Neďaleko predmestia Los Angeles pristála kozmická loď mimozemšťanov. Podivné postavičky sa rozišli zbierať vzorky do okolia a iba jedna z nich sa dostala až na kraj lesa. Očarená svetlami veľkomesta zabudla na svoje poslanie. Preto sa nedostala včas na palubu a uviazla na našej planéte. Mimozemšťan našiel úkryt v kôlni najbližšieho domu, kde ho objavil desaťročný Elliot. Ten ho predstavil i svojim súrodencom.
Skamarátili sa, ale ten malý, ktorého deti začali volať E.T., strašne smúti za domovom a chce stoj čo stoj s tými "svojimi " nadviazať spojenie. Nepodarí sa to a on ochorie. Vtedy je už jeho úkryt odhalený a nezdravý E.T. sa ocitne v rukách vedcov. Čím ďalej tým viac chradne, až prístroje konštatujú jeho smrť. Len Elliotovi dá najavo, že to tak nie je a že sa mu podarilo nadviazať kontakt s domovom. Podarí sa ďeťom svojho kamaráta zo vzdialenej planéty zachrániť? (TV Markíza)

Marek1991

E.T. sa stal filmom generácie 80. rokov. Stal sa nezabudnuteľným a každý naň spomína najmä cez pamätné: "E.T. volá domov!" Takisto jeho prst a hlava sú pamätné. V sci-fi filmoch spôsobil revolúciu, najmä čo sa týka rodinných filmov. Nesadol mi až tak a nebol podľa môjho gusta, ale to, že bol skvelý treba priznať. Mal najmä zaujímavý príbeh, bol z veľkej časti rodinný a po rozume mi pri pohľade na svet 80. rokov behalo najmä, aké to vtedy mohlo byť, aké by to bolo keby som vtedy žil, ale bolo to najmä tým, že ma to celkom vtiahlo do deja. Veľmi kvalitná práca Spielberga, ktorý sa pomaly stával režisérskym velikánom. ()

Padme_Anakin

Domů. Chci domů! Co vše se za tím jedním jednoduchým slovem skrývá... Paleta emocí od těch nejpřirozenějších a nejzákladnějších až po ty nepopsatelně křehké, něžné a do slov nevmístitelné. Je jedno, kdo jste, co jste, odkud. Domov je jen jeden, je to kotva, přístav, útočiště... ()

Revanx

Z môjho pohľadu dosť veľká nuda spojená s veľkým množstvom citového vydierania. Ale aj tak "ET" patrí k tomu lepšiemu čo sa skrýva pod nálepkou rodinný film. ()

Torision

Naprosto dokonalý příběh o osamělém chlapci a jeho mimozemském příteli.Co dodat? Každej to zná,každýho to dostalo. Film mého dětství a také nesmrtelý kult. ()

sidzej

Najkrajšie a najdojemnejšie rodinné sci-fi aké táto planéta stvorila. Božská Williamsova hudba, dokonalá Spielbergova réžia, perfektné herecké výkony (Henry Thomas a Drew Barrymore rulujú) nehynúca atmosféra 80tych rokov a neskutočne dojemný záver predstavujúci jeden z mnohých vrcholov kinematografie. 100% ()

Astaroth12

Tento film som videl pred rokmi, ani vtedy čo si pamätám ma moc nechytil a teraz, keď som si dal repette môžem potvrdiť, že si pamätám dobre. Nieje zlý, to rozhodne nie, ale je to také rodinné scifičko pre detských divákov. Tomuto filmu chýbalo svižnejšie napredovanie, akčnejší scenár, lebo po emocionálnej hĺbke je vyspelí. Dramatickosť sa tu tiež nájde a asi o to išlo režisérovi, aby diváka chytil za srdiečko a to naozaj Spielberg vie a je v tom naozaj veľmi dobrý. Williamsova hudba do scén zapadala ako ritka na šerbeľ, bola podmanivá a mimoriadne dokonalá a tam sa aj pýtali 4*, len trikov tu bolo veľmi málo a ani mi nepripadali Spielbergovské. A preto zostávam pri tých 3*.Videné v rámci Season Chalenge Tour 2015. ()

ConanVJ

Kdysi dávno to byl můj první film v kině, na který jsem si dlouho matně vzpomínal. Teď když jsem ho viděl po dlouhé době, tak mi přišel dosti nezáživný, ale aspoň má silný konec. Za mě 40% :) ()

Rosana

To je prostě klasika - pohádka pro děti, sci-fi k zamyšlení pro dospělé. Hlavně jsem vděčná za to, že mimozemšťani v tomto fimu nevraždí, neničí a cekově jsou pozitivní. ()

