Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

Roman.Ticka

Tom si roli Carla viditelně užíval, brýlky mu moc slušely. :-) Leo tradičně válel. Inteligentní chlapec, podporován milujícím taťkou, obdařen velkou dávkou fantazie a výřečností, začal svůj talent rozvíjet a to velmi úspěšně a zdařile. Jen to poněkud přepískl s hranicí vkusu a zákonnosti. Frank alespoň zabavil nejen sebe, ale hlavně znuděného dobráka Carla. Oba měli jedno společné, životní zklamání a osamělost. To je nakonec krásně lidsky spojilo a propojilo navždy. Být v pravou chvíli na pravém místě, zde platí dvojnásob, jinak END UNHAPPY. ()

Ivoshek

Starého, osmdesátkového Špýlberka jsem měl radši. Vyrostl jsem na jeho dobrodružných kouscích. Indiana Jones (hlavně Chrám zkázy!), ýtý mimozemšťan, Čelisti a tak. Pak se zkultivoval a od Špindlerova seznamu točí takové ty laskavé filmy. Jo, je to výborně natočené, herci fungují, kostýmy fungují, i nějaké náznaky humoru tu jsou. Ale celé to nemá koule a výsledkem je vlastně neškodná oddechovka s pár momenty, které hrají na emoce. ()

TheEvilTwin

Poutavý film, který je zajímavý zejména zábavným a až neuvěřitelným příběhem podle skutečných událostí a hlavní hereckou dvojkou. Neurážející a kvalitní snímek, od kterého jsem ale možná čekal malinko víc. ()

Othello

Jde vidět, že jakmile se Spielberg zbaví závaží těžkého tématu, ke kterému se obvykle musí dostatečně uctivě vyjádřit, značně se mu povolí sedinka a začne se konečně naplno věnovat parametrům skrze které se víceméně proslavil, tedy choreografii, scénografii a rytmizaci děje. Z každé scény tohohle filmu jde cítit to uvolnění a vnitřní klid, přičemž se do ní přirozeně vpisují letité zkušenosti Kaminského se Spielbergem, takže kdejaký záběr, který tady proběhne tak nějak mimochodem, by většina tvůrců nedala dohromady za celý život, případně by kolem něj vystavěla film. ()

borsalino

Výborná oddechovka s vtipnou zápletkou a trochu paradoxním koncem, kdy se Frank přidá na cestu zvyšování bezpečnosti šeků a dalších bezpečnostních prvků. Filmu jednoznačně dominují herecké výkony Toma Hankse, co by neúnavného detektiva FBI a L.DiCapria, co by podvodníka a padělatele první ligy. Pokud hledáte vtipnou a chytrou oddechovku, tak jste ji právě našli. ()

Sofia

Tak to mě chytlo :-) DiCaprio, Hanks a Walken super výkony, scénář je chytlavý a nápaditý. Jestli to tak bylo opravdu i ve skutečnosti, tak klobouk dolů před tímhle podvodníkem století :-) ()

fleker

chystám se uspořádat takovou menší soutěž, tak doufám že se zdvořile zúčastníte...bude se to menovat Zabíjačka aneb Kill me if you can.....podstatou hry bude vybrat pouze datum, a vložit do jackpotu deset korun, a když to trefíte, vyhrajete bank,,,čátka je záměrně tak malá, aby se vám nevyplatilo po mně jít, a vše proběhlo jenom na zábavní úrovni ....v den mého skonu pak pověřený jedinec z mého nejbližšího okolí uveřejní na mém profilu mé parte a výherce bude neprodleně kontaktován, aby bylo definitivně jasno....zatím mám v hlavě jen takové neurčité obrysy, jak by to mělo probíhat, takže mě ještě nekamenujte... pětka se pošle nejspíš přes moneybookers, protože tam to nikdo nehlídá a já si nejsem jistej, jestli není po právní stránce protizákoný vypisovat sázky na vlastní smrt...každej dostane svůj osobní kód na email, kterej mi předem zadá, kód bude současně i číslem v pořadí, díky čemuž pude snadno odvodit, o kolik se právě hraje. s případnými dotazy neotálejte. jinak co dodat, snad jen že hodně štestí přeji ()

