Češi jezdí na chatu. Jezdí tam proto, aby byli v pohodě. A v pohodě budou, i kdyby se kvůli tomu měli zabít... Komediální epizodický seriál Osada zkoumá s velkým nadhledem český fenomén chataření. Kde jinde se mohou potkat tak různorodé a odlišné postavy než v chatařské kolonii? Milionář, který tají svůj majetek, aby zůstal v osadě oblíbený. Spisovatelka románů červené knihovny. Nepraktický ajťák, který i dříví seká podle návodu na internetu. Voják speciálních jednotek v záloze, který ve skutečnosti pracuje jako kadeřník v salonu své ženy. A další svérázné figury, které mají společné jen jedno – chataření... Do chatové osady Záhoří jezdil už jejich děda, jejich rodiče a budou jezdit i jejich děti. Platí neměnná pravidla a tradice. Přestože se svět mezitím změnil. Někdo zbohatl, někdo naopak. Stali se z nich pravičáci i levičáci, Pražáci i Moraváci, liberálové i milovníci tradičních hodnot, staří i mladí. Vzdálili se sobě na hony. Kdeco vidí jinýma očima. Neshodli by se v práci, u televizního programu ani u voleb. Vůbec by se totiž nepotkali. Podle toho to od pátku do neděle v osadě vypadá. Ale nakonec se všichni nějak vrátí k tomu nejdůležitějšímu, co vnímají společně: na chatě je pohoda. Pohoda, i kdyby to mělo stát všecky zbytky sil. A to je taky nejrozumnější evangelium, které by Češi mohli darovat rozhádanému lidstvu: jezděte na chaty a na světě místo válek zavládne pohoda! (Česká televize)

nula87

Žádná úplná hitparáda to není, ale jsou tam vtipné momenty, a ta necelá hodinka vcelku uteče a pobaví. Takové karikované figurky z Nerudových Povídek malostranských, akorát hozených do moderního hávu do chatové osady k rybníku. A herecky slušné, vypadalo to, že je to bavilo... 55% ()

Rayen1

V pátek si sednout k bedně a na tu hodinu vypnout a jen tak cumet. Bylo to jak na horský dráze, kvalitou nahoru dolu.. Hodně kvalitu srazelo úvodní opakování toho, co bylo a konečný opakování toho, co bude. Nejsem debil, pamatuju si, co bylo, a když už je tam ta tendence, tak to vezmu hopem a ne opakuju každej vtip. To samý platí i pro "příště uvidíte", kde tvůrci "chytře" vyblejou všechno vtipný, takže když jsem na to za tejden koukal, už to nemělo ty koule a většinou šlo hodnocení o hvězdu dolů. To se dalo vyřešit prepnutim na jinej kanál.. Byl prostě to průměr se sem tam dobrým dílem.. ()

Gamekeeper77

Prvních pár dílů teda celkem slušná bída. Křečovitej humor mi nedovolil se zasmát a jen díky dlouhý chvíli jsem se sledováním neflák a i když se to zlepšilo jen lehce, dokoukat se podařilo. Pár herců mi tu vadilo, většina v pohodě, obzvlášť vynikající šlechtic Dulava. Scénář je odfláknutej a chování postav často dost hloupý. Jsem taky chatař, tak jsem myslel, že mě Osada vezme za srdce, ale bohužel...pro mě jen slabej průměr. 45%. ()

dur.dur

Postupem casu jsem se u toho uprimne smal. A ze zacatku jsem to mel tendenci nedokoukat. Zajimavej progres. Nevim, zda to byl zamer, ale fungovalo to. ()

Coliseum

Já nějak nevim. Je tam moc fragmentů, který jsou aplikovatelný na obyčejnej život na vsi. Je toho dost, co neni vtipný, ale směšný a přitom se to nevylučuje, paradoxně se to nějak bizarně doplňuje. Odkaz na popelníček bude, doufám, brzo passé. Obsazení dobrý, každej si tam najde někoho (aspoň na chvíli). Karikování patří ke Kolečkovi stejně jako určitej obraz lidství. Dostala mě Petra, ona si tu roli vyloženě odehrála s gustem a tím se stala, nejen fyzicky, kočkou. Ale: pořád nevim. Samozřejmě bych to nedokázal napsat, natočit, obsadit. Jen nevim. Teď mě to baví, je to sezónní a dost možná tomu dejme další šanci. Beretová je jednoduše skvělá a Holub? Zážitek. On je opak Off. ()

Gig

Někde na pomezí dvou - tří hvězdiček. Kolečkovi to tentokrát uklouzlo. Ale kvůli některým postavám to má smysl sledovat - viz židovská rodina. Jedná se o promarněnou šanci. Přitom tramping skýtá tolik možností.... ()

DanielP.

