože si to scénář vyžaduje. Hlavně v druhé sérii se nám otevře a ukáže trochu svou pravou tvář. Neuvěřitelně mě baví Jamie Tartt. Proměnou si zde projdou všechny hlavní postavy a co je ještě lepší tak i velká část těch vedlejších. Pokud se těšíte čistě na fotbal, zas tolik vás seriál neuchvátí není to primárně o tom, ale cítíte ho všude a dodává skvělou atmosféru k určitým pasážím seriálu. Jsou prostě pasáže, kde si fotbal užijete plnými doušky a pak zase neuvidíte pomalu ani trávník. Poselství, které nám seriál dává jsou jasné věci o kterých dávno víme, ale jakou formou to podává. Měl jsem opravdu na krajíčku v některých silnějších momentech. Teda Lassa prostě nejde nemilovat. Těším se na 3. sérii a doufám, že West Ham dostane co proto :D. Bezesporu jeden z nejlepších seriálu, co jsem měl tu možnost vidět (kterých moc není :D), ale zároveň si myslím, že ho jen tak něco nepřekoná. 5/5 ()

Ja.Malachi

kuaaa...tak prirodzené charaktery -parádne dialogy...každá postava perfektne zahraná -aj ked to skôr vyzeralo že to nehrajú :)..prvá séria bola dobrá..druhá je geniálna!!!skvost medzi seriálmi ...bohááá...hádam v každej epizode som smoklil s nimi .. :D ()

Dusty56

Seriál o trenérovi amerického fotbalu, který dostane šanci vést klub "evropského" typu fotbalu v anglické Premier League. V seriálu najdete pasáže, kterým se s chutí zasmějete, ale i díly které jsou více dramatického rázu. Bohužel po čase se začnou některé vtipy opakovat (hlavně ze strany Teda) a některé věci se mi prostě do seriálu vůbec nehodili (vztah Rebecca + Sam). Ze seriálu mám rozporuplné pocity, některé díly jsou nepřekonatelné (hlavně ve kterých dostane prostor Roy) a některé zklamáním (ty ve kterých se na můj vkus moc řeší vztahy nebo ten, ve kterým trenér Beard bloudí ulicemi). Pokud ale máte rádi fotbal, komedie nebo drama, tak si v seriálu určitě něco najdete. ()

Leníci

Úvodním titulkům by mělo povinně předcházet varování před binge watchingem. Jedna a půl série je záplava pozitivních emocí, která skvěle jede. Dobrá chemie je zejména mezi Sudeikisem a Waddingham. Ti táhnou celou sérii a jejich interakce s kýmkoliv je požitek. Ostatní postavy jinak fungují na zaběhlém schématu britských konverzaček, hodně se mluví, střílí se miliony referencí, nikdo nepřekvapí, ale ani nespadne do otravnosti.   Bohužel v půlce druhé série udělali tvůrci dost nešťastné rozhodnutí posunout děj směrem ke vztahové romanci, a od toho momentu je to bohužel nuda těžko k vydržení. Moc tomu neprospívá ani prodloužení epizod. EDIT: Závěr druhé série a celá třetí série je kompletně zpět na ***** ()

Naby

Jakožto někdo kdo fotbal vůbec nesleduje (u nás se na to nedá koukat, protože je to nuda) a globálně neuvěřitelná neschopnost hráčů dát gól, takže si vynucují a fungují fauly, aby měli šanci vůbec střelit na bránu (tedy trapná ostuda). Nicméně tenhle seriál opravdu není tak moc o fotbale, jak se na první pohled může zdát. Příběh je to velice vtipný, podmanivý, ale za mě i originální. A to především neuvěřitelně milou atmosférou a jakýmsi rodinným dojmem, kdy ale rodina neni skupinka 3-5 lidí, ale celý tým. Vývoj a rozdínost postav je natolik rozmanitá, že si každej najde "sám sebe" :-D. Za mě celkem 4,5*, takže ještě 5* ()

Sidenius

Vždy pohladí, vždy rozesměje, vždy mi donutí se nad něčím zamyslet. Nemám srovnání s podobným žánrem, takže za me originální námět. A Apple umí. ()

Lacique

Ted bol milý chlap, píšem v minulom čase, pretože o dalšej sérii sa tvorcovia nevyjadrujú. Krásny vtipný seriál z futbaloveho Anglicka, bavil ma v každej časti, tréner aký sa nevidí len tak. AFC Richmond, zostávam vašim fanúšikom a budem držať palce... ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

28.04.2023

O dvojce slavné komedie Vybíjená s Vincem Vaughnem a Benem Stillerem se spekulovalo už roky, nyní se ale projekt zdá být konečně realitou. Studio 20th Century potažmo Disney film čerstvě odkleplo a… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů