Schindlerov zoznam

• Česko Schindlerův seznam (viac)
USA, 1993, 195 min

Scenár:

Steven Zaillian

Hudba:

John Williams

Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagall, Embeth Davidtz, Małgorzata Gebel, Mark Ivanir, Andrzej Seweryn (viac)

Poľský Krakov 1939. Židovská obec je vystavená stále sa zvyšujúcemu tlaku zo strany nacistov. Do tejto situácie vstupuje neúspešný obchodník Oskar Schindler, člen nacistickej strany, veľký zvodca a muž, ktorý cíti, že by na vojnovom utrpení mohol veľmi dobre zarobiť. Lacná pracovná sila v židovskom ghette zaisťuje jeho továrne na smaltované riady obrovské zisky. Lenže Tretia ríša má s jeho zamestnancami úplne iné úmysly, v nákladných vagónoch ich chce poslať do Osvienčimu. Sám Schindler možno netušil, kedy v týchto neľudských opatreniach prestal vnímať ohrozenie svojho podnikania, a kedy začal o „svojich“ židov bojovať kvôli vlastnému svedomiu. (Cinemart SK)

Anomiska

Spielberg bol kedysi môj favorit a v nemalej miere sa o to zaslúžil aj tento film. Kedysi ma strašne dojímala scéna na konci, keď sa Schindler rozplače, že mohol zachrániť ešte ďalších. Dnes je to skôr skutočnosť, že je človek schopný takého zverstva na druhom človeku. ()

Adrai

TOP10 ... Film u kterého mě vždy mrazí v zádech. Film o velkém hrdinství kterého doufejme nebude již nikdy zapotřebí. ()

DaveSmith

Ne, že bych byl nějaký odborník, ale o problematiku koncetračních táborů se docela zajímám. Byl jsem v Terezíně, byl jsem v Osvětimi a dokonce znám několik lidí, kteří oba tábory přežili. Proto je pro mě Schindlerův seznam tak emotivní. Velice realistické dílo (teď nemluvím o povaze Oskara Schindlera ve filmu a ve skutečnosti) mi nahánělo husí kůži od začátku až do konce. ()

Shredder

Silna tema, pomerne slaby film. Napriek vsetkym hrozam ktore film opisuje, ho Spielberg natocil tak neskutocne nudnym sposobom ze to ani neni mozne. Chybalo mi blizsie stotoznenie s obetami, vzdy clovek dokaze lepsie sucitit s jednotlivcami nez davom ako takym. Castokrat byva dlha stopaz pozehnanim, tentokrat vsak nie nebyt totiz fenomenalneho vykonu Ralpha Fiennesa asi by som zaspal. Hold Pianista ma chytil za srdce viac. ()

GudMen

Jeden z nejlepších filmů všech dob, nebo průšvih nemalých rozměrů? Řemeslně bravurní počin, který si bezesporu zaslouží absolutní hodnocení, neboť nás nabádá k nejdůležitějším lidským hodnotám, jako jsou čest, odvaha, humánnost. Ovšem je tu jedno drobné ale. Díky neojedinělému úspěchu filmu může být fatální množství diváků přesvědčeno, že Oskar Schindler byl skutečně takovým hrdinou, za kterého jej Spielberg vydává. Vzhledem ke kontroverznosti tématu, překrucování reality a glorifikaci odkazu, který by možná glorifikován být neměl, se budu držet trochu při zemi. ()

singone

Velice silný film o příběhu, kterému se vám nechce věřit, že je podle skutečné události a že nějaký Oskar Schindler vůbec kdy žil.. Mistrovské dílo Stevena Spielberga je povinná filmová četba pro každého... ()

Kariya

Tady jsou snad všechna slova zbytečná.... Ale přesto si nedokážu odpustit podotknout, že výkony, které tady předvedla hned trojice herců - Liam Neeson, Ralph Fiennes a Ben Kingsley, jsou jak z jiného světa. Snad jakoby je hrály přímo ti lidé v té době. Schindlerův seznam je zkrátka více něž pouhý film.... ()

met87

Tento film zpracovává velice silné téma a o to více je třeba obdivovat S. Spilberga za to, jakým geniálním způsobem ho převedl na plátno. Mohl tu vzniknout klasický válečný patos apod., avšak to se zde neděje. Liam Neeson v podání Oscara Schindlera je proste fenomenální, jeho postava je nesmírně autentická a věrohodná. Je zde líčen jako ambiciozní podnikatel, který chce vydělat na samotné válce, nevystupuje zde prvoplánově jako spasitel Krakovských Židů. Závěrečná scéna, kdy se O. Schindler hroutí a uvědomuje si, že Židů mohl zachránit daleko více, je velice silným a lidským momentem, díky kterému tento film řadím mezi mou TOP 5. Neznám podobný film tohoto žánru, který by na mě takhle zapůsobil. Bravo Stevene. 10/10 ()

Magoor odpad!

Říká se, že mezi slepými jednooký králem. Zde se však tuším brzy ukáže alternativní verze. Oni totiž podle mne ti slepí jednookému nemusejí věřit a také neuvěří, že vidí. Protože, pokud někdo hodnotí toto pseudo dílo světové kinematografie jinak než já, je slepý! Účelnost tohoto filmu je víc než zřejmá. Za co nejmenší náklady vytřískat vysoké zisky. Stačí dobrý námět, herecké hvězdy, zaštítit projekt režisérskou ikonou, mezi námi absolutně komerční, zahrát na humanistické a morální city, a máme tu dojnou krávu v podobě Schindlerova seznamu! Polanského Pianista je z mého pohledu o tisíc procent lepší! ()

Faruco

Pan režisér vložil do filmu hodně ze sebe spolu s a poděkováním lidem jako byl Schindler, jenž se změnil ze ziskem zaslepeného obchodníka na statečného zachránce tolika lidí. Děj filmu je neskutečně-moc pohlcující + hudba je vážně skvělá. ()

Paviozo

Před sledováním jsem slyšel samé nadšené ohlasy. Bohužel alespoň pro mě tento film výjimečný neni. Když pominu historické nepřesnosti, až nadpozemeské zveličování Schindlerovi aury, ani film samotný mě tolik nezaujal. Jasně, Spielberg řeměslně dokonalý, ale některé scény se naprosto zbytečně táhnou a jsou hrány pouze na efekt. 45% ()

Dampfer

Perfektní film má být složen z několika dílků (režie, scénář, střih, herci, kamera), které do seba zapadají jako puzzle a výsledný motiv ve vás něco zanechá. Čím víc dílků nepasuje, čím víc je motiv slabší, tím snímek klesá hloub a hloub. To ale o Schindlerovi neplatí, zde vše zapadne skvěle a ten výsledný motiv? Dechberoucí drama plné lidskosti i animální krutosti, syrovosti, upřímnosti (pro některé, existovali větší ziskuchtiví hajzli než Schindler), děsivosti. Zůstane ve vás pocit, že jste viděli něco skvělého (a viděli). ()

Smerfetka88

Cokoli, co bych chtěla k tomuto filmu napsat, by bylo jen opakování toho, co už napsáno bylo. Přesto si to ale neodpustím a napíšu to znovu - herecky, dějově a emocionálně velmi kvalitní film. ()

Lilien

skvelé, dojímavé, neľudské.....výborná hudba, ešte lepší Ralph Fiennes a najsilnejšia scéna vyvraždenie varšavského getta. ()

Milda003

Výborný film, výborní herci, kdybych zde měl vypisovat co se mi konkrétně líbilo byl bych tu do rána, snad jen holčička v červených šatech byl velice nápaditý tah. ()

hero_bk

Nemám moc co vytknout, snad kromě délky a OTŘESNÉHO dabingu, ale na druhou stranu nemám ani moc co vypíchnout za pozitiva. Na téma 2SV byly už natočeny lepší filmy (Poslední vlak, Člověk bez osudu), které nejsou tak známé a na druhou stranu dva nejvyzdvihovanější filmy, a to Schindlerův seznam a Pianista, nejsou nijak úchvatné. Nedám méně než 4 kvůli poselství filmu, ale nemůžu dát plný počet kvůli nevýraznosti a rozlizlosti. Ať už obrazové, příběhové či jiné. To už nechám na vás. ()

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018

Steven Spielberg nám v březnu dodal Ready Player One a momentálně chystá pátého Indiana Jonese. Po Indym, jehož comeback proběhne 9. července 2020, se režisérská legenda vrhne na remake West Side… (viac)

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Star Wars koncertní show míří do Rudolfina

Star Wars koncertní show míří do Rudolfina

08.12.2015

Pražské Rudolfinum bude 22. prosince hostit ojedinělý koncertní projekt s názvem STAR WARS: a musical show. Jedná se o koncert orchestrální hudby z šesti dosud uvedených filmů z prostředí slavných… (viac)

Dva koncerty filmové hudby

Dva koncerty filmové hudby

01.09.2012

Pražský filmový orchestr zve všechny příznivce filmové hudby na své další dva velké koncerty. První z nich se koná v neděli 14. října v 19.30 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Diváci budou mít… (viac)