Blood Car

• Veľká Británia Blood Car
všetky plagáty

Zásoby ropy sú takmer vyčerpané. Autá sa povaľujú na šrotoviskách, pretože pohonné látky si môžu dovoliť iba tí najbohatší. Archie, mladý učiteľ a vegetarián, hľadá alternatívny zdroj energie. Náhodou zistí, že poháňať autá je možné krvou. Avšak iba ľudskou... A tak sa Archie "kvôli vedeckým účelom" uchyľuje ku skutkom, ktorých by nikdy predtým nebol schopný. Blood Car je nízkorozpočtová čierna komédia a zároveň skrytá, nenápadná kritika modernej spoločnosti a ľudí. (BigFishPop)

korok odpad!

Céčková nudná perverzní sračka. Světlým momentem byla účast Marly Malcolm, která se ukázala i nahoře bez, avšak mihla se zde asi jen na tři minutky, než byla rozemleta v kufru auta. A to je setsakra málo, abych tomu dal alespoň za jedna. Divím se, že jsem to vůbec dokoukal. Ještě, že to trvalo jen asi 70 minut. ()

Karamanlis

Námet nápadne pripomína českého Upíra z Feratu z roku 1981, pravda kým ten sa tvári k posraniu vážne, tvorcovia Blood Car-u zjavne disponovali nulovým rozpočtom a keďže bolo asi vopred jasné, že s prázdnou peňaženkou sa im žiaden zázrak natočiť nepodarí, poňali to celé to s humorom a odľahčili, kde mohli. Blood Car miestami pôsobí ako študentský filmový výtvor, sotva sa tu objaví nejaký dospelý herec a napríklad aj niektorých vládnych agentov stvárňujú vykukaní teenageri natiahnutí do kvádier, čo nevytvára príliš vierohodný dojem, bral som to však celé s nadhľadom a občas som sa na tom aj pobavil. ()

kingik

Tak tohle byla vážně hustá perverzní šílenost. která se zrodila v hlavince režiséra Alexe Orra. Děj je jednoduchý. Mladý učitel na základní škole Archie je nejen vegetarián, ale ve svém volném čase se zabývá vynalézáním a jednoho dne sestrojí motor poháněný krví, protože benzín si mohou dovolit jen ti nejbohatší vzhledem k prudkému poklesu zásob ropy. Jeho původním záměrem bylo vynalézt alternativní zdroj energie a ještě šetřit životní prostředí a tedy vynalézt auto jezdící na trávu, ale auto jezdící na krev je podle něj větší bomba. A tak to v rámci kvalitního paliva schytá snad úplně každý: psi, bezdomovec, naivní blondýnka nebo mimino. Stejně jako se ve filmu hojně vraždí, tak se v něm i vydatně a hlavně perverzně souloží, protože na Archieho se baby jen lepí a Katie Rowlett je pěkná perverzačka pro kterou jsou všichni okolo jen odpad a ráda si libuje v perverzních sexuálních praktikách. Po delší době je zde k vidění kdysi dětská hvězda Anna Chlumsky, která hraje dívku na stánku prodávající výtažky z trávy. Stejně tak je naprosto netradiční hudební doprovod, kdy se Vivaldi střídá s Mozartem a Mozarta střídá hip hop. Je to legrace, je to krvavé, ale ne tolik, protože se hodně vraždí mimo záběr a je to vystupnované až do extrému vyhnaného závěru ve kterém se o "zázračný" vynález začnou zajímat tajní agenti, kteří za sestrojení dalších krvavých vozítek udělají hlavního hrdinu prezidentem. A to byla prostě bomba, která se nevidí každý den. Zkrátka dost "ujetá" hororová komedie. ()

Dubro

V štátoch asi točí celovečeráky každý, čo má dieru v zadku. Nad slaboduchosťou filmov 100 MIL. BC a WW2 sa človek bavil, no tupý amaterizmus tohto dielka miestami urážal. Tú bandu strýkomrdov, čo naskrutkovali Vivaldiho do tejto 13 dolárovej nechutnosti (chudák skladateľ sa musí v hrobe točiť ako brúsny kotúč), by som poslal zakopávať káble pre Orange minimálne na 2 roky. Jediná hviezda za nedotiahnutú scénku likvidácie uviazaného psa a dialóg s černochom v aute. Zbytok je odpad. ()

darkrobyk

,,Jak je mi líto veverky. Slibuji, že tě nesním. Budeš palivem. Promiň..." Ten parchant zabil veverku! Naštěstí pak asi deset čoklů, tím si to u mě trochu vylepšil. Dobře, podobnost s Upírem z Feratu (podle povídky J.Nesvadby) je více než zřejmá (škoda, že se tenkráte nemohl Herz více odvázat), ale tohle je větší sranda a ptákovina k tomu. Pomalejší rozjezd končí masakrem, kdy je třeba hledat stále další a další palivo. Bohužel, pro diváka bohudík, na zvířecí krev auto nefachá. Skvěle upravený je kufr, kam Archie umístil velkou ozubenou vrtuli. Pak jen stačí šoupnout nebožáka dovnitř, otočit klíčkem a hurááá na rande. Kvalita filmu notně kolísá mezi polohou amatérský a nezávislý experiment. Mohl být veselejší a černohumornější (jako když háže s úsměvem mimino do kufru), odvázanější (jen pěkná prsa, soft sex, náznak nezvyklých sexuálních praktik, náznak...) i krvavější (dobře, scéna s otevřeným kufrem a šrotovaným agentem s gejzíry krve dokola se povedla). Vůbec konec je povedený. K tomu spousta muziky, kdy kromě kytar a kláves (např. Rump Posse) zazní klasika - Vivaldi, Mozart, Chopin... ()