Praxis

ÍTÝ je milý pohádkový příběh o jednom malém sladkém mimozemštánkovi, který se spřátelí s pozemským chlapcem. Milé, sladké, příjemné, lehce dětské a uslzené.80% ()

kobejn

Kdo by se jednou nechtěl vrátit tam odkud přišel, jen přijít na to kde to je...Tady už si aspoň Steven rovnou přiznal, že chce natočit jen roztomilou pohádku, a nesnažil se o "seriozní" pohled jako v Blízkých setkáních, proto lze být v tomto případě shovívavý k "rozmarům věčného dítěte". ()

Karlas

V osmdesátých letech dvacátého století vznikalo v americké sci-fi a fantasy spousta krásných a duševně bohatých filmů. E.T. Mimozemšťan je jedním z těch dojemně nejpoetičtějších. Dnešní tvorba tohoto žánru je plná triků a dechberoucích obrazů, ale převážně jde o bezduchá a tupá vyprávění. ()

Džejkop

Velký příběh o velkém přátelství mimozemšťana a malého chlapce. Film který jsem viděl mnohokrát a pokaždé byl stejně dojemný. Myslím si, že malé děti musejí mít docela strach, hlavně ze začátku, kdy mimozemšťané na naší planetě přistanou. E. T. je přítulný sympaťák, naučí se mluvit (mimochodem původní český dabing je mnohem lepší než ten z nové verze), má natahovací krk, svítící ukazováček použitelný k hojení ran, velké modré oči, velký apetit a taky mu chutná pivo. Takovej dokonalej domácí mazel, který nahradí psa i baterku. ()

aluna

Nesnáším mimozemšťany, fascinujou mě a mám z nich děsnej vítr, jsem takovej mimogalaktickej xenofobik, takže mě maminka kdysi musela konejšit tím, že "byl přece hodnej". Tenhle jo, ale můžou bejt teda některý i zlý, ne, mami, jako lidi. Mě znepokojuje jen vědomí, že jsou. Jojo, tenhle film mě děsil víc než v tý době Čelisti (ať mě sežere aspoň něco, co znám), byl to vlastně můj první horor :-), zničil nám Vánoční překvápko, protože můj zploditel testoval náš první, k nedalekým Vánocům tajně zakoupenej, videorekordér právě nahráváním týhle pecky...noa tehdejší stroje děsně vrčely..., je teda i naší první VHS - je moje dětství...já najít za barákem v kukuřici takový divný vrásčitý dítě, klepne mě na místě. A viděli jste roztomilejší cácoru než malou Drew? ()

Laxik

Spielberg vzal kýč a udělal z něj vlastně zase jen kýč. Je to ale kýč s vnitřní integritou a s hloubkou a na konci i se solidní dynamickou naháněčkou. Možná se moje prohlášení vzájemně neslučují, ale je to tak. A já se první půlku nudil a druhou bavil. ()

MikO_NR_1909

Už si to nebudem môcť vychutnať v (oných) časoch, kedy to letelo. Videl som to až teraz perspektívou 20 ročného chalana zo širšími diváckymi skúsenosťami a po čím ďalej tým väčším "odhalením" režisérovej kariéry (niečo ako z hercov Hanks-neviem či mi vydržia v TOP-kách). A trošku ma prekvapila z hľadiska vizuálnych efektov stagnácia (alebo dokonca pokles) vzhľadom k fantastickým Stretnutiam tretieho druhu (1977). Tým pádom oscarový triumf v tých oblastiach nie je na mieste (na to tam je Blade Runner!). V ľudskej rovine to ale E.T. drží pevne v rukách :). ()

PKD

Otravná srajda,která nemá žádnou přidanou hodnotu (a navíc udělala z kdysi vážného žánru SF,šaškárnu pro celou rodinu),krom ultra dojáku a snahu,vydojit co nevíce peněz z peněženek už tak dost vycuclých amíků. Největší hodnota tohoto dílka zpočívá v tom,že reálně může za mizerné tržby takových fláků,jako-John Carpenter´s-The Thing a Blade Runner,na které se dá a bude dáti dívat ještě za 100let,zatímco na tohle,se nedá dívat už dnes. Proto s čistým svědomím,nemohu dáti více než toto. Sorry fandové rádoby hlubokých SF dojáků. Ještě že se režisér vzpamatoval natolik,že později natočil fláky jako- Válka Světů a Minority Report. I když i ty,jsou už dnes,pro mě,nekoukatelné. Sic! P.s.tomuto filmu,též můžeme reálně poděkovat za to nejhorší,co se mohlo SF filmovému žánru stát (a filmům obecně),a to demografické ukazatele. Od tohoto filmu+SW,už v Hollým ůdu nikdo nemůže natočit nic,co by bylo proti této doktríně, jejíž 13. pravidlo zní...nenatočíš film,který nebude pro tupé masy=musí vydělat,ať je sebevíc stupidní. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (viac)