Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

upson odpad!

Tak strašně hluboko akademie klesla, když tento film zahrnula do svých nominací. Patrně to někdo popletl při zatřídění pro nominace na Zlaté maliny. Jako překombinovaná ptákovina a úlet to může fungovat pouze v případě, že to nebudete brát vážně. ()

sedm.1

Přestože se tím nehodlám ve svém komentáři zabývat nějako dlouze, jelikož mi to za to už ani nestojí, tak i přesto ale musím alespoň jen podotknout, že předat zlatého plešouna něčemu takovému, jako je tato podívaná a zvolit ho tím za film roku, plus ještě k tomu přidat dalších šest plešounů v nespočtu dalších důležitých a významných kategoriích, tak tomu říkám definitivní výsměch filmovému světu a pro mě tímto ona slavná Akademie filmového umění a věd padla už vážně na úplné dno, kam se rok po roce propadala víc a víc, tentokrát to už ale vážně páni akademici přehnali a pro mě tato cena ztrácí naprosto význam. Jako sorry, ale odměnit nejprestižnější filmovou cenou tento bordel, to myslel jako někdo vážně? Zhruba tak do půlky, respektive abych dodržel tvůrčí rozdělení, první část, tedy ,,Všechno´´, jsem ještě tedy tak nějak byl v obraze a chvílemi jsem dokonce i pociťoval jemný zájem, v co se to vůbec vyvine, to co ovšem nastalo ve ,,Všude´´, to jsem absolutně nepobral a celý zbytek filmu už není ničím jiným, než jen exhibicionistickou vizuální onanií, nedávající naprosto žádný smysl, jen se tam lavinovitě kupili bizarní scény a výjevy, plodící jeden gigantický chaos, a jestli to nějakou tu myšlenku přeci jen mělo, tak ať, mě byla stejně ale ukradená, protože mě to vyčerpalo natolik, že jsem o ní ve výsledku stejně neměl ani zájem. Navíc, já v podstatě nemám v souvislosti s tímto snímkem ale ani příliš o čemkoliv jiném mluvit, snad jen tedy že herecké výkony je klasické nesoudné asijské tajtrdlíkování, s přidanou hodnotou v podobě hrůzostrašně přehrávající Jamie Lee Curtis, jež samozřejmě byla za tu odpornost, co tu předvedla, odměněna též ,,právem´´ dalším Oscarem, nic jiného ale fakt už nedám, hold, fantazii se zřejmě meze již nekladou, a že z toho je jen bordel, to je už asi jen čistě divácký problém. Ostuda, hnus, hnůj, zcela mimo můj vkus a jsem přesvědčený, že se to týká i naprosté většiny ostatních diváků, jelikož tohle překročilo veškeré hranice soudnosti a únosnosti. ()

marrjaana

Povedený vizuál, plný bláznivých (mnohdy až nepochopitelných) nápadů. Ovšem konec strašně, ale opravdu strašně natahovaný a rozuzleni vlastně takové nemastné neslané. ()

OughJay

Paralelní vesmíry byly dlouhou dobu devízou Marvelu a DC. No, devízou... Obě studia se do toho postupně zamotávaly tolik, že se z jejich posledních filmů staly chaotický kýče. A tak přišla parta Asiatů, aby ukázala, jak se to má dělat. Ale varuju vás - od chvíle, kdy v prádelně kdesi na americkym maloměstě poprvé probliknou bezpečnostní kamery, je to jedna velká tsunami všeho možnýho i nemožnýho (mluvící mývalové, mluvící kameny, lidi s párkama místo prstů...), přičemž spolu ale všechno souvisí a vy se musíte dvě a půl hodiny soustředit, abyste neztratili nit. Každopádně si troufám říct, že další filmy o multiverse už nejsou potřeba a na Oscary to v mejch očích taky nebylo. Evelyn Wang: "Explain it all to me, now!" ()

