Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental film)

bonovox

Tajomný thriller ktorý veľa sľubuje ale bohužiaľ v záverečnej tretine stráca silu a záverečná pointa je tiež dosť slabá. Naopak retro výprava a aj herci sú ok. 60% ()

Kushina

Přišlo to jen mně, nebo to byla totálně nudná píčovina o hovně? Vlastně tu nebylo nic vysvětlení pořádně, jen že je v nějakém rádoby imaginárním světě, něco jako VR a když tam umře, umře i ve skutečnosti a aby se z něj dostale, tak se musí dotknout nějakýho zrcadla někde v horách... Ohh fuck. Vlastně se divím, za to vůbec dávám 2*, protože tenhle film fakt neměl nic, co by zaujalo. 30% ()

Grázl83

Po seznámení s městečkem se to začíná docela vléct, naopak finále je takové rychlé a nedotažené. Jinak Olivie Wilde je překvapivě dobrá režisérka což potvrdila i u Šprtek, byť tam ten scénář byl dementní. ()

DjLibnei

Stepfordské paničky 2.0. když vydržíte první půlhodinu, tak potom je to jízda 🙂 ještě musím vyzdvihnout skvělé herecké výkony! 70% ()

NikaIn

Perfektné to bolo, kurňa prijala by som ešte 5 minút,kde by bolo jasné ako sa z tých pút v reálnom svete dostala a či jej muž prežil v realite.Joj toľko otázok 🙈 ()

BoKo_CzT

Na oddýchnutie je to v pohode ľahká komerčná záležitosť, ináč je tam ale nevyužitý potenciál. V závere scenáristi skĺzli k skutočne prvoplánovým skratkám. ()

Brainstorm

Trest je vězení ale to je málo, ještě musíš chodit do práce. To někdo vážně chce? Možná psychopat. Mohli z toho vymáčknout víc, kdyby tomu dali lepší tečku. ()

tchempi

Další feministická litanie o tom, jak jsou ti šovinističtí chlapi fujky fujky. I bez tohoto „poselství“ jde ale o velmi špatný film, který nezachrání ani slušný vizuál. Děravý je zejména scénář. S přibývajícími minutami se kupí nelogičnosti, WTF a závěr už je vyloženě na palici. Film by si zasloužil „odpad“, ovšem na Florenc 13:30 se celkem hezky kouká. Zato Oliva už není Divoká, ale festovně Jetá. ()

BrusVejn

Zaujímava premisa, ktorá mala miestami fajn atmosféru. Nevedel som sa väčšinu filmu ale zbaviť pocitu, že už som tento štýl príbehu viacero krát videl. A na konci film skončil ako keby v polovici a zostal z neho taký nejasný zážitok. Florence Pugh fenomenálna a vedľa dreveného Stylesa ťahala celý film. ()

mavix

Úprimne som si myslela, že ma to bude baviť, ale som veľmi sklamaná. Mám niekoľko problémov s týmto filmom. Od začiatku ma to absolútne nedokázalo vtiahnuť do deja, väčšinu prvej polovice som sa viac sústredila na počítanie hrášku v majonézovom šaláte, ktorý som jedla. Bolo to neskutočne dlhé, skrátila by som to minimálne o polhodinu aby to bolo viac stráviteľné, toľko vaty nemajú ani moje seminárne práce. Ale asi najväčší problém som mala s tým, že je to znova len starý koncept v novom šate. Postava žijúca vo fiktívnom svete, zrazu zistí, že je niečo zle, celý film sa točí o tom ako sa z neho chce dostať, koniec. Takže ani nemôžem povedať, že dobrý nápad, pretože tu žiadny nápad nebol. Jediné čo tomu filmu musím nechať je fakt pekný vizuál. To je asi všetko. Škoda, podľa plagátu som od toho čakala niečo iné. ()

DAJAAAA odpad!

Jedná velká nuda, vůbec nic se tam neděje a jestli jo,tak je to hrozně trapné.Být to víc než o polovičku kratší dal bych i jednu hvězdu. ()

slovan.mma odpad!

Ďalšia woke feministicka sracka útočiaca na mužov.Film je plný woke agitky a zlých hereckých výkonov.Nikto s co i len priemernou hladinou testosterónu nemôže tento odpad pozerať dlhšie ako 20 minút bez nutnosti zvracať. Stačí si pozrieť hodnotenia na rajčinách.Ani woke kritici to nemajú radi,nieto ešte bežní diváci. ()

petra8619

Zajímavý film, který vám zamotá hlavu. Pár věcí by mohlo být vysvětleno lépe (možná pochopím, až film uvidím znovu) a jedna vražda mi přišla naprosto zbytečná. Příběh je zajímavý, mám ráda, když je ve filmu moment, při kterém oněmním, protože zjistím, že je všechno úplně jinak, než jsem si celou dobu myslela. Napínavé až do konce. Naprosto krásné kostými, mimořádné herecké výkony, skvělá hudba. ()

Corim

Jedna hvězda za skvělou Florence a 3/4 filmu. Pak se z toho stal totální feministický sračkol, který to poslal do hnoje. ()

