Mladý čašník Michal (Sagvan Tofi) sa dostáva do nepríjemných komplikácií. Neznámy násilník ho prepadne a okradne o dennú tržbu, ktorú mal po záverečnej doručiť do banky. Keďže mladíkovi stále nevypršal podmienečný trest za prehrešky z minulosti, je si vedomý toho, že mu nikto neuverí. Preto požiada o radu svojho najlepšieho priateľa, taxikára Tomáša (Lukáš Vaculík). Ten si požičia chýbajúce peniaze od nebezpečného špekulanta Adamca (Karol Strasburger). Celkom náhodou sa obom kamarátom podarí zistiť, kto má v Michalovom prepadnutí prsty. Ide o jeho nenápadného kolegu Kadleca (Karel Augusta) a jeho zaťa Bureša (Andrej Hryc), ktorý kšeftuje s ukradnutými automobilmi. Michal vymyslí s pomocou svojho dievčaťa Magdy (Beata Andraszewiczová) podraz, ktorým chce vytrestať chamtivého šéfa Adamca a zároveň oboch zdanlivo bezúhonných podvodníkov Kadleca a Bureša. Aby Michal očistil svoje meno, zadovážené dôkazy plánuje odovzdať priamo do rúk polície. (TV JOJ)

os10

Tak tohle je klasika klasik. Cista Praha bez jedineho tagu nebo chromu se spoustou taxíků a scén s pasáží. Typicka lokalni gangsterka se skvelym hereckym obsazenim. Skoda, ze se Sagvan Tofi nemuze rozhoupat s tim svym novym filmem, jak na nej uz pres deset let schani penize a sponzora. Urcite by to byla stejne kultovni bomba jako tohleto. ()

Vital

Tady se mi prostě Tofi a Vaculík líbí.Je to v celku věrohodně zahrané,a co se tam dějě,neni zrovna mimo našeho všedního scénaře. ()

vykyn

Skvělé a opravdu vtipné scény jako časopis v Máji,filmový štáb u pana Syřištěho a hlavně Augusta:tak jsme tady pro ten nábytek..to mě vždy pobaví..určitě nejlepší z filmů s Vaculíkem a Tofim. ()

MIHLIK

Myslim první film který jsem viděl v letním kině a tak mě zaujal že sem ho od té doby viděl nejmíň 20 x. Super dvojka Vaculík- Tofi. ()

Spike86

V dnešní době už to není taková bomba, co se týče režie, hereckých výkonů a samozřejmě technického zpracování, ale je to klasika. 70% ()

cocaine

Film, na kterej se skoro vždycky rád podívám znova. Myslím, že i když to není kdoví jak umělecký dílo a v logice něktrejch okolností ve filmu se nedá moc uvěřit, tak prostě spojení Vaculík, Toffife, úvodní hit, záporák Augusta se synovcem, celkově dobře zvolená muzika a kamarádství dělají z tohoto filmu aspoň pro mě slušnou podívanou. ()

montel

Michal (Sagvan Tofi) pracuje jako číšník a jednoho večera po práci je přepaden i s tržbou, kterou mu zloděj ukradne. Protože je v podmínce, nemůže to nahlásit policii a proto požádá kamaráda Tomáše (Lukáš Vaculík) o půjčku. Ten si na to půjčí od lichfáře, který má ale velmi vysoké úroky. Navíc oba kamarádi zjistí, že za přepadením stojí Michalův šéf a tak na něj vymyslí dokonalý plán, kterým by dostali zpět nejen peníze, ale také povedeného šéfa za mříže...Asi nejznámější film dvojice Tofi-Vaculík, který určitě viděl každý. I když je obehraný všemi TV stanicemi, pořád se na něj dá dívat a řadí se mezi nesmrtelné klasiky. 70% ()

chlievik

Podľa môjho dnešného názoru a vkusu, ktorý si formujem už z vačšej perspektívy než kedysi, je tento film slabý. Nič v zlom, československá kinematografia, ale máš aj lepšie klenoty. Toto je typický tuctový "vývozný" film, ktorý sa snažil komunistickú realitu formulovať po svojom, a ukázať, že tu máme aj Renaulty alebo Peugeoty, a že Československo je normálna krajina, kde všetko funguje podľa v podstate takmer "kapitalistických" praktík. Samozrejme, zápletka je o markách, vydieraní, "dnešnej mládeži", diskoškách atď. Úplne ako v "západnom" Nemecku :) "Prosíme si to v dobrej mene, v markách alebo aspoň v švédskych korunách, to je jedno." - proste blbosť, hoci mi ten film (keď ho vidím po rokoch) dal aspoň nejaké infošky navyše, ako napríklad, že Praha bola - hoci ostatné časti (čiže "vidiek") nie - v roku 1988 už v podstate na medzníku smerom ku kapitalizmu - nosili sa sem čorované západniarske auťáky, boli aj šlapky, aj kadečo: marky, valuty, bony, vexláci a podobné iné kraviny, ktoré sa neskôr tesne po revolúcii stali legálnymi, a vyšli na povrch, spolu s niekoľkými prospechármi s dole ohnutými nosmi, ktorí za dobrú firmičku či privatizovanú budovu v centre Prahy urobili v parlamente kadečo, aj nám proti našej vôli rozbili Československo. Každopádne sa mi tento film páčil kedysi viacej, a keď tak teraz premýšľam, ako sa svet vyvíja, tak to, čo tu máme dnes, budeme o takých 100 rokov považovať za úplný pravek a úplne nemorálnu spoločnosť. Prípadne sa budeme smiať z hereckých výkonov, ako keď som včera videl jeden film z roku 1939 :), alebo súcitne smútiť nad tým, že všetci tí herci, čo tam hrajú, sú už roky po smrti - ale úplne všetci. Proste kedysi to bol pre mňa jeden vynikajúci film, dnes ma nudí, aj keď naposledy som ho videl pred 10 rokmi, a to musím povedať, že dnešná filmová tvorba CS alebo aj z Ameriky je pre mňa jeden brutálny odpad. Hlavne ten stredný prúd. Čo bolo v tomto filme dobré bola hudba, a to som ani nevedel, že ju skladali hlavne Baláž a Patejdl. ()

