Neďaleko predmestia Los Angeles pristála kozmická loď mimozemšťanov. Podivné postavičky sa rozišli zbierať vzorky do okolia a iba jedna z nich sa dostala až na kraj lesa. Očarená svetlami veľkomesta zabudla na svoje poslanie. Preto sa nedostala včas na palubu a uviazla na našej planéte. Mimozemšťan našiel úkryt v kôlni najbližšieho domu, kde ho objavil desaťročný Elliot. Ten ho predstavil i svojim súrodencom.
Skamarátili sa, ale ten malý, ktorého deti začali volať E.T., strašne smúti za domovom a chce stoj čo stoj s tými "svojimi " nadviazať spojenie. Nepodarí sa to a on ochorie. Vtedy je už jeho úkryt odhalený a nezdravý E.T. sa ocitne v rukách vedcov. Čím ďalej tým viac chradne, až prístroje konštatujú jeho smrť. Len Elliotovi dá najavo, že to tak nie je a že sa mu podarilo nadviazať kontakt s domovom. Podarí sa ďeťom svojho kamaráta zo vzdialenej planéty zachrániť? (TV Markíza)

keyzar

E.T. mimozemšťana si do této chvíle nejde nezapamatovat. Viděl jsem ho už velmi dávno, když jsem byl malý, a ani dnes jím nemohu jen tak bezdůvodně opovrhnout. Asi to spoustu lidí zapře, ale E.T. mimozemšťan jako postava je velmi originální. I já jej pořád a vždycky budu považovat za mimozemšťana pro děti, ale originalitu zavrhnout nemohu. Moc se nezajímám ve starých sci-fi filmech, a proto si myslím, že s tím začal právě velice kreativní režisér S. Spielberg. E.T. není žádný okupovatel, žádný lovec lidí jako Predátor nebo Vetřelec. Je malý a mírumilovný. Právě tento fakt dokazuje originalitu, protože v ostatních případech si tvůrci vymýšlejí co nejděsuplnější stvůry. Nejde pro to o záchranu světa nebo o boj o přežití apod. Námět je dobrý v tom, že kontakt s lidmi souvisí s návratem na rodnou planetu. Někdy E.T. musel přijít a vybral si rok 1982, a i já jsem svědkem určité změny, kterou představuje přidání vizuálních efektů. Já si až teď přečetl zajímavost, která o tom píše, a až teď jsem byl zproštěn úžasu nad vizuálně pohledným mimozemšťanem. Já si pamatoval tu malou bandasku a ty horší efekty… Hned na začátku, který shledávám velmi nestupidním a smysluplným, se mimozemšťané ukázali. Jejich vzhled (takoví organičtí Wall-E), a všechno ostatní mě přivádělo k myšlenkám, jako např.: jak by mohli postavit loď apod.? Spielberg to vyřešil tím, že jim dal schopnost manipulace s předměty, jenže to mi k nim vůbec nesedí. Nicméně, příběh je celkem dobrý i pro starší diváky. Tedy jako celek, protože i tento film má své nedostatky. Například velkou škálu naivních a infantilních scén. Jen pro příklad scéna, ukazující spojení mezi dvěma postavami jako nápad, je v pořádku, ale v této chvíli jejich konání ne. V takovýchto momentech je to vážně jen pro malé děti. Každopádně je všechen čas využit nezbytečně. Já se bavil (nesmál zrovna) téměř celou dobu, jen mi vadila samozřejmě přímočarost. Zvrat s vědci je předvídatelný, ale zároveň vylepšení reputace pro náročnější diváky, jako já. Lidí, mající rádi mimozemšťany nemohou na E.T.ho zapomenout. ()

PartyzanFilm

Tohle jsem nedokoukal ani jako maly, ani jako velky, ani jako zadny. Prislo mi to stejne priblble a utrpne jako Nekonecny Pribeh nebo Indiana Jones. Ja na to dobrodruzstvi nikdy moc nebyl, kdyz bylo podano takto. ()

Todd_Hewitt

Moc mě nezaujal, asi jsem z tohehle vyrostl. Divný, já vím, obzvlášť když 1x denně koukám na ¨Super 8. Ale tohle mě opravdu moc nebavilo. Dobře, místy docela pěkná podívaná, ale jinak opravdu nuda. A když jsem se pak znova na Super 8 podíval, nevzpomněl jsem si na E.T-ho, možná jenom na konci. Film je vlastně o třetím druhu. Tím je setkání. Mladý kluk uvidí mimozemšťana, seznámí se s ním, začne mu rozumět, a když ho skoro na konci ztratí, je zničený. Takových filmů je spousta. Zase ale musíme brát ohled na to, že je 30 let starý. Mě to tak ale nepřišlo. Efekty byly super, a tak podobně (prý nejlepší "efektový" film 80.tých let). A nejlepší scéna z celýho filmu? Asi všechny s Elliotem a "Í tým." ()

Mikakel

Ve své době byl E.T. filmová hvězda, postupem času už tomu tak není, a z mého pohledu dnes už né zas tolik zajímavé dílo,ale i tak 3,5* si zaslouží krasavec jeden. ()