LadyLokiLili

Nevím, jestli dokážu dát úplně objektivní recenzi, protože jsem až příliš zaujatá kvůli harrymu. Ale ! Tento film je žánrově přímo můj šálek čaje, miluju tady ty psycho-drama-horor filmy. Takže už jen tohle pro mě splňovalo. Viděla jsem sice lepší psycho filmy než je DWD, ale tím neříkám, že tento nebyl dobrý. Nestane se z něj teda můj nový oblíbený film. Ale určitě to stálo za to jít na něj do kina. Obzvláště musím pochválit hudbu a zvukové efekty, které skvěle navodily psycho atmosféru. Moje oblíbená florence opět nezklamala a olivia wilde (ač ji nemusím) jako režisérka odvedla skvělou práci. Harry rozhodně není jen zpěvák co se “omylem” dostal do filmu. Má talent i po herecké stránce a role mu skvěle sedla, takže jeho hraní bylo naprosto uvěřitelné.  Mám lehce problém s málo dopodrobna vysvětleným závěrem, protože vzhledem k několika zvratům v zápletce jsem byla fakt napjatá a zvědavá, zasloužilo by si to více prostoru.  Ale celkově nemůžu hodnotit jinak než pozitivně. Film má potenciál a rozhodně byste mu měli dát šanci i přesto, že zprvu měl spíše špatné recenze. A nehledě na drama které se odehrávalo okolo castu a celého filmu si podle mě zaslouží vaši pozornost. 7,5/10 ()

Knifeos

Před pár měsíci tvůrci vyslali do světa výborný trailer, který nalákal na zamotanou retro hru, od které se čekalo, že si bude s divákem hrát a po celou dobu ho napínat. Trailer podle mého nalákal do kina spoustu lidí, kteří by na film jinak asi nešli (včetně mě), a s velkým očekáváním jsem se moc těšil na výsledek. Nakonec jsem zklamán, především odpovědí na téma filmu - "co se tam sakra vlastně děje?" a pak také scénářem. Don't Worry Darling není tak chytrý, jako jsem doufal, přesto má ale potenciál být podle očekávání napínavým filmem. A on byl, jen to nebylo pro mě uspokojující. Je zde spousta, opravdu hodně motivů, se kterými se pracuje do jistého bodu, než zůstanou nedovyužity, nebo zapomenuty. Mezi ně patří výborné dění kolem záporáka, kterému je věnována pozornost dobu, jenže po jistém bodu - blik a do samého finále se jeho význam vytrácí. Dále se zde velmi dobře buduje vnitřní boj uvnitř hlavní hrdinky, který začne přesahovat až do dění v celé komunitě a pak zase blik a v tom samém bodu jako v předchozím případu u záporáka je vše ukončeno. Podobných příkladů je zde opravdu hodně. V mých očích se tedy nepodařilo poskládat střípky dohromady tak, aby to mělo ten vytoužený odzbrojující efekt. Co se samotné pointy týče, je přesně taková jaká jsem doufal, že nebude, moc jsem chtěl aby bylo vysvětlení nápaditější a "retro" jako celý film. Přes tyto nedostatky budu ale režisérku Olivii Wilde bedlivě sledovat, protože ukázala, že film autorky pojmout umí a je ochotná si hrát s parádními náměty. Nakonec ale musím pochválit i výborné výkony do budoucna fakt nadějné Florence Pugh, charizmatický Chris Pine je jistota, no a pak i Harry Styles předvedl důstojný výkon. Vlastně já si až do konce myslel, že skoro plný sál je důsledkem solidního zájmu o film jako takový, než jeden CHLAP vykřikl u závěrečných titulků "Kde je Harry Styles?" Nevím, kde ho přesně hledal, ale doufám, že si ho aspoň v jeho roli náležitě užil. 6/10 ()

matous20063

Film je to doopravdy dobrý, skvělý nápad, klavalita filmu je taky ok, herecké výkony jsou taky super, i pan Stylový mě překvapil, ale důvod proč dávám jen 3 hvězd je ten že po filmu jsem byl totálně zamtený což mě celkem naštvalo. Ve filmu se otevřelo tolik vedlejších zápletek na které bych rád znal odpovědi. Některé nebyli ani vedlejší doslova jaký si hlavní záporák byl vlastně ve filmu úplně zbytečně nebo? Nevím prostě mi to přišlo na konci extrémně rozmrdané. 60% ()

sh4ris

Film předkládá spoustu otázek, ale jen na málo z nich je schopen odpovědět. Ani se o to nesnaží a opravdu to hodně ubírá. Jako by se bral hrozně vážně, ale zároveň extrémně ledabyle. Postavy jsou vesměs ploché, nedopracované, unylé. Mysteriózno přichází sice velmi brzy, první hodinu se ale díváme na zmatenou Florence Pugh zažívajíc cosi jako halucinace a flashbacky. Začne to po nějaké době nudit a pořád čekáte, zda už se začne konečně něco dít.. Celé rozuzlení mi přišlo dost zajímavé, dokud jsem se nedozvěděla, že původní script pánů Dykeových byl rozhodně lepší (dá se dohledat na netu) a dalo by se z něj vykřesat více. Příběh byl za mě odbytý a plný nelogičností. Herecky jsem byla spoko, sice jsem na film šla hlavně kvůli Harrymu, ale  nečekala jsem výkon na Oscara. No a taky jsem ho nedostala. Florence táhne celý film sama, Chris Pine je zde nejzbytečnější postava. Musím ale pochválit za kameru a úchvatné záběry, skvělý střih a hudbu. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)