Peklo v Pacifiku

• Česko Peklo v Pacifiku (viac)

Souboj dvou vojáků znepřátelených armád uprostřed tichomořských ostrovů. Na pustém ostrůvku, ležícím kdesi uprostřed Tichého oceánu, se na sklonku druhé světové války setkávají dva trosečníci, americký pilot a japonský námořní kapitán Tsuruhiko Turoda. Jsou příslušníci vzájemně znepřátelených armád, stojí mezi nimi i jazyková bariéra a od prvého okamžiku myslí na jediné: jak rychle zlikvidovat svého protivníka… Film natočil významný anglický režisér John Boorman (Vysvobození, Excalibur, Naděje a sláva, Neznámý Rangún, Generál, Na hřbetě keltského tygra), který „soukromé válce“ dvou válečných protivníků vtisknul místy až naturalistickou atmosféru, působivost a napětí. Herecké role v komorním, modelově vystavěném příběhu, napsaném na téma mezní situace člověka a nesmyslného militarismu, vynikajícím způsobem ztvárnili Lee Marvin a Toširó Mifune. Hudbu napsal uznávaný americký skladatel filmové hudby Lalo Schifrin, za kamerou stál rovněž skvělý Conrad Hall. (Česká televize)

eye candy

Zlatej Wilson. Pravidelní účastníci srazů bdsm vám jistě poví, že dvě dominantní povahy do sebe nezapadají. Americký pilot a japonský důstojník jsou toho příkladem a ztroskotáním na pustém ostrově nechtě uvážou gordický uzel, který se následně, často velmi vtipnými a nápaditými pokusy, snaží rozvázat. Pomyslného přeseknutí se divák dočká v posledních vyhrocených vteřinách filmu, ve kterých se ukazuje jak výbušné některé hádky mohou být. Důležité je, že obě hlavní postavy a jejich vystupování jsou uvěřitelné. Zatímco uřvaný amík se prezentuje zejména invazivním chováním, japonský důstojník Kuroda si hrabe na vlastním písečku a snaží se z hovna uplést bič. Asi jediné co bych Peklu v Pacifiku vytknul je, že hodně času brouzdá v mělkých vodách komedie (dva stréci si dělají naschvály) a neodváží se do hloubek opravdu vydatného psychologického duelu. Ale i tak jde o zábavnou a napínavou podívanou, kterou výrazně obohacují svým charismatem oba hlavní představitelé Marvin a Mifune ()

farmnf

Očekával jsem peklo! Jsem vášnivý fanda knihy Nazí a mrtví. Je to spíš komorní příběh se 2 herci, pro které je jeden tichomořský ostrov moc malý.. Víc se mi líbil Toshirô Mifune. Nemám vítek. exteriéry nádherné, příběh nevšední. Tak moc jsem těm vojákům přál aby se dostali každý do své země.... ()

Compadre

Tyhle trosečnický dobrodružství já k smrti rád :) navíc když je to tak pěkně obsazené, zahrané, zrežírované...fakt super. Zástupce amerických drsňáků Lee Marvin a japonský zástupce Toshiro Mifune v jednom filmu...tenhle fakt sám o sobě musí vzbudit dostatečnou pozornost. No, pánové nezklamali. Naopak. I s minimem slov (ani jeden nerozumí řeče kmene toho druhého) je všechno jejich počínání skvěle čitelné a navíc ono ticho jaksi dodává filmu na napínavosti...jak se dalo předpokládat, oba robinsoni nakonec spojí síly a začnou si poáhat, ale ten konec...ten jaksi krade tu pátou hvězdu, protože ten byl fakt sprostej. ()

JohnSmith

Dva vojáci,co si k sobě pomalu našli cestu, ikdyž bojovali proti sobě. Celkem slušný film, kdy člověk žasne nad tím, jak někdo může být tak zapáleným fanatikem. ()

Autogram

Aké by to bolo, keby Robinson a Piatok bojovali proti sebe. Majú len jeden ostrov, seba navzájom a predsa... Rovnako, ako ľudstvo má len jednu Zem, a predsa sa tu neustále niekde bojuje. Chvíľu je to zaujímavé, ale nie po celú dobu, takže už niekedy v polovici začínalo nudiť. Zaujímavejšou postavou bol bláznivý Toširó Mifune, ktorý si zo samurajských filmov priniesol hysterické správanie, šialený smiech, pobehovanie a výkriky. Dodatočne som si pozrel alternatívny koniec a ten mi dáva oveľa lepší zmysel oproti tomu bežnému s neurčitým výbuchom. ()