kajda.l

Chvíli jsem se smál, chvíli se mi chtělo brečet(naivitou některých situací a tak si říkám, je opravdu možné, aby se toto stalo-např. podělání detektiva Carla Hanrattyho v hotelu, kdy mu zůstala v ruce peněženka plná bezcenných papírků, celá nemocniční anabáze byla nesmírně (ne)vtipná, útěk při přistávání letadla záchodkem) opravdu velmi bizarní scény. Jen škoda, že film není minimálně o půl hoďky kratší, konec byl k uzoufání nudný, jinak bych, asi hodnotil jinak. Z herců mě nadchl jako většinu Walken(neústupně bojující s „berňákem“) a v roli „jeblé“ sestřičky velmi potěšila Amy Adams, Hanks a DiCaprio nepřekvapili ani nezklamali. A ještěže to alespoň režíroval Spielberg, který má nesmírný cit pro vyprávění a vždy najde něco, čí příběh vyšperkovat(moc se mi líbila scéna s poletující bankovkou). Pro mě nic jiného, než „megafilm“ určený na večerní vysílání Tv Nova. Po prvním zhlédnutí 70% a uvidíme, jestli se na druhé najde chuť. Jo a velmi vtipné jsou úvodní titulky:) ()

ARI50

Jak slušně se pobavit jak skvěle se na to dívá a jak dobře jdou vydělávat peníze a jak ale musíte být chytří povedené drama, já se i zasmál ale hlavně jsem koukal na perfektnost plánu podvodníka. ()

mm13

Z posledného obdobia Stevena Spielberga je tento film asi jediný, ku ktorému sa časom vrátim nie preto, aby som sa pokúsil nájsť to zázračné čosi, čo objavila ostatná väčšina divákov, ale aby som si ho príjemne užil. Veľmi pekné, pozitívne retro, ktoré od prvej klapky po poslednú nestráca svoju tvár, nepletie diváka nezvládnutými mimožánrovými vsuvkami, skrátka si nádherne plynie presne v hraniciach vytýčených inteligentnou zábavou. Tu sa Spielberg otvoril, inak je vychladnutý ako čumák polomrtvého itiho. ...Jo! - a tí herci, tí herci!!! ()

Bauer

Neuvěřitelně vtipná komedie s hodně dobrým Leonardem DiCapriem ( ktetého moc nemusím ale tady je fakt dobrej ) škoda že Tom Hanks nedostal větší prostor.A taky je škoda, že film asi tak po 90 minutách ztrací tempo.Ale bavil jsem se fakt moc dobře. ()

becki_tu

Svěží, pohodová a hlavně zábavná záležitost, při které jsem se ani chvilku nenudil a zkrátka mi to celé skvěle sedlo do nálady. Z každého filmového okénka je čitelný Spielbergův režisérský rukopis a z každého záběru čiší z Leonarda DiCapria a Toma Hankse neskutečná hravost a užívání si vlastní role. Na tohle se vážně dobře koukalo. ()

Sifaka

Můj nejoblíbenější film se skvělým DiCapriem, opravdová filmová lahůdka... a hlavně podle skutečného základu! Dvojice DiCaprio a Hanks, jsou jako kočka s myší. A poučka o dvou myškách, kdy se jedna utopila v mléce a druhá se nevzdala a ušlapala z mléka máslo je nezapomenutelná, stejně jako výkon Ch. Walkena. Opravdu výborný film, který čím vícekrát ho vidíte, tím je lepší ... ()