První série mě vcelku bavila. Dobré postavy, mělo to vývojovou linku, vtipné hlášky. A tak nějak si to na nic moc nehrálo.  Druhá ovšem velmi ztrácí a to nesmyslnou postavou Michala (ex policista nyní psycholog). Přistihl jsem se, že mi ta postava začala vysloveně vadit. Druhá postava, která vzala za absurdní konec je majitel sýrárny. Nevím o co tvůrcům šlo v druhé sérii, ale poslali to směrem dolů a to o třídu. ()

Muff

Po první sérii: Kolečko se nezapře, směs bizarních postaviček s absurdními hláškami v absurdních situacích. Obsazení je prima, i když některé postavy dost přehrávají, děj až na výjimky odsýpá. Kvalita dílů kolísá, občas dialogy šustí papírem, ale celkově se tomu ty tři hvězdy dají udělit, je to taková jednohubka, u které se člověk chvíli směje, chvíli nevěřícně čumí. Pobavila mne ta znojemská sýrárna, to jsem nevěděl, že tady nějakou vyhlášenou máme, nejbližší krávy jsou někde v Alpách :) ()

wowylgu313

Prostě seriál "pohoda" ... Každý týden jsem se těšil na nový díl. Uklidňující humor a výtečný herecký um v podání těch "nejlepších" ... Nelze hodnotit jednotlivé díly, některé byli slabší a některé naopak dokonalé. Jako celek tedy těch čistých 80% ... Uznávám že druhá série byla mírně slabší ale ničemu to nevadilo, zřejmě už úplný konec což je škoda, třetí sérii bych klidně bral, budou mi tyhle chataři u vody chybět. "Má chata, můj hrad" ... ()

ČR

Prvních pár dílů bylo otřesných, pak se to trošku rozjelo. Přechytřelá Nejka byla snad nejhorší postava v dějinách českých seriálů.60% ()

Pepi74

Tuhle jsem se přistihl, že si říkám, je pátek, bude Osada! A pak jsem se zděsil. Asi to bude tou coronou ale náhle jsem si připadal jak za komárů, kdy všichni řešili co v sobotu bude za problém na Okrese na severu nebo u Muže na radnici. Jasně, člověk nemůže bez papíru do hospody a tak kouká na toto ale co je moc to je moc. Z 13 dílů byly snad dva, kdy jsme se opravdu smáli víc jak jednou za celou hodinu. Každý díl byl o "něčem". Volby, mládež, nevěra... ne že by bylo v každém něco ale vždy to bylo jen o tom jednom. Opravdu jsem nechápal, proč by Hynek jezdil stále na chatu z rodiči, když tam na něho číhá opravdu otravná holka. No vystačil si celou dobu s jedním ztrápeným výrazem a nedivím se mu. A ty zmiňované veletoče postav, měnící se od dílu k dílu o 180 stupňů byly taky hrozný. Abych to shrnul, budu se muset nad sebou vážně zamyslet, že jsem tomuto dal 13 hodin svého života a ještě se na to panebože těšil. ()

Maraboy odpad!

Hrozná sračka, přitom potenciál tam byl, ale né udělat z postav karikatury plné stereotypů. A koho kurva napadlo dát pindě z dětské partnerské poradny tu košili s židovskou hvězdou, alá pyžamo z koncentráku ?! Bleju. Kolečko má už asi o kolečko méně či více, těžko říct. ()

kokofek

Jednotlivé typy postaviček, které se zdají někdy neuvěřitelné si umím v reálu docela dobře představit. Ono se jich skutečně najde  hodně. Sama i některé znám. Myslím si ,že i pan autor posbíral  mezi přáteli a známými co šlo a nemusel si moc vymýšlet. Celek spolu ladil a humor se dostavil. Lásečko !! ()

rigby

Trochu odlehčenější seriál, ale někdy se to hodí. A mě se to hodilo právě v tento čas. Takže na každý díl jsem se moc těšil. Někdy je prostě potřeba si jenom tak odpočinout, na nic nemyslet a být na pohodu. A tohle dílo je, s drobnými škobrtnutími, opravdu na pohodu. ()

bazmat

Kvalita je poněkud nevyvážená, některé díly zbytečná vata, jiné naopak moc hutné. Zvlášť poslední díl mi připadá, jako by měli načrtnutý scénář na dalších 5 epizod, ale už se mu s tím nechtělo psát, tak vše naplácnul do jedné scény. Je to pořád Kolečko, ale tak nějak nucený, ()

Skylwalker42

Seriál s hereckou elitou..avšak bez vtipu. Možná nějaký ten vtípek někde trčí. Kolečko, Ty jsi napsal legendární Most, ale tohle je co za paskvil. Nucené a upocené... ()

Grázl83

Moc jsem od toho nečekal, ale příjemně jsem se bavil. První 3 díly jsou skvělé, potom už kvalita kolísá. Obsazení velmi kvalitní, hlavně Holub a Myšička dokonalí, Beretova kouzelná jako vždy. ()