Sdoom

Peklo v Pacifiku je důkazem, že i s dvěma herci a minimem slov lze udělat kvalitní film. Samozřejmě, pokud jsou herci Lee Marvin a Toshiro Mifune a kulisami jsou úchvatné ostrovy v Pacifiku, jde to skoro samo. :-) Ten závěr je vážně ale dost zvláštní... ()

Chegi

Minimalistické válečné drama, kde je na tichomořském ostrově vedena malá WWII mezi americkým a japonským pilotem, kteří zde ztroskotali. Film si nepotrpí na dialogy, které by stejně nebyly myslitelné ale na příběh. Proto si tak člověk může vychutnat herecké umění Lee Marvina a Toširó Mifuneho, známého hlavně ze Sedmi samurajů, v plné parádě. Jen každému, kdo se na to bude koukat doporučuji vyhledat na youtube alternativní konec, protože ten je 100x lepší a smyslupnější, než ten původní. ()

Han22

Mám pocit, že jsem tenhle film kdysi sledoval, ale určitě neviděl celý. Peklo v Pacifiku je v podstatě katastrofický survival v kulisách válečného filmu. Někde během druhé světové uvíznou na malém ostrůvku japonský námořník a americký letec. Nerozumí si ani slovo, v obou plane nenávist a kromě boje o přežití, jídlo a vodu začíná válka. Až vtipné naschvály (pochcání zad), zuřivá snaha zničit toho druhého, následné oboustranné zotročení a postupná tolerance, spolupráce a křehké přátelství. Je to výborně natočené v krásné přírodě, ani na vteřinu se člověk nenudí, Marvin i Mifune jsou dokonalí a celá plavba ve zblastleném voru je strhující. Prostě takový předobraz scifárny Enemy Mine a podobných filmů. Ještě pár minut před koncem jsem chtěl dát i 5*, jenže konec to naprosto zabil. SPOILERY: Napřed se hrdinové po vysilující plavbě dostanou do vybombardované základny, pak se znovu rozhádají. A nakonec je oba zabije nějaká náhodná bomba!!! Kdyby to byl průměrný film, tak by mě to tolik nenaštvalo, ale tohle mě fakt bavilo a tenhle konec je jedním z nejdebilnějších, co jsem kdy ve filmu viděl. Takže 4*. ()

Bohemák

Malinko naivní, ale velmi poutavě natočené drama o dvou mužích pevné vůle a odvahy, které okolnosti svedly na malý ostrov. Naprosto dle očekávání: nepřátelé nakonec kooperují. ()

dopita

Zajímavej příběh se v rukou Johna Boormana rozplácl ve sled scének, které s přibývajícím časem nedokážou zaujmout a občas i trochu nudí. Hudba byla pěkně hnusná. ()

willis

Na podlaze střižny toho muselo skončit docela dost. Film se pohybuje v nějakých podivných skocích. Na ostrově se určitě dala rozehrát lepší a věrohodnější partie. Zamýšlený efekt se u mně nějak nedostavil a i konec je ukázkou scénaristické bezradnosti. Jinak Mifune jak ho známe z Kurosawi. ()

Warhorr

Celkem zajímavý survival během války v Pacifiku, kde dva nepřátelé uvíznou sami na malém, opuštěném ostrově. Začátek toho moc nepřinese, je to taková otrkávaná z obou stran. Mifune je očividně schopnější a zručnější v přežití v džungli a Marvin se ho snaží spíše psychicky zdeptat. Jakmile si však oba dva uvědomí, že potřebují jeden druhého, už to nabere trochu jinačí spád. Bohužel, konec to pro mě zazdil. Škoda. ()

drankeryth

Dvaja rozdielny ludia, z dvoch odlisnych kultur sa stretli na opustenom ostrove a robia si napriek, aby si to este viac strpcili na ostrove a nie ze by sa nejako spolcili a spolocnymi silami to tam nejako prezili. Pri nabiehajucom finale sa dali ako tak dokopy a a spolu vytvorili plt, ktorou sa vybrali na sire more. To by bolo asi aj vsetko co sa tyka deju, ktory chvalabohu nie je zly a cinmi a dialogmi, ktorych tu zas tak prilis neni moc vystrcili tento film nad priemerom. Niektore filmove sceny medzi nimi, mi prisli groteskne a zabavne:) ()

Lucas87

Tento starší filmový kousek mě dost chytl, nejdřív hra na honěnou, schválnosti a pak spojenectví za cestou po moři za novým objevem. Ten konec takový zvláštní.... k postavám, pro mě jsou to oba dobří herci, takže nemohu říct, kdo z nich převládal ve filmu. ()