Sawy

Chyť mě,když to dokážeš je jedním ze dvou filmů,díky kterým se Leonardo DiCaprio proměnil z obyčejného hezounka na skutečně výborného herce.Tím druhým byly Gangy New Yorku.Leo obdařil postavu zlodějíčka Franka W. Abagnalea až neuvěřitelným kouzlem osobnosti,díky kterému by nejspíš dokázal oklamat kohokoliv.Tom Hanks podal více méně svůj standart,nějak výrazně nevyčnívá ani nezaostává.Výborný byl také Christopher Walken v roli Frankova otce.Chyť mě,když to dokážeš není dílem,které by mělo otřást světem.O to Spielberg ani v nejmenším neusiloval.Je to milý,odpočinkový film u kterého si můžete krásně zarelaxovat po nějakém dlouhém a vyčerpávajícím dni.Takové filmy jsou potřeba a právě tenhle je v tomto oboru jedním z nejlepších. 85 % ()

Lucasion

Nemůžu si pomoci, ale tento snímek byl pro mě absolutně nezáživný a nudný. Příběh o mladém klukovi, co celý život falšuje doklady, diplomi a šeky. V patách má Toma Hankse jako hlavního detektiva. Bez hereckých jmen ( DiCaprio a Hanks ) bych ani nejevil o tento film zájem. Velmi vysoké hodnocení mě nepřesvědčilo a musím říct, že jsem se musel přemáhat, abych to dokoukal. Zkrátka a dobře za mě si odnáší malé hodnocení a nemám téměř žádné pozitivum, abych film doporučil. Herci a občasná zajímavá scéna. To je vše. Film byl zbytečně dlouhý a nezáživný. ( 36 Procent ) ()

Handle

Jo, je to dobrý film, ale 85%? Tenhle snímek je standartní životopisný film - docela zajímavý, se skvělými hereckými výkony, režií a stylizací, ale místy nudící a bez jakýchkoli emocí. A to je pro mě prostě málo. Jednoduše jsem zhlédnul jeden dobře natočený příběh, který neurazil ani nenadchl a to je pro mě důvod, proč film nehodnotím až tak vysoko... ()

Pepy

Velmi sympatický film, který vám v první minutě padne do oka. Leonardo DiCaprio s Tom Hanksem nám opět ukazují že toto sou ti nejlepší herci. Kvalitní film s kusem humoru a nějakého dobrodružství. Vřele doporučuji každému. ()

Genero

Nevím jak to bylo se soubojem Abagnale vs. Hanratty doopravdy a téma mě neoslovilo natolik, abych to blíže zkoumal, ale po shlédnutí tohoto filmu lehce uvěřím, že v něm není vylhané ani slovíčko. Život je ta nejlepší komedie a představa, jak vychytralý pubescent dělá z celé slavné EfBíÁj partičku dementů je příjemně škodolibě zábavná. Nenáročná oddychovka na sobotní podvečer, kterou prostě můžu a co víc, naučila mě se nestydět a mít rád Leonarda. ()

Lacike

S odstupom casu to na mna trochu pôsobi ako taka soft verzia Vlka z Wall Street. Ale holt je to dobrak Spielberg a nie drsny Scorsese, takze je to take retro naivne a hlavny zloduch sa nakoniec polepsi. Najviac sa mi pacil ten zvlastny vztah medzi DiCapriom a jeho prenasledovatelom Hanksom. Skoda, ze nemal väcsi priestor. Najmenej ma bavila cela epizodka z nemocnice. Tu by som najradsej vystrihol aalebo aspon poriadne skratil. Poslednou postavou, ktora stoji za zmienku je DiCapriov otec v podani roztomileho Walkena. Spielberg si znova neodpustil pitvanie otcovsko-synovskeho vztahu. Dobova atmosfera je vykreslena kvalitne ako aj technicka stranka. Williams sa vytiahol s par peknymi motívmi. Ako celok je to slusny film, ale mohlo to byt podane komedialnejsie a stopaz mohla byt kratšia. 7/10. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)