radecacek

[Kino, 2022] Z nadšených recenzí a prvních dojmech by se mohlo zdát, že Snímek Everything Everywhere All at Once může připomínat svou šíleností a zábavnou akcí nedávný Gunnův Sebevražedný oddíl. Ve skutečnosti je výsledek méně akční ale mnohem šílenější. Trailer se tentokrát drží hodně, ale hodně zkrátka   Rád bych uklidnil ty, co se těší na akčních scény. Těch totiž ve filmu uvidíte poskrovnu a v rámci dvouhodinoého filmu musíte přečkat hodně ale hodně dialogových scén. Na akci Michelle Yeoh si počkáte až na konec filmu. Do té doby ji supluje například Quan Ke Huy, který mi celou dobu připomínal Jackieho Chana at už svým výrazem, nebo i v rámci choreografie akčních scén. Tvůrci Svýcaráku natočili velkou pecku, která ale rozhodně nenadchne všechny diváky zvyklé na západní styl akčních komedií (proto bych se ani nedivil, kdyby se to do českých kin vůbec nedostalo). Na plátně se dějí takové věci, že by byla škoda jakékoli z nich spoilerovat. Kolikrát se budete chytat za hlavu a mlátit se do čela, kam až jsou schopni tvůrci zajít (At už si to přeberete v jakémkoli smyslu). Nicméně východní publikum se smálo snad u každé scény (Ve Vancouveru je velká početná asijská komunita a kino bylo skoro plné). Nadšené reakce z různých festivalů tedy plně chápu. PS: Ve filmu je dost scén i s hudebními motivy, které bych popsal jako švédované vykrádačky. Ale opět nechci spoilerovat ()

iXtr3m3

Tak toto bolo úplne ale že úplne mimo mňa, evidentne nie som cieľovou skupinou ani len náznakom, pretože aj tá jedna hviezda je len s odretými ušami čisto za kasting a pár akčných scén. Inak je to nuda, hnus, výplod nahúlenej mysle a keďže ja nepatrím medzi fanúšikov "trávy", tak ma to minulo kilometrovou diaľkou. Hnusné a trápne scény s párkami namiesto prstov, nefunkčná dráma, fantasy? tak to určite, sci-fi? maximálne námetom, komédia? tak teda riadne trápna... neodporúčam a nechápem, ako toto mohlo zarobiť tie milióny, ktoré to zarobilo. Multiverse je v kurze, ale napriek tomu, že Marvel svojou kvalitou klesá, tak oproti tomuto je to stále oscarová tvorba. A čo ma zabilo najviac, tak fakt že nuda ako sviňa a prestrelená dĺžka, že to až bolí. To aj štvorhodinové DC verzie či už Justice League alebo z iného súdka napr. Vtedy v Amerike sú doslova a do písmena napechované obsahom a ubehli mi ďaleko rýchlejšie, ako táto sračka trvajúca cez dve hodiny. ()

Devadesát Dva

"So, even though you have broken my heart yet again, I wanted to say, in another life, I would have really liked just doing laundry and taxes with you." (...) Snad okolo ničeho se nestrhla taková diskuze a hype jako okolo loňského 'Everything Everywhere All at Once'. Někde jsem snad narazil na citace ve smyslu, že je to "generation-defining", "important for now", což mě i s ohledem k tomu, že jsem viděl slušné reakce i ze stran kritiků a lidí, si říct, počkat počkat, vždyť to vypadalo jako taková ucházející sci-fi ptákovina. (...) Všem, kteří ujíždějí na Matrixu, nebo Rickovi & Mortym apod. (...) Shifting v realitách vás nutí být pořád v linii příběhu, který ač překombinovaný vizuálně a ve vyobrazení, je ve svém jádru, přeci jen prostší: nihilismus zdánlivě nemilované dcery (je očividné, že "You're getting fat" na začátku je největší "I love you", které jí může dát). (...) Definition: "Though never expressly stated, Everything Everywhere All At Once suggests that what makes life meaningful is the recognition that because there is no inherent meaning, all things and moments are equally meaningful." (...) Je to trochu bizár, s jednou epileptickou sekvencí, u které jsem přemýšlel, jestli to nechytí a nezatřepe i se mnou, ale nestalo se, navzdory tomu, jak jsem slyšel, že je mozek línej, můj zapracoval. (...) Emocionálně, tak 7.5/10, spíš se mi to líbilo, než nelíbilo. I přes zjevnou naivitu, pozitivní myšlení. (...) Zajímavý vidět i Jamie Lee Curtis v podobné roli, nemůžu si nevzpomenout na její prime time, striptýzový léta (True Lies), never ending sex symbol - aktuálně mě baví backlash okolo jejího "skandálního obrazu", který dělí davy - cancel culture má vždycky u čeho honit. (...) Ale ne, asi nesouhlasím s definicí, že vesmír vám "přihraje" někoho, kdo vám pomůže kráčet životem, takhle snadný to bohužel nikdy není. Láska nestačí. Snaha nestačí. Pravda nestačí. (...) "When Im with you, it just hurts both of us." (...) Ale nakonec vše dobře dopadne... líbilo se mi to vyjádření zmatenosti lidí v rámci moderního života, líbí se mi to přijetí a pohled na to "blízké mít a séla tě provází" (tady jsem se překlepl, ale proč nenechat to náhodně omylné hanácké mix-nářečí mého zesnulého dědy, jednoho dne už nebude nikdo, kdo by si to pamatoval), trochu mi nesedí občasný pocit naivity pojetí tohohle příběhu, jo, asi každej by si po interdimenzionální odysei řekl, jo, není nad to mít prádelničku a dělat daně se svou lesbickou dcerou a "srdce na správném místě" manželem, protože by to mohlo stát daleko víc za hovno. Perspektiva je mocná. Asi mě to přiměje se dívat smířlivěji na Svět, dnes večer. Ale pak se zítra probudím do své vlastní bagety reality. Když se tomuhle filmu podvolíte a necháte se sebou cloumat, bude to pro vás celkem úlet zážitek, myslím, zanechalo to ve mě překvapivě hodně reakcí, takže hádám, že jsem na určitým levelu dost nadšenej. ()

Benedygtus

Poslednich cca 30 minut je celkem bizar, jinak to mohlo byt uplne super. Neprijde mi to nijak prevratne spis dobra vykradacka, ale ja se bavil takze to neni snad ani vytka. 70% ()

666Carnage

Skoro dvě a půl hodiny dlouhý bizar, co získal sedm oskarů. Ten snímek je zajímavý, vtipný a má svoje fakt povedený scény. Metafora na spackaný rodinný život je opravdu zajímavá. Autoři snímku se to snažili využít opravdu řádně. Některé vesmíry museli vymýšlet na dobrém matroši. Pokud chcete vědět co získalo tolik ocenění, směle do toho. Možná mrkněte i ze zvědavosti. Za ten nápad, provedení a tu srandu dávám 70% ()

see_sawandrew

Nikdy by mě nenapadlo, že nejoceňovanější film všech dob bude něco, co je v akčních scénách horší než Matrix a v magickém realismu a multivrstevnatosti ani se nepřibližující třeba blbému Atlasu mraků, natož pak třeba filmům Jaco van Dormaela. Meh. 40% ()

hEmy_

Bezduchý audiovizuální blivajz. Doufejme, že po tolika Oscarech už tato hustá dvojka přestane zamořovat kulturní svět svou "genialitou". ()

aquiver

Podle mého názoru nejhorší snímek všech dob, který obdržel hlavního Oscara. Scénáristé asi pod vlivem, naprostý bizár, nízkorozpočtová pubertální magořina. Pro mě už za hranicí toho, co jsem schopen usledovat. Originalitě a nápadům obecně fandím, tento film je ale jen špatný generátor náhodných scén. 15 % ()

Adramelech

Velmi pozoruhodný film, trochu mi připomněl Matrix, který také radikálním způsobem relativizuje konsensuální realitu. Děj je akční a přímo hýří nápady. Motiv použití pejska na vodítku jako zbraně mě vysloveně nadchnul. Podobně mýval na kuchařově hlavě. Za takový nápad by se nemusel stydět ani Lewis Carroll. Stopáž mohla být kratší, film postupně trochu ztrácí dech, ale ne natolik, abych slevil z hodnocení. ()

Hanys_

Rozhodně originální, potrhlé a nevímcoještě scifi, které má ale šílenou stopáž, ve které se toho (když si člověk řekne na konci) zas tak moc nestalo. 5/10 ()

FilmysMartym

Správnej multiverse jak má být. neuvěřitelně ambiciózní a nesmělý projekt, který si získá srdce mnohých, především díky nevídané originalitě, obrovské fantazii a nebo už jenom nápadem celého filmu. Divák je neuvěřitelně rychle vhozen do prolínajících se, z prvního pohledu, šílených i nesmyslných světů, které mají co nabídnout, ale jsou zároveň i snadno pochopitelné společně s příběhem jako takovým, který i přes jeho jednoduchost funguje. Rozhodně to nebude pro každého a spoustu lidí to bez rozvahy odsoudí, což se dá na jednu stranu chápat, jelikož podobné filmy v dnešní době nejsou moc časté, a proto bych byl a mnozí určitě též, pro rozšíření tohoto smíchaného žánru. Upřímně bych se na Everything Everywhere All at Once znovu nepodíval, jelikož to prostě není můj šálek kávy a přišlo mi, že se to chvílemi celkem táhlo, ALE musím vypíchnout dokonalou a propracovanou choreografii akčních scén, při kterých se snad nikdo nemohl nudit, protože fungují fakt na jedničku a samozřejmě nesmím opomenout ani odvážnost celého projektu, což prostě není v současnosti tak častý. Opravdu zajímavý a vyčnívající snímek. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou