Češi jezdí na chatu. Jezdí tam proto, aby byli v pohodě. A v pohodě budou, i kdyby se kvůli tomu měli zabít... Komediální epizodický seriál Osada zkoumá s velkým nadhledem český fenomén chataření. Kde jinde se mohou potkat tak různorodé a odlišné postavy než v chatařské kolonii? Milionář, který tají svůj majetek, aby zůstal v osadě oblíbený. Spisovatelka románů červené knihovny. Nepraktický ajťák, který i dříví seká podle návodu na internetu. Voják speciálních jednotek v záloze, který ve skutečnosti pracuje jako kadeřník v salonu své ženy. A další svérázné figury, které mají společné jen jedno – chataření... Do chatové osady Záhoří jezdil už jejich děda, jejich rodiče a budou jezdit i jejich děti. Platí neměnná pravidla a tradice. Přestože se svět mezitím změnil. Někdo zbohatl, někdo naopak. Stali se z nich pravičáci i levičáci, Pražáci i Moraváci, liberálové i milovníci tradičních hodnot, staří i mladí. Vzdálili se sobě na hony. Kdeco vidí jinýma očima. Neshodli by se v práci, u televizního programu ani u voleb. Vůbec by se totiž nepotkali. Podle toho to od pátku do neděle v osadě vypadá. Ale nakonec se všichni nějak vrátí k tomu nejdůležitějšímu, co vnímají společně: na chatě je pohoda. Pohoda, i kdyby to mělo stát všecky zbytky sil. A to je taky nejrozumnější evangelium, které by Češi mohli darovat rozhádanému lidstvu: jezděte na chaty a na světě místo válek zavládne pohoda! (Česká televize)

Recenzie používateľa Pepi74 k tomuto seriálu (18)

Osada (2021)

Tuhle jsem se přistihl, že si říkám, je pátek, bude Osada! A pak jsem se zděsil. Asi to bude tou coronou ale náhle jsem si připadal jak za komárů, kdy všichni řešili co v sobotu bude za problém na Okrese na severu nebo u Muže na radnici. Jasně, člověk nemůže bez papíru do hospody a tak kouká na toto ale co je moc to je moc. Z 13 dílů byly snad dva, kdy jsme se opravdu smáli víc jak jednou za celou hodinu. Každý díl byl o "něčem". Volby, mládež, nevěra... ne že by bylo v každém něco ale vždy to bylo jen o tom jednom. Opravdu jsem nechápal, proč by Hynek jezdil stále na chatu z rodiči, když tam na něho číhá opravdu otravná holka. No vystačil si celou dobu s jedním ztrápeným výrazem a nedivím se mu. A ty zmiňované veletoče postav, měnící se od dílu k dílu o 180 stupňů byly taky hrozný. Abych to shrnul, budu se muset nad sebou vážně zamyslet, že jsem tomuto dal 13 hodin svého života a ještě se na to panebože těšil. ()

Epizoda 2 (2021) (S01E02)

Jedna hvězda za to, že v tomto díle nebyl američan Hanák, kterého mám jinak moc rád ale sem se s tím svým americkým hantecem vůbec nehodí. Další dvě za studnu a rozmačkané palce. To je ale bohužel tak všechno... ()

Epizoda 6 (2021) (S01E06)

Ta mladá, jak uhání celkem normálního kluka, je trapná od začátku. Čtrnáctiletá holka, evidentně neherečka, která dává rady dospělým a oni je berou jako jedinou pravdu je hrozná. A aby toho nebylo málo, pošlou jí "nejku" (z toho slova se mi zvedá žaludek), která nejenže je ještě nesnesitelnější ale i vyžírá cizí rodinu a ta na to jen kouká. Chvíli jsem měl pocit, že se dívám na nějaký týnejdžrovský seriál ale bohužel ne. Velké zklamání. Jedna * za motivační dopis. ()

Epizoda 7 (2021) (S01E07)

Je fajn, že jsme se doma všichni shodli pokaždé, když se Arnoštka objevila na obrazovce. "Néééé!!" ()

Epizoda 8 (2021) (S01E08)

Tohoto dílu jsem se bál, dle upoutávek to mělo být jen o "jednom" ale na konci jsem si oddychl, že se tam ta "mladá chytrá" vyskytovala minimálně. Pubertu už mám dávno za sebou ale i tak si myslím, že by s ní žádný normální kluk nevydržel ani minutu natož aby kvůli ní sekal někde trávu. ()

Epizoda 10 (2021) (S01E10)

Tento díl byl asi jeden z nejlepších i když nechápu holku, která je celá říčná do vztahu a pak když uvidí divočáka a svého nepravého otce to hodí za hlavu. A zase se tam zjevila nakonec Arnoštka :-( ()

Epizoda 11 (2021) (S01E11)

Vám se ty kecy šustící papírem opravdu líbily? Pokud někdo jede na víkend na chatu tak nemele celý dva dny o volbách a naopak si chce odpočinout. Kecy o tom jak jsme chudý byly tak průhledný, že by to prokoukl i největší retard v okolí. edit : Po druhém shlédnutí už mi to tak špatné nepřijde. No asi dle nálady... ()

Epizoda 12 (2021) (S01E12)

Zas se tam objevila nejka z které se mi zvedá žaludek ještě víc než z Arnoštky a to je co říct. Díl absolutně o ničem, policajt nejdřív mladou moc chce pak zas je charakter, chlap, který udělá celou výbavičku pro dítě je za idiota i když v reálném světě by po takovém každá šáhla a šlechtic, o kterém vlastně nikdo neví proč tam vlastně je... Zbytečný díl. ()

Epizoda 13 (2021) (S01E13)

SPOILERY! "Jsem kriminálník!" "hohoho" "Já jsem vás všechny okradl!" "hehehe" "Jsem milionář a všechno zaplatím!" "hihihi" Všichni jsme si navzájem lhali, někdo někoho občas okradl ale to přece nevadí, důležité je, že se máme strašně tady na osadě rádi. Opravdu si pan scénárista myslí, že takhle to mezi lidmi funguje? Proč, když se bývalý náčelník v druhém dílu smíří s tím, že náčelníkem nebude, začne zase v posledním prudit? Proč paní náčelníková, která chtěla z manžela zálesáka a ono se podaří, má najednou kopřivku jen co se podívá na hřebík a kladivo? Proč se do té doby celkem sympatické postavy Chýlkové s dcerou začnou chovat jako krávy a obě se najednou hrabou policajtovi, s duševním vyzráním 15letého puberťáka, v PC? Kvazižid se vzdá víry, protože se mu porouchá přikládátko do kamen....a nemluvě o otravné Arnoštce a ještě její otravnější nejce.. Já rozumím, že to chtělo nějak uzavřít ale jak se všichni seřadili kolem ohně a každý si odvykládal ostatním tu svou pravdu bylo opravdu na úrovni Vichru z hor a to možná ještě Cimrmanovi křivdím. ()

Epizoda 1 (2023) (S02E01)

Osadní Ulice. Mluvící hlavy, které emoce vyjadřují kulením očí (Nesvačilová). To houkání alarmu po celý díl bylo otravný a vtip tam byl snad jeden. Nová rodinka nesympatická do jednoho. A to jsme se celkem těšili.. :-( ()

Epizoda 2 (2023) (S02E02)

A já zas musím napsat, že to bylo mnohem lepší než ten první díl. Ubylo protivných postav a Fraňkovy manipulace byly občas i vtipné. Sice jsme se občas přistihli s přítelkyní, že nevěřícně koukáme na obrazovku ale i to může být známkou kvality. :-) Navíc Holub byl oblečený a zmínka o partyzánech si zaslouží o hvězdu víc. Takže za tři! Snad to dál poletí na stejné vlně i když z ukázek na konci to moc nevypadá... ()

Epizoda 3 (2023) (S02E03)

TAková výplň - kolik že to má mít dílů? Takže tam napereme nezajímavou zápletku  geyi a záhadné chování Južana, které nebylo do konce vysvětleno. Fakt nevím.. ()

Epizoda 4 (2023) (S02E04) odpad!

Jako o čem byl tento díl? Je to jako bych poslouchal útržky hádky sousedů. Bez začátku a konce. ()

Epizoda 5 (2023) (S02E05)

Párkrát jsme se s přítelkyní na sebe podívali a ptali se - to napsal ten stejný jako tu minulou blbost. Vida, ono to bylo s kamarádem. Možná by to pro příště mohl pan Holeček převzít celé a bylo by to ke koukání. ()

Epizoda 6 (2023) (S02E06) odpad!

Já chápu, že se pan scénárista považuje za nadsamce a zároveň strašně citlivého. Ale proč nám to sakra cpe do každého dílu? To že je Franěk jeho alter ego sám potvrdil. Jako mělo by to být o Osadě a zatím se v každém (naštěstí druhém) díle řeší jak je Kolečko super. To je fakt k zblití. ()

Epizoda 8 (2023) (S02E08)

Tak to bylo fakt slabý. Z osadníků se stali najednou sobci, kteří nechají každého na holičkách jen pro své osobní zájmy. Jedna hvězda za svištění broků. Nic jiného si tohle nezaslouží. ()

Epizoda 9 (2023) (S02E09)

Jak zde bylo řečeno, jak vyplnit 50 minut. Takže si sednu jednou za den na deset minut a něco napíšu. To že to na sebe moc nenavazuje nevadí. Dvakrát jsem se usmál. Jedna hvězda. ()

Epizoda 10 (2023) (S02E10)

Postavy v posledním díle (a nejen v něm) jsou buď za a) nesympatické, za b) hysterické a za c) totálně blbé. A teď se diváku směj. Ano vím že Kolečko chtěl o pár dílů míň protože byl sám v kolečku, všichni na něj tlačili "tak která" a do toho plodit ještě humor.. Ale tady žádný nebyl a zůstala jen křeč. ()