Auvajs

Námět: skvělý. Spielbergovo provedení: klišovité, infantilní, blbé až na půdu. Přidaná hodnota: záporná. Čas: zbytečně vynaložený. ()

J.Mayen

Tenhle film způsobil v mém městě naprostou E.T. mánii, kdo film neviděl, jakoby nebyl a ostatní děti se s ním téměř přestávaly bavit, frčely figurky E.T.ho (kdo vyžebral za totáče od příbuzných z německa), plakáty, samolepky, různé ustřižky, troufám si tvrdit, že tenhle film ovlivnil spoust dětí, ani já jsem nezůstal pozadu a na doporučení kamarádů jsem se vydal do kina, po shlédnutí jsem se jako každé malé dítě začal o E.T. Zajímat a stal se ze mě sběratel. Po nějakém tom časovém odstupu k filmu spíš cítím spíš závany nostalgie. ()

OPGMan

Jako dítě jsem E.T.ho hodně žral a vydupal jsem si to na origo VHSce. Ale s odstupem času a s věkem to ztratilo hodně ze svého kouzla. Plusko za malou Drew Barrymore. ()

Hadek10

Patrně první film s mimozemskou tématikou, který jsem, kdy viděl, a který ve mě probudil lásku k těmto filmům. E. T. - Mimozemšťan, pro mě představuje klasiku, na kterou se vždy rád podívám a vždy si podívanou skvěle užiji. Zkrátka jsou filmy, které se vám nenávratně zaryjí do paměti a také do srdce! 95%! ()

baclajean

Klasika. Stojí za to si po filme prečítať aj knihu Williama Kotzwinklea, ktorá vznikla na motív tohto filmu - zvyčajne to býva naopak. ()

Skytavka

Včera jsem to viděla asi po sto padesáti letech. Vlastně ani nevím, proč nedám o hvězdičku víc. Tomu filmu se opravdu dá vytknout máloco. Možná mě trochu zarazil dramatický sešup děje asi někde v druhé třetině a to citové ždímání diváka. Ale tak samozřejmě..., ráda si pobrečím...:) Super příběh, hezky vykresluje charaktery postav, vynikající Johnova hudba až nápaditě připomínající Star Wars (a nejen to se tam dotýkalo Hvězdných válek) a perfektní herecké výkony! Cizinec promine, ale opět musím narazit na současné Star Wars(poslední dva), že ani jedno z toho, co jsem teď zmínila si nemůže k E.T. Mimozemšťanovi ani čichnout. ()

RadaRD

Film mého dětství. Nostalgie zde funguje na 99.95% a nemohu tedy hodnotit nikterak záporně... Film o vyjímečně hodném mimozemšťanovi. Dnes se tento film již řadí mezi "klasiku". ()

pollstro

Film čerpající z emocionálního světa dětí, ve kterém Spielberg probouzí emoce ve vysoké míře. Zároveň jeho první návštěva do dětského světa, ve kterém za pomocí dojemného sci-fi příběhu vyobrazuje pocity z vlastního dětství - zranitelnost, osamělost a bezradnost. Duchovní osobní autobiografie, jenž je portrétem filmaře v podobě typického kluka z městského předměstí s neobyčejně vášnivou představivostí, na základě které Spielberg vyjadřuje náklonost k těm nejmenším divákům. Vůbec tak poprvé byl schopen dát své technické dokonalosti osobní pocity a lásku, kterou interpretoval do tématu snu o dětství, ve kterém i dospělý divák nachází kouzlo a pochopení. Nádherný, láskyplný fantasy sci-fi příběh inscenovaný s velkou technickou a dramaturgickou propracovaností filmového světa, který je brilantním způsobem charakterizován z pohledu dítěte, a který nečekaně zasáhl tehdejší dobu. Návštěvník z vesmíru nepřináší řešení našich problémů, naopak probouzí lidskost a soucit. Ať už je E.T. dětským příběhem, nebo rodinným dramatem, sci-fi pohádkou, lze v něm spatřit mnohé aspekty lidského života, které Spielberg s nádhernou pečlivostí největšího filmaře a vypravěče všech dob servíruje všem svým divákům, ve kterých zároveň probouzí bohaté různorodé emoce. ()

Elessar.

Až po dlhšej dobe dokážem oceniť tento Spielbergov film. Z optiky mňa ako decka, hrozný horor pretože áno niektoré scény sú dosť sugestívne, no teraz na tom oceňujem oveľa inšie veci. Ako napríklad rôzne rozlúčky, nostalgické záchvevy. Áno dojalo ma to, asi až teraz som pochopila o čom tento film je a vôbec nie je takým hororom, ako som si ho pamätala. ()

cimrman2.

Roztíkat se u toho jde ale já jsem zůstal spíše ve zmražené podobě! Přistupoval jsem k tomu podobně jako ke Shrekovi tedy ne moc s nadšením. Tyto předsudky se přenesly i do dojmů z filmu a finálního hodnocení. Zkrátka jsem se nenaladil na vlnu mladých herců na kterých film stojí a zahráli velmi dobře. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (viac)