Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

mls

Prednosťou tohto filmu je podľa mňa predovšetkým to, že nebol moment kedy som nevedel ako sa ktorá postava cíti. Neviem či to je len tým, že to bolo podľa skutočnej udalosti, alebo dobre napísaným scenárom, Spielbergom alebo výkonmi hlavných protagonistov, no presvedčivosťou charkterov som bol ohromený. Tentoraz však podľa mňa trochu vedľa strelil John Williams, čo však filmu akoby vôbec nevadilo - fámy o celovečernom úsmeve sú važne pravdivé. Dal som však 4 hviezdičky a preto by som mal povedať, čo sa mi na tomto filme nepáčilo. Pravdu povediac - neviem. Catch me if you can pre mňa asi navždy ostane filmom, ktorému nie je čo vytknút, no ktorému ani nedokázem dať pre mňa očakávaných 5 hviezdičiek. Knock Knock! ()

Johnny

Taký pohodový filmík, ktorý už od začiatku perfekcionisticky buduje atmosféru (už len taká blbosť ako sú úvodné titulky, sú spracované famózne) a potom človek s prekvapením sleduje príbeh chlapca, ktorý má svojrázny talent... Komické momenty sa prelínajú so sondami do duše 18-ročného mladíka, ktorého naháňa "celá" Amerika. Za 5*. ()

tragos

Nic nového pod sluncem, dobrá a kvalitní hollyzábava (komedie, krimi, drama). Jenže je to Spielberg a ten má přece jen na víc. Tom Hanks mi do své role příliš nesedl, DiCaprio přesně naopak. 7/10 ()

#47

Někdy se mi stává že prostě nevím co mám danému filmu vytkout...a tak je tomu právě u Chyť mě, když to dokážeš. Na Spielberga je to trochu nezvyklé téma, oddychovky nikdy moc nedělal...a přestože mi nikdy neseděl Leo...na tuhle roli byl se svým teenegerovským ksichtíkem jak dělaný a s celkovým zpracováním jsem byl také nadmíru spokojen. ()

JakeG

Velice chytrý, propracovaný a zábavný film podepřený skvělým obsazením a výkony obsazených. Od tohoto filmu jsem začal považovat Leonadra za herce. Dle mého názoru jeden z nejlepších filmu Stevena Spielberga. ()

mala_kea

Řeknete si, pcha, dobrodružná komedie a ještě od Spielberga, to bude trapas. On to trapas byl, ale v dobrém slova smyslu. Spielberg nám všem vytřel zrak a ukázal, že to jde i bez dinosaurů a německých vojáků. Když prolomil tu svojí dinosauří bariéru, bál jsem se, jestli si skutečně vybral vhodného kandidáta na hlavní roli. Samozřejmě se trefil, Leonardo je jak z pohádky, nic mu nedělá problém, některým scénám se určitě rád sám zasměje. V těch 132 minutách jsem čekal nějakou tu mezeru prázdna, která vážně nenastala a já s podivením sledoval tu krásu filmařiny. Už jsem čekal, že tam vpálím plný počet, ale děsně odfláknutý závěr mě poměrně zaskočil, skoro i ponížil. Stevene, bud rád, že jsem nešel ještě o krok níže. ()

Iwiiik

Skvělý pohodový filmík "do každého počasí", který sice není plný hlubokých myšlenek, supernákladných scén či zběsilých akcí, ale za to je řemeslně dokonale vymodelován do podoby zajímavého příběhu, ve kterém jsou sympatičtí oba hrdinové - záporný i kladný, příběhu který uběhne jako voda a vy vstáváte z křesla s pocitem příjemně strávených dvou hodin. Čtyři hvězdičky za hezký scénář a výborné provedení, jedna navíc za chytlavý herecký výkon Leonarda DiCapria a Toma Hankse. Catch me If you can je špičkou mezi komerčními snímky Hollywoodu. ()

Hapretor

Je to zbytečně dlouhé. Místy to dost nudí. Di Kapra fakt nemusim, ale snažil se a do role se hodil. Vtipné je, jak se mu povedlo vždy vyváznout i z dost svízelné situace. Ten kluk měl opravdu za ušima. ()

boul

Po dlouhé době plný počet hvězd, taky po dlouhé době skvělá a oddychová komedie s bravůrním příběhem co vymyslí mistr jako je Spielberg.. Dlouho mě tak mile něco nepřekvapilo jako Catch me if you can, a role Hankse, Dicapria a Walkena. Příběhově bych film přirovnal k Bejnaminu Buttonovi, Milionáři z chatrče nebo Forrestu Gumpovi, asi tak mě film pohladil na duši a příjemně pobavil, po dlouhé dobe zase smekám nad duelem Spielberg/Williams. Nádherných 5* PS: a to jsem si film nechtěl pustit, z obavy jaký to bude průser... ()

sgt.paper

Výborný film. Oddychová komedie, která je propracovaná do každého detailu. DiCaprio s Hanksem a skvělým Walkenem v pozadí, dávají tomuhle perfektnímu dílu Spielberga opravdu pravou a pěknou tvář. ()

figliar

V tomto filme sa zišla filmová elita vtedajšej doby. Od režiséra, cez scenáristu, hercov až po skladateľa. ,,Skutočný" príbeh podľa života slávneho falšovateľa Franka a agenta, ktorý mu je stále v pätách Carla. Jeden s naj filmov a bezpochyby filmový zážitok roka. Ani Ebignolí, ani Abignolí, proste Abagnale. ()

Marykus

Už jenom to kdo to zrežíroval, kdo tam hrál říka že to je super film. promyšlený a vtipný děj. Herecké výkony na jedničku. Je to zábavné, poučné, není to nudné! ()

dave14

Po všech stránkách velmi nadprůměrný film, který ale ničím nepřekvapí a ničím nijak nevyniká. DiCaprio a Hanks jsou ovšem jako vždy dokonalí. ()

Nerd4Dreaming

Znáte tu historku Christophera Walkena z Války ve Vietnamu? O těch hodinkách v prdeli? Tak teď Vám poví ještě jednu, tentokrát z 2. Světový. "To tenkrát bylo na jednu nadrženou Francouzku 200 ještě víc nadrženejch vojáků a výsledek si ty! Tak co, kolik sis vydělal za léto, Leo?" ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)