Mr.Hackels

Stejně jako druhý díl i tohle je klasika. Hodnotím to v opačném pořadí, protože dvojka se mi líbila o trochu víc. Ale budu se klidně opakovat. Rozeberte všechny odborné parametry filmu, ale nemůžete nikdo říct, že byste se u toho nudili. Augusta je pan herec a mlaďoši tam válej jedna báseň. Některé scény jsou pro mě vždy lahůdka, na kterou se těším. Viz pan Syřiště. Prostě klasika! ()

Filatov

Dívám se vždycky a dívat budu. Jedná se o jednu z nejlepších českých kriminálek, co jsem kdy viděl, která nám zobrazuje různé čachry tehdejší éry. Na jednoduché zápletce ukradených peněz Soukup postavil film plný podvodů a nápadů, jak peníze dostat zpět. Sagvan i Lukáš hrajou moc dobře a o záporácích jako je Kadlec v podání Karla Augusty nebo Bureš, kterého ztvárnil Andrej Hryc ani nemluvě. Píseň Dávej ber poslouchám dodnes a ty co tu dávaj odpad nikdy žádnýho kamaráda do deště neměli. ()

SkeeveTulp

Poslední slušný film JS, který využil uvolněného období, kdy bylo možné takřka beztrestně ukázat na úpadek společnosti, ukázat, že existuje i horší tvář reality, a nemusí se jednat o nepřátele socialismu. A tak vznikly filmy jako Proč?, Bony a klid, či Kamarád do deště. Filmy přijatelné pro mládež a přesto relativně protirežimní. Bohužel už se čas nachýlil, brzy přišel převrat, a tyhle filmy upadly v zapomnění. ()

jerrik7

Nemám rád přihlouplé příběhy, které se nikdy nemohly stát. Ani jedna z "dokonale“ vymyšlených akcí by v realitě nemohla nikdy vyjít. ()

zero_zelo

todle je vyloženě triáda!!! Tenhle majstrštyk zabil hned třikrát. Film, ústřední píseň a následný oficiální videoklip k ní. Sagi je mistr, Lukáš Vaculík má nejvíc svetry (a zařízlý džíny), parta kámošů nejen do deště stojí vždycky na správný straně a Karel Augusta je ten nejluxusnější bad boy v historii český kinematografie. Zápletka jak prase, akce střídá humor, nakonec nesmrtelnej riff a posezení na perónu u garáží Flora. Mluvím samozřejmě o prvním dílu, druhej byl tragédie a vstupy Vašuta mi zkazily nadhled. Už se těším na další mejdan s jukeboxem o čtvrté ráno. Dávej ber, kurva! ()

Qer

Rozhodně nadprůměr mezi českými filmy. Těžko v posledních letech hledat v české kinematografii snímek, který je celkově více funkční než právě Kamarád do deště. Ústřední dvojice je skvěle představena, zahrána, jejich vztahy jsou naprosto uvěřitelné, stejně tak ostatní charaktery, včetně skvělého Augusty v roli podlého Kadlece. Příběh, potažmo scénář, jsou chytře napsané a režie rozhodně dobře zvládnutá. Škoda, že je v dnešní době moderní nadávat na filmy režiséra Soukupa a v některých případech je zbytečně kritizovat. ()

Hombre8

Trefilo se do gusta. Odpočinková komedie o vrstevnících peroucích se se životem na sklonku sociálismu, který už vlastně nebyl. Hezký a věrný popis tehdejší doby a poměrů. ()

Bohdy67

Viděno tolikrát, že to už člověk nespočítá. Další oddechovka z "osmdesátek"... Vaculík patří za mě k našim v téhle generaci nejlepším a ani tady nezklame. Karel Augusta klasický také výborný. Sagvanův fanoušek nejsem, ale s Vaculíkem jim to prostě jde. 76% ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)