Duel

(TV film)

Spielbergův film, který byl původně natočen pro televizi. V Evropě ho však uváděli v kinech. Obchodní cestující Mann jede po arizonské poušti na jednání se šéfem. Cesta probíhá poklidně do té doby, než se objeví cisterna řízená tajemným řidičem. Začne Manna vytlačovat ze silnice, chce ho dostat pod vlak, atd. Jaký má důvod? Spielberg natočil film s rozpočtem 350 000$ za dva týdny podle historky Richarda Mathesona z Playboye, který říkal že to sám zažil. (woody)

Petroff

Škoda toho konce. Dost hloupej. Ale vzhledem k tomu, kdy to bylo natočený jsem asi jinej čekat nemohl. Jinak podle jeho vlastních slov - celkem oblíbený film mýho táty... podíval jsem se na něj až 12 let po jeho smrti. Ani nevím, proč mi to tak trvalo. ()

honajz2

Silniční noční můra, která se přihodí jednomu muži, kterého začne pronásledovat magor v cisterně. A i když se to vlastně celé odehrává na silnici a nemluví se tam tolik, jak bychom od Spilberga čekali, i tak je to dost napínavé a poutavé. Podle mě by to fungovalo dokonce i bez těch vnitřních monologů hlavního hrdiny, ty mi tam osobně připadaly, že jsou tam navíc. Já vlastně tomuhle filmu nemám moc co vyčítat, kromě pár věcí - třeba mi vadilo to, že když už mu fakt začalo jít o život, tak tam bylo pár chvil, kdy se mohl otočit, jet opačným směrem a tím by se toho šílence nadobro zbavil. Trochu mě i zklamal ten fakt, že jsem se SPOILER nakonec nedozvěděl, co ten magor byl zač a že byl magor jenom proto, že byl magor KONEC SPOILERU, ale to mi zas tolik nevadilo.Na televizní (!) film to má i celkem slušnou kameru a jak už jsem psal, opravdu je to napínavé, takže já jsem s tímhle filmem spokojený. 4* ()

rakovnik

Mistrně zrežírovaný kousek, který byl vytvořen za pár dolarů s minimem prostředků. Děj sice působí občas zdlouhavě, ale napínavých scén je více. ()

Jino

Skvělý film. Mě osobně nadchl Steven s nápadem neukazovat řidiče, jenž se snaží hlavního hrdinu zabít... Ještě, že od tohoto skvělého nápadu neupustil a vydrželo mu to až do čelistí :). Jinak nečekaně dobrý thriller, který mám hodně rád, už jen pro to napětí které by se dalo krájet, a navíc má tento takové divné kouzlo, že sem se na něho musel podívat hned ještě jednou po prvním zhlédnutí :-). ()

Attta

Tak tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Mnoho lidí si možná řekne, že za celý film se tam nic nestalo, ale pozorný divák si tento kousek může užít stejně jako já - na plné koule. Mimochodem, tenhle film je schopný strčit do kapsy všechny dnešní "milionové" filmové honičky. ()

starbrejkr

Četl jsem, že Duel se dodnes pouští na filmových školách jako ideální ukázka minimalisticky gradovaného napětí....nedivím se....Spielberg tady ještě jako relativní mladík ukázal, co všechno se dá uvařit z americké pustiny a dvou aut... ()

cubajz

důkaz toho, že i s minimálními prostředky (žádné triky, v podstatě jen jeden herec) se dá natočit film plný tíživé atmosféry a napínavého teroru. ()

C0r0ner

Na povídku ideální, ale devadesát minut to na můj vkus prostě nemělo šanci utáhnout. Hodinu tak maximálně... Nápad a zpracování ale samozřejmě špičkové, ono vystačit si s jedním hercem a dvěma auty není prdel, nicméně mi přišlo, že se to od půlky už dost motalo ve spirále. 65% ()

Topco

Pôvodne tv film s rozpočtom 450.000 $, z ktorého sa napokon stal Spielbergov celovečerný debut. Náš hrdina je so svojím červeným Plymouth Valiant na ceste za svojím nadriadeným. Rutinné šoférovanie sa mení v súboj po tom, čo sa na vozovke objaví nákladiak so záhadným vodičom... Tento kúsok nezapadá do klasickej koncepcie road-movie („idem niekam, spoznávam ľudí, poznávam miesta, nachádzam sám seba“), ide prakticky o survival thriller z horúceho asfaltu. Hravá, mysteriózna a napínavá jazda. Precíznu réžiu vidieť na množstve pôsobivo riešených záberov. Pohyby a uhly kamery, strih, načasovanie – to všetko je v dokonalej symbióze. Pre niektorých fanjšmekrov dokonca najlepší Spielberg! ()

Flynn

Co je potřeba k natočení výborného thrilleru? Dobrý režisér a 2 auta. Skutečně vyníkající film, viděl jsem ho už kdysi dááávno na některém z německých programů, a tedka mi ho připomněl jeden známý, lépe řečeno zjistili jsme název filmu. Vyníkající zpracování, napětí, které by se dalo místy až krájet. Některé myšlenkové pochody hlavního hrdiny je třeba brát s rezervou, ale i tak skvělý kousek, netřeba velkých efektů, minimalistické a geniální... ()

BoXBe

Duel je příkladnou ukázkou filmového umění začínajícího vizionáře filmového plátna. Je potřeba sednout, sledovat a učit se. Tam kde dnes režiséři potřebují střihače a nervní hudební podkres, tam Spielberg kamerou na jeden zátah objede osobní vůz s detailem na řidiče, pak náklaďák, zařadí se před něj a celou sekvenci dělá za jízdy a ve výřezu přitom nic nechybí a každý záběr je poctivé filmové políčko. Je to žrádlo prostě, i když už mírně i svým tempem zestárlo, ale na svůj věk má pořád co rozdávat. ()

TomPrusik1

Napínavá jízda Stevena Spielberga je geniální. I přes úplně jednoduchou zápletku je film dokonalý. Hlavně kvůli skvěle natočené honičce v krásné arizonské poušti mezi truckem a autem. Já se dokonce při sledování tohoto filmu přímo sžil s kníratým řidičem auta a prožíval stejné emoce jako on. Taky mě štvalo, když nějaký idiot v trucku brzdí provoz a pak dělá vše proto, aby vás sejmul. Ani chvíli jsem se nenudil a s otevřenou pusou sledoval tento film. Překvapuje mě, že na to, jak je starý, mě dokázal udržet v napětí Takto má vypadat TV film. Žádné ,,napínavé" řešení nevěry s vraždou na konci, co běží v našich Tv. Ale nějaký opravdu napínavý thriller, jako toto. Klobouk dolů pane Spielberg. Na debut skvělé 85% ()

Mol

I'D LIKE TO REPORT A TRUCK DRIVER WHO'S BEEN ENDANGERING MY LIFE! Spielberg to už tenkrát měl v oku a dokázal z minima vytřískat vše. Někdy si člověk ani neuvědomí, co dokáže udělat správné postavení kamery. Film dostává úplně jiný rozměr a nádech a to díky různým nájezdům a přibližovačkám. Místo hudby a slov se používá řev pekelného Peterbilta a celé to působí téměř dokonale. Bohužel není. Pátou hvězdičku tomu dát nemůžu, protože se mi konec zdál již příliš natahovaný a tím si mě neudržel po celou dobu v napětí. I přes to před tímto filmem smekám. ()

tom88

Film som zohnal čisto iba kvôli tomu, že ho točil Spielberg a nesklamal som sa. Film nie je čistým thrillerom ani drámou, je to niečo medzi tým, no má úžasnú atmosféru a gradáciu, tak ako to u Stevenových filmoch býva zvykom. Herecky je film zvládnutý, po technickej stránke, na to že peniaze chýbali je celkom fajn. Vodiča kamiónu nebolo vidieť ani raz, no bál som sa ho viac ako jeho kamiónu. Teším sa keď si to pozriem znovu. 85% ()

SoolenJV

Spielberg se ukazal jako opravdovy mistr, kdyz dokazal z primitivniho nametu udelat film, ktery je napinavy a zabavny od zacatku do konce. ()

E=mc2

Na to o čo išlo to mohlo byť aj o 10 minút kratšie. Niektoré príbehové prvky by to osviežili. Napr. upozornenie v rádiu o tom ako sa stala zvláštna havária kde by bol zapletený ten istý kamión. Tým že bol daný väčší priestor samotnej naháňačke než príbehu je na škodu. Avšak dobrý nápad. Skvelý strih a zábery kamery. ()

zombkiler

Spielberg nemůže snad natočit špatný film. Film, který napsal Richard Matheson, scénárista např. úžasné Já, legendy má nejenom úchvatnou kameru ale především celý děj svižné tempo. ()

StanislachKo

Števko je kráľ! Spraví napínavý psycho thriler (skoro až horor), pričom neukáže absolútne nič. (Žeby mierny Alfredov vplyv??) Hodnotím ako čistý masterpiece s pevnou režisérskou rukou, kde sa nič nenechávalo na náhodu! Tlieskam! ()

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Britský herec Jamie Dornan (Synchronic, Anthropoid) byl obsazen do hlavní role v připravované koprodukční limitované sérii s jednoznačným názvem The Tourist. Natáčení šestidílného seriálového… (viac)