Neďaleko predmestia Los Angeles pristála kozmická loď mimozemšťanov. Podivné postavičky sa rozišli zbierať vzorky do okolia a iba jedna z nich sa dostala až na kraj lesa. Očarená svetlami veľkomesta zabudla na svoje poslanie. Preto sa nedostala včas na palubu a uviazla na našej planéte. Mimozemšťan našiel úkryt v kôlni najbližšieho domu, kde ho objavil desaťročný Elliot. Ten ho predstavil i svojim súrodencom.
Skamarátili sa, ale ten malý, ktorého deti začali volať E.T., strašne smúti za domovom a chce stoj čo stoj s tými "svojimi " nadviazať spojenie. Nepodarí sa to a on ochorie. Vtedy je už jeho úkryt odhalený a nezdravý E.T. sa ocitne v rukách vedcov. Čím ďalej tým viac chradne, až prístroje konštatujú jeho smrť. Len Elliotovi dá najavo, že to tak nie je a že sa mu podarilo nadviazať kontakt s domovom. Podarí sa ďeťom svojho kamaráta zo vzdialenej planéty zachrániť? (TV Markíza)

Wormboy

Krasna rozpravka, ktora vsak deti dnesnej doby asi neoslovi tak, ako nas pred par rokmi. Avsak pre nas, uz vyrastene deti, je E.T. stale carovnym vyletom do Spielbergovho sveta. 4,5/5* ()

danecek24

40. Zlatý Glóbus za rok 1982 - cena (2) - *Nejlepší film (drama), *Nejlepší hudba - John Williams + nominace (3) - Nejlepší režie - Steven Spielberg, Nejlepší scénář - Melissa Mathison, Objev roku (herec) - Henry Thomas ()

pakobylka

Nemotorné bezelstné stvoření, které se vydá na průzkum Modré planety nejenom bez jakéhokoli vybavení potřebného ke sběru živých či neživých vzorků, ale především i beze všech prostředků na svou osobní ochranu ... a díky takovému naprosto neprofesionálnímu a stěží uvěřitelnému přístupu ke své misi tam pochopitelně uvázne - osamocené ... a k smrti vyděšené. Kdysi dojímalo svou bezbranností a naivitou - jenomže přesně 1. června roku 2013 jsem s mírným údivem zjistila, že ty časy plné emocí nadobro zmizely kdesi v nenávratnu, patrně pohlcené jakousi vzdálenou černou dírou. Přesto zůstala nadčasová pohádka o nezištném a obětavém přátelství, které nezná pozemské ani mimozemské hranice. Kdoví, možná někde v nekonečných hlubinách vesmíru existují dobré a nevinné bytosti, které neznají faleš ani zášť - a které by si nejlépe rozuměly s dětmi. ()

Juto

Legendárny film, kde každý pozná vetu "E. T. volá domu". Ja som mal to šťastie, že som to videl ako dieťa a preto som bol z filmu nadšený. 9/10 ()

Šimpy

Já vím, že mě zřejmě všichni ukamenujete, ale už jako malému klukovi mi to přišlo strašně kýčovité. A některé scény tak trapné, až se mi chtělo někam zalézt a chcípnout. Např. scéna, kdy ET chlastá a ten malej kluk je ve škole nalitej, nebo když pouští k pitvě nachystané žáby, nebo, když vyráží koledovat. Brrrr! Takže promiň Stevene, ale tohle Ti nesežeru. ()

BoXBe

Dnes víme, že "ítýho" natočil jeden z nejlepších hollywoodských vypravěčů a že opět nadefinoval žánr. Rozhodl se film vést v režii dětské duše a dětské nevinnosti, navíc celý z úhlu dětských očí a povedlo se mu to inteligentně, s humorem, i když s trochu přesoleným slzícím sentimentem. Ale stejně jako já jsem kdysi brečel jako želva a ještě dnes mnou emocionálnější scény zahýbou, tak doufám, že i moje děti budou jednou tento film, který je bezmála stejně starý jako já, hltat se zatajeným dechem a věřit, že první místo v jejich životě má mít láska k druhým a teprve o několik let později připouštět v průběhu nabírání životních zkušeností komplikace. Dětství může E.T. jen obohatit. A když už nechat děti sedět u videa, tak u filmů jako je E.T. To je můj názor. ()

WolfR

Kouzelný film, který si vždycky rád pustím. Nestárnoucí, krásná sci-fi pohádka. Skvěle vymyšlený příběh o návštěvníkovy z jiné planety, který si vytvoří pouto s jedním chlapcem, ale zároveň se chce vrátit domů ke svým druhům. Film naplněný krásnými emotivními scénami a nádhernou hudbou! Je to film, který nestárne, který se nezapomíná. Navíc perfektně napsaný a vypiplaný do nejmenšího detailu. Skvělé herecké výkony, hlavně dětských herců. Film natočený s citem, který vás pohladí na srdci. Neuvěřitelný emotivní a citový zážitek. A to pro celou rodinu! 5 hvězd. PS: Tady není co dodat. Nejlepší rodinný film všech dob! Prostě nádhera. Díky Stevie. ()

majo25

Tak táto Spielbergova 'mimozemská' klasika starne dosť rýchlo. Po rokoch mi to prípomína skôr totál rodinný filmík s nádychom fantasy než science-fiction. A všímal som si také detaily ako je mladá Erika Eleniek či roztomilá drobná Drew barrymore. Mal s dosť problém odrthnúť sa od 'dospeláckeho' sledovania, ehm. Na druhej strane masky by zniesli vysoké kritéria aj z dnešného pohľadu. Hodnotenie: 70% ()

mortak

Jako dospělý se již bráním tomu sentimentu, a cynicky si v duchu si dělám legraci ze závěru, toho nekonečného loučení, protože by jim mělo být jasné, že vojáci a federálové tam mohou být každou sekundu. Jenže pak ten dospělý dostane nakládačku od malého kluka ve mně, a já stejně jako při prvním shlédnutí někdy ve třinácti mám vlhké oči. Spielberg totiž dokázal propojit geniálně všechny ty technické složky - hudbu, střih, kameru - se scénářem tak, že se ty emoce na vás hrnou ze všech stran. Žádná psychoanalýza, žádné sáhodlouhé dialogy, jen malování kamerou, hudbou, a obrazy dohromady. ()

stOKYi

ja si vôbec nepamätať tento film.. preto nehodnotiť.. ale keby som mal hodnotiť z toho čo pamätať.. tak ET volať domov je za 5 hviezdičiek :) ()

daEmoNickY odpad!

Ne! ____ Film o malým rozmazleným střednětřídním spratkovi (1) co najde mzáka (2), zkamarádí se (3) s ním, bude létat na kole (4), přemůže armádu, CIA a vládu USA (protože to je banda idiotů, žejo) ... ____ (1 .... jako skoro každý americký film o dětech) (2 .... anebo jinou kůl věc, či má/najde tuny kůl hraček Home Alone style) (3 .... protože jsou děti a ty si rozumějí, děti nedělají nic jiného než si rozumí, všechen svár přichází s dospělými - tj. když přesedlají z cigár na hulení) (4 .... Adéla Ještě Nevečeřela, Hudson Hawk, Da Vinci style) ____ Ale jo, já to chápu, v Tóře není na ironii místo. A proč taky? Tak jak to je to vynáší prachů dost. ____ Prostě mi tenhle film nevoní. Asi na to nemám dostatečné velký nos. Anebo je jeho vůně tak nepatrná ... Ne, neřeknu že film smrdí. Nechci lhát. Zlato nesmrdí. ____ 1) Drahé city (viz Avatar a 400 melounů, slza za milión, kurva Hollywood) 2) finální záběr co odhalí dvojznačnost (viz to že voják nad hrobem není Ryan). A tyhla dva triky opakuje do zblbuntí. Spílber je v klišé cucák. ____ Jasně - poviná zábava, dostat se do dětství, klíčové dílo, kouzelné ... Kdo vám ty hlavy vymívá? Mluvíte jak reklama na prací prášek. Ubohé -obojí (jak tamto obojí tak i výmaz kecy ... obojí) ... ____ DOPORUCENO ____ Pak přišl Stephen Chow a zachránil tento "american dream" hlen a vytvožil z něj zábavu http://www.csfd.cz/film/234805-cj7-cheung-gong-7-hou/ . Vtipnou slinu má ten chlapík žlutá. ()

tom88

Jeden z najkrajších príbehov a jeden z najlepších svetových filmov vôbec. Námet nie je nejak príliš originálny, no keby sa toho ujal niekto iný než Spielberg, určite by film nestrhol a neupútal v takom veľkom rozsahu. S. Spielberg s obrovským prehľadom a s citom natočil tento fenomén pre malých aj veľkých. V detských časoch to bola srdcovka a po niekoľkoročnej pauze som si to musel pozrieť dva kráv v krátkej dobe. Je to skvost a je neuveriteľné, že to stále pôsobí aj po toľkých pozretiach na VHS a navyše v neskoršom veku. Každá scéna má svoju váhu, logiku a zmysel, nič nevyčnieva. Film baví od začiatku až do konca. Herci, hlavne detský zahrali výborne. Kamera, strih, hudba Johna Williamsa sú bezpochyby skvelé. Všetko na najvyššej úrovni a to všetko za 10 miliónov dolárov. Jednoducho za málo peňazí, nechutne veľa muziky. Film má pôvab, kúzlo, spád, napätie, vtip, viac druhov atmosfér a navyše veľmi veľa emócií, čo je opäť najväčší plus. Neviem čo tam chýba, ak niečo chýba, tak len veľmi málo. Pre mňa jasných 5* a to nezmením. E.T. je fenomén a Spielbergova genialita síce v úvode tvorby, ale v najväčšom rozkvete. Výborný film a povinnosť pre každého. 89% ()

panMartin

Je to krásný a nestárnoucí film. Příběh chlapce přátelícího se s mírumilovným mimozemšťanem, kterému se však stýská po domově a časem začne mít zdravotní potíže - baví dodnes. Steven zasáhl city diváků s téměř milimetrovou přesností, ale já mu to vůbec nemám za zlé. Malá Drew je roztomilá holčička. Film, se kterým si Spielberg vyhrál a doslova ho vypiplal v každém svém detailu tradičně geniální režie ve spojení s proslulou hudbou Johna Williamse dokázal stvořit nezapomenutelný film. Jeden z největších filmových kultů, co kdy... Spielberg natočil. " E.T volá domů. " ()

sir-dave

Vidět to na začátku devadesátek jako dítě, udělalo by to na mě zřejmě dalekosáhlejší dojem než teďka. Ono tomu není moc co vytknout, Spielberg to natočil dost dobře, pobaví se i dospělejší publikum, ale už mě to až tak nevzalo za srdce :-) ()

sator

Viděno po mnoha letech 2018 Jedno z nejúspěšnějších filmových děl rodinného kina a žánru sci-fi se dvacet let po svém vzniku objevuje v obnovené premiéře. E.T. – Mimozemšťan (1982, FP 1/85) Stevena Spielberga se podobně jako trilogie Hvězdných válek dočkal nejen restaurace negativu, ale také digitálních úprav, jež v době vzniku ještě nebyly možné. - Spielberg ovšem zvolil jen nenásilné zásahy, jež budou pro mnoho pamětníků většinou nepostřehnutelné a jež mají ve věku digitálních technologií sloužit spíše k „vyhlazení“ nedostatků původní verze: jde zpravidla o digitální vylepšení některých trikových detailů (mimozemšťanovy rty a mimika, vlající pláštěnka při létání na kole apod.) či o prodloužení halloweenové sekvence. Zvuk byl přemíchán do 6.1 kanálového systému Dolby Digital Surround EX. Mezi razantnější změny patří přidaná scéna s potápěním E.T. ve vaně při seznamování s Elliottem a možná až zbytečně úzkostlivé vyretušování zbraní v rukou policistů ve scéně pronásledování dětí (pistole se změnily v ruční svítilny). Do filmu se však ani tentokrát nedostala scéna s ředitelem školy; pedagoga hrál Harrison Ford, jenž byl v té době „příliš slavný“ a jenž by podle režiséra tehdy i nyní odváděl pozornost diváků od příběhu. Dnes ovšem může podobným zcizovacím způsobem působit herecká přítomnost tehdy šestileté Drew Barrymoreové, která se s rychle nabytou hvězdnou pozicí vyrovnávala během dospívání s pomocí drog a alkoholu. I dvě desetiletí od vzniku se však film stále může opřít o silné emotivní scény a především o Spielbergovu vypravěčskou virtuozitu. ()

Decker

Velmi, velmi roztomile. Jako dite jsem ho miloval a miluji dodnes. Steven ma ohromny cit pro budovani jemne, vtipne a odlehcene atmosfery, ktera zaroven postrada nudu, patos a plytkost dialogu. Zkratka vi jak divaka udrzet cely film v jeho kolejich a jak ho v zaveru rozplakat jako nemluvne at uz je to stokilovy zapasnik nebo urhovity klucik s brylemi. A to na tomto filmu obdivuji nejvice, to jak dokaze spojit ty lidi v tom salu jako jeden celek, ktery hlta kazdy nasledujici zaber. V tom je kouzlo filmu a v tom je i kouzlo Stevena Spielberga, ktery tento dar predlozil nejen zde, ale potrvrdil to i nasledujicimi filmy